Jump to content
menidi

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΧΙΟΝΟ-ΚΑΙΡΙΑΣ "BARBARΑ"- ΑΡΧΙΔΑΜΟΣ 4-10/2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρχίζει και το στρώνει στις εύκολες επιφάνειες! Η θερμοκρασία, ενδεικτικά στους 2,7 βαθμούς 8 το πρωί, στους 0,7 τώρα! Κατά διαστήματα εξαφανίζεται η Μύρινα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Χιονοσκεπής είπε:

Δυστυχώς ο στόχος της πρόσκαιρης, έστω, ολικής πέτσας δεν επιτεύχθηκε για το Σύνταγμα, ενώ και για τα κλασικά ΒΠ δεν νομίζω ότι ήταν κάτι ακραίο η κακοκαιρία μέχρι στιγμής για τα κυβικά τους. Τα δυτικά πήγαν σαφώς καλύτερα. Να δούμε αν έχει να δώσει τίποτα και απόψε το βράδυ. Πάντως, η αλήθεια είναι ότι στον Τηλέμαχο, ο οποίος υπήρξε ανάλογης δυναμικής, δεν έγινε τόσος ντόρος.

Τον Τηλεμαχο παντως τα Βορεια της Παρνηθας τον περασαμε εχθες το απόγευμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βίντεο πρωινά από το φίλο  Σπύρο (snowspir)

Αττική οδός, Περιφερειακός Υμηττού, περιφερειακός Καρέα, Λεωφόρος Κατεχάκη, Λεωφόρος Μεσογείων. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Limnostorm είπε:

Αρχίζει και το στρώνει στις εύκολες επιφάνειες! Η θερμοκρασία, ενδεικτικά στους 2,7 βαθμούς 8 το πρωί, στους 0,7 τώρα! Κατά διαστήματα εξαφανίζεται η Μύρινα.

Φερτο νοτιοδυτικάααα. Ο μπαμπάς του Αρχίδαμουυυυ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Χιονοσκεπής είπε:

Δυστυχώς ο στόχος της πρόσκαιρης, έστω, ολικής πέτσας δεν επιτεύχθηκε για το Σύνταγμα, ενώ και για τα κλασικά ΒΠ δεν νομίζω ότι ήταν κάτι ακραίο η κακοκαιρία μέχρι στιγμής για τα κυβικά τους. Τα δυτικά πήγαν σαφώς καλύτερα. Να δούμε αν έχει να δώσει τίποτα και απόψε το βράδυ. Πάντως, η αλήθεια είναι ότι στον Τηλέμαχο, ο οποίος υπήρξε ανάλογης δυναμικής, δεν έγινε τόσος ντόρος.

Ο Τηλέμαχος ήταν ελαφρώς χειρότερος συνολικά στην Αττική από το τωρινό και μιλάμε για το καλύτερο χιόνι της πέτρινης 12ετίας (στα κεντρονοτια ήταν η Αριάδνη η οποία όμως είχε γενικά μικρά ύψη χιονιού στον νομό), άμα είναι να είναι νορμάλ χιόνι αυτό που έριξε σήμερα μάλλον καλομαθαμε, και στο λέω τελείως φιλικά!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωρωπός τώρα....μέσα σε μια ώρα έγινε χιονοπανικός!!!

ΥΓ Τα ειχα βάλει ήδη Χελμέ!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, KapelosG said:

Ο Τηλέμαχος ήταν ελαφρώς χειρότερος συνολικά στην Αττική από το τωρινό και μιλάμε για το καλύτερο χιόνι της πέτρινης 12ετίας (στα κεντρονοτια ήταν η Αριάδνη η οποία όμως είχε γενικά μικρά ύψη χιονιού στον νομό), άμα είναι να είναι νορμάλ χιόνι αυτό που έριξε σήμερα μάλλον καλομαθαμε, και στο λέω τελείως φιλικά!

Πραγματικα μιλαμε για 3 συνεχομενα χρονια που βλεπει χιονοστρωση το λεκανοπεδιο και το παιρνουμε ολοι αυτο για αστειο... Που για 12 χρονια τρωγαμε χιονονερα! Ακομα και στα υπερβορεια χιονονερα ειχαμε χιονονερα και πολυ μικρες ποσοτητες υετου. Ας μη συζητησω οτι το lake effect του αιγαιου μας ειχε ξεχασει τη μαυρη αυτη δεκαετια 2010-2020. 

Και γω καλοεμαθα, που εχω τωρα 40+ εκατοστα και λεω ενταξει δεν ειναι πολυ... ΝΤΡΟΠΗ ΜΟΥ. χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Ο Τηλέμαχος ήταν ελαφρώς χειρότερος συνολικά στην Αττική από το τωρινό και μιλάμε για το καλύτερο χιόνι της πέτρινης 12ετίας (στα κεντρονοτια ήταν η Αριάδνη η οποία όμως είχε γενικά μικρά ύψη χιονιού στον νομό), άμα είναι να είναι νορμάλ χιόνι αυτό που έριξε σήμερα μάλλον καλομαθαμε, και στο λέω τελείως φιλικά!

Για το κεντρονότιο λεκανοπέδιο λέω ότι ήταν ανάλογης δυναμικής με Τηλέμαχο, λάθος μου που δεν το διευκρίνισα. Μια πέτσα στα αμάξια και στα χόρτα έκανε εδώ, όπως στον Τηλέμαχο. Σε μέρη με υψόμετρα μπορεί να πήγε καλύτερα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγω θα βγω βολτα στις 16.00 που θα ερθει το επομενο (ελπιζω και δυνατοτερο για το λεκανοπεδιο) κυμα. Νομιζω θα ειναι η καλυτερη στιγμη για μια βολτα στις Αλπεις του Διονυσου και της Πεντελης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Χιονοσκεπής είπε:

Για το κεντρονότιο λεκανοπέδιο λέω ότι ήταν ανάλογης δυναμικής με Τηλέμαχο, λάθος μου που δεν το διευκρίνισα. Μια πέτσα στα αμάξια και στα χόρτα έκανε εδώ, όπως στον Τηλέμαχο. Σε μέρη με υψόμετρα μπορεί να πήγε καλύτερα. 

Ναι σε αυτό δεν έχεις άδικο για κεντρονοτια είναι στα ίδια κυβικά, δυτικά πολύ καλύτερα τώρα και ανατολικά προάστια στα ίδια ίσως και λίγο καλύτερα ή χειρότερα ανάλογα τις τοπικότητας (Αγία Γέρακα καλύτερα, Χαλάνδρι σχεδόν τα διά και λίγο χειρότερα)...ΒΠ και πάνω στο τέλος θα ναι σίγουρα καλύτερα από Τηλέμαχο και υπερβόρεια είναι ήδη καλύτερα...ανατολικά παραθαλάσσια δυστυχώς δεν ευνοήθηκαν λόγω ΒΑ ανέμου μόνο πέτσες στα αυτοκινητα...το καλό είναι ότι τώρα μπορεί να έχουμε και συνέχεια και οι μέγιστες με το ζόρι ακόμα και κέντρο θα ξεπερνάνε τους 6, ενώ Τηλέμαχος ήταν μια νύχτα και γεια σας...μεγάλη απόσταση πιστεύω θα χει στην τελική συγκομιδή από Τηλέμαχο!

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ωρες βολτα ΛΙΩΣΙΜΟ.....

3 στα 3 ιστορικο, παρε μας την ψυχη, τα γονατα, την ανασα....

Ζωγραφου στο peak γυρω στις 07.30 - 08.00 πρεπει να ειχε:

1-5 εκατοστα στα πολυ χαμηλα του Δημου, ορια Γουδη, Μιχαλακοπουλου, Χιλτον....εχω φωτο με πετσα ΜΕΣΑ στη Μιχαλακοπουλου οριακη στη συμβολη με Ιλισσιων...υψομετρο 100-110 μ.

5-10 εκατοστα στα αμεσως επομενα, πετσουλα στο δρομο, στα στενα απειραχτη....

12 εκατοστα !!!!!!!!! μετρησα στην ταρατσα μου 8ος οροφος, στα 180 μ (ειναι και 8οροφη η πολυκατοικια, μπορει λοιπον να παει στα 195-200 μετρα)

10 εκατοστα παντου στις ευκολες χορταρια, καδοι, και δρομοι ΟΛΙΚΗ με 3-5 ποντους

Προλαβα πριν αρχισει να λιωνει στα ψηλα του Δημου μας, ορια με Πανεπιστημιουπολη, 210-220-230 μ στον Πετρουλα στα γηπεδακια πιθανον και 20 εκατοστα, ωραιο χιονι, εμπαινε μεσα το ποδι....

ΟΛΑ ΑΥΤΑ με ΣΤΟΥΠΑΡΑ και χαμο 4ωρο.....οριακα αρνητικες Τ, στην εξαρση -0,3 ειχα εγω και -1,0 τα πολυ ψηλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλα μη το συγκρινουμε με Τηλεμαχο γιατι τοτε τα ΒΠ δεν ειχαν ουτε 20 εκατοστα νομιζω. Εκτος αν το εχω μπερδεψει με αλλον χιονιά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...