Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

53 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Δεν έχω ιδέα πότε μπορεί να έγινε αυτό. ίσως στις 10-1-2017. Αλλά στα Γιάννενα μπορούμε να χιονιστούμε ΝΔ σε όλα τα στρώματα, προφανώς στην Αθήνα δεν γίνεται ποτέ αυτό ενώ η Αθηνα με ΒΑ σε όλα τα στρώματα ενώ στα Γιάννενα δεν μπορεί να γίνει επίσης ποτέ αυτό

Ολικη χιονοστρωση Μιχαηλ ακομα και σε δρομουs στα Γιαννενα με το γνωστο θυελλωδηs B.A ρευμα και ριπεs 50 χλμ μεσω πυκνηs χιονοθυελλαs και ομιχληs ειχαμε στο παρακατω link.

Eιχε μια μικρη πετσα ολικηs χιονoστρωσηs (και σε δρομουs) και ο αεραs ειχε παρασυρει ολο το χιονι που επεφτε σε γωνιεs που εφταναν και τα 10εκ.

Θυμαμαι εβλεπα στα χωραφια εκτοs ποληs πιο κοντα στο μιτσικελι β.α τηs λιμνηs πολλεs χιονουρεs που ειχαν μαζεψει εωs και 30 εκ χιονι.

Λαρισα λογικα θα ειχε ριξει καλο χιονι τοτε

https://www.meteociel.fr/modeles/archives/archives.php?day=23&month=1&year=2006&hour=12&type=era&map=0&type=era&region=&mode=0

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Εγω μιλάω για την περιοχή μου. Και ήταν μούφα. Όπως οι χιονοπτώσεις μεταξύ 09-20. Αυτό ήταν. Αυτό περιμεναμε για Χαλάνδρι? Οετσες περιμεναμε στην Κηφισια που δεν είχε ολική ουτε 24ωρο?Ας θυμηθούμε τι περιμεναμε εδώ μέσα. Όταν εγω και ο σαντα λέγαμε ότι το ταβάνι θα είναι ο Τηλεξαχος, μας κορόιδευαν ότι θα θαφτούμε και το λένε για γούρι. Καπου έλεος δηλαδή. Ας μιλάει ο καθένας για την περιοχή του. Πολιτεία μπορεί να ήταν μια χαρά.Χαλανδρι ήταν μούφα. Over and out 

Τελειως φιλικα δεν ξερω τι προσπαθεις να αποδειξεις για την κακοκαιρια αυτη, και αλλα ατομα εδω μεσα εβλεπαν ιδιες ποσοτητες στις περιοχες που αναφερεις και οχι τα 20+ που ακουγαμε απο αρκετους...το θεμα ειναι οτι για να αποδειξεις το ποιντ σου εχεις αντικρουσει τα δικα σου λεγομενα πανω απο μια φορες...θυμαμαι το πρωι της Δευτερας να αναφερεις εσυ ο ιδιος 10 εκατοστα ευκολες και 10-15 πλατεια κενεντυ, εδω και 3 μερες λες οτι εριξε 5 εκατοστα και σημερα στον απολογισμο 2-3...το παιδι απο ανω χαλανδρι στα 220 μετρα εβαλε εικονα με 14cm στην ταρατσα, και την ωρα που χιονιζε ολο το χαλανδρι ειχε αρνητικες και τοσο μεγαλες τοπικοτητες υετικα δεν υπηρχαν...Αγια βλεπω πανω κατω στα ιδια, και εμεις εδω Γερακα λιγο παραπανω και απ τα δυο...ειναι κριμα γιατι δεν ξερει τι να πιστεψει κανεις, και δεν στο λεω για κακο απλα οντως τα σχολια σου εχουν μπερεψει τους παντες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, vorios_polos είπε:

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΡΕ ΜΠΑΡΜΠΗ!!!ΝΑ ΣΕ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΤΑΛΕΥΚΗ ΤΗΝ ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ  ΛΕΣΒΟ😁😁

Σ ευχαριστω πολυ Βαγγέλη!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παίδες και Βαγγέλη ας αφήσουμε για άλλο θέμα τα περί άτυπου ανταγωνισμού για πλάκα μεταξύ πόλεων που ούτως ή άλλως δεν υφίσταστε για χίλιους δύο λόγους...... ας αφήσουμε το θέμα μόνο για σχολιασμό χαρτών.......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Παίδες και Βαγγέλη ας αφήσουμε για άλλο θέμα τα περί άτυπου ανταγωνισμού για πλάκα μεταξύ πόλεων που ούτως ή άλλως δεν υφίσταστε για χίλιους δύο λόγους...... ας αφήσουμε το θέμα μόνο για σχολιασμό χαρτών.......

Σωστα τα λες...δεν εχει καταλαβει κανεις τι ερχετεε..παλευουμε δυο κεντρικοι εγω και ο δεσποτας να χιονισουμε ολη την ελλαδα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα παίδες κι από εμένα.....γύρισα....Φυσικά και δε με νοιαζει τι θα κάνει αφου τώρα πλέον είναι άχρηστο αλλά θα ναι ωραίο να ξαναδώ να πέφτει.....

Υ.γ...θέλετε και κόντρες Αθήνα Θεσσαλονίκη που πάτε ρε με τα Γιουγκο; ;;;; Χαχαχα

Εμένα πάντως στο ίδιο υψόμετρο ο @GEORGE SNOWMAN με εχει ρίξει στα αυτιά τη τελευταία 10 ετεια οποτε δε μιλάω καθολου...φερμουάρ χαχαχα....Καλά δε  μιλάω για Στενή και λοιπά ειναξ σαν να βρίσκομαι στην Αίγυπτο χαχαχα 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, BillG είπε:

Μόνο  o @Delsnow. ασχολείται με χάρτες και προσπαθεί για τους ΚΒ, οι υπόλοιποι τι;;;  Μπράβο του λοιπόν!!!

 

Οι υπόλοιποι απο Δεκέμβριο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εν το μεταξύ ο ευρωπαίος κύριο και ανσάμπλ σε ένα ραν και μάλιστα στις 144-168 άλλαξε τόσο την διάταξη που μέχρι και μπακ ντορ μπορεί να βγάλει για τη χώρα μας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Οι υπόλοιποι απο Δεκέμβριο 

Το πήρατε απόφαση, τέλος λοιπόν;;; Ούτε μια προσπάθεια;;; Ριψάσπιδες...

Επεξεργάστηκε από BillG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Καλησπέρα παίδες κι από εμένα.....γύρισα....Φυσικά και δε με νοιαζει τι θα κάνει αφου τώρα πλέον είναι άχρηστο αλλά θα ναι ωραίο να ξαναδώ να πέφτει.....

Υ.γ...θέλετε και κόντρες Αθήνα Θεσσαλονίκη που πάτε ρε με τα Γιουγκο; ;;;; Χαχαχα

Εμένα πάντως στο ίδιο υψόμετρο ο @GEORGE SNOWMAN με εχει ρίξει στα αυτιά τη τελευταία 10 ετεια οποτε δε μιλάω καθολου...φερμουάρ χαχαχα....Καλά δε  μιλάω για Στενή και λοιπά ειναξ σαν να βρίσκομαι στην Αίγυπτο χαχαχα 

Και πιστεψε με δεν εισαι μόνο εσυ κι εγώ και η φλωρινα ούτε μόνο η βόρεια χώρα σε αυτήν την θέση είναι όλα τα υπόλοιπα Βαλκάνια και ολόκληρη η κεντροανατολική Ευρώπη που δεν μπορούν πλέον τα τελευταία χρόνια να συγκριθούν με τα χιόνια στα ορεινά και ημιορεινά των προσήνεμων περιοχών της χώρας μας … ίσως μόνο κάτι Λίβανοι μπορούν 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Καλησπέρα παίδες κι από εμένα.....γύρισα....Φυσικά και δε με νοιαζει τι θα κάνει αφου τώρα πλέον είναι άχρηστο αλλά θα ναι ωραίο να ξαναδώ να πέφτει.....

Υ.γ...θέλετε και κόντρες Αθήνα Θεσσαλονίκη που πάτε ρε με τα Γιουγκο; ;;;; Χαχαχα

Εμένα πάντως στο ίδιο υψόμετρο ο @GEORGE SNOWMAN με εχει ρίξει στα αυτιά τη τελευταία 10 ετεια οποτε δε μιλάω καθολου...φερμουάρ χαχαχα....Καλά δε  μιλάω για Στενή και λοιπά ειναξ σαν να βρίσκομαι στην Αίγυπτο χαχαχα 

Καλώς τον. Επιτέλους να μας ανεβασει καποιος.. 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, BillG είπε:

Το πήρατε απόφαση, τέλος λοιπόν;;; Ούτε μια προσπάθεια;;;

Απο μενα καμια ...ουτε κοιταω χαρτες τις τελευταίες μέρες ..παμε απο δεκεμβριο καποια στιγμη θα μας κατσει που θα παει ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Οι υπόλοιποι απο Δεκέμβριο 

Για να δουμε τις θα λες σε λιγες μερες που δεν θα φενεται το φως της λαμπας απ την χιονοθυελλα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolasxm είπε:

Καλώς τον. Επιτέλους να μας ανεβασει καποιος.. 🤣

Πειτε την αληθεια δε σας έλειψα ρε ;;;;....Δεν σα έλειψα το ..Δεν έχει τιοοτα ολα ανατολικα τέλος τα κβ χααααχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Εν το μεταξύ ο ευρωπαίος κύριο και ανσάμπλ σε ένα ραν και μάλιστα στις 144-168 άλλαξε τόσο την διάταξη που μέχρι και μπακ ντορ μπορεί να βγάλει για τη χώρα μας 

Που να δεις τι δεικτες εχει για μετα τις 22....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Delsnow είπε:

Για να δουμε τις θα λες σε λιγες μερες που δεν θα φενεται το φως της λαμπας απ την χιονοθυελλα...

Αμετανόητος τέλος 😥😂😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Που να δεις τι δεικτες εχει για μετα τις 22....

Ωχ κατάλαβα παλι θα μας φαει το ξεροκρυο χαχαχα....Και αυτή τη φορά το κόβω να ρχεται με πλήρη ηλιοφάνεια και σιβηρικο χαχαχαχα...Έτσι να πονεσει πιο πολυ χαχαα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41 minutes ago, Snow sick said:

Εγω μιλάω για την περιοχή μου. Και ήταν μούφα. Όπως οι χιονοπτώσεις μεταξύ 09-20. Αυτό ήταν. Αυτό περιμεναμε για Χαλάνδρι? Οετσες περιμεναμε στην Κηφισια που δεν είχε ολική ουτε 24ωρο?Ας θυμηθούμε τι περιμεναμε εδώ μέσα. Όταν εγω και ο σαντα λέγαμε ότι το ταβάνι θα είναι ο Τηλεξαχος, μας κορόιδευαν ότι θα θαφτούμε και το λένε για γούρι. Καπου έλεος δηλαδή. Ας μιλάει ο καθένας για την περιοχή του. Πολιτεία μπορεί να ήταν μια χαρά.Χαλανδρι ήταν μούφα. Over and out 

Έχω φίλο Χαλάνδρι. Είχες 10-15 εκ χιονόστρωση. Αν επιτρέπεται να ρωτήσω:

10-15 εκ είναι μούφα επειδή περίμενες περισσότερα? Μας δουλεύεις προφανώς. Που νομίζεις ότι μένεις? Στα Βίλια? Και δεν κάνεις και πίσω με τπτ.

Άλλο να πεις "για μένα ήταν μούφα γιατι περίμενα μισό μέτρο και 5 μέρες χιονόστρωση γιατι έιχα δει καλό όνειρο" και εντελώς άλλο να μας λες ότι η κακοκαιρία ήταν αντυικειμένικά μουφα για Χαλάνδρι, οτι το 90% της Αττικής δεν χιονίστηκε και ότι έιχες τρεις ώρες χιονόπτωσης..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχει βγει αποτιμηση της κακοκαιριας να γραφετε οσοι θελετε εκει ..θα γράψω κι εγω με βάση όσα ειδα σε λίγο....Αφήστε τους χαρτες να βλέπουμε το τζιφο εμεις οι ονειροπόλοι χαχαα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Iluvatar είπε:

Έχω φίλο Χαλάνδρι. Είχες 10-15 εκ χιονόστρωση. Αν επιτρέπεται να ρωτήσω:

10-15 εκ είναι μούφα επειδή περίμενες περισσότερα? Μας δουλεύεις προφανώς. Που νομίζεις ότι μένεις? Στα Βίλια? Και δεν κάνεις και πίσω με τπτ.

Άλλο να πεις "για μένα ήταν μούφα γιατι περίμενα μισό μέτρο και 5 μέρες χιονόστρωση γιατι έιχα δει καλό όνειρο" και εντελώς άλλο να μας λες ότι η κακοκαιρία ήταν αντυικειμένικά μουφα για Χαλάνδρι, οτι το 90% της Αττικής δεν χιονίστηκε και ότι έιχες τρεις ώρες χιονόπτωσης..

Ο φίλος kapelos έχει δίκιο. Λάθος μου. Πάνω στον ενθουσιασμό μου μίλησα για 10εκ. Πολλοί δεν ξέρετε τι είναι 5εκ ολική. Με το μέτρο. Είναι αλπικό πανέμορφο τοπία που πολλοί το λένε νε το μάτι 20. Στον Αγ Στεφανο λέγαμε 40 τη Δευτέρα και πήγα και μέτρησα και ήταν 25. Πέρυσι στο Φίλιππο το Ναρτιο που ήμουν Αγ Στεφανο τους λέω ξέρετε ποσο είναι αυτό που εχω και έβαζα φωτό. 20-30 άκουσα. Και είχα 10. Λοιπόν αυτό που βάζω είναι 5. Στις ευκολεσ έτσι? Δε μιλάω για πεζοδρόμια, χόρτα. Για ανάξια 5. Στο πικ λίγο πριν αρχίσει να λιωνει. Το μέτρησα. Την επόμενη φορά φωτό με μέτρο. 

 

452BC197-EA1D-4E2B-9A61-F1C6456EDF2D.jpeg

A13DDF0C-C52E-4E57-AAFD-0A7DFB8C27BB.jpeg

2C83F25D-1D81-4588-A943-8AA9ED46D41D.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Εχει βγει αποτιμηση της κακοκαιριας να γραφετε οσοι θελετε εκει ..θα γράψω κι εγω με βάση όσα ειδα σε λίγο....Αφήστε τους χαρτες να βλέπουμε το τζιφο εμεις οι ονειροπόλοι χαχαα

Ούτε εικονικό δεν μπορεί να βγάλει..πάει χάλασε το μοντέλο😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...