Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές μακράς θερμής περιόδου 12-27/7/2023 ''Κλέων''

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως να σταματούσαμε για λίγο το "κυνήγι" των ρεκόρ και τον χαβαλε για τα 48αρια;; Λέω εγώ τώρα.....

Βλέπετε τι γίνεται με τον βρωμοκαυσωνα διάρκειας.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πωωωω ότι χειρότερο Γ... τις φωτιές. Πρέβεζα απίστευτη ζέστη 38 Άκτιο 36.9 μέγιστη στον Μύτικα, το χαλασμένο ΕΑΑ 39.9!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Και συνεχιζω φιλαρακια μου μη χασω τον ειρμο μου αντε να ερθει η δροσια να σβησει τον καημο μου...

O snow evia αλλαξε και εγινε snow Ιθακη εφυγε απο τα Ψαχνα και απ τη Νεα Αρτακη..

Ο Αγγελος ζαλιστηκε κι αρχισε να τραυλιζει κι ο Αλκης 91 τα παιξε και παλι κεκεδιζει...

Ο Γιωργος απο τη Δροσοπηγη συνεχεια νευριαζει τον ηλιο σαν κοιτα μ ολα αηδιαζει...

Και ο Χελμος τρελαθηκε σταματησε να τρεχει,βαρεθηκε γυμναστικες και τωρα θα απεχει...

Ο καυσωνας μας αλλαξε για λιγο τη ζωη μας,μεχρι να ρθουν δροσιες θα φυγει η ψυχη μας..

Καντε υπομονη καιροφιλοι και παντα χερι χερι κι ελατε να φωναξουμε γα...ω το καλοκαιρι!!

Το καταληκτικο διστιχο παντα σταθερο... χαχα γ..μω το καλοκαιρι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κρίμα για τις ζωές των παιδιών...δεν έχω λόγια

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

42.7 η Κοζάνη...

41.7 μέγιστη Αττικής ως τώρα Αυλώνας στον ντέιβις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ναι δυστυχώς ακουμπησε στο δεντρο και μετά φαίνεται να στολαρει στην προσπαθεια να στρίψει. Κρίμα... Μακάρι να έχει γίνει κάποιο θαύμα και να σώθηκαν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 minutes ago, Santa snow said:

Κρίμα, όντως φαίνεται να χτυπάει το δέντρο και να χάνει μέρος του δεξιού φτερού του ! Τραγικό δυστύχημα ! 

Μάλλον αυτό το κομμάτι που έσπασε από το δέντρο, ήταν αυτό που καθόριζε την κίνηση από το ένα φτερό... Σε συνδιασμό με την κλίση που ήδη είχε, ήταν δυστυχώς αναμενόμενο... Πάντως έκανε 2-3 κυματισμούς (προσπάθειες επαναφοράς) προτού πέσει... Ανθρώπινο λάθος που κατέβηκαν τόσο χαμηλά θα πουν πλέον και κανείς δε θα μιλήσει για τα παλιά αεροπλάνα και τον ανύπαρκτο στόλο... Κρίμα στα παιδιά, καλό παράδεισο να έχουν

Επεξεργάστηκε από Stam
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Stam είπε:

Μάλλον αυτό το κομμάτι που έσπασε από το δέντρο, ήταν αυτό που καθόριζε την κίνηση από το ένα φτερό... Σε συνδιασμό με την κλίση που ήδη είχε, ήταν δυστυχώς αναμενόμενο... Πάντως έκανε 2-3 κυματισμούς (προσπάθειες επαναφοράς) προτού πέσει... Ανθρώπινο λάθος που κατέβηκαν τόσο χαμηλά θα πουν πλέον και κανείς δε θα μιλήσει για τα παλιά αεροπλάνα και τον ανύπαρκτο στόλο... Κρίμα στα παιδιά, καλό παράδεισο να έχουν

ναι εκεί είναι τα ailerons που καθορίζουν το bank angle (γωνία στρέψης στα ελληνικά; δεν θυμαμαι). Πάντως απ' το βίντεο δυστυχώς φαίνεται να είναι ανθρωπινο λάθος. Και καινούργιο αεροσκάφος να είναι αν χτυπήσει σε δέντρο το ίδιο θα γίνει. Το θέμα είναι να δούμε αν υπήρξε δυσλειτουργία κάπου και δεν μπόρεσε να στρίψει όσο θα έπρεπε για να αποφύγει το δεντρο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με συγχωρειτε για τα ποιηματα..Εκανα πλακιτσα να ξεγελασουμε την πικρα μας με τον καυσωνα..Δεν ηξερα οτι επεσε canadair...Και παλι με συγχωρειτε..!!!Τελος τα ποιηματα για σημερα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πειραια Λιμανι πολυ ευχαριστο θαλασσινο αερακι..καθομαι στη βεραντα κ καπνιζω...μια κλασικη καλοκαιρινη μέρα...

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το Καλοκαίρι μας  ειναι συνδεδεμένο με τις 7 πληγές του Φαραώ 😞. ο Θεός να τους αναπαυει 

Επεξεργάστηκε από larissa_mare
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τώρα που ξαναβλέπω το βίντεο, μετά την πυρόσβεση το αεροσκάφος έχει αρχίσει την άνοδο του κανονικά χωρίς στροφή και ξαφνικά χτυπάει στο δέντρο και φεύγει ένα κομμάτι. Αυτό βέβαια μπορεί να είναι ένας απ' τους 2 πλωτήρες που κρέμονται στις πτέρυγες από κάτω. Τώρα γιατί μετά έκανε δεξια στροφή είναι λίγο περίεργο. Ίως απ' τη σύγκρουση με το δέντρο έφυγε και κομμάτι που ελέγχει τη γωνία και μετά είχε τάση προς τα δεξια την οποία ο πιλότος δεν μπόρεσε/πρόλαβε να υπερνικήσει λόγω και του πολύ χαμηλού υψομέτρου. Πιο πολύ δυστυχώς για ανθρωπινο λάθος φαίνεται πάντως, πάντα σύμφωνα με το βίντεο. Θα δούμε και τα επίσημα.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πόνος, θλίψη οργή 

Βαρέθηκα κάθε καλοκαίρι να διαβάζω τέτοια γεγονότα. 

Κρίμα και άδικο για τους δύο πιλότους 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

42.9 Κοζάνη έχει συντρίψει το ρεκόρ της

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43 Κάτω Τιθορέα ΕΜΥ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, alkis91_2.0 said:

Της εμυ ξερουμε ποσο?

42 νομίζω αλλά μιλάμε για μέσα την πόλη της Κοζάνης. Η Καισάρεια που είναι ο σταθμός του ΕΑΑ δε ξέρω απόσταση αλλά σίγουρα είναι ρεκόρ ευρύτερης περιοχής.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...