Jump to content

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, South καυσωνάκιας είπε:

Πρέπει να μπει Κινέτα σταθμός. Πιστεύω θα διαλύει Αγ. Θεόδωρους...

νομίζω ότι όποιος κάνει τη διαδρομή Ελευσίνα-Κόρινθο τα μεσημέρια με βοριά έχει μια πολύ χοντρική αίσθηση σε ποια σημεία της διαδρομής τσιμπάει περισσότερο η θερμοκρασία συνήθως...δυστυχώς είναι το μόνο κομμάτι της Αττικής που ακόμα έχει πλημμελή κάλυψη από σταθμούς...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Πρέπει να μπει Κινέτα σταθμός. Πιστεύω θα διαλύει Αγ. Θεόδωρους...

Έχω συγγενείς εκεί και την έχω επισκεφτεί πολλα καλοκαίρια,έχει το βουνό από πάνω και με καταβάτη δεν αντέχεται η ζέστη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τις επομενες μερες σιγουρα θα σπάσουν πολλα ρεκορ και προσωπικά πιστεύω οτι με λιγο τυχη στους ανεμους οχι απλα θα σπασουν αλλα θα ισοπεδωθούν.Καλα το Αποδουλου  παει για 50αρι καρφωτο 😛  😛   κατα τα αλλα η συναυλία  στο ΟΑΚΑ το Σάββατο μετατέθηκε απο τις 20.00 στις .......20.30 λογω καύσωνα.  Ε με τέτοια αλλαγή πλεον μονο με φουτερακι....  Οπως έκλεισαν πολλα παρκα ,οπως εκλεισαν ακομα και κολυμβητήρια! ή και το εφετειο Αθηνών νομίζω πως θα έπρεπε να ακυρωθεί και η συναυλία. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 minutes ago, snow_evia said:

Έχω συγγενείς εκεί και την έχω επισκεφτεί πολλα καλοκαίρια,έχει το βουνό από πάνω και με καταβάτη δεν αντέχεται η ζέστη

Το 2007 με το θερμόμετρο του αυτοκινήτου είχα καταγράψει 50 βαθμούς για λίγη ώρα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, Χιών said:

Πρόγνωση freemeteo για Αθήνα

Απίστευτο...

 

IMG_20230720_123625.jpg

Αυτά που βρίσκεται να τα ανεβάζετε. Είναι ιστορικά. Θα κάνουμε κρα να ανατρέχουμε να τα βρίσκουμε στο μέλλον. Αν μπορείτε να τα σώζετε κιόλας ακόμα καλύτερα. Η καταγραφή είναι πολύ σημαντική για τον ερευνητή του μέλλοντος..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, South καυσωνάκιας είπε:

Αυτά που βρίσκεται να τα ανεβάζετε. Είναι ιστορικά. Θα κάνουμε κρα να ανατρέχουμε να τα βρίσκουμε στο μέλλον. Αν μπορείτε να τα σώζετε κιόλας ακόμα καλύτερα. Η καταγραφή είναι πολύ σημαντική για τον ερευνητή του μέλλοντος..

Άνοιξε μια δημοσκόπηση σε ποιο σταθμό θα σημειωθεί η υψηλότερη μέγιστη, αυτό θα έχει μεγαλύτερη αρχειακή αξία και θα είναι συμπυκνωμένο.

Αν και σιχαίνομαι τα ακραία ρεκόρ ζέστης, είναι βέβαιο ότι θα γραφτεί ιστορία και πρέπει να καταγράφει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλα τα λεει η εμυ, το 46 αν βγει θα ειναι τοπικο σε κανα θριασιο. Χωρις καταβατες τοπ δυναμη κατα τη γωμη μου ειναι η Θηβα που και στον Κλεωνα εδωσε ρεστα Και παιζει και εκει ευκολο 45ρι τη κυριακη!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, chrisk7 said:

Η ΕΜΥ πάντως στην επικαιροποίηση πριν λίγο προβλέπει μαξ.45 το σ/κ

Και το 2007 45 μόνο πολύ τοπικά μέγιστες έδινε η ΕΜΥ

Λέμε τώρα...

Έχει και ένα νόημα να μην φρικάρει τον κόσμο για μερικά τοπικά ρεκόρ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Και το 2007 45 μόνο πολύ τοπικά μέγιστες έδινε η ΕΜΥ

Λέμε τώρα...

Έχει και ένα νόημα να μην φρικάρει τον κόσμο για μερικά τοπικά ρεκόρ. 

Νομίζω έπαιζε και ρόλο που οι σταθμοί τότε ήταν ελάχιστοι και οι επίσημοι μόνο της ΕΜΥ, οι περισσότεροι κλασικοί κλωβοι Στίβενσον (που γενικά είναι και οι πιο ψυχροί). Πλέον με αυτόματους ΕΜΥ και 500 σταθμούς ΕΑΑ είναι αδύνατον να μην βρεις έναν που να ξεπερνάει τις τιμές αυτες!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, KapelosG said:

Νομίζω έπαιζε και ρόλο που οι σταθμοί τότε ήταν ελάχιστοι και οι επίσημοι μόνο της ΕΜΥ, οι περισσότεροι κλασικοί κλωβοι Στίβενσον (που γενικά είναι και οι πιο ψυχροί). Πλέον με αυτόματους ΕΜΥ και 500 σταθμούς ΕΑΑ είναι αδύνατον να μην βρεις έναν που να ξεπερνάει τις τιμές αυτες!

Ο Κολυδάς στο Μέγκα εκείνη τη μέρα που τον ρώτησε η Τρέμη γιατί δεν μας είπατε οτι θα έπιανε 47άρι η Νέα Φιλαδέλφεια παραδέχτηκε οτι αυτό θα δημιουργούσε πανικό. Γι αυτό και είπαν κατά μέσο όρο 44-45 μέγιστες στο δελτίο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θεωρώ ότι η πεδινή Φθιώτιδα θα κάνει θαύματα την Κυριακή,με ΒΔ Μακρακώμη και Λαμία πιστεύω ότι θα ξεπεράσουν τους 45,Δεν θυμάμαι πότε είχαμε ξανά +30 στα 850...Και φυσικά κωπαιδα-θηβα.Για Ελευσίνα μου φαίνονται λίγο μεταβλητοί οι άνεμοι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, South καυσωνάκιας είπε:

Ο Κολυδάς στο Μέγκα εκείνη τη μέρα που τον ρώτησε η Τρέμη γιατί δεν μας είπατε οτι θα έπιανε 47άρι η Νέα Φιλαδέλφεια παραδέχτηκε οτι αυτό θα δημιουργούσε πανικό. Γι αυτό και είπαν κατά μέσο όρο 44-45 μέγιστες στο δελτίο. 

Καλά σίγουρα, ήταν και οι πρώτες φορές των αυτόματων, αλλά με τον κλασικό κλωβό στους 46.2 το 45 δεν απέχει και πολύ από το τι βίωσε ο περισσότερος πληθυσμός. Σε κλασικούς κλωβους Στίβενσον τι μέγιστη έδωσε ο καύσωνας 2007 ξέρουμε?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, KapelosG said:

Καλά σίγουρα, ήταν και οι πρώτες φορές των αυτόματων, αλλά με τον κλασικό κλωβό στους 46.2 το 45 δεν απέχει και πολύ από το τι βίωσε ο περισσότερος πληθυσμός. Σε κλασικούς κλωβους Στίβενσον τι μέγιστη έδωσε ο καύσωνας 2007 ξέρουμε?

46.4 Άργος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Χιών said:

Δείτε το 6αρι... Δείτε αρρώστια, δείτε φρίκη και εμετό, έχει αρχίσει να με πιάνει πανικός αλήθεια

Ναι και μένα. Είπαμε να κάνει ένα ρεκόρ μέχρι εκεί. Αυτό το πράγμα δε το θέλω και διακρίνω και γω στοιχεία πανικού αν συνεχιστεί να το τραβάει μέχρι όσο πάει το μάτι. Είναι άρρωστα αυτά τα πράγματα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Δείτε το 6αρι... Δείτε αρρώστια, δείτε φρίκη και εμετό, έχει αρχίσει να με πιάνει πανικός αλήθεια

Αν βγουν αυτά που δείχνει θα θρηνήσουμε κόσμο, μιλάμε για καθημερινα 45+

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όσοι έχετε ηλικιωμένους και ευπαθείς ομάδες συνέχεια τηλέφωνα ή αν μπορείτε να είστε και μαζί τους την άλλη βδομάδα. Στον καύσωνα του 2017 είχαμε χάσει από ανακοπή συγγενείς ηλικιωμένους επειδή δεν άνοιγαν το κλιματιστικό. Δεν μπορώ να φανταστώ τι θα γίνει τώρα. 

Επίσης ας κηρυχθεί καθολική αργία Τετάρτη - Πεμπτη να τελειώνουμε. 

Αν παραπονιούνται οι τουρίστες που δεν θα βρουν ταβέρνα να φάνε, να γυρίσουν σπιτάκι τους. Πρέπει να γίνει πολύ προσεκτική διαχείριση του ηλεκτρικού ρεύματος, αλλιώς πάμε για  δυσοίωνες καταστάσεις.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Ναι και μένα. Είπαμε να κάνει ένα ρεκόρ μέχρι εκεί. Αυτό το πράγμα δε το θέλω και διακρίνω και γω στοιχεία πανικού αν συνεχιστεί να το τραβάει μέχρι όσο πάει το μάτι. Είναι άρρωστα αυτά τα πράγματα. 

Μου θυμίζει αυτό εμένα στην Αριάδνη που φτάνει έλεος όχι άλλο κρύο...η πρώτη και μοναδική φορά που το είπα γιατί ήταν και αυτό αρρωστημένο από την ανάποδη βέβαια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Μου θυμίζει αυτό εμένα στην Αριάδνη που φτάνει έλεος όχι άλλο κρύο...η πρώτη και μοναδική φορά που το είπα γιατί ήταν και αυτό αρρωστημένο από την ανάποδη βέβαια...

Μόνο που τώρα είναι σαν να έχουν έρθει από την ανάποδη η Αριάδνη, το 2004, Μάρτης 1987 και να δείχνει στο βάθος και 2001-2002.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...