Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Προσωπικά δεν την πιστεύω την συγκεκριμένη διάταξη. Πάμε για την επόμενη αναδίπλωση. Σε αυτή στοχεύω, και υπάρχει χρόνος να πάει όσο δυτικά χρειάζεται.

Ε ναι ρε εντάξει απλά ξυπνήσαμε λίγο...δεν μπορεί να πεις καλό ξεχαρμανιασμα ήταν...😁😁😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Clapsanto είπε:

Ποπο 3 μερες χιονι δινει με αρνητικές εδω .....υ0 ποντους χιονι θα χα μπορει και παραπανω...τεσπα τι κοιταμε αυριο ίδιες ώρες θα χει το συν 10 πανω μου χαχααχα

Θέλω το παλιακό σύστημα που δίνει θαψιμο από Πέλλα και δυτικότερα και ρίχνει χαρτοπετσέτες σε Γρεβενά Φλώρινα. Όταν ήμουν φοιτητής Φλώρινα είχε τέτοια συστήματα που μετά την Βέροια γύριζε σε βροχή. Μακάρι φέτος Αντουάν να σας κάτσει. 

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Clapsanto είπε:

Ποια Πέλλα ρε συ ...Ένα Βίκτωρα θελω να χιονιζει μονο πανω μου  α αχα

Από το στόμα σου και στου θεου το αυτί. Μακάρι ένας Βίκτωρας να ξεδιψάσει και η Αττική Γη και εμείς εδώ Εύβοια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στο τέλος έβγαλε και μια πιο προσήνεμη διάταξη για να προσθέσουν εκατοστά κι εκεί, όσοι έχασαν αρκετά σε βροχές στην πρώτη φάση

Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisions

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Θέλω το παλιακό σύστημα που δίνει θαψιμο από Πέλλα και δυτικότερα και ρίχνει χαρτοπετσέτες σε Γρεβενά Φλώρινα. Όταν ήμουν φοιτητής Φλώρινα είχε τέτοια συστήματα που μετά την Βέροια γύριζε σε βροχή. Μακάρι φέτος Αντουάν να σας κάτσει. 

Ωωωω...κρουαζιέρα θα σε πάω...ωωωω γιατί σε νοιαζομε και σ αγαπάω...ωωωω Μύκονο και Σαντορίνη....🤣🤣🤣🤣🤣image.png.bf604c80cde0468426e36610cc4e1e14.png

image.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Και που είστε ακόμα. Αφού θέλετε τέτοιο παιχνίδι βρώμικο, θα πέσω πολλά επίπεδα αλλά μπορώ να το υποστηρίξω. Καλό βράδυ. 

Δεν θα μαθεις ποτε εσυ ετσι;Εγω ξυπνησα το παιδι τωρα που γυρισα σπιτι και ειδα 18αρι,για να του δειξω οτι ψηφιακα εστω μπορουν να χιονιστουν κι αλλα παιδάκια και χαρηκε πολυ.Απο τοτε που γενηθηκε 3 χρονια τωρα εχει δει 3 μετρα χιονι και πιστευει οτι ειναι η Frozen,της αρεσει μεν αλλα στεναχωριεται που δεν χιονιζονται και αλλα παιδακια εστω και λιγο.Κι εσυ τσατιζεσαι;;;;Ελεος ρε.Δειξε λιγο ενσυναισθηση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Δεν θα μαθεις ποτε εσυ ετσι;Εγω ξυπνησα το παιδι τωρα που γυρισα σπιτι και ειδα 18αρι,για να του δειξω οτι ψηφιακα εστω μπορουν να χιονιστουν κι αλλα παιδάκια και χαρηκε πολυ.Απο τοτε που γενηθηκε 3 χρονια τωρα εχει δει 3 μετρα χιονι και πιστευει οτι ειναι η Frozen,της αρεσει μεν αλλα στεναχωριεται που δεν χιονιζονται και αλλα παιδακια εστω και λιγο.Κι εσυ τσατιζεσαι;;;;Ελεος ρε.Δειξε λιγο ενσυναισθηση.

Κλάματα....Εμείς θα το δείχνουμε ατα παιδια μας για να τα πείσουμε ότι το μέρος που ζούμε δε λέγεται sun-glasses 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως φαίνεται οτι ψήνεται κατάσταση για αρχές Γενάρη (3-6). Κάτι πάει να βγει κάπου στη χώρα!! Βορεια? Νότια? Θα δούμε. Με τα λίγα που ξέρω και έχω δει, υπάρχουν πιθανότητες είτε για πεδινό χιόνι βόρεια, είτε για ημιορεινό στα νότια. Για να δούμε!! Μακάρι!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

58 λεπτά πριν, bill24 είπε:

Ρε συ τασο αν εχεις την ευγενη καλοσυνη απαντα σε παρακαλω.σε αυτην την εικονα που τον ειδες τον πανελληναδικο?μιλαμε για οριακη κατασταση ακομα και για τα πεδινα βορειας ελλαδας και η θεσσαλονικη ουτε ειναι στο -2 με -3 στα 850 και θα τρωει χιονερο...απο θεσσαλια και κατω πανω απο τα 1000 μετρα...και στερεα στα 1500.για ονομα του θεου

Πανελλαδικός με υψομετρικές διαφορές απλά ανάλογα την περιοχή από το ίδιο χαμηλό και στη συνέχεια του τρεξίματος έβγαλε και μια πιο επιλεκτική κακοκαιρία στην εύβοια και την αττική, οπότε όλοι θα ήταν χαρούμενοι. Εμείς στα βόρεια που θα βλέπαμε καλό χιόνι μέχρι τα πεδινά και εκείνες οι 2 περιοχές που θα έκαναν και το 3 στα 3 (η θεσσαλονίκη το 3 στα 3 το έκανε στον ίδιο χειμώνα το 2019, αλλά είναι κι άλλη η δυναμική εδώ προφανώς). Σε μια πανελλαδική χιονοκακοκαιρία δεν μπορούν να βάλουν όλοι το ίδιο χιόνι, αλλού θα έχει παραπάνω κι αλλού λιγότερο. Όπως το 2001

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Μιχαήλ ο Γιαπωνέζος πως σου φαίνεται?...image.png.76550cdbf06c67d058b39127cfeaf94f.png

 

01-48-43-410fkI6hSvL._SY355_.jpg

 

Πέρα από την πλάκα δεν έχω ιδέα χαχα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η δεύτερη αναδίπλωση (βάσει ανσάμπλ πρώτης μιας και δεν υπάρχει ριτζάρισμα στις 2-3 του μήνα όπως έδειξε το κύριο) στα ανσάμπλ του 18αριου πάει καλά πάντως. Αυτό κοιτούσαμε μέχρι και το 12αρι, αυτό θα πρέπει να κοιτάμε και αύριο που το πρωί δεν θα υπάρχει το πολύ ωραίο 18αρι κύριο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλό 5 του μηνα και μετα αρκετα σεναρια έχουν ενδιαφέρον σε συνδιασμο με τη  πτώση των ανεμων ν γυρω στις 6 με 10 θα χουμε αλλη μια ευκαιρία και ίσως ισως με Σκανδιναβίκο  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι 2 εναλλακτικές που έχουμε είναι ριτζ στη γροιλανδία και σενάριο 25 ή ριτζ στη σκανδιναβία και σενάριο 29. Μας κάνουν και τα 2. Αυτά για σήμερα, αύριο ας ελπίσουμε σε βελτίωση ανσάμπλ και να κρατήσει ο βασιλιάς που είναι πάντα πεισματάρης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα, κάτι αρχίζει να διαφαίνεται, μιλώντας για μετά τις 5 του μήνα. Καθώς εκεί στοχεύουμε. Το 18αρι ήταν στην σφαίρα φαντασίας του τζιφου για πιο κοντά και εκεί θα μείνει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα.ας πούμε ότι μεταξύ 5 και 10 Γενάρη και με βάση ανσμπλ ότι υπάρχει μια υποψία αρχικού ενδιαφέροντος!μάλλον πέφτουν και οι δυτικοί άνεμοι απότομα οπότε ίσως να πάμε σε φρενάρισμα του Ατλαντικού...βλέπουμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...