Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Kosmas34 είπε:

Αν έρθει κι άλλο πιο νοτιοανατολικά δεν θα αρχίσει να χαλάει για την ήπειρο;

Όχι γιατί η ήπειρος θα πάρει την πρώτη μπούκα και την δεύτερη ..και από την στιγμή που θα πάμε σε λίμνη το χαμηλό πιθανά να είναι εκτεταμένο και να πατάει και Ιόνιο και Αιγαίο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εντωμεταξυ το 0 εχει φτασει στα βαθη της Σαχαρας κατω απο την Τυνησια στον 29ο παραλληλο.🤮🤮

θα πεταξει και χαμηλο σε καμια ......όαση ,

να παραμιλανε οι γκαμηλες!!!!!!😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Πρέπει να περάσει πιο ανατολικά και λίγο πιο νότια αλλά με χειρουργική ακρίβεια.

Ψαχνουμε ηδη τους καλυτερους χειρουργους του κοσμου,μπας και χιονιστεις επιτελους...αχααχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πως θα σας παλεψω μεχρι την παρασκευη?? ( αν δε χαλασει νωριτερα )...η μυτουλα, η γραμμουλα , η κλιση. το ανοιγμα το κοψιμο και το ραψιμο 😂😂 ......με τοσα ραν ακομη ...... αποχη να γλιτωσω !!!!😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, menidi είπε:

Λέτε για χειρουργεία κτλ. Όμως η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΉ ΞΥΡΑΦΙΑ ψήνεται μεταξύ 29/1-2/2.

 

Μετακομίζεις?τούμπα?Καλαμαριά?🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, menidi said:

Λέτε για χειρουργεία κτλ. Όμως η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΉ ΞΥΡΑΦΙΑ ψήνεται μεταξύ 29/1-2/2.

 

Προς το παρων εχει ψηθεί ο σβέρκος μας απο τον λαμπρό ηλιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εντωμεταξυ το 0 εχει φτασει στα βαθη της Σαχαρας κατω απο την Τυνησια στον 29ο παραλληλο.🤮🤮

άντε και στη Νιγηρία...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με βλέπω να παίρνω τα βουνά σε καμία βδομάδα μπας και το δω, άργησα κιόλας φέτος. Πέρσι τέτοιο καιρό είχα κάνει ήδη καμία 500αρια χιλιόμετρα από δω κι από εκεί να κυνηγάω τις νιφάδες 😂😂😂

Επεξεργάστηκε από Kosmas34
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με το ζόρι -1 στη δυτική Ελλάδα τις ώρες του καλού υετού. Δεν ξέρω την περιοχή αλλά δεν είμαι και τόσο αισιόδοξος για τα Ιωάννινα των 470 μέτρων. Πολύ φλώρικες καταστάσεις βρε παιδί μου για τέλη Ιανουαρίου. Τουλάχιστον ας βρέξει όσο γίνεται περισσότερο και σε περισσότερες περιοχές. Για πεδινό χιόνι μάλλον πάμε για Φλεβάρη. Δεν φαίνεται κάτι σοβαρό μέχρι τέλος του μήνα. Μετά την κακοκαιρία που έρχεται τα μοντέλα κόβουν τον υετό..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εντωμεταξυ το 0 εχει φτασει στα βαθη της Σαχαρας κατω απο την Τυνησια στον 29ο παραλληλο.🤮🤮

Tο ίδιο και στην Ελπίδα, απλά ανατολικότερα

gfsnh-1-168.png?6

 

ελπίδα

gfsnh-1-66.png?0

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ψαχνουμε ηδη τους καλυτερους χειρουργους του κοσμου,μπας και χιονιστεις επιτελους...αχααχ

το 2013-14 είχαν πέσει νιφάδες εκεί? προσπαθώ να δω πότε ήταν ο τελευταίος χειμώνας που δεν χιονισε πουθενά στη ευρύτερη Αθήνα όπως φέτος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, yiannis_volos είπε:

Με το ζόρι -1 στη δυτική Ελλάδα τις ώρες του καλού υετού. Δεν ξέρω την περιοχή αλλά δεν είμαι και τόσο αισιόδοξος για τα Ιωάννινα των 470 μέτρων. Πολύ φλώρικες καταστάσεις βρε παιδί μου για τέλη Ιανουαρίου. Τουλάχιστον ας βρέξει όσο γίνεται περισσότερο και σε περισσότερες περιοχές. Για πεδινό χιόνι μάλλον πάμε για Φλεβάρη. Δεν φαίνεται κάτι σοβαρό μέχρι τέλος του μήνα. Μετά την κακοκαιρία που έρχεται τα μοντέλα κόβουν τον υετό..

η βροχη πρεπει να πεφτει το φθινοπωρο. Γεναρη φλεβαρη αντε και μαρτη τα χιονια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, yiannis_volos είπε:

Με το ζόρι -1 στη δυτική Ελλάδα τις ώρες του καλού υετού. Δεν ξέρω την περιοχή αλλά δεν είμαι και τόσο αισιόδοξος για τα Ιωάννινα των 470 μέτρων. Πολύ φλώρικες καταστάσεις βρε παιδί μου για τέλη Ιανουαρίου. Τουλάχιστον ας βρέξει όσο γίνεται περισσότερο και σε περισσότερες περιοχές. Για πεδινό χιόνι μάλλον πάμε για Φλεβάρη. Δεν φαίνεται κάτι σοβαρό μέχρι τέλος του μήνα. Μετά την κακοκαιρία που έρχεται τα μοντέλα κόβουν τον υετό..

εγώ θα έλεγα να περιμένουμε τους επόμενους χειμώνες για πεδινό χιόνι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Γιαννιώτης Γ. είπε:

η βροχη πρεπει να πεφτει το φθινοπωρο. Γεναρη φλεβαρη αντε και μαρτη τα χιονια...

Ιδανικά ναι, αλλά τώρα τι να κάνουμε; Απ' το τίποτα που ζούμε τόσους μήνες μια χαρά είναι οι βροχές. Και 2 χαρές μη σου πω. Υπάρχει χρόνος πάντως άνετα για την φωτοβολίδα που περιμένουμε. Θεωρώ μία κατεβασιά του έστω -6 -7 που φτάνει για εδώ θα την κάνει. Αυτό που φοβάμαι είναι ότι δύσκολο να κάνει και 2ο τόσο καλό χαμηλό μέσα σε 1 μήνα και κάτι. Όχι απίθανο όμως, βλέπουμε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, geornik είπε:

το 2013-14 είχαν πέσει νιφάδες εκεί? προσπαθώ να δω πότε ήταν ο τελευταίος χειμώνας που δεν χιονισε πουθενά στη ευρύτερη Αθήνα όπως φέτος...

Οχι.Ο μοναδικος χειμωνας με 0 μερες χιονοπτωσης.Δεν θα επαναληφθει φυσικα ακομα και να γυρισει αναποδα ο κοσμος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, GEORGE SNOWMAN said:

Οχι.Ο μοναδικος χειμωνας με 0 μερες χιονοπτωσης.Δεν θα επαναληφθει φυσικα ακομα και να γυρισει αναποδα ο κοσμος.

Γιωργο στο περσινο έκτρωμα ποσες ημέρες χιονοπτωσης ειχες;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...