Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι μονος του ο παιος οποτε αυριο η μεθαυριο φανταζομαι θα τουμπαρει... Ε δεν γινεται να ειναι παντα σωστος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπόν είναι μόνο του απέναντι στους άλλους ...ο καναδικός λοβός η μεγάλη διαφορά τους ..πολυ εκτεταμένος και χαμηλά γεωδυναμικα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Μια χαρα 10 και 15 ειχες και σοφια και μηδεια μην υπερβαλεις

Ε ναι ρε παιδιά αλίμονο αν μετράμε μονο τς καθολικά 20ποντα.. εγω και με αυτές τις δυο.μια χαρά θα είμαι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Ενα σεναριο ειναι δεν τρεχει και τιποτα η τρεχουν πολλα θα δουμε και τα ενς του

Αυτο φιλε εγω ανσάμπλ να δούμε γτ αλλιώς xaos

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γενικα βεβαια οι 96 ωρες του παιου δυσκολα να σπασουν κατι κοντα σε αυτο θα βγει πιστευω απο εκει και μετα εχει δυο μερες που θα εχουμε σιγουρα διαφορετινα τρεξιματα απ ολα τα μοντελα συνεχεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Μια χαρα 10 και 15 ειχες και σοφια και μηδεια μην υπερβαλεις

Καθολικά χιόνια αυτά, με αστρωτους δρόμους δεν λεγονται.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Καθολικά χιόνια αυτά, με αστρωτους δρόμους δεν λεγονται.

Σοφια ειχε και δρομους οποτε βαλε το 19 λαρισα ειμαστε χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παλι σφιγγουν οι ζωνικοι .??... Δεν μπορώ να καταλάβω τον σκουπιδαιο ... Σήμερα δεν ανανεώνει τους ζωνικους αυτός να (μην) βγάλουμε καμια άκρη .... Είναι εικόνα β.πολου αυτή ?? Ήρεμα ρωταω 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Καθολικά χιόνια αυτά, με αστρωτους δρόμους δεν λεγονται.

Εμένα εεω Νεάπολη Φιλιππούπολη στρωμένα ηταν το πρωί Κυριακής στη Μήδεια, για την Σοφία την έζησα στη νύμφη Θεσσαλονίκη οπότε δεν μπορώ να πω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, freeze είπε:

Παλι σφιγγουν οι ζωνικοι .??... Δεν μπορώ να καταλάβω τον σκουπιδαιο ... Σήμερα δεν ανανεώνει τους ζωνικους αυτός να (μην) βγάλουμε καμια άκρη .... Είναι εικόνα β.πολου αυτή ?? Ήρεμα ρωταω 

 

Οι ζωνικοι απο σημερα ξεκινανε πτωση οποτε μην περιμενεις να μην εχουν τα μοντελα αλλαγες καθε μερα ολα λογικα ειναι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, larissa_mare είπε:

Εμένα εεω Νεάπολη Φιλιππούπολη στρωμένα ηταν το πρωί Κυριακής στη Μήδεια, για την Σοφία την έζησα στη νύμφη Θεσσαλονίκη οπότε δεν μπορώ να πω 

Καλα ναι παντου ηταν απλα σταματησε το πρωι και το φαγε στο δρομο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Καλα ναι παντου ηταν απλα σταματησε το πρωι και το φαγε στο δρομο

Ναι αλλα εκανε την έξαρση Κυριακή απογευμα με βαμβάκι  😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολυ σημαντικο το Χ που εβγαλε και ο Ευρωπαιος στις 168.Μακαρι ολα τα μακαρι που λενε.

ECM1-168.GIF?19-0

 

Στα αυριανα τωρα...

Εδω και 4-5 μερουλες καποια μοντελα εβγαζαν συνεχομενα λιγο περισσοτερο υετο (μακαρι να ειναι ανω των 15-20mm για ολους) στα κεντροδυτικονοτια τμηματα του λεκανοπεδιου και τη δυτικη Αττικη κυριως προς Ασπροπυργο,Ελευσινα,Μανδρα. Η ασταθεια μειωθηκε λιγο ως προς την εκταση της αλλα το σημειο παρεμεινε το ιδιο. Μεταξυ Αιγινας και ακτων νοτιας Αττικης.

Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisions

Εαν δημιουργηθει στο συγκεκριμενο σημειο ασταθεια και με δεδομενο οτι οι ανεμοι στα 850 θα ειναι ΝΝΔ τοτε δε θα πρεπει να εκπλαγουμε εαν πεσει αρκετο νερο,και στα κεντρο ανατολικα τμηματα του νομου.

Αυτα τα χιλιοστα δινουν τα παγκοσμια μοντελα για την Αθηνα (ο τζιφος εδω δειχνει Ελευσινα)

image.png.858ea1871b853f114054c3e0e5f3d6d9.png

Το bolam κεντραρει και αυτο στα κεντροδυτικoνοτια τα ξημερωματα. Το καλο μας διαστημα θεωρητικα θα ειναι απο τις 5 εως τις 9-10. Μακαρι να πεσουν τα 2πλασια απο τα προβλεπομενα. 

image.png.5763a9059bf1853924e7deffe93a2edc.png

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γενικα επειδη μπερδευτηκα με ημερομηνιες απο 23 ξεκινα η πτωση ζωνικων και η ΣΘ οποτε θελει μια μερα ως 4 να περασει στη τροποσφαιρα περα του στησιμουωαρχικου εμποδισμου ειναι σιγουρο οτι μεχρι κυριακη θα βλεπουμε συνεχως αλλους χαρτες ειτε θετικους ειτε αρνητικους επισης δεν σημαινει οτι η κατεβασια θα γινει 27 μπορει να γινει 28 30 1 του μηνα το θεμα ειναι οτι κλειδωνουν το βασικο που θελουμε εμποδισμος τα αλλα υπομονη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτή τη στιγμή το κύριο του Ευρωπαϊκού τρέχει μόνο του. Αν καταφέρει να τα τραβήξει όλα μαζί του, εγώ δεν ξανακοιτάω κανένα άλλο.Θα κοιτάω μόνο Ευρωπαίο, γιατί πολύ απλά, αυτό που δείχνει θα γίνει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θοδωρη,πολυ σωστα επραξες! Περιμενα να δω λιγο και τον ευρωπαιο για να πω για αυριο-μεθαυριο την προβλεψη! Οσο πιο Δ-ΝΔ τοσο περισσοτερο νερο για την Αττικη. Οσο για το συνολο της χωρας,το ειπα και προχτες θα εχουμε θετικες εκπληξεις και στις ποσοτητες αλλα και στα υψομετρα των χιονοπτωσεων!! Αργοτερα θα κανω και την μακρο μου,αν και με ταλαιπωρει ο ρυθμος επιβραδυνσης των ανεμων και η αντιστοιχεια του καθ'υψος,αφου τα στοιχεια ειναι εντονα αντικρουομενα ακομη και σημερα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...