Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές μακράς θερμής περιόδου 12-27/7/2023 ''Κλέων''

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαυρα χαλια στην 3η ημερα μελτεμιου φουλ πυρκαγιες....εχει πεσει εντελως η ψυχολογια...

Εντωμεταξυ επεσε σημαντικα το μελτεμι κ φανηκε ποσο ΓΑΙΔΟΥΡΙΝΗ ζεστη εχει....δυση του ηλιου κ παλευει ακομα.30.5 - 31.0 η γειτονια...

Εφτιαξα κ ενα διστιχο.εμπνευσμενος απο το Σακαρο...

^Κακομοιρε Κουβανε ονειρευτηκες καλοκαιρι παλιακο

Οταν σπανια πεφτει κατω απο 30 να λες κι ευχαριστω^

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εχεις εικονα Νικολα?Ειμαι στη δουλεια και μπαινοβγαινω

Έχει μετακινηθεί όλο το μέτωπο αριστερά προς Ελευσίνα. Για αυτό δεν έχουμε ορατότητα από Βοιωτία και Εύβοια. Το θέμα είναι ότι εκεί μέσα υπάρχει πλούσια βλάστηση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχει μαυρισει η ψυχη μας..ψαχνουμε απο κατι ενθαρρυντικο απο καπου να πιαστουμε..απο τον εθελοντισμο που εκανε θραυση σημερα..απο ενα ραν σαν του ευρωπαιου που κανε σκονη το τρομο..απο ομορφες εικονες σαν αυτη

Εγκρεμνοι λευκαδας σημερα 

FB_IMG_1689582583256.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ το μόνο που έχω να πω είναι ότι ο μέσος άνθρωπος είναι ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ αδιάφορος για οποιαδήποτε πυρκαγιά με οτιδήποτε συνεπάγεται αυτό... δυστυχώς έχω γνωστούς ανθρώπους που δεν μπορούν να χωνεψουν πχ την μετεγγραφή του Σλούκα  και παραλληλα στην είδηση μιας πυρκαγιάς η 45άρια για 3η φορα σε ενα χρόνο απλά θα το αγνοησουν/ξεχάσουν. Αυτό ξαναλέω είμαι ο μέσος άνθρωπος. Και τον προβληματίζουν πολύ λάθος πράγματα που έστω και έμμεσα τον αφορούν έναν προς έναν.  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Tolisk20 είπε:

Εχει μαυρισει η ψυχη μας..ψαχνουμε απο κατι ενθαρρυντικο απο καπου να πιαστουμε..απο τον εθελοντισμο που εκανε θραυση σημερα..απο ενα ραν σαν του ευρωπαιου που κανε σκονη το τρομο..απο ομορφες εικονες σαν αυτη

Εγκρεμνοι λευκαδας σημερα 

FB_IMG_1689582583256.jpg

Αυτά τα χρώματα μόνο η Λευκαδα τα έχει!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Canadathens13 είπε:

Η μόνη λύση αν έχεις σπιτι σε περιοχές τέτοιες οι παράνομες ψηλές μάντρες!!!

Ουτε οι μαντρες σε σωζουν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχουν καει πάνω από 40 γάτες και 25 σκυλιά σε καταφύγιο. Η πυροσβεστική δεν πήγε ποτέ. Στον ιππικό όμιλο σβηναμε για δύο ώρες μόνοι μας . Πήρα τηλέφωνο ξανα και ξανά υπήρχε δεξαμενή με αεριο.Η πυροσβεστική δεν ήρθε ποτέ. Κάηκε ένας σκύλος ίσως και δύο γάτες. Μπορεί να το ξεχνάμε από καιρό σε καιρό αλλά στα δύσκολα αποδεικνύεται ότι ΔΕΝ έχουμε κράτος (και δεν είχαμε και ποτέ). 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Ουτε οι μαντρες σε σωζουν

Προφανώς και δεν σε σώζουν. Η αποθήκη με τις τροφές που πήρε φωτιά ήταν 30 μέτρα από την κοντινότερη εστία και πίσω από ένα κτήριο 15 μέτρων.Αλλα ένα καρβουνακι κατάφερε να φτάσει .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς αυτή η φωτογραφία είναι από αναφορά στο φβ από καζίνο Πάρνηθας τραβηγμένη. Άρα, τα πράγματα δεν είναι καλά. 

FB_IMG_1689625057043.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτό το μελτέμι δεν το χαίρεσαι. Είναι σαν να τρως ψαρόσουπα στο ελατόδασος.

1. Είναι θερμό. Δεν δροσίζει

2. (Το κυριότερο) τρέμει το φυλλοκαρδι σου για τις πυρκαγιές. 

Όσο αστικοποιειται η ζωή μας και ο κόσμος φεύγει από τα δάση (ως παραγωγική διαδικασία και όχι ως κατοικία), η κατάσταση θα γίνεται ολοένα και χειρότερη στα χρόνια της κλιματικής αλλαγής . Μόνο με υλοτομία, μελισσοκομία, κτηνοτροφία και γενικά με κόσμο που εργάζεται στα δάση, έχουμε ελπίδα . Εννοώ στις περιοχές που είναι ευάλωτες στις φωτιές. Αυτή θα ήταν μια πραγματική λύση και όχι απλά να φεύγει ο κόσμος σαν λαγός με το 112 και να καίγεται το σύμπαν. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντωμεταξύ 47 βαθμούς έγραψε σήμερα η Ισπανία επίσημα από ΑΕΜΕΤ...φλέγεται όλη η νότια Ευρώπη.

Δε ξέρω αν έχει γίνει ξανά ταυτόχρονα τόσες χώρες της νότιας Ευρώπης να έχουν καύσωνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

παιδια κινδυνευει ο εθνικος δρυμος της παρνηθας;

θα επρεπε να γυρισει σε νοτια ο ανεμος , οχι;

Οδυσσέα και εγώ από φωτογραφίες δεν μπορώ να καταλάβω. Βλέπω έχει φουντώσει για τα καλά. Ειδικά πάνω από το εργοστάσιο ΤΙΤΑΝ. Φοβάμαι ότι θα περάσει πίσω από Οινόη και εκεί νομίζω πάει προς Πάρνηθα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, snow_evia είπε:

Είναι λες και πάει να δύσει ο ήλιος,μόνο που έχει δύση ήδη 

IMG_20230717_233334.jpg

Είναι κακό που είναι τόσο ορατή απο Αυλίδα. Φοβάμαι κατευθύνεται προς Πάρνηθα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Είναι κακό που είναι τόσο ορατή απο Αυλίδα. Φοβάμαι κατευθύνεται προς Πάρνηθα. 

Κάπως έτσι ήταν και ο ουρανός το 2016

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάτι μου λέει ότι μέχρι να τελειώσουμε με αυτό το σιχαμα διαρκείας θα χουμε καμένες εκτάσεις αντίστοιχες 2021 δυστυχώς. Έλεος απλά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προχθες το έκανε Χαλκίδα αυτό και οι συσκευές δούλευαν με πολύ χαμηλή τάση. Υπήρξε θέμα με την τάση και το έφτιαξαν. Τωρα το έκανε λίγο ξανά αλλά προς το παρόν όλα καλά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...