Jump to content
menidi

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΧΙΟΝΟ-ΚΑΙΡΙΑΣ "BARBARΑ"- ΑΡΧΙΔΑΜΟΣ 4-10/2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 minutes ago, sakis13 said:

Δεν περιγραφεται αυτο που ριχνει Πηλιο...Δειτε καμερα...Τι να πεις και τι να γραψεις..

613.jpg

Απίστευτο θάψιμο. Μακάρι να ήμουν εκεί χωρίς άγχος να τρώω στούπες με -2,3C

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, ΧΕΛΜΟΣ said:

Ισχυρή ριζόπτωση .....ενώ είμαι σίγουρος ότι στα χαμηλά του Δήμου Ζωγράφου έχει λιακάδα ....ένα χλμ δηλαδή πιο κάτω από μένα .....σαφής επιρροή από τον Υμηττό 

Εδώ πλατεία γαρδένια χαζό ρίχνει πάντως... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Βορειοτερα του Βολου για Πηλιο..Δεν εχω λογια!!

329341356_719435663006493_5710328122538488492_n.jpg

329093324_768793974613069_5919239708763510871_n.jpg

328444488_739946661087063_7804074276934750705_n.jpg

Για την ακριβεια ειναι σε περιπου 200-250 μετρα υψομετρο μολις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ελιωσα στο φτυαρισμα,νομιζω οτι εχω αναγκη απο 3 μερες υπνο.Φωτο απο δρομο με το χιονι να φτανει ως πανω στις μαντρες. 

20230208_122453.thumb.jpg.03b60977c1814d20931b54b95528907e.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα πράγματα αρχίζουν και δυσκολεύουν στα χωριά του ανατολικού και νότιου Πηλίου. Στη Γατζέα μόλις έμαθα ότι δυσκολεύονται να ανοίξουν τις πόρτες απ' τα σπίτια. Δεν ξέρω αν η περιφέρεια έχει την επιχειρησιακή ικανότητα σε εξοπλισμό να διαχειρηστεί τόσο μεγάλες ποσότητες.

Υ.Γ. Εγώ ακόμη απορώ για την Τ πάντως. Πώς γίνεται με -9 στα 850 να έχουμε έστω και λίγο θετικές; Εντάξει είναι μέρα αλλά 8 Φλεβάρη έχουμε, όχι Μάρτη..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, nikolatsiou είπε:

Εδώ πλατεία γαρδένια χαζό ρίχνει πάντως... 

Είσαι χαμηλά Νικόλα ...όσο πιο ψηλά τόσο καλύτερα αυτήν την ώρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Τα πράγματα αρχίζουν και δυσκολεύουν στα χωριά του ανατολικού και νότιου Πηλίου. Στη Γατζέα μόλις έμαθα ότι δυσκολεύονται να ανοίξουν τις πόρτες απ' τα σπίτια. Δεν ξέρω αν η περιφέρεια έχει την επιχειρησιακή ικανότητα σε εξοπλισμό να διαχειρηστεί τόσο μεγάλες ποσότητες.

Υ.Γ. Εγώ ακόμη απορώ για την Τ πάντως. Πώς γίνεται με -9 στα 850 να έχουμε έστω και λίγο θετικές; Εντάξει είναι μέρα αλλά 8 Φλεβάρη έχουμε, όχι Μάρτη..

εχεις πρασινα γεωδυναμικα ρε .... τα 850hpa  ειναι αρκετα ψηλα ...το παχος ατμοσφαιρας παιζει πολυ ρολο  και φυσικα η θερμοβαθμιδα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ελιωσα στο φτυαρισμα,νομιζω οτι εχω αναγκη απο 3 μερες υπνο.Φωτο απο δρομο με το χιονι να φτανει ως πανω στις μαντρες. 

20230208_122453.thumb.jpg.03b60977c1814d20931b54b95528907e.jpg

Καθάρισε λιγο στους ανθρώπους! 😄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Τα πράγματα αρχίζουν και δυσκολεύουν στα χωριά του ανατολικού και νότιου Πηλίου. Στη Γατζέα μόλις έμαθα ότι δυσκολεύονται να ανοίξουν τις πόρτες απ' τα σπίτια. Δεν ξέρω αν η περιφέρεια έχει την επιχειρησιακή ικανότητα σε εξοπλισμό να διαχειρηστεί τόσο μεγάλες ποσότητες.

Υ.Γ. Εγώ ακόμη απορώ για την Τ πάντως. Πώς γίνεται με -9 στα 850 να έχουμε έστω και λίγο θετικές; Εντάξει είναι μέρα αλλά 8 Φλεβάρη έχουμε, όχι Μάρτη..

Όσο πιο ανατολικά, τόσο καλύτερα. Η Αγριά λογικά θα έχει περισσότερο από Βόλο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, yiannis_volos said:

Τα πράγματα αρχίζουν και δυσκολεύουν στα χωριά του ανατολικού και νότιου Πηλίου. Στη Γατζέα μόλις έμαθα ότι δυσκολεύονται να ανοίξουν τις πόρτες απ' τα σπίτια. Δεν ξέρω αν η περιφέρεια έχει την επιχειρησιακή ικανότητα σε εξοπλισμό να διαχειρηστεί τόσο μεγάλες ποσότητες.

Υ.Γ. Εγώ ακόμη απορώ για την Τ πάντως. Πώς γίνεται με -9 στα 850 να έχουμε έστω και λίγο θετικές; Εντάξει είναι μέρα αλλά 8 Φλεβάρη έχουμε, όχι Μάρτη..

Eγω παντως βλεπω οτι μετα απο ενα διαλλειμμα σημερα το απογευμα, τα μοντελα δειχνουν ακομα πιο δυνατα φαινομενα για μεσα στη νυχτα και ειδικοτερα τα ξημερωματα και το πρωι!!

Οι θερμοκρασιες θα τσιμπησουν 1 με 2 βαθμους αλλα ειδικα πανω απο τα 200 μετρα δεν ξερω τι θα γινει..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, menidi είπε:

Όσο πιο ανατολικά, τόσο καλύτερα. Η Αγριά λογικά θα έχει περισσότερο από Βόλο. 

εδω τα πευκακια εχουν 10-15 εκ στον δρομο απο την τελευυταια εξαρση...ενω στην μιση πολη ζοριζεται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...