Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Το ελβετικό, ποιο μοντέλο είναι ρε συ Βαγγέλη? 

Λογικά αναφέρεται στο χαμηλό που κατεβαίνει από Δανία και πρέπει να καταλήξει ανοιχτά της κροατίας αχαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, Mountain είπε:

Α ρε dimenio που εισαι ρε φιλε..Καλημερα.Μη μιλας γιατι η φαπα καραδοκει πανω απο τα κεφαλια μας .Αν και νομιζω οτι στο μοναστηρι καμμια τρελη μπορει να δεισ ναπεφτει.Γενικα ομως  ηταν που ηταν η περιοχη για το αναθεμα τωρα εγινε αντε να μη πω τποτα .Καλη υπομονη και καλα να περνας.

 

Φίλε mountain εμάς μας σώζει μόνο ο ανατολικός που καταστρέφει την Πόλη της Θεσσαλονίκης.Με ανατολικό συνήθως προσεγγίζουμε τον καιρό Πέλλας Ημαθίας με λιγότερα χιλιοστά πάντα βέβαια.Απο Άξιο κ δυτικοτερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

Πήγε ανατολικότερα εν τέλει το 06 του Παίου, λογικά στο 12άρι του θα τουμπάρει τελείως για να δούμε αν ο Τζίφος είναι νικητης. Τη συνέχεια τη βλέπουμε. 

ουκμο νικητης βασικα. να τα λεμε ως εχουν.

εντωμεταξυ τωρα που ξερουμε πως θα παει η φαση για κυριακη λεω να αρχισουμε τα "στοιχηματα" που θα εντοπιστουν τα ισως τοπικα φαινομενα :Ρ ετσι να υπαρχει ενα ενδιαφερον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

Πήγε ανατολικότερα εν τέλει το 06 του Παίου, λογικά στο 12άρι του θα τουμπάρει τελείως για να δούμε αν ο Τζίφος είναι νικητης. Τη συνέχεια τη βλέπουμε. 

Καμια σχεση το ενα με το αλλο..τι σχεση εχει στο 6αρι το ριτζ και η κλιση του αυλωνα με το 6αρι του τζιφου...η οι θερμοκρασιες .εντελως διαφορετικη διαταξη εχουν .τωρα τι θα βγει αλλο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

Πήγε ανατολικότερα εν τέλει το 06 του Παίου, λογικά στο 12άρι του θα τουμπάρει τελείως για να δούμε αν ο Τζίφος είναι νικητης. Τη συνέχεια τη βλέπουμε. 

Μπα αυτό δεν είναι και απόλυτος σίγουρο

Άνετα μπορεί να το διορθώσει ξανά κάλιστα αυτό στο 12αρι του ο παίος 

Όπως και ο τζιφος να βγει σαφώς ποιο βελτιωμένος στο δίκο του κύριο το απόγευμα. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, JohnTheSnow είπε:

Λογικά αναφέρεται στο χαμηλό που κατεβαίνει από Δανία και πρέπει να καταλήξει ανοιχτά της κροατίας αχαχαχ

Α καλά.Εγω νόμιζα ότι είχε κρυφούς άσους στο μανίκι του αυτός. 

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

ουκμο νικητης βασικα. να τα λεμε ως εχουν.

εντωμεταξυ τωρα που ξερουμε πως θα παει η φαση για κυριακη λεω να αρχισουμε τα "στοιχηματα" που θα εντοπιστουν τα ισως τοπικα φαινομενα :Ρ ετσι να υπαρχει ενα ενδιαφερον

Αυριο τα τελικά πορίσματα 

Μην βιάζεσαι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ευρωπαικο δε αλλαξε καθολου διαταξη τωρα αν πηγε ο αυλωνας 50 χλμ ανατολικα αυτα παιζουν αλλα με την ιδια διαταξη με το 00 δεν εκανε καμια τουμπα διαταξικη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Αυριο τα τελικά πορίσματα 

Μην βιάζεσαι 

δεν χωρανε τοσο μεγαλες βελτιωσεις για να αλλαξει η δυναμικη της κακοκαιριας σημαντικα. σε αυτο ειμαι λιγο καθετος. τωρα αν θα νιφαδισει 5 λεπτα λιγο πιο νοτια μεσα στο λεκανοπεδιο λιγη σημασια εχει  .
αν μπορουσε να στουπισει εστω και να μην στρωσει οκ θα ελεγα αξιζει γιατι θα εχουμε υετο μετρησιμο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Θα βγει καλός για μας μετά. Αναπόφευκτο το 3/3. 

Όντως τώρα ρε συ; Η κάνεις πλάκα; Το είδες στο 6αρι του ευρωπαϊκού; Για πες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Το ευρωπαικο δε αλλαξε καθολου διαταξη τωρα αν πηγε ο αυλωνας 50 χλμ ανατολικα αυτα παιζουν αλλα με την ιδια διαταξη με το 00 δεν εκανε καμια τουμπα διαταξικη

Τωρα λες για την Κυριακή;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

δεν χωρανε τοσο μεγαλες βελτιωσεις για να αλλαξει η δυναμικη της κακοκαιριας σημαντικα. σε αυτο ειμαι λιγο καθετος. τωρα αν θα νιφαδισει 5 λεπτα λιγο πιο νοτια μεσα στο λεκανοπεδιο λιγη σημασια εχει  .
αν μπορουσε να στουπισει εστω και να μην στρωσει οκ θα ελεγα αξιζει γιατι θα εχουμε υετο μετρησιμο

Έτσι ακριβώς,το θέμα σε εσάς θα είναι ο υετός όχι η θερμοκρασία 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, ICELARISSA said:

Το ευρωπαικο δε αλλαξε καθολου διαταξη τωρα αν πηγε ο αυλωνας 50 χλμ ανατολικα αυτα παιζουν αλλα με την ιδια διαταξη με το 00 δεν εκανε καμια τουμπα διαταξικη

Ναι, το πρόσεξα καλύτερα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν ήταν να περιμένουμε κάτι καλό για Κυριακή, δεν θα βλέπαμε κορδόνι τα 500αρια του gfs. Εντελώς κορδόνι όμως. Εγώ δεν περιμένω σημαντικές αλλαγές στο 12αρι. Θα έχω και δουλειά κιόλας. Καλύτερα. Να μην έχω περισπασμούς στη δουλειά. (Κοροϊδεύω τον εαυτό μου, έτσι;;;;. Εννοείται ότι θα κάνω διάλειμμα να δω 12αρια)

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μετατοπίσεις των 50-60χλμ ανατολικα, δυτικά, βορεια ή νότια είναι τίποτα για ένα παγκόσμιο μοντέλο, επίσης, όσοι παρακολουθούν 6αρι ευρωπαικου θα το ξέρουν, στο 12αρια συνηθως κανει τα αντιθετα από το 6αρι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, menidi said:

Αν ήταν να περιμένουμε κάτι καλό για Κυριακή, δεν θα βλέπαμε κορδόνι τα 500αρια του gfs. Εντελώς κορδόνι όμως. Εγώ δεν περιμένω σημαντικές αλλαγές στο 12αρι. Θα έχω και δουλειά κιόλας. Καλύτερα. Να μην έχω περισπασμούς στη δουλειά. 

Εξαρτάται τι εννοούμε καλό όταν πριν από λιγες μέρες την Κυριακή την είχαμε «καμμένη». Αν εννοούμε το πρώτο 6ωρο της Μήδειας προφανώς δεν θα το δούμε. 
προσωπικα καλό για την περιοχή μου θεωρω να το δω να πέφτει και κάποια στιγμή όταν πέσει ο ήλιος να αρχίσει να βάζει κανα πόντο πηγαίνοντας προς το κύριο πιάτο. 
Είμαι στα 420 μέτρα και την Πρωτοχρονιά σκότωνα κουνούπια!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, menidi είπε:

Αν ήταν να περιμένουμε κάτι καλό για Κυριακή, δεν θα βλέπαμε κορδόνι τα 500αρια του gfs. Εντελώς κορδόνι όμως. Εγώ δεν περιμένω σημαντικές αλλαγές στο 12αρι. Θα έχω και δουλειά κιόλας. Καλύτερα. Να μην έχω περισπασμούς στη δουλειά. 

Το gfs βγάζει τελείως διαφορετικό σενάριο από όλα τα άλλα μοντέλα που κλείνουν σε χιονοπτώσεις στα προσηνεμα.τσαμπα ότι κοιτάς εκτός αν πιστεύεις ότι θα πάνε προς αυτό τα άλλα μοντέλα 

Επεξεργάστηκε από snow_evia
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Το ευρωπαικο δε αλλαξε καθολου διαταξη τωρα αν πηγε ο αυλωνας 50 χλμ ανατολικα αυτα παιζουν αλλα με την ιδια διαταξη με το 00 δεν εκανε καμια τουμπα διαταξικη

Πάλι τούμπα εκανε ...Δηλαδή τι έπρεπε να κάνει να αλλάξει θέσεις στον αντικυκλωνα στις 72 ωρες ;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Πάλι τούμπα εκανε ...Δηλαδή τι έπρεπε να κάνει να αλλάξει θέσεις στον αντικυκλωνα στις 72 ωρες ;;;

Σε παγκοσμιο μοντελο 50 χλμ ειναι τουμπα?τουμπα ηταν να εβγαζε καθετο αυλωνα οπως ο τζιφος...το επαναλαμβανω η διαταξη και η κλιση ριτζ και αυλωνα ειναι ιδιες τι σχεση εχουν οι 90 ωρες σε τζιφο και παιο καμια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανανέωσε η ΕΜΥ. Χιόνια βλέπει την Κυριακή.

ΠΡΟΓΝΩΣΗ ΓΙΑΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 05-02-2023 
Νεφώσεις τοπικά αυξημένες στα ανατολικά τμήματα της χώρας, όπου θα σημειωθούν τοπικές βροχές ή χιονόνερο και στα νοτιότερα θαλάσσια-παράκτια τμήματα σποραδικές καταιγίδες. Χιονοπτώσεις θα σημειωθούν στα ορεινά καθώς και στα ημιορεινά της ανατολικής ηπειρωτικής χώρας και της Εύβοιας. Βαθμιαία οι χιονοπτώσεις θα ενταθούν, κυρίως στην Εύβοια και την ανατολική Στερεά, όπου θα σημειωθούν και σε χαμηλότερο υψόμετρο. 
Οι άνεμοι θα πνέουν από βόρειες διευθύνσεις 5 με 7 και στα πελάγη βαθμιαία τοπικά 8 μποφόρ. 
Η θερμοκρασία θα σημειώσει βαθμιαία από τα βόρεια αισθητή πτώση. Παγετός θα σημειωθεί στα ηπειρωτικά τις πρωινές και βραδινές ώρες, οποίος θα είναι τοπικά ισχυρός στα βορειοδυτικά. 

 

Συγκεκριμένα για οακα: 

91033C8C-066D-421B-B260-3DA51F748F08.png

Επεξεργάστηκε από Panagiotis
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Το gfs βγάζει τελείως διαφορετικό σενάριο από όλα τα άλλα μοντέλα που κλείνουν σε χιονοπτώσεις στα προσηνεμα.τσαμοα ότι κοιτάς εκτός αν πιστεύεις ότι θα πάνε προς αυτό τα άλλα μοντέλα 

Μακάρι ρε συ!! Νομίζεις ότι δεν το θέλω;; Αλλά αυτή η επιμονή του με κάνει να πιστεύω ότι θα βγεί σωστό. Μακάρι να αποδειχθεί εντελώς τσίρκο το απόγευμα. Ίσως να είναι ψυχολογικό το θέμα. Δεν μπορώ να δεχθώ ότι ο αγαπημένος μου τζιφος, ο αυτοκράτορας της καιρικης καρδιάς μου, θα πέσει τόσο έξω. Χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...