Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, bill24 είπε:

Παντως με βαση τα δεδομενα στρατοσφαιρικη θερμανση θα εχουμε,αποτομη πτωση των ζωνικων θα εχουμε απο τα 45 κοντα στα 5,αζορικο δυνατο εχουμε,δεικτες υποτιθεται εχουμε...εεε τι αλλο πρεπει να γινει😂😂😂

γενικά το κρύο στην Ευρώπη είναι φλώρικο. Γιατί; Αντικυκλώνας στην Ρωσία; Τι φταίει φέτος;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, alkis91_2.0 είπε:

Δεν ξερω αν εχει σχολιαστει αλλα το ουκμο εχει φοβερο χαρτη στις 168 ωρες με προυποθεσεις γκολαρας προσηνεμων και οχι μονο. Σχεδον τετ α τετ ειναι η φαση

ukmo-0-168.png?0

Το γροιλανδικο τέρας δεν θα επιτρέψει φαπα κλασικά ρηχή κατάβαση 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, bill24 είπε:

Παντως με βαση τα δεδομενα στρατοσφαιρικη θερμανση θα εχουμε,αποτομη πτωση των ζωνικων θα εχουμε απο τα 45 κοντα στα 5,αζορικο δυνατο εχουμε,δεικτες υποτιθεται εχουμε...εεε τι αλλο πρεπει να γινει😂😂😂

Δεν νομιζω οτι θα καταφερει κατι και να γινει σθ...ο ο πολος δειχνει να δυναμωνει...ουτε οι ζωνικοι φενεται να πεφτουν....καλα οι δεικτες εχουν παει περιπατο απ τον νοεμβρη..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άρχισα να ανησυχώ για θερμοκρασίες σάιτ περιοχικά όλα δε δίνουν τίποτα από χιόνι.....συνήθως εμπιστεύομαι ευρωπαίο και τζιφο στις θερμοκρασίες ότι λένε βγαίνει αλλά βλέπεις κάτι περίεργα σε σάιτ και στα περιοχικά 4 βαθμοί τη νύχτα 3 ...ευρωπαίος τζίρος δίνουν από 0 μέχρι 1,5...άντε να δούμε κοντός ψαλμός 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από τα σημερινά 12 άρια θα έχουμε και πραγματικά στοιχεία από την απότομη πτώση των ζωνικων οπότε ίσως να αρχίσει να φαίνεται σιγά σιγά η τάση για το πρώτο σκέλος της υπόθεσης...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Άρχισα να ανησυχώ για θερμοκρασίες σάιτ περιοχικά όλα δε δίνουν τίποτα από χιόνι.....συνήθως εμπιστεύομαι ευρωπαίο και τζιφο στις θερμοκρασίες ότι λένε βγαίνει αλλά βλέπεις κάτι περίεργα σε σάιτ και στα περιοχικά 4 βαθμοί τη νύχτα 3 ...ευρωπαίος τζίρος δίνουν από 0 μέχρι 1,5...άντε να δούμε κοντός ψαλμός 

00αρι παιου δινει 1 με 2 και σχεδον 50μμ.Δεν υπαρχει πιθανοτητα να μην ειναι ολο χιονι πιστευω,αντε να χαθει λιγ στην αρχη.Το θεμα ειναι οτι ο ενας βαθμος πιο κατω μπορει να κανει το 10ποντο 50ποντο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, yiannis_volos είπε:

γενικά το κρύο στην Ευρώπη είναι φλώρικο. Γιατί; Αντικυκλώνας στην Ρωσία; Τι φταίει φέτος;

εντωμεταξύ πλάκα πλάκα όσο και αν θέλω να αποφύγω τις θεωρίες συνωμοσίας η Ουκρανία και οι πέριξ περιοχές  των Βαλκανίων της Μαύρης Θαλασσας και της Τουρκίας έχουν ακραία ήπιο χειμώνα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, thanossnow είπε:

Γκάρυ και υπόλοιποι πεδινοί μουλιαστε τα φασόλια σιγά σιγά. 

Όταν τα 'λεγε ο zaraskos κάποιοι του λέγατε να ετοιμάσει τα κάρβουνα. Gary εμένα θ' ακούς. Φόρτωνε φασόλια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μη πέσετε να με φάτε αλλά με βάση την αναλυτικότατη πρόγνωση της ΕΜΥ για αύριο και μεθαύριο, εγώ δεν είμαι αισιόδοξος για Δυτική Μακεδονία στα "χαμηλά" της. Δλδ Γρεβενά τα βλέπω έξω απο το καλό χιόνι. Η διατύπωση που είδα αλλά και τα νούμερα (ενδεικτικών υψομέτρων και θερμοκρασίας) δεν με πείθουν για κάτι ισχυρό (σε χιόνι λέω). Κοζάνη οκ....είναι στα 700. Αλλα Γρεβενά στα 530 είναι δύσκολο. Και δεν φαίνεται να υπάρχει ελπίδα για κάτι πιο κάτω απο τα 300-400μ πουθενά. Ουτε στη Θράκη στις μεγάλες πόλεις δλδ. 

Δεν έχω δει χάρτες. Μόνο απο την πρόγνωση της ΕΜΥ. 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Άρχισα να ανησυχώ για θερμοκρασίες σάιτ περιοχικά όλα δε δίνουν τίποτα από χιόνι.....συνήθως εμπιστεύομαι ευρωπαίο και τζιφο στις θερμοκρασίες ότι λένε βγαίνει αλλά βλέπεις κάτι περίεργα σε σάιτ και στα περιοχικά 4 βαθμοί τη νύχτα 3 ...ευρωπαίος τζίρος δίνουν από 0 μέχρι 1,5...άντε να δούμε κοντός ψαλμός 

θα σε ψάχνουμε την Παρασκευή

grevena.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, menidi είπε:

Μη πέσετε να με φάτε αλλά με βάση την αναλυτικότατη πρόγωνση της ΕΜΥ για αύριο και μεθαύριο, εγώ δεν είμαι αισιόδοξος για Δυτική Μακεδονία στα "χαμηλά" της. Δλδ Γρεβενά τα βλέπω έξω απο το καλό χιόνι. Η διατύπωση που είδα αλλά και τα νούμερα (ενδεικτικών υψομέτρων και θερμοκρασίας) δεν με πείθουν για κάτι ισχυρό (σε χιόνι λέω). Κοζάνη οκ....είναι στα 700. Αλλα Γρεβενά στα 530 είναι δύσκολο. Και δεν φαίνεται να υπάρχει ελπίδα για κάτι πιο κάτω απο τα 300-400μ πουθενά. Ουτε στη Θράκη στις μεγάλες πόλεις δλδ. 

Δεν έχω δει χάρτες. Μόνο απο την πρόγνωση της ΕΜΥ. 

Παρε προγνωση της εμυ για θεσσαλονικη χαχαχ. Γελαει ο πλανητης

Screenshot_2023-01-24-16-31-37-897_com.microsoft.emmx.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, George Trilofianos είπε:

Παρε προγνωση της εμυ για θεσσαλονικη χαχαχ. Γελαει ο πλανητης

Screenshot_2023-01-24-16-31-37-897_com.microsoft.emmx.jpg

Καλή μου φαίνεται ρε συ. Αλήθεια!! 

ωωωωχ!!! Δινει χιόνι με 7 βαθμούς?? Κλαιωωωωωωω

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

53 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

γενικά το κρύο στην Ευρώπη είναι φλώρικο. Γιατί; Αντικυκλώνας στην Ρωσία; Τι φταίει φέτος;

Η Ευρώπη φταίει γενικότερα. Αν η Ρωσία ήταν δυτικά, και όχι ανατολικά, η Ευρώπη, και ειδικά η Μεσόγειος τα ήταν ασύλληπτη χιονομανα, με την Αριάδνη να μοιάζει με παιχνιδάκι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

12 λεπτά πριν, George Trilofianos είπε:

Παρε προγνωση της εμυ για θεσσαλονικη χαχαχ. Γελαει ο πλανητης

Screenshot_2023-01-24-16-31-37-897_com.microsoft.emmx.jpg

Ακομη και στην Αρτα χιονοπτωση δειχνει το πρωι και το βραδυ

Πανελαδικοs χιονιαs την πεμπτη 😄 

http://www.emy.gr/emy/el/forecast/meteogramma_emy?perifereia=Epirus&poli=Arta

Δεν ειδα αν δειχνει χιονι και στιs πολειs τησ κρητηs

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, bill24 είπε:

Και γι αυτο εχουμε κι εμεις...

Θα διαφωνησω μιας και ο χειμωνας δεν ειναι μονο χιονια στα πεδινα και απο τον ατλαντικο μπορει μια χαρα κρυο να κατεβει απλα οχι αρκετο για τα πεδινα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για τα κβ οι δείκτες είναι ταφόπλακα με αυτή την κυκλοφορία. Αν είχανε Μπακ Ντορ τότε θα έλεγα δεν έχει σημασία, γιατί άλλος αντικυκλωνας παίζει ρόλο εδώ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Για τα κβ οι δείκτες είναι ταφόπλακα με αυτή την κυκλοφορία. Αν είχανε Μπακ Ντορ τότε θα έλεγα δεν έχει σημασία, γιατί άλλος αντικυκλωνας παίζει ρόλο εδώ.

Του τζιφου...εκτός και αν δημιουργηθεί ένα πολικό χαμηλο πάνω από την Γροιλανδία η υπάρχει εκτόνωση κυκλική προς εκείνη την περιοχή...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενα σπιτι στο Μετσοβο για αυριο βραδυ με Παρασκευη μεσημερι παρακαλω! Καντο ΣΚ @αμ@@@@. Φορτηγα θα ριχνει απο αυριο το απογευμα-βραδυ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, bill24 είπε:

Εγω 2 μηνες τωρα που εχω ευνοικους δεικτες😂😂😂

images.jpeg.jpg

Βασικά δεν είχαμε σχεδόν ποτέ εν τέλη καλό ναό φέτος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, menidi είπε:

Μη πέσετε να με φάτε αλλά με βάση την αναλυτικότατη πρόγνωση της ΕΜΥ για αύριο και μεθαύριο, εγώ δεν είμαι αισιόδοξος για Δυτική Μακεδονία στα "χαμηλά" της. Δλδ Γρεβενά τα βλέπω έξω απο το καλό χιόνι. Η διατύπωση που είδα αλλά και τα νούμερα (ενδεικτικών υψομέτρων και θερμοκρασίας) δεν με πείθουν για κάτι ισχυρό (σε χιόνι λέω). Κοζάνη οκ....είναι στα 700. Αλλα Γρεβενά στα 530 είναι δύσκολο. Και δεν φαίνεται να υπάρχει ελπίδα για κάτι πιο κάτω απο τα 300-400μ πουθενά. Ουτε στη Θράκη στις μεγάλες πόλεις δλδ. 

Δεν έχω δει χάρτες. Μόνο απο την πρόγνωση της ΕΜΥ. 

Δε ξέρω τι δινει η εμυ αλλά ο ευρωπαίος με θάβει....Όπως και το μτεωγραμμα της Εμυ για Γρεβενά ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, black snow είπε:

Με ανατολικό ξεχαστε την ήπειρο από νόμο Γρεβενών μέχρι Φθιώτιδα Φωκίδα. Αυτός ο καιρός ποτέ δεν ευνοεί την ήπειρο.

Με Β.Α - Α συνηθωs δεν εχουμε τιποτα στα Γιαννενα η ελαχιστα.

Μαλλον και ο τζιφοs θα το διορθωσει στο επομενο τρεξιμο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, kilkisaios είπε:

θα σε ψάχνουμε την Παρασκευή

grevena.jpg

Ειναι απο τη μεσημεριανη ανανεωση αυτο 50 μμ ..οσες φορες τοyr no εβγαλε ενα βαθμο ηταν παντα χιονι και οταν έβγαζε 2 βαθμους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν μπορει να τον σπασει τον στροβιλο ουτε να τον χαλαρωσει η σθ.....ουτε οι ζωνικοι θα πεσουν....εγω λεω ολοι οι κβ να ετοιμαζομαστε για αττικη....εκει κατι θα βγει....οι δεικτες απο νοεμβριο πηγαν περιπατο......δεν θελει με τπτ πως να το κανουμε ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Μπουτβαλ είπε:

Σήμερα με 0 στα 850 είχαμε βροχή με 7C στα 160, αν πάει αναλογικά την Πέμπτη και με -3 έχουμε 4 την κάτσαμε 

Ε τόσο σε έδιναν τα μοντέλα αν δεν κάνω λάθος. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...