Jump to content
menidi

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΧΙΟΝΟ-ΚΑΙΡΙΑΣ "BARBARΑ"- ΑΡΧΙΔΑΜΟΣ 4-10/2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, Kilkis1989 said:

Από αυτά που διάβαζα εδώ η' απο τους μετεωρολόγους που βγάζανε πρόγνωση ανά ώρα (ούτε καν 3ωρο ή 6ωρο) λες και θα έρθει ο βόρειος πόλος,μου έβγαζε την αίσθηση ότι η Ελπίδα θα ήταν γατάκι μπροστά στην Βαρβάρα...🐴

είναι Τρίτη συνεχόμενη χρόνια που χιονίζει και η δημοσιότητα των μετεωρολογων είναι στο peak. καλυτερα πλεον μετεωρολογος παρα influencer haha 

Επεξεργάστηκε από LosAlimos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 minutes ago, Kilkis1989 said:

Ψιλοφόλα μου φαίνεται από αυτά που διαβάζω από αθηναίους σε σχέση με τα μισόμετρα της Ελπίδας...

Φιλε μου ξεκίνησε να χιονίζει καλά μόλις 2 ώρες. 

Και στην Ελπίδα στις 2 ώρες έτσι ήταν 

Απλά να σου πω ότι η ένταση είναι μεγάλη. 

Δεν ξέρω εανθακαι πόσο αντέξει. 

Στην Ελπίδα χιονίζει επί 12 συνεχείς ώρες.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Winterlove είπε:

Τρελό σκηνικό έξω...... μόνο οι δρόμοι έχουν μείνει.. έχουν στρωθεί σε μερικά σημεία, αλλά η ένταση της χιονόπτωσης είναι τέτοια που δεν αφήνει........ θερμ. -0.4℃ στη Χρυσούπολη Περιστερίου.... πάω να το απολαύσω........ και να βγάλω καμια φώτο.... η κακοκαιρία αυτή για τη περιοχή μας είναι κατα πολύ ανώτερη της περσινής Ελπίδας!

δεν θελει πολυ πιστευω μιση ωριτσα μια δυνατη εξαρση!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Kilkis1989 είπε:

Από αυτά που διάβαζα εδώ η' απο τους μετεωρολόγους που βγάζανε πρόγνωση ανά ώρα (ούτε καν 3ωρο ή 6ωρο) λες και θα έρθει ο βόρειος πόλος,μου έβγαζε την αίσθηση ότι η Ελπίδα θα ήταν γατάκι μπροστά στην Βαρβάρα...🐴

Κάποιο παιδί έγραψε χαριτολογώντας αλλά σωστά, ότι η Αττική εκνευρίζεται όταν την προβλέπουν .. κάποιοι το είχαν παρακάνει στον τομέα αυτό..

Επεξεργάστηκε από ORESIVIOS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πυκνό αιγαιοπελαγίτικο χιόνι απλώνεται σαν μανδύας πάνω στην Αγία Παρασκευή. Όνειρο ζω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, Kilkis1989 είπε:

Ψιλοφόλα μου φαίνεται από αυτά που διαβάζω από αθηναίους σε σχέση με τα μισόμετρα της Ελπίδας...

δεν πειραζει ρε φιλαρακι....ας εχουμε καθε χρονο εμεις τετοιες φολες και ειμαστε ευχαριστημενοι....απο το να εχουμε -50 βαθμους και να μετραμε τα αστρα, καλυτερα αυτες οι "φολες"....

Επεξεργάστηκε από Stavkon
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενώ το έπιασε στο δρόμο και ρίχνει ακόμα έχει αρχίσει και λιώνει ήδη..

Ο ήλιος σε κανένα 2ωρο θα είναι αμείλικτος .

Δεν έχουμε θερμοκρασία στο κέντρο δυστυχώς 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά τι συγκρίνετε την Ελπίδα με τον Αρχίδαμο; Για δυτικά σίγουρα καλύτερο, αλλά καμία σχέση με αυτό που έζησαν οι ανατολικοί πέρσι. Είδαμε χιόνι Κυριακή, Δευτέρα και θέλουμε και λίγη τύχη για Τρίτη...

Κι επειδή είμαστε στις αναφορές, χιονίζει πυκνά αλλά οι νιφάδες είναι σαν πούδρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Kilkis1989 είπε:

Από αυτά που διάβαζα εδώ η' απο τους μετεωρολόγους που βγάζανε πρόγνωση ανά ώρα (ούτε καν 3ωρο ή 6ωρο) λες και θα έρθει ο βόρειος πόλος,μου έβγαζε την αίσθηση ότι η Ελπίδα θα ήταν γατάκι μπροστά στην Βαρβάρα...🐴

δεν περιμεναμε ελπιδα ουτε ειναι φολα οταν ολο το λεκανοπεδιο ξυπνα με ολικη 🙂 καλη σου ημερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41 minutes ago, weatherforattica said:

Έχετε δει ποτέ χιόνι να πέφτει προς τα πάνω;

Ε στη Νίκαια θα το δείτε και αυτό!

Ναι κι εγω το ειχα, ο ανεμος ειναι λυσασμενος!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγραψα για ολικη στο δρομο, αλλα τελικα με τη χαραυγη φανερωθηκε οτι ειναι μονο μερικη η χιονοστρωση. Τουλαχιστον προς το παρον, αν και με τις Τ σε ταση ανοδου απο εδω και περα, δεν βλεπω να καταφερνει την ολικη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βλέπω σαρδέλες Αιγαίου να πέφτουν μαζί με νιφάδες. Ένα καϊκι σκυριανό προσγειώθηκε μόλις στη πλατεία της Αγίας Παρασκευής, ένας αμφορέας από το ναυάγιο του Αρτεμησίου έσπασε το γυάλινο τραπέζι στο μπαλκόνι. ΠΑΝΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Seth13 said:

Βλέπω σαρδέλες Αιγαίου να πέφτουν μαζί με νιφάδες. Ένα καϊκι σκυριανό προσγειώθηκε μόλις στη πλατεία της Αγίας Παρασκευής, ένας αμφορέας από το ναυάγιο του Αρτεμησίου έσπασε το γυάλινο τραπέζι στο μπαλκόνι. ΠΑΝΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ

για πετά καμία πάσα να χοντρυνουν οι νιφάδες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...