Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Michael είπε:

 

Θα έρθει και θα λεηλατήσει ξανά την Αττική!!1497397979_22.jpg.2b321007881097fbd69b5f165d898bff.jpg

Είναι ένα πολύ ευφυώς κωδικοποιημένο μήνυμα για την επιχείρηση «Αρχίδαμος»

Δηλαδή:

1) Εισβολή των Θηβαίων στην Πλάτεια = η σύγκλιση φεύγει σιγά σιγά από Βοιωτία και πλησιάζει Αττική

2)Ο βασιλιάς της Σπάρτης Αρχίδαμος λεηλατεί την ύπαιθρο της Αττικής = Δευτερεύον χαμηλάκι στη νότια Πελοπόννησο φέρνει την χιονοκόλαση στο νομό Αττικής

3) Ο πληθυσμός καταφεύγει μέσα στην οχυρωμένη πόλη (άστυ) = όσοι πήγαν σε Μέτσοβα, Αράχωβες, Στενές, Βίλια κλπ για να δουν χιόνι επιστρέφουν άρον άρον στην Αθήνα γιατί μόνο εκεί έχει τελικά χιόνι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα.... επιτέλους βροχές στην Αττική και όπου αλλού πέσουν ανά την Ελλάδα ...όπως και τυχεροί αυτοί που θα δουν χιόνια ....όσο για τον λευκό επισκέπτη εδώ στην Αττική πλέον διαγράφουμε το πρώτο πενταήμερο του Φλεβάρη.οπως εβδομάδα σε εβδομάδα το πάμε από τον Δεκέμβρη...ευελπιστώ πως θα μας κάνει την χάρη μέσα στον αγαπημένο του μήνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, stormlover said:

Καλησπέρα.... επιτέλους βροχές στην Αττική και όπου αλλού πέσουν ανά την Ελλάδα ...όπως και τυχεροί αυτοί που θα δουν χιόνια ....όσο για τον λευκό επισκέπτη εδώ στην Αττική πλέον διαγράφουμε το πρώτο πενταήμερο του Φλεβάρη.οπως εβδομάδα σε εβδομάδα το πάμε από τον Δεκέμβρη...ευελπιστώ πως θα μας κάνει την χάρη μέσα στον αγαπημένο του μήνα.

Ανοιχτο ειναι το πρωτο πενθήμερο του Φλεβαρη ειδικά το 4-6/2.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απο οτι φαινεται μια χιονοπτωση φαινεται πως θα την εχουν καποιες πεδινες περιοχες κατα την γνωμη μου οπως Σερρες και περιοχες στην Ημαθια το ξημερωμα της Πεμπτης... Μετα με την προσεγγιση του χαμηλου θα ανεβουν οι Τ δυστυχως και θα ανεβουν τα υψομετρα

Επεξεργάστηκε από baristrs
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα!

Θα γινει κληρωση για το ανοιγμα του μηνα,και του καθε μηνα απο εδω και περα παιδες. Οποιο παιδι θελει μπορει να προσθεσει το ονομα του εδω σε παραθεση.😉 Αυριο βραδυ στις 00.00 κλεινουν οι συμμετοχες,και τη Τεταρτη θα γινει η κληρωση.

Οι Συμμετοχες εως τωρα. Εαν ξεχναω καποιον ας το συμπληρωσει.🙂 

freeze 

nikolasxm

weatherforattica

South καυσωνάκιας 

thanossnow

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Λογικό αφού δεν κάνει κάποια σωστή αναδίπλωση...όλες οι προσπάθειες όμως πάνε για Αδριατική απλά καταρεει ο αχιρ και ξανά το ίδιο...εάν βγει τάση για σωστό ριτζαρισμα θα φανεί και ο υετός και το πότε μέσω των ανσμπλ ...

Οι προσπαθειες πανε εκει που δειχνει ο μ.ο και εκει θα πηγαινουν και οι επομενες.Κι εγω να δυτικισει θελω,μην νομιζεις.

EDM1-192.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, baristrs είπε:

Απο οτι φαινεται μια χιονοπτωση φαινεται πως θα την εχουν καποιες πεδινες περιοχες κατα την γνωμη μου οπως Σερρες και περιοχες στην Ημαθια το ξημερωμα της Πεμπτης

εγω?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, teo_73 είπε:

Καλησπερα!

Θα γινει κληρωση για το ανοιγμα του μηνα,και του καθε μηνα απο εδω και περα παιδες. Οποιο παιδι θελει μπορει να προσθεσει το ονομα του εδω σε παραθεση.😉 Αυριο βραδυ στις 00.00 κλεινουν οι συμμετοχες,και τη Τεταρτη θα γινει η κληρωση.

Οι Συμμετοχες εως τωρα. Εαν ξεχναω καποιον ας το συμπληρωσει.🙂 

freeze 

nikolasxm

weatherforattica

South καυσωνάκιας

βάλε και εμένα 👍🏻

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, south coast είπε:

Ανοιχτο ειναι το πρωτο πενθήμερο του Φλεβαρη ειδικά το 4-6/2.

Ξέρεις κάτι φίλε μου...όταν σου γεμίζει το μάτι..έχεις τις  πιθανότητες...όταν έχεις τις αμφιβολίες ,άστο να φύγει. Συγνώμη αλλά εμένα μέχρι τις 5 κάτι δε μου κάθετε καλά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα emoji εχουν θεμα καθως η προηγουμενη php εληξε,και πρεπει να αναβαθμισουμε σε νεοτερη.Αυτο ειναι χρονοβορο και δε μπορει να γινει τωρα  λογω ενδιαφεροντος του καιρου. Καπου στο τελος της σεζον οπου θα ειμαστε πιο χαλαροι θα γινει.Εως τοτε μπορειτε εαν θελετε να βαλετε καποιο emoji εχοντας ανοιχτο το msg στο fb (η απο καπου αλλου) με copy-paste.

🌨 ⛈

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, bill24 είπε:

οσο η ευρωπαικη ρωσια φλεγεται οντως δεν περιμενουμε τιποτα

Έτσι ακριβώς,απλά θα έχουμε απουσία υποτροοπικου στην Αφρική και εδώ μουφα κρύα(κάνα -4) για αυτό και είναι κόκκινη η Ρωσία γιατί είναι κάτω από τα κλιματικά όλη την ώρα(-10)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, bill24 είπε:

οσο η ευρωπαικη ρωσια φλεγεται οντως δεν περιμενουμε τιποτα

Η Αριάδνη δεν ήταν από Ρωσία, ήταν σκανδιναβικό ψύχος όπως και πολλες ακόμα εισβολές ,δεν έρχεται μόνο από την Ρωσία το ψύχος 

Επεξεργάστηκε από Γιάννης μασ
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανανέωσε και τους ζωνικους ο παιος ... 

Η αλήθεια είναι ότι αποτυπώνεται η χαλάρωση του p.v μιας και φαίνεται να διασπάται επιτέλους ... Και μακάρι για τα πιο μακριά  να είναι κοντά στις μέσες τιμές η και πιο κάτω για να αφήνει κανένα κομμάτι ψύχους πιο εύκολα .... μην σφίξει πάλι και θα τον πιούμε 

ps2png-worker-commands-5f89b4cc6c-7hz5r-6fe5cac1a363ec1525f54343b6cc9fd8-t96B3N.png.34194f25b28237957ef5b0bf358e804c.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν μπορούσα να επιλέξω πόλη της κεντρικής Μακεδονίας για την κακοκαιρία που έρχεται θα ήταν με κλειστά μάτια η Νάουσα. Και πολύ υετο θα έχει, και ιδανικές θερμοκρασίες για χαρτοπετσέτες, αν δεν μουφιασει. Πάντα την ζήλευα την Νάουσα…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

Η Αριάδνη δεν ήταν από Ρωσία, ήταν σκανδιναβικό ψύχος όπως και πολλες ακόμα εισβολές ,δεν έρχεται μόνο από την Ρωσία το ψύχος 

Ναι το ξέρω αλλά ούτε στην Σκανδιναβία έχει ιδιαίτερο ψυχος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

τα Ensembles ευρωπαίου σχεδόν -5 στα 850 με υετο αρκετό. 

ens_image (6).png

στο -4 είναι το κύριο στις 8 το πρωί της Πέμπτης (η χαμηλότερη τιμή εκείνη την ώρα καταγράφεται ουτε πριν ούτε μετά )και στο -4,1 το κοντρόλ με μέσο όρο στο -3,8 , ένα μόνο σενάριο στο -5,5 που είναι η χαμηλότερη τιμή από τα 51 μέλη αλλά έχει και ψηλότερες στο -2,5........ σε αυτές τις κοντινές ώρες το κεντρικό τρέξιμο παίζει τον μεγαλύτερο ρόλο που έχει κεντράρει εκεί στο -4..... μακάρι να βγει έστω -4,5....... ΑΛΛΑ το θέμα είναι ο υετός... αν έχουμε έντονα φαινόμενα έχουμε ελπίδες έστω και μικρές έστω και πρόσκαιρα αν είναι μέτριας έντασης καμία....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άργησα στο πάρτυ αλλά τα 12άρια GFS και Ευρωπαϊκού έχουν τα καλύτερα φετινά ensembles για λεκανοπέδιο. Δεν έχω διαβάσει τις προηγούμενες σελίδες. 

Επεξεργάστηκε από Seth13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, bill24 είπε:

archives-2017-1-4-0-1.png

archives-2017-1-5-0-1.png

archives-2017-1-6-0-1.png

archives-2017-1-7-0-1.png

Απο τα βαθη της σιβηριας περασε σκανδιναβια και πλαγιοκοπησε ενωμενος με τον αρχικο ανατροφοδοτη που ηταν η ρωσια...δεν ηρθε κατακορυφα απο βορειο πολο μετα σκανδιναβια και μετα ελλαδα...no σιβηρικο ψυχος no party

Ναι, εξαρταται τι εννοεις και εσυ σιβηρικο ψυχος.....Η προελευση του ψυχους στην αριαδνη ειναι σκανδιναβικη και οχι σιβηρικη....Αν δεν σε πειθει η αριαδνη , τοτε δες και την ιστορικη εισβολη  στις 12/2/2004...σε εκεινη ακομα πιο καθαρο σκανδιναβικο ψυχος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, south coast said:

Και του Καναδού @Seth13

Δεν τον τσέκαρα. Μεγάλες αλλαγές πάντως σε σχέση με την κλειστή πόρτα που έδειχναν χθες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...