Jump to content
menidi

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΧΙΟΝΟ-ΚΑΙΡΙΑΣ "BARBARΑ"- ΑΡΧΙΔΑΜΟΣ 4-10/2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, athper είπε:

Θα παίξει αναστροφή το βράδυ, οπότε είναι σίγουρο! 

Δεν υπαρχει αναστροφη σημερα εχουνε αερακι και θα χουνε και συννεφια αργοτερα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα σε όλους,πολύ όμορφες εικόνες, παρακολουθούμε από τα βόρεια!!!!

Εδώ Θεσσαλονίκη Κηφισιά Θεσσαλονίκης στους 1,2,με τη πρώτη αρνητική της σεζόν στους -1,4 το πρωί .

Γιαννιτσά ίδια ελάχιστη το πρωί με τη Θεσσαλονίκη,τώρα στους 0 ακριβώς.

Μανιάκι Φλώρινας στους -5,5 το πρωί,τώρα στους -3,5.

Η απόλυτα ελάχιστη στο Ξηρολίβαδο στη Βέροια,όπου τώρα έχει -16 βαθμούς χαχαχά 😅.Φανταστείτε κακοκαιρία βόρειας Ελλάδας με φουλ χιόνι και μετά ξαστεριά με αυτές τις θερμοκρασίες,τι θα βλέπαμε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Ambient είπε:

Υπεροχη βραδια, αυτη η ησυχια οταν πεφτει το χιονι!!! Κριμα που δεν ειναι γενικευμενα τα φαινομενα να το χαρουμε ολοι αν και πιστευω οτι αποψε η χιονοστρωση θα κατεβει πιο χαμηλα. Βγαινω βολτα να το χαρω!

20230206_212648.jpg

Ποοο τέλεια! Ποσο έχετε Δροσιά? Τώρα εροξε στα δέντρα h έχει κρατήσει από το πρωί?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

@DIMITRIS πώς βλέπεις τα χιονοσυννεφα?τα βλέπω καλά ανεπτυγμένα

Αυτό που θα μας επηρεάσει οργανώνεται στα πόδια της Χαλκιδικής ακόμη, θα αργήσει, γενικά βλέπω μια καθυστέρηση όπως εχθές το βράδυ που αντί να μας επηρεάσει μετά τις 1 (βάση μοντέλων) πήγε στις 7 το πρωί. Να σου πω την αλήθεια προτιμώ να μπουκάρει ο καιρός μετά τα μεσάνυχτα που θα έχουμε χαμηλότερες θερμοκρασίες (τώρα είμαστε περίπυ στο -7.5 στα 850 και στις 1 θα είναι -8.5) προκείμενου να έχουμε ελπίδες χιονόστρωσης (εφόσον είναι καλά τα φαινόμενα) μέχρι τα παραθαλάσσια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Δεν υπαρχει αναστροφη σημερα εχουνε αερακι και θα χουνε και συννεφια αργοτερα 

Α, οκ.. Δεν είδα σύννεφα, οπότε υπέθεσα ότι θα γίνει, αλλά ακόμα και χωρίς αναστροφή πιστεύω θα πάμε μείον. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Kibo είπε:

Σούπερ η Στενή! Και μέρος του χιονιού έχει πέσει με θετικές θερμοκρασίες! Λογικά έχει 50-60 εκατοστά.Και ΔΕΝ έχει τελειώσει ακόμα!

Πιστεύω περίπου 70εκατοστα πλέον χωρίς υπερβολές 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Αυτό που θα μας επηρεάσει οργανώνεται στα πόδια της Χαλκιδικής ακόμη, θα αργήσει, γενικά βλέπω μια καθυστέρηση όπως εχθές το βράδυ που αντί να μας επηρεάσει μετά τις 1 (βάση μοντέλων) πήγε στις 7 το πρωί. Να σου πω την αλήθεια προτιμώ να μπουκάρει ο καιρός μετά τα μεσάνυχτα που θα έχουμε χαμηλότερες θερμοκρασίες (τώρα είμαστε περίπυ στο -7.5 στα 850 και στις 1 θα είναι -8.5) προκείμενου να έχουμε ελπίδες χιονόστρωσης (εφόσον είναι καλά τα φαινόμενα) μέχρι τα παραθαλάσσια. 

Πάμε πάλι για ξενύχτια😂,δεν πειράζει για καλό ειναι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Snow waves said:

Πολύ πυκνή χιονόπτωση 

Στη Δραπετσώνα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ληξη κακοκαιριας και για εδω στη μακρακωμη....

Δεν χιονισε καθολου αλλα κατι επρεπε να πω και γω..βαρεθηκα....

-1 βαθμους με ξαστερια αυτην την ωρα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ξέρω αν έχουμε συνειδητοποιήσει ότι χιονίζει με 1 βαθμό στα 250 μέτρα χωρίς ισχυρά φαινομενα με -6 στα 850 και -29 στα 500 βάση Ευρωπαίου και -7.2 και ίδια 500 βάση τζιφου με Β-ΒΒΑ, μιλάμε για τραγικές συνθηκε για χιονι που άλλες φορές είχαμε 2-4 βαθμούς με τέτοιες Τ850 και κακό άνεμο..έχουμε τεράστιο πρόβλημα στα μοντέλα που μέσα στην νύχτα Ευρωπαίος δίνει -6.5 ως -7 και Τζιφός -8.5 στα 850, τεράστια απόκλιση για οριακές καταστάσεις...δεν ξέρω τι περιμένει ο καθένας αλλά ότι μπορεί το δίνει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Αυτό που θα μας επηρεάσει οργανώνεται στα πόδια της Χαλκιδικής ακόμη, θα αργήσει, γενικά βλέπω μια καθυστέρηση όπως εχθές το βράδυ που αντί να μας επηρεάσει μετά τις 1 (βάση μοντέλων) πήγε στις 7 το πρωί. Να σου πω την αλήθεια προτιμώ να μπουκάρει ο καιρός μετά τα μεσάνυχτα που θα έχουμε χαμηλότερες θερμοκρασίες (τώρα είμαστε περίπυ στο -7.5 στα 850 και στις 1 θα είναι -8.5) προκείμενου να έχουμε ελπίδες χιονόστρωσης (εφόσον είναι καλά τα φαινόμενα) μέχρι τα παραθαλάσσια. 

Το οργανώνουμε για εσάς αλλά να πάρουμε κι εμείς κάτι,.....😊

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, KapelosG είπε:

Δεν ξέρω αν έχουμε συνειδητοποιήσει ότι χιονίζει με 1 βαθμό στα 250 μέτρα χωρίς ισχυρά φαινομενα με -6 στα 850 και -29 στα 500 βάση Ευρωπαίου και -7.2 και ίδια 500 βάση τζιφου με Β-ΒΒΑ, μιλάμε για τραγικές συνθηκε για χιονι που άλλες φορές είχαμε 2-4 βαθμούς με τέτοιες Τ850 και κακό άνεμο..έχουμε τεράστιο πρόβλημα στα μοντέλα που μέσα στην νύχτα Ευρωπαίος δίνει -6.5 ως -7 και Τζιφός -8.5 στα 850, τεράστια απόκλιση για οριακές καταστάσεις...δεν ξέρω τι περιμένει ο καθένας αλλά ότι μπορεί το δίνει 

νομιζω πως πλεον δεν υφισταται στρωσιμο εντος λεκανοπεδιου.
απλα ειναι ωραιο να εχει φαινομενα να τα βλεπεις και οτι κανει εν τελει. αυτη η χιονοκαιρια ηταν απο τις πιο απροβλεπτες εν τελει... και σε διαρκεια συγκλισεων και σε διαρκεια/δυναμικη γενικοτερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, KapelosG είπε:

Δεν ξέρω αν έχουμε συνειδητοποιήσει ότι χιονίζει με 1 βαθμό στα 250 μέτρα χωρίς ισχυρά φαινομενα με -6 στα 850 και -29 στα 500 βάση Ευρωπαίου και -7.2 και ίδια 500 βάση τζιφου με Β-ΒΒΑ, μιλάμε για τραγικές συνθηκε για χιονι που άλλες φορές είχαμε 2-4 βαθμούς με τέτοιες Τ850 και κακό άνεμο..έχουμε τεράστιο πρόβλημα στα μοντέλα που μέσα στην νύχτα Ευρωπαίος δίνει -6.5 ως -7 και Τζιφός -8.5 στα 850, τεράστια απόκλιση για οριακές καταστάσεις...δεν ξέρω τι περιμένει ο καθένας αλλά ότι μπορεί το δίνει 

Το εγραψα 2 φορες πιο πανω φιλε μου, και περιμενα να το δεις, που εισαι τοσο οργανωμενος με τα πινανακια.....ΒΑΖΕΙ ΓΥΑΛΙΑ η Αττικη, ειναι ΑΠΙΘΑΝΑ οσα εκανε με επισημες ραδιοβολησεις -6,6 και -35 και τωρα πια -6 και -28,5.....

Και βεβαια οδηγος για το μελλον, ΔΥΣΤΥΧΩΣ τα μοντελα εχουν τρομερη αποκλιση στο nowcast....δεν θα ερθει ποτε το -8,5 και -9, παμε με -6αρι που σταδιακα θα εκφυλιζεται και ο,τι παρουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

θα το στρώσει Πειραιά το βράδυ, τι πιστεύετε?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Δεν ξέρω αν έχουμε συνειδητοποιήσει ότι χιονίζει με 1 βαθμό στα 250 μέτρα χωρίς ισχυρά φαινομενα με -6 στα 850 και -29 στα 500 βάση Ευρωπαίου και -7.2 και ίδια 500 βάση τζιφου με Β-ΒΒΑ, μιλάμε για τραγικές συνθηκε για χιονι που άλλες φορές είχαμε 2-4 βαθμούς με τέτοιες Τ850 και κακό άνεμο..έχουμε τεράστιο πρόβλημα στα μοντέλα που μέσα στην νύχτα Ευρωπαίος δίνει -6.5 ως -7 και Τζιφός -8.5 στα 850, τεράστια απόκλιση για οριακές καταστάσεις...δεν ξέρω τι περιμένει ο καθένας αλλά ότι μπορεί το δίνει 

Ο Ευρωπαίος κατά την γνώμη μου είναι πιο κοντά,πρέπει να ειχε στις 6 το απόγευμα πάρα πολύ κοντινές θερμοκρασίες με την ραδιοβοληση 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...