Jump to content
menidi

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΧΙΟΝΟ-ΚΑΙΡΙΑΣ "BARBARΑ"- ΑΡΧΙΔΑΜΟΣ 4-10/2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Κοκκινο βοιωτιας το πρωι απο πεθερουλα!!!Τωρα ειναι διπλασιο!!

IMG-ab2459ef39cef93543834a26006c1ac4-V.jpg

Ενα 60αρι εχει Σάκαρε εκτός δρόμου.Εδω και κανένα 2ωρο εχει σταματήσει εντελώς να χιονίζει και γενικά απο τις 13:00 περίπου ειχε κόψει.

20230207_152439.jpg

20230207_152758.jpg

20230207_163433.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Iluvatar said:

Όχι δεν το έχω "καταλάβει ακόμα". Δεν έχει κάνει τπτ "ανεπανάληπτο αυτή η κακοκαιρία κατά την γνώμη μου.

Βλέπω ότι εκνευρίζεσαι. Αδίκως. Την γνώμη μου είπα.

Δε λέμε ανεπανάλπτη την κακοκαιρία - αλλά την στούπα εκείνη τη χρονική στιγμή. Άμα είναι έπος στη ζουγκλοκάμερα, μπορεί να είναι ανεπανάληπτη στο μαρούσι...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξαστεριά εδώ!!! Πάλι τα  ίδια.....

Ρε μάγκες ειλικρινά, θα ανοίξω την ατζέντα, τη λίστα με τα τηλέφωνα να βρώ κάποιον φίλο ή γνωστό που μένει Μαρούσι, Χαλάνδρι, Ζωγράφου, έστω Δάφνη ή Ηλιούπολη! Εχω έναν φίλο που  μου είχε φάει μια γκόμενα πριν 15 χρόνια και είχαμε τσακωθεί αλλά μένει Μαρούσι και λέω να τον πάρω τηλέφωνο να βγούμε απόψε (Μαρούσι εννοειται που θα στουπίζει)!!

-ναι, ποιός είναι?

- καλά ρε...έσβησες το τηλέφωνό μου?

- Ωχ Θανάση εσύ είσαι? Σορρυ ρε για το κέρατο πριν 15 χρόνια. Ημουν απαράδεκτος. 

- Δεν πειράζει ρε αδερφέ. Για ένα κέρατο κάνεις έτσι? Τι να πει και ο ρινόκερος που το έχει μόνιμο?

- Α ωραια!! Τότε έλα Νίκαια να πιούμε καφεδακι. Μετακόμισα πέρυσι απο Μαρούσι. 

- Νικαια?? Μη σου γ@@@σω το κέρατο ρε!!!

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, yiannis_volos είπε:

Εγώ θα έβαζα πρώτα 2017 λόγω του ψύχους (είναι πάρα πολύ σπάνιο να χιονίζει άπειρα με -6), μετά το σημερινό και τελευταία την Μήδεια γιατί μου την έσπασε που έκανε 200 ώρες να στρώσει λόγω της θερμής εισβολής που είχε προηγηθεί. 

Ναι σαν αποτέλεσμα λέω ...γενικά έχει πάλι το νου σου εσύ σήμερα γιατί παίζει να ρίξει πάλι κανά 15ποντο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε παιδιά γιατί έχει τόσο καλή χιονόπτωση σε Αγία, Χαλάνδρι, Γέρακα, Παλλήνη κλπ κι εδώ σε παρόμοιο υψόμετρο δεν έχει τίποτα το ιδιαίτερο πέρα από κάτι ολιγόλεπτες εξάρσεις από χιονοχάλαζο; Είναι θέμα σύγκλισης, θέμα ανέμου, θέμα θερμοκρασιών; Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως λειτουργεί το φαινόμενο;

Επεξεργάστηκε από voutzalou
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, menidi said:

Ξαστεριά εδώ!!! Πάλι τα  ίδια.....

Ρε μάγκες ειλικρινά, θα ανοίξω την ατζέντα, τη λίστα με τα τηλέφωνα να βρώ κάποιον φίλο ή γνωστό που μένει Μαρούσι, Χαλάνδρι, Ζωγράφου, έστω Δάφνη ή Ηλιούπολη! Εχω έναν φίλο που  μου είχε φάει μια γκόμενα πριν 15 χρόνια και είχαμε τσακωθεί αλλά μένει Μαρούσι και λέω να τον πάρω τηλέφωνο να βγούμε απόψε (Μαρούσι εννοειται που θα στουπίζει)!!

-ναι, ποιός είναι?

- καλά ρε...έσβησες το τηλέφωνό μου?

- Ωχ Θανάση εσύ είσαι? Σορρυ ρε για το κέρατο πριν 15 χρόνια. Ημουν απαράδεκτος. 

- Δεν πειράζει ρε αδερφέ. Για ένα κέρατο κάνεις έτσι? Τι να πει και ο ρινόκερος που το έχει μόνιμο?

- Α ωραια!! Τότε έλα Νίκαια να πιούμε καφεδακι. Μετακόμισα πέρυσι απο Μαρούσι. 

- Νικαια?? Μη σου γ@@@σω το κέρατο ρε!!!

Μόλις το έγραψες ξαστέρωσε και Μαρούσι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, voutzalou είπε:

Ρε παιδιά γιατί έχει τόσο καλή χιονόπτωση σε Αγία, Χαλάνδρι κλπ κι εδώ σε παρόμοιο υψόμετρο δεν έχει τίποτα το ιδιαίτερο πέρα από κάτι ολιγόλεπτες εξάρσεις από χιονοχάλαζο; Είναι θέμα σύγκλισης, θέμα ανέμου, θέμα θερμοκρασιών; Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως λειτουργεί το φαινόμενο;

ειναι οτι τα νεφικα που δημιουργουνται εχουν πολυ μικρη εμβελεια φαινομενων. οποτε υπομονη ισως τα επομενα να ειναι λιγο πιο ανατολικα.
 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όταν δεν πάει το βουνό στον Μωάμεθ πάει ο Μωάμεθ στο βουνό. 

Από Κορωπί προς κυνηγετικό καταφύγιο στον Υμηττό. Πριν 2 ώρες οι λήψεις όταν είχε βγάλει ήλιο μεταξύ των εξάρσεων χιονοπτώσεων 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σουρουπο η καλυτερη ωρα για χιονι, ποσες ομορφες χιονοκαταστασεις εχω ζησει τετοια ωρα!

εναρξη νεου γυρου, ή τωρα ή ποτέ!

βαση υπαρχουσας Τ, ποτέ! Βλεπω κ ΒΒΑ αλλα αυτος αλλαζει διαρκως

Επεξεργάστηκε από Παπλαμουδας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

Ναι σαν αποτέλεσμα λέω ...γενικά έχει πάλι το νου σου εσύ σήμερα γιατί παίζει να ρίξει πάλι κανά 15ποντο

Σήμερα πάμε για πρωί όμως νομίζω ε; Όχι μέσα στη νύχτα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τώρα είδα λίγο μοντέλα.τρελη υποστήριξη δεν έχουμε τό βράδυ!στα 850 μία χαρά!! λογικά τά βόρεια τού νομού θά έχουν πολύ καλή χιονόστρωση!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, Santa snow said:

Δε λέμε ανεπανάλπτη την κακοκαιρία - αλλά την στούπα εκείνη τη χρονική στιγμή. Άμα είναι έπος στη ζουγκλοκάμερα, μπορεί να είναι ανεπανάληπτη στο μαρούσι...

 

Πωω πολλή ανάλυση έπεσε. Τα θεωρώ υπερβολικά αυτά που γράφονται εδώ και τρεις ώρες αλλά τι σημασία έχει έτσι κιαλλιλως? Την γνώμη μου λέω. Συμφωνούμε ότι διαφωνούμε και πάμε για άλλα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακόμη μια μπούκα απο τον βόρειο Ευβοϊκό, αυτη την φορά φαίνεται να μας επηρεάζει .

20230207_181919.jpg

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...