Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τζιφος και τζεμ αφηνουν πολλες υποσχεσεις για πολυ νερο στην Αττικη την Πεμπτη..Συνηθως αυτα τα χαμηλα με αυτη την τροχια,δινουν πολυ ισχυρα περασματα στην Αθηνα...

gfs-2-72.png

gem-2-72.png

Ο νομος Κιλκις για μενα παιζει πολυ δυνατα..Ιδιως απο Αξιουπολη και πανω...Η Γουμενισσα πιθανως να ντυθει στα λευκα...Και μακαρι...!!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 9/1/2023 at 10:04 ΜΜ, BrainA είπε:

 

Για Λαμία πως το βλέπετε παιδιά; Δεν έχω ιδέα πως συμπεριφέρεται ο καιρός εδώ σε τέτοια χαμηλά.. Υπάρχει πιθανότητα έστω και να το δω να πεφτει;

Επεξεργάστηκε από Φύδας96
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sakis13 είπε:

Τζιφος και τζεμ αφηνουν πολλες υποσχεσεις για πολυ νερο στην Αττικη την Πεμπτη..Συνηθως αυτα τα χαμηλα με αυτη την τροχια,δινουν πολυ ισχυρα περασματα στην Αθηνα...

gfs-2-72.png

gem-2-72.png

αυτο με χιονιζει ανετα σωστα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, bill24 είπε:

στην θεσσαλια βλεπεις τον πιο μικρο κυκλο που εχει επιπεδο παγοποιησης τα 600μ...εκει ειναι τα φαρσαλα χαχαχαχ

Το ξέρω!! Κάτσε μη βγει φίλε....

Δε σκαμπάζω απο χάρτες. Αλλά ΚΑΘΕ μα ΚΑΘΕ φορά ξέρω οτι τα επίπεδα παγοποίησης στη συγκεκριμένη περιοχή είναι πιο χαμηλά. Επίσης έχω καταγωγή απο Αχλαδιά Καρδίτσας (δίπλα στο Λεοντάρι) και άπειρους συγγενείς στα Φάρσαλα. Η περιοχή είναι ΚΤΗΝΟΣ σε άποψη χιονιού. Δεν την πιάνει ο νοτιάς με τίποτα. Τελος πάντων. Θα δούμε!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Φύδας96 είπε:

Για Λαμία πως το βλέπετε παιδιά; Δεν έχω ιδέα πως συμπεριφέρεται ο καιρός εδώ σε τέτοια χαμηλά.. Υπάρχει πιθανότητα έστω και να το δω να πεφτει;

@Φύδας96 καμία πιθανότητα για Λαμία Νίκο.. Δεν έχει καθόλου επιφανειακο κρύο, κι ας έχει ΒΔ.. Ο Δομοκος πχ βορεια της Λαμίας στα 550-600 μέτρα υψόμετρο παίζει μπάλα σε τέτοιες οριακές καταστάσεις.. Ίσως δει καλή χιονοστρωση 

Επεξεργάστηκε από giannis.mar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

600m επίπεδα παγοποιησης στο Δομοκό!!Έχει φοβερή δυναμική με ΒΔ επιφάνειας,βάζει κάτω και γύρω ορεινές περιοχές.Κατα τα αλλά θεωρώ ότι θα δούμε εκπλήξεις σε πεδινές περιοχές της νοτιοδυτικής Θεσσαλίας,και ίσως και του κάμπου της Λαμίας,συνηθως το ψύχος του Δομοκού κάνει θαύματα και σε μας με βοριά όπως το Μάρτη του 19 που χιόνιζε με -1.Οπως και να θέλει την εξόρμηση το ΠΣΚ που όλα τα ορεινά της κεντρικής Ελλάδας θα είναι φορτωμένα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απλά σκεφτείτε τι χάρτες βλέπαμε πέρσι τέτοια μέρα... (Οχι οτι το Δυτικό τόξο κέρδισε και τίποτα που τους έβλεπε, αλλά και πάλι)....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Gary είπε:

αυτο με χιονιζει ανετα σωστα?

Ναι καρντασι μου....Θελω φωτο απο την πλατεια της Γουμενισσας με χιονι...Αρχες Μαρτη ανεβαινω να δω τον κολλητο μου που θα ρθει απο Ολλανδια..Πρωτα ο θεος..Κανονιστε να βρεθουμε..Ειστε πολλοι απο το Κιλκις εδω μεσα...Γραπες και φαι!!😜

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, bill24 είπε:

χαχαχα ετσι και αμα ρωτησεις βαζουμε κατω σε χιοναδες τρικαλα καρδιτσα

Τι να ρωτήσω ρε συ? Δεν το ξέρω?? Απο εκεί έχω καταγωγή και σπίτι. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Τζιφος και τζεμ αφηνουν πολλες υποσχεσεις για πολυ νερο στην Αττικη την Πεμπτη..Συνηθως αυτα τα χαμηλα με αυτη την τροχια,δινουν πολυ ισχυρα περασματα στην Αθηνα...

gfs-2-72.png

gem-2-72.png

Ο νομος Κιλκις για μενα παιζει πολυ δυνατα..Ιδιως απο Αξιουπολη και πανω...Η Γουμενισσα πιθανως να ντυθει στα λευκα...Και μακαρι...!!!

Σακη μου αγορινα μου  χαχα η αληθεια ειναι οτι κατι τετοιες κακκοκαιριες παλια ηταν συνηθησμενες με το χιονι να φτανει στα 2-3 χιλ πιο πανω απο εδω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Ναι καρντασι μου....Θελω φωτο απο την πλατεια της Γουμενισσας με χιονι...Αρχες Μαρτη ανεβαινω να δω τον κολλητο μου που θα ρθει απο Ολλανδια..Πρωτα ο θεος..Κανονιστε να βρεθουμε..Ειστε πολλοι απο το Κιλκις εδω μεσα...Γραπες και φαι!!😜

αδερφε μου κερναω δικη μου γραπα και ελπιζω να χιονιζει τη μερα που θα συναντηθουμε 🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, weatherforattica είπε:

Απλά σκεφτείτε τι χάρτες βλέπαμε πέρσι τέτοια μέρα... (Οχι οτι το Δυτικό τόξο κέρδισε και τίποτα που τους έβλεπε, αλλά και πάλι)....

Εντάεξι...δεν είναι όλα τα λεφτά  το πεδινό χιόνι εδώ κάτω. Αν ας πούμε φορτώσουν χιόνι όλα τα ορεινά και πολλά ημιορεινά της χώρας μας  και... ψιλοπεδινά στα βόρεια και παράλληλα εμείς εδώ φάμε καμια 40αρα σε βροχή, θα είναι μια πολύ όμορφη κατάσταση ρε συ

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Εντάεξι...δεν είναι όλα τα λεφτά  το πεδινό χιόνι εδώ κάτω. Αν ας πούμε φορτώσουν χιόνι όλα τα ορεινά και πολλά ημιορεινά της χώρας μας  και... ψιλοπεδινά στα βόρεια και παράλληλα εμείς εδώ φάμε καμια 40αρα σε βροχή, θα είναι μια πολύ όμορφη κατάσταση ρε συ

Ναι καλά είσαι σούπερ και αυτό, αλλά ούτε αυτό βλέπω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, giannis.mar είπε:

Week 2wk1.wk2_20230122.Tsfc.png

 

Εντωμεταξύ είναι πιο ζεστή η θαλλασα από το κανονικό στην δεύτερη καρτελα

Επεξεργάστηκε από snow_evia
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και λέει...στο 18αρι εμφανίζεται στο gfs ένα κυκλάκι επιπέδων παγοποίησης 100μ πάνω ακριβώς απο τη Φολέγανδρο. Και τροποποιείται η πρόγνωση του Καλλιάνου "τοπικά και στα πεδινά των ανατολικών Κυκλάδων"

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Εντωμεταξύ είναι πιο ζεστή η θαλλασα από το κανονικό στην δεύτερη καρτελα

Με τόσους νοτιάδες και παρατεταμενες ζέστες, λογικό είναι.. Το θέμα είναι (ότι αν επαληθευτεί η διάταξη για τέλη Γενάρη αρχές Φλεβάρη) τι χαμηλό μπόμπα μπορεί να προκύψει με τόσο ζεστά νερά.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...