Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, tzelilis είπε:

Νομίζω θα βγει χειρότερο από το 6ρι

Δε νομίζω...αδυνατίζει το σημείο που εμποδίζει τον Αυλώνα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Kαλησπερα φιλε και καλο υπολοιπο χειμωνα να εχουμε! Επειδη σε αυτο το μεγενθυμενο screenshot δε καταλαβαινω τπτ περα απο το γενικο που γραφεις + 8 μερες θες να με βοηθησεις  και να μου πεις σε τι hpa αναφερετε  ακριβως? Ειναι στα 500hpa, στα 850? Ειναι συνολικα απο την 8η μερα μεχρι τη 30κοστη αυτο το verification? Ειναι γενικα για βορειο η νοτιο ημισφαιριο ? Μηπως ειναι για καποια συγκεκριμενη χωρα?  Σε ρωταω γιατι ολοι ξερουμε οτι ακομα και στο καλυτερο  αξιολογημενο μοντελο η επαληυθεσιμοτητα στη 10η μερα πεφτει στο 50% περιπου. Πως ειναι δυνατον να παει περαν της 10ης μερας στο 65-75%? 

 

 

image.png.3b49529fd361cc18ecf677b3b991ea6f.png

Καλησπερα ειναι στην 8+ εννοω 8η μερα για τη 10 ανεβασα προχθες ηταν 0.55 το ευρωπαικο και κατω απο 5 τα υπολοιπα αφορα τα 500 για κυρια 12αρια..κακως εβαλα το συν ευκολα μπερδευεται καποιος..καλο τελος χειμωνα να εχουμε γιατι ουσιαστικα στο τελος ειμαστε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

 

Αυτο που εγραψα πριν.Δεν το βοηθαει το χαμηλο στα δυτικα του απο β.αμερικη.Πρεπει να κινηθει νοτιοανατολικοτερα

Αυτό το χαμηλό λες Γιώργη?

1930382729_.png.eae176f6aa864d3d0a86278fed5ec289.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ πάλι φοβάμαι ότι θα φύγει Ισπανία μεριά .πρασινησε και η Ισπανία 

Επεξεργάστηκε από Snow Junky
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Το ενδεχόμενο να μην κατέβει τίποτα σε πρώτη φάση μέχρι τις 27 συγκεντρώνει 70% πιθανότητες.

Όχι βρε 99

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Όχι βρε 99

Όχι με ευχολόγια Βαγγέλη. Μακάρι να κατέβει κάτι να το παλέψουμε. Μιλάω με ό,τι φαίνεται μέχρι στιγμής ΕΩΣ ΤΙΣ 27

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Καλησπερα ειναι στην 8+ εννοω 8η μερα για τη 10 ανεβασα προχθες ηταν 0.55 το ευρωπαικο και κατω απο 5 τα υπολοιπα αφορα τα 500 για κυρια 12αρια..κακως εβαλα το συν ευκολα μπερδευεται καποιος..καλο τελος χειμωνα να εχουμε γιατι ουσιαστικα στο τελος ειμαστε

Ωραιος, οποτε ειναι αποκλειστικα για την 8η μερα στα 500hpa. Ξερω οτι η imd ειναι η ινδικη μετεωρολογικη υπηρεσια.Αυτο που δε ξερω ειναι εαν εχει παγκοσμια η ευρωπαικη καλυψη (σαν μερικες ευρωπαικες οπως ukmo,swiss mrf κ.α (δε το χω δει πουθενα σ αυτα που κοιταμε) Γνωριζω οτι ειδικευεται στους μουσωνες και τους πιανει καλα. 

https://mausam.imd.gov.in/

Υγ Σωστα στο τελος σχεδον.Ας ελπισουμε σε ενα δυνατο τελειωμα για ολους. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι παει να κανει παλι ο κλουυνν κλειστε το μοντελο ρεε

Δειτε διαφορες... τι ηθελα και ξαναειδα τζιφο?

Επεξεργάστηκε από baristrs
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...