Jump to content
menidi

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΧΙΟΝΟ-ΚΑΙΡΙΑΣ "BARBARΑ"- ΑΡΧΙΔΑΜΟΣ 4-10/2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχετε καταλάβει όλοι τι έκανε ο Αρχίδαμος; Μακάρι αν βγάλει σύννεφα να κάνει μια πέτσα και Λευκό Πύργο απόψε. Να τα δούμε όλα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Έχετε καταλάβει όλοι τι έκανε ο Αρχίδαμος; Μακάρι αν βγάλει σύννεφα να κάνει μια πέτσα και Λευκό Πύργο απόψε. Να τα δούμε όλα. 

Στο 90/100 της Αττικής πάντως τίποτα απολύτως δεν έκανε Νικόλα! Γιαυτό και δεν έχουμε καταλάβει και θα το έχουμε ξεχάσει σε 2 εβδομάδες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 minutes ago, snowlover said:

Σε τρολ αποδείχθηκε η Βαρβαρα (ή μήπως ο Αρχίδαμος) τελικά, καθώς τουλάχιστον για εδώ, τον περισσότερο υετό και με την μεγαλύτερη ραγδαιότητα από την αρχή της κακοκαιρίας μακράν τον έριξε σήμερα το πρωί με όλα τα υπόλοιπα ποιοτικά χαρακτηριστικά όμως πλέον να έχουν χαλάσει οριστικά και αναπόφευκτα να το φάμε όλο σε χιονόνερο/παγωμένη βροχή. Ας είναι

Είχες σήμερα "μακράν" μεγαλύτερη ραγδαιότητα από Κυριακή βράδυ μέχρι δευτέρα μεσημέρι?

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εμάς Αρτέμιδα, ούτε Βαρβάρα ούτε Αρχίδαμος, όσον αφορά τα χιόνια, κρύο, αέρας συννεφιά και κάτι ψευτοχιονόνερα και βροχές ναι, αλλά ως εκεί...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Snow sick είπε:

Στο 90/100 της Αττικής πάντως τίποτα απολύτως δεν έκανε Νικόλα! Γιαυτό και δεν έχουμε καταλάβει και θα το έχουμε ξεχάσει σε 2 εβδομάδες

Εχω παρατηρησει πως οταν χιονιζεται η Αττικη στο συνολο της οι βορειοτερες προσηνεμες περιοχες παιρνουν ψιχουλα. Οπως περυσι στην Ελπιδα που εμεις εδω πηραμε ενα 10-15ποντο και θαφτηκε η Αθηνα. Ακομα και η Θηβα περυσι υστετουσε της Αθηνας. Οταν γενικευεται το πραγμα σε προσηνεμους, μονο η βορεια Αττικη θαβεται. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Λαμια στο και 5 δίνει ρέστα..Επος για την πόλη, τη θυμάμαι το 2002-2003  στο αγροτικό έκανε και τότε επικό χειμώνα,  χιόνισε,τρελά στο νόμο ( ειδικά Υπάτη κ πάνω)  αλλά στην πόλη τόσο δεν,είδα δει.

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, swter said:

Η Λαμια στο και 5 δίνει ρέστα..Επος για την πόλη, τη θυμάμαι το 2002-2003  στο αγροτικό έκανε και τότε επικό χειμώνα,  χιόνισε,τρελά στο νόμο ( ειδικά Υπάτη κ πάνω)  αλλά στην πόλη τόσο δεν,είδα δει.

 

 

αλλη μια αδικημενη πολη αν και στους προποδες του δομοκου. . .περιεργο μικροκλιμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Στο 90/100 της Αττικής πάντως τίποτα απολύτως δεν έκανε Νικόλα! Γιαυτό και δεν έχουμε καταλάβει και θα το έχουμε ξεχάσει σε 2 εβδομάδες

Εισαι λαθος Γιωργο.Ολα τα δυτικα,θριασιο κλπ χιονιστηκαν μεχρι το κυμα.Περαμα 10εκατοστα.Νοτιοδυτικα λεκανοπεδιου 20ποντο στα ψηλα τους.Ολα τα βορεια,β.ανατολικα χιονοστρωση ως το κυμα.Ως το κυμα προσκαιρα και τα νοτια.Ας μην ξεχναμε που ζουμε και παμε σε υπερβολες.Το οτι περιμενες αλλα προσωπικα και σου ηρθαν αλλα,δεν σημαινει οτι πρεπει να απαξιωνεται μια τετοια κακοκαιρια,κατανταει "υβρις" φιλε μου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Στο 90/100 της Αττικής πάντως τίποτα απολύτως δεν έκανε Νικόλα! Γιαυτό και δεν έχουμε καταλάβει και θα το έχουμε ξεχάσει σε 2 εβδομάδες

Ο Αρχίδαμος ήταν όντως Αρχιδαμος όπως αναμενόταν για ήπειρο Μακεδονια Θράκη κ δυτική Θεσσαλία με κρυο και ήλιο.. για τις άλλες περιοχές αξιέπαινος, για Αττική ανάλογα την περιοχή..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εισαι λαθος Γιωργο.Ολα τα δυτικα,θριασιο κλπ χιονιστηκαν μεχρι το κυμα.Περαμα 10εκατοστα.Νοτιοδυτικα λεκανοπεδιου 20ποντο στα ψηλα τους.Ολα τα βορεια,β.ανατολικα χιονοστρωση ως το κυμα.Ως το κυμα προσκαιρα και τα νοτια.Ας μην ξεχναμε που ζουμε και παμε σε υπερβολες.Το οτι περιμενες αλλα προσωπικα και σου ηρθαν αλλα,δεν σημαινει οτι πρεπει να απαξιωνεται μια τετοια κακοκαιρια,κατανταει "υβρις" φιλε μου.

θυμίζει παραλλαγμένο Δεκέμβρη 1991 για όσους τον έζησαν...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Στο 90/100 της Αττικής πάντως τίποτα απολύτως δεν έκανε Νικόλα! Γιαυτό και δεν έχουμε καταλάβει και θα το έχουμε ξεχάσει σε 2 εβδομάδες

Εγω θα ελεγα 70/100

Η barbara ηταν ανωτερη απο ελπιδα για τα ψηλα των δυτικων προαστειων.

Δασος , Δαφνι , ανω κορυδαλλος , νεαπολη , αμφιαλη , περαμα , κηπουπολη περιστερι , πετρουπολη στα ψηλα της , ειδαν χιονι ανωτερο απο ελπιδα ξεκαθαρα.

Δυστυχως,απο την αλλη, για τις πεδινες περιοχες των δπ η barbara ηταν κατωτερη της ("κακης" ουτως η αλλως για εδω) ελπιδας.

Στο μυαλο μου (και μιλωντας γενικα)  θα ελεγα πως η βαρβαρα ήταν σε γενικες γραμμες 50% απο την ελπιδα.αλλα με αξεχαστη διαρκεια για Αττικη.

Ουσιαστικα ξεκινησαμε απο Σαββατο σε υπερβορεια και ακομη καποιοι χιονιζονται ..

Δεν το λες και συχνο φαινομενο απο αποψη διαρκειας στην ιδια διαταραχη..

Επεξεργάστηκε από Blacktan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, geod είπε:

αλλη μια αδικημενη πολη αν και στους προποδες του δομοκου. . .περιεργο μικροκλιμα

Εχει δικο της Θεο η Λαμια, αλλα οταν χιονιζεται, χιονιζεται καλα! Υπηρετησα εκει και πηγαινα για δουλεια αργοτερα 2 εβδομαδες το μηνα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εισαι λαθος Γιωργο.Ολα τα δυτικα,θριασιο κλπ χιονιστηκαν μεχρι το κυμα.Περαμα 10εκατοστα.Νοτιοδυτικα λεκανοπεδιου 20ποντο στα ψηλα τους.Ολα τα βορεια,β.ανατολικα χιονοστρωση ως το κυμα.Ως το κυμα προσκαιρα και τα νοτια.Ας μην ξεχναμε που ζουμε και παμε σε υπερβολες.Το οτι περιμενες αλλα προσωπικα και σου ηρθαν αλλα,δεν σημαινει οτι πρεπει να απαξιωνεται μια τετοια κακοκαιρια,κατανταει "υβρις" φιλε μου.

Διαφωνώ Γιώργο. Ναι ήταν μια ωραία κακοκαιρία, αλλά για Χαλάνδρι και Γέρακα που ξέρω τις περιοχές ήταν πολύ κατωτερη του Τηλέμαχου.Το μόνο που είχε ήταν μια 3ωρη χιονόπτωση που έβαλε 5εκ στο κέντρο του Χαλανδρίου και έλιωσε αμέσως. Τώρα αν αυτό περιμέναμε πάω πάσο. Και αν θέλουμε να πουμε 3/3 ένα πασπάλισμα στο κέντρο που όμοιά του έχει κάνει 2-3 τη πέτρινη δεκαετία ας το πούμε. Για τις υπόλοιπες περιοχές που αναφέρεις δεν έχω εικόνα. Για τη δική μου μιλάω.  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Blacktan είπε:

Εγω θα ελεγα 70/100

Η barbara ηταν ανωτερη απο μηδεια για τα ψηλα των δυτικων προαστειων.

Δασος , Δαφνι , ανω κορυδαλλος , νεαπολη , αμφιαλη , περαμα , κηπουπολη περιστερι , πετρουπολη στα ψηλα της , ειδαν χιονι ανωτερο απο μηδεια ξεκαθαρα.

Δυστυχως,απο την αλλη, για τις πεδινες περιοχες των δπ η barbara ηταν κατωτερη της ("κακης" ουτως η αλλως για εδω) μηδειας.

Στο μυαλο μου (και μιλωντας γενικα)  θα ελεγα πως η βαρβαρα ήταν σε γενικες γραμμες 50% απο την μηδεια αλλα με αξεχαστη διαρκεια για Αττικη.

Ουσιαστικα ξεκινησαμε απο Σαββατο σε υπερβορεια και ακομη καποιοι χιονιζονται ..

Δεν το λες και συχνο φαινομενο απο αποψη διαρκειας στην ιδια διαταραχη..

Απο την Ελπιδα εννοεις.Η Μηδεια εστρωσε παντου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 minutes ago, Snow sick said:

Στο 90/100 της Αττικής πάντως τίποτα απολύτως δεν έκανε Νικόλα! Γιαυτό και δεν έχουμε καταλάβει και θα το έχουμε ξεχάσει σε 2 εβδομάδες

Νομίζω σου χρειάζεται μια ακόμα πέτρινη δεκαετία για να θυμηθείς τι σημαίνει "τιποτα απολύτως".

Δυο χρονιές μας κάτσανε δύο μεγάλες κακοκαιρίες και λέμε τώρα τα πεντάποντα στο 90% της Αττικής "τίποτα απολύτως"?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Iluvatar είπε:

Νομίζω σου χρειάζεται μια ακόμα πέτρινη δεκαετία για να θυμηθείς τι σημαίνει "τιποτα απολύτως".

Δυο χρονιές μας κάτσανε δύο μεγάλες κακοκαιρίες και λέμε τώρα τα πεντάποντα στο 90% της Αττικής "τίποτα απολύτως"?

5πποντο που λιώνει αμέσως Χαλάνδρι - Γέρακα είχε κάνει τουλάχιστον 5-6 φορές την πέτρινη δεκαετία

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Snow sick είπε:

Διαφωνώ Γιώργο. Ναι ήταν μια ωραία κακοκαιρία, αλλά για Χαλάνδρι και Γέρακα που ξέρω τις περιοχές ήταν πολύ κατωτερη του Τηλέμαχου.Το μόνο που είχε ήταν μια 3ωρη χιονόπτωση που έβαλε 5εκ στο κέντρο του Χαλανδρίου και έλιωσε αμέσως. Τώρα αν αυτό περιμέναμε πάω πάσο. Και αν θέλουμε να πουμε 3/3 ένα πασπάλισμα στο κέντρο που όμοιά του έχει κάνει 2-3 τη πέτρινη δεκαετία ας το πούμε. Για τις υπόλοιπες περιοχές που αναφέρεις δεν έχω εικόνα. Για τη δική μου μιλάω.  

Αφου μιλας για τη δικη σου περιοχη πως γενικευεις και λες για το 90% της αττικης στο προηγουμενο μηνυμα σου?Ειναι λαθος αυτο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...