Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές μακράς θερμής περιόδου 12-27/7/2023 ''Κλέων''

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για λιγο κοντοσταθηκα να κανω μια σταση απο τη ζεστη το κορμι αποψε τα χει χασει...

Ιδρωνω,γινομαι παπι σαν κουβαλω κασονια,θελω μια θαλασσα να πιω με παγο και μπιρονια...

Με πιανει δυσπνοια συχνα,ζαλιζομαι,τα χανω ιδρωνω κι οταν βηχω ακομα κι οταν κλ@νω..

Ο καυσωνακιας αλλαξε στο σπιτι το ντεκορ στολιδια εβαλε παντου και περιμενει τα ρεκορ. 

Ο παπασουλης προσπαθει να βρει στατιστικα κι ο Καπελος να δει για τα κλιματικα..

Ο Θοδωρης το προσπαθει την ταξη να τηρησει κι ο Σωτος κανει χαβαλε για να μας ηρεμησει..

Ο μαυρος γατος(Βαγγελης) τα παιξε και βγαζει βολτα σκυλο κι ο Μιχαηλ την εκανε Σαλονικα με φιλο..

Ο Αγγελος βαρεθηκε και ο Κουβανος τα ιδια και ο σακης με τα ποιηματα μας επρηξε τ αρ...δια..

Υπομονη αγορια μου για αλλη μια μερα μετα δροσιζει αρκετα θα φυγει η χολερα..

 

 

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, dimitris27 είπε:

Μόλις 33,9 Λαμία με 29 Άρι στα 850!Φιάσκο μέχρι τώρα,να δούμε μήπως μας σκάσει απότομα αργότερα 

Εκτιναξη ο πανουργιας στους 34,3..η πιο ζεστη μερα εκει μεχρις στιγμης..ερχετε και κατω..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Για λιγο κοντοσταθηκα να κανω μια σταση απο τη ζεστη το κορμι αποψε τα χει χασει...

Ιδρωνω,γινομαι παπι σαν κουβαλω κασονια,θελω μια θαλασσα να πιω με παγο και μπιρονια...

Με πιανει δυσπνοια συχνα,ζαλιζομαι,τα χανω ιδρωνω κι οταν βηχω ακομα κι οταν κλ@νω..

Ο καυσωνακιας αλλαξε στο σπιτι το ντεκορ στολιδια εβαλε παντου και περιμενει τα ρεκορ. 

Ο παπασουλης προσπαθει να βρει στατιστικα κι ο Καπελος να δει για τα κλιματικα..

Ο Θοδωρης το προσπαθει την ταξη να τηρησει κι ο Σωτος κανει χαβαλε για να μας ηρεμησει..

Ο μαυρος γατος(Βαγγελης) τα παιξε και βγαζει βολτα σκυλο κι ο Μιχαηλ την εκανε Σαλονικα με φιλο..

Ο Αγγελος βαρεθηκε και ο Κουβανος τα ιδια και ο σακης με τα ποιηματα μας επρηξε τ αρ...δια..

Υπομονη αγορια μου για αλλη μια μερα μετα δροσιζει αρκετα θα φυγει η χολερα..

 

 

Απ όλα το ποίημα αυτά τα μπυρονια με τον παγο… μου έμειναν σαν εικόνα… αχχχχχχ…!!!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

55 λεπτά πριν, menidi είπε:

Μη το ματιαζεις!! Εγώ ελπίζω και αύριο σε ένα μικρό θαύμα. Να πέσουν έξω οι προβλέψεις!!! Και μετά να έρθει η πτώση!

Μακάρι φίλε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

37.5 Καλάβρυτα 

Αδιανόητο ....6/25 μέρες πάνω από 37 βαθμούς δεν έχει ξαναγίνει !!!!!!!!!

Εδώ μια χαρά πάει ....35.1 μέγιστη ως τώρα 

35.3 στον Ποταμό Κέρκυρας και αισθηση 40

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και συνεχιζω φιλαρακια μου μη χασω τον ειρμο μου αντε να ερθει η δροσια να σβησει τον καημο μου...

O snow evia αλλαξε και εγινε snow Ιθακη εφυγε απο τα Ψαχνα και απ τη Νεα Αρτακη..

Ο Αγγελος ζαλιστηκε κι αρχισε να τραυλιζει κι ο Αλκης 91 τα παιξε και παλι κεκεδιζει...

Ο Γιωργος απο τη Δροσοπηγη συνεχεια νευριαζει τον ηλιο σαν κοιτα μ ολα αηδιαζει...

Και ο Χελμος τρελαθηκε σταματησε να τρεχει,βαρεθηκε γυμναστικες και τωρα θα απεχει...

Ο καυσωνας μας αλλαξε για λιγο τη ζωη μας,μεχρι να ρθουν δροσιες θα φυγει η ψυχη μας..

Καντε υπομονη καιροφιλοι και παντα χερι χερι κι ελατε να φωναξουμε γα...ω το καλοκαιρι!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φοβερό 24.4 στα 2100 μέτρα του Καϊμακτσαλάν και ακόμη ανεβαίνει σταθερά! Ποιο είναι το ρεκόρ από την έναρξη λειτουργίας του σταθμού άραγε;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γκαζωνουν οι σταθμοι στη στερεα..41 λευκοχωρι κ πολυδροσο στα 350μ!!..αν μπει νωρις ο λιβας θα δουμε 46,5+

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στην ομάδα Πυρκαγιά Ενημέρωση στο φβ διάβασα αυτό: 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Επεσε αεροπλανο κατάσβεσης στην περιοχη Ευβοιας - Πλατανιστου!! Μολις πριν 5 λεπτα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λιγα πραματα η Λαρισα εως τωρα.. να δουμε αν καταφερει να φορτσαρει μεχρι το απογευμα που μπαινουν τα δυνατα 850ρια! 

24 minutes ago, Yata said:

Κοζάνη 39,6 και ακόμα είναι 14:40 💀

Λογικα θα το σπασει το ρεκορ σημερα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με το ζόρι 36.5°C η μέγιστη προς το παρόν θερμοκρασία εδώ, στη Χρυσούπολη Περιστερίου! Απίστευτο κι όμως αληθινό, με καυσωνικά 850άρια!

Ο άνεμος για ακόμη μια φορά από νότιες διευθύνσεις, και κυρίως από ΝΝΑ ασθενής...

Διαφορετικά είναι τα πράγματα σήμερα και στο Πύργο επίσης... δηλαδή εννοώ... όχι και πολύ διαφορετικά! Με το ζόρι αυτή την ώρα ξεπερνά η θερμοκρασία τους 32°C στο Πύργο και τους 35°C στην Ωλένη, αλλά είναι πνιγμένοι στην υγρασία για μεσημέρι και ειδικά ο Πύργος, που γράφει 69%! Και στις δύο περιοχές ο δείκτης δυσφορίας, φυσικά και ξεπερνά τους 40°C.

Ο άνεμος σε Πύργο και Ωλένη, από ΒΒΔ εχθές, έχει στραφεί φυσικά σήμερα σε ΝΝΔ (λίβας).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, alkis91_2.0 είπε:

Λιγα πραματα η Λαρισα εως τωρα.. να δουμε αν καταφερει να φορτσαρει μεχρι το απογευμα που μπαινουν τα δυνατα 850ρια! 

Λογικα θα το σπασει το ρεκορ σημερα!

Στην Λαρισα βλεπω ακομα να μπει ο καταβατης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Μόλις είδα το βίντεο της πτώσης από την ΕΡΤ😥

Αυτοί είναι οι πραγματικοί ήρωες. Δυστυχώς, κατά πάσα πιθανότητα έπεσαν στο καθήκον. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...