Jump to content
menidi

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΧΙΟΝΟ-ΚΑΙΡΙΑΣ "BARBARΑ"- ΑΡΧΙΔΑΜΟΣ 4-10/2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, Petros21 said:

Της που@@ς! 

 

Ότι ο Άγιος Στέφανος έχει λιγότερο χιόνι από Άνω Νεάπολη δεν το περίμενα πάντως και δεν θυμάμαι να το έχω ξαναδεί τα τελευταία 20 χρόνια (ίσως το 2006 να είχαμε πάλι καλύτερο χιόνι)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Kilkis1989 είπε:

Από αυτά που διάβαζα εδώ η' απο τους μετεωρολόγους που βγάζανε πρόγνωση ανά ώρα (ούτε καν 3ωρο ή 6ωρο) λες και θα έρθει ο βόρειος πόλος,μου έβγαζε την αίσθηση ότι η Ελπίδα θα ήταν γατάκι μπροστά στην Βαρβάρα...🐴

Αν συνεχισει ως το μεσημερι εδω εχει μεινει πολυ πισω η Ελπιδα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και Πεντελη το ξεφτιλίζει κυριολεκτικά … χιονίζει παρα πολύ … θυμίζει κάτι από πέρυσι τώρα … Γύρω στα 25-30cm ολική …

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, LosAlimos είπε:

ζούγκλα δε μασάει ακόμα χώνει 

πρεπει να εχει τρομερη ενταση....περναει εκχιονιστικο και σε 3-4 λεπτα εχει ξανασπρισει ο δρομος....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ΖΑΡΟΥΧΛΙΩΤΗΣ είπε:

Και Πεντελη το ξεφτιλίζει κυριολεκτικά … χιονίζει παρα πολύ … θυμίζει κάτι από πέρυσι τώρα … Γύρω στα 25-30cm ολική …

Τάκη καλημερα. .ανέβασε αν μπορείς καμμιά από τα μέρη σου...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, Kilkis1989 είπε:

Το ξέρω οτι δεν τελειώσατε,αλλά δεν βοηθάνε οι θερμοκρασίες...Εγώ τώρα έχω -6 βαθμούς...σου χαρίζω 3 βαθμούς και μου δίνεις τον μισό σου υετό 🤣

Θα πέσουν οι θερμοκρασίες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, LosAlimos είπε:

μιλά με νούμερα δρυιδη μου 

Αναλογα το σημειο κι επειδη προηγηθηκε ακραια χιονοθυελλα ειμαστε απο 40 ως 60εκ απλα εδω και ενα τεταρτο εχουν κοπασει καπως οι θυελωδεις βοριαδες και μας θαβει ανελεητα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέχρι τις 9.30 με πυκνή συννεφιά και φαινόμενα, ο ήλιος δεν κάνει τίποτα. Μετά οκ, θα αρχίσει να μας σπάει τα νεύρα αλλά έχουμε 2-2.30 ωρίτσες χωρίς την έντονη επιρροή του.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, GEORGE SNOWMAN said:

Αναλογα το σημειο κι επειδη προηγηθηκε ακραια χιονοθυελλα ειμαστε απο 40 ως 60εκ απλα εδω και ενα τεταρτο εχουν κοπασει καπως οι θυελωδεις βοριαδες και μας θαβει ανελεητα.

βάση gfs δεν έχεις ώρες αλλά μέρες ακόμα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν κ κρατάω μια πισινή για απόψε το βράδυ κ για αύριο,για την Σκιάθο η Βαρβάρα μέχρι στιγμής ήταν μεγάλη απογοήτευση.. στρώσιμο από τα 350+. παρόλαυτα,η Αθήνα έκανε το 3*3 !ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.....να ΣτΕ καλά να το χαρείτε παίδες,κ προσοχή ,μπορεί να έχει παράταση κ αύριο...Εδώ η Τ,στους 3,1,Υγρασία 76%,Dew point -1,1

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χιονοκαλημεριζω ξανά και αναφέρω t 0.3c και ασθενή χιονόπτωση αυτή την ώρα.

Από τις 3.30 ως τις 6 περίπου έριχνε αρκετά έντονα.Αποτελεσμα αυτού, ότι χιόνι είχε λιώσει απ' τη παύση και τις υψηλές t στο 6ωρο που μεσολαβησε να επανατοποθετηθει στο έδαφος και να υπάρξει εκ νεου χιονοκαλυψη στους δρόμους.

12 εκατοστά πλέον εδώ αλλά μικρή σημασία έχουν μπροστά στο μεγαλείο της ημέρας.

Μας ενημέρωσαν και να μη πάμε για εργασια κι ολα καλα.

Και η Σαλαμινα ξημερωσε χιονοστρωμενη!

329236262_450697793849431_1373111285339341219_n.thumb.jpg.fd6b289f2f78fb36c02f02ecc68997a4.jpg

Screenshot_1.thumb.jpg.b0f1cb1a739e9fd351a38564fa2faccd.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...