Jump to content
menidi

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΧΙΟΝΟ-ΚΑΙΡΙΑΣ "BARBARΑ"- ΑΡΧΙΔΑΜΟΣ 4-10/2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, dionisis00 είπε:

Έκανα τώρα μίνι βόλτα, κάτω Κηφισιά έριχνε μια σταγόνες μια νιφάδες, έπρεπε να φτάσω κεφαλάρι >320μ για να δω κανονικές τίμιες νιφάδες, ανηφόρισα προς Πεντέλη μετά την πρώτη μεγάλη ανηφόρα το έπιανε και περίπου στα 420μ έκανα αναστροφή γιατί έπιανε πάγο με 0 βαθμούς. Ασθενή σχετικά φαινόμενα για αυτό και τα ψηλά υψόμετρα πιστεύω.  Καμμία σχέση με τη βόρεια πλευρά της Πεντέλης (Διόνυσο) που πήγα το μεσημέρι. Διόνυσος στα 470μ έχει πάρα πολύ ίσως και μισό μέτρο χοντρικά με το μάτι. Δροσιά στα 370μ πρέπει να ήταν στα 20-25cm περίπου. Κακοκαιρία υπερβορείων δηλαδή με αξιόλογη χιονόστρωση >350μ και θαψαρ >450μ.

Έφτασες Αγ Στεφανο εφτασες να δεις ποσο έχει?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαχαχαχα ΞΑΝΑ Κολυδας, ονειρο....και πανω που ειχα απογοητευτει....

Ζωγραφου απτην ωρα που διαβασα τη χειρογραφη ραδιοβοληση εχει δωσει ρεστα, η καλυτερη χιονοπτωση απτο πρωι και μετα, και πυκνωνει....100% νιφαδα και στα 180 μετρα, αρκετη ραγδαιοτητα, αλλα ψιλο ψιλο

1,7 και πεφτει με αρνητικο dp για να δουμε τι ωρα θα στρωθουμε και ποσο !!!!!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, galatsioths said:

Εγώ γαλάτσι εδώ που μένω ευτυχώς 100% νιφάδες 

Στην Ήρας είμαι γύρω στα 100 μέτρα από Βεικου προς τα πάνω ..

Πάω βόλτα οικισμό Παπανδρέου με το αμάξι νευρίασα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

Νομίζω ότι και Κηφισιά δυσκολεύεται να στρώσει λόγω του ΒΑ. 

Ακριβώς. Ακούμε 2 ώρες τώρα για καλο χιόνι Κηφισιά αλλά δεν στρώνει. Η φάση φαίνεται ψοφια τελικά. Αυτό βλέπω. 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Snow sick said:

Έφτασες Αγ Στεφανο εφτασες να δεις ποσο έχει?

Έκανα αναστροφή Άνοιξη στο Maya, η αλήθεια είναι πως νομίζω είχε λίγο περισσότερο από τη διασταύρωση στη Ρέα που ξεκινάει η Διονύσου. Ο Διόνυσος στο safe house θεωρώ είχε σχεδόν το διπλάσιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας ρίξει ότι θέλει..υπέρ χειμωνιάτικη αίσθηση τσίπουρο και προβατίνα under way άμα μέχρι το πρωί κάνει και κάτι παραπάνω καλοδεχούμενο 

DD099C58-FD16-4DB7-9164-CA8C77303546.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΑΠΙΘΑΝΟ παρασημο για την Κουλα μας και ΑΣΥΛΛΗΠΤΗ εξελιξη εαν εκανε ΟΛΑ αυτα, τα πρωινα και τα ....τωρινα, με -35 στα 500 και -6,6 στα 850......τωρα δε με -28,5 στα 500 και -6 στα 850.....πωπωπω και την ισοθερμη στα 524 μετρα παρακαλω....

Γινομαστε σοφοτεροι καιρικα οσον αφορα τη συμπεριφορα της Αττικης....

ΕΜΠΑΙΝΕ ΑΡΧΙΔΑΜΕ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωχχ αν λέει και ο φίλος από μενίδι πως είναι ψόφια τα πράγματα αρχίζω και φοβάμαι... Γαλάτσι ακόμα ασθενής η χιονόπτωση ή μάλλον νιφαδόπτωση 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Dim_pas είπε:

Ας ρίξει ότι θέλει..υπέρ χειμωνιάτικη αίσθηση τσίπουρο και προβατίνα under way άμα μέχρι το πρωί κάνει και κάτι παραπάνω καλοδεχούμενο 

DD099C58-FD16-4DB7-9164-CA8C77303546.jpeg

Δυνατή η ψησταριά φίλε μου. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα. Έχω ανέβει αγ Στέφανο μια χιονοβολτα. Όταν έφτασα πριν 15 πυκνή χιονόπτωση. Τώρα έχει εξασθένησει πολύ. Θα δίνω αναφορά αν πυκνώσει.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χωρις να θελω να προσβαλλω καποιοι εδω μεσα εχετε βγαλει ηδη αποτιμησεις της κακοκαιριας η οποια ΔΕΝ εχει τελειωσει ακομα... Καντε λιγο υπομονη και μετα πειτε οτι ειναι να πειτε εγω παντως και μονο που θα το εβλεπα να πεφτει 3η σερι χρονια σε μια τοσο δυσκολη περιοχη για χιονι θα μου ηταν ονειρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, baristrs είπε:

Χωρις να θελω να προσβαλλω καποιοι εδω μεσα εχετε βγαλει ηδη αποτιμησεις της κακοκαιριας η οποια ΔΕΝ εχει τελειωσει ακομα... Καντε λιγο υπομονη και μετα πειτε οτι ειναι να πειτε εγω παντως και μονο που θα το εβλεπα να πεφτει 3η σερι χρονια σε μια τοσο δυσκολη περιοχη για χιονι θα μου ηταν ονειρο

Για τα πεδινά του νομού οι πιθανότητες για κάτι αξιόλογο πλέον είναι μηδαμινές. Εμείς ως χιονόφιλοι προφανώς και γουστάρουμε μόνο να το βλέπουμε να πέφτει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά κατά τη γνώμη μου δεν υπάρχει περίπτωση για κάτι περαιτέρω. Τέλος. Μακάρι να βγω ψεύτη αλλά κάνει μπαμ. Χαλάνδρι χαζόχιονίζει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα, έντονη χιονόπτωση εδώ και λίγη ώρα στις περιοχές Πλανων Γοματιου κεντροανατολικής Χαλκιδικής. Κασσάνδρεια συννεφιά που έρχεται από ανατολικό, θερμ 1,9c

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να δωσω και εγω μια αναφορα απο Σερρες...

3 βαθμους τωρα με τον αερα να μην αφηνει να ξαστερωσει... Θα γουσταρα τωρα κανα -5 χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Χιονοσκεπής είπε:

Για τα πεδινά του νομού οι πιθανότητες για κάτι αξιόλογο πλέον είναι μηδαμινές. Εμείς ως χιονόφιλοι προφανώς και γουστάρουμε μόνο να το βλέπουμε να πέφτει.

Σε τετοιου τυπου καιρο δεν θα μιλουσα για πιθανοτητες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Karjon78 είπε:

Καλησπέρα, έντονη χιονόπτωση εδώ και λίγη ώρα στις περιοχές Πλανων Γοματιου κεντροανατολικής Χαλκιδικής. Κασσάνδρεια συννεφιά που έρχεται από ανατολικό, θερμ 1,9c

Ισως εχουμε εκπληξεις στην Χαλκιδικη αλλα ας συνεχισουμε στις αναφορες ξεφυγα και εγω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαχα 1.4 παρακαλω στα 180 μετρα....ΚΑΤΑΚΟΚΚΙΝΗ χιονοκουρτινα μας.καλυψε απο Τρελο και χαζοριχνει πυκνο αλλα ψιλο....100% χιονακι....ας.παει ετσι μεχρι το πρωι σε καμια ωρα μηδενιζουμε.και ωωωωω θαυμα.θα βρουμε.αλλα.10-15 εκατοστα μες στο δρομο!!!! Μη σταματας Αρχιδαμεεεεεε

ΥΓ Τηλεμαχο Σοφια κλπ.ενα καλο 10ωρο κ μετα απολογισμος....σε λιγο μπαινουμε.στο 3ο 24ωρο χιονοΠΤΩΣΗΣ...και εχει αλλα 2-3 απο πισω....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χιονίζει για να δούμε 

Υποστηριζω ξεκάθαρα Κλέαρχο γιατί με συμφέρει

Επεξεργάστηκε από Canadathens13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...