Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές μακράς θερμής περιόδου 12-27/7/2023 ''Κλέων''

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοροϊδεύω τον εαυτό μου ότι σήμερα έχουμε "μουφα" στην Αθήνα. Ενώ στην πραγματικότητα έχουμε ένα πάρα μα πάρα πολύ ανησυχητικό φαινόμενο. 3ος καύσωνας μέσα σε 2 εβδομάδες. 

Έχω λαλησει από τη ζέστη. Κουράστηκα. Προσπαθώ να δουλέψω (δουλεύω κάθε μέρα) κι όμως κάποια στιγμή ζαλίζομαι. 

Αλλά όχι! Δεν υπάρχει κλιματική αλλαγή! Αυτά είναι κόλπα της νέας τάξης πραγμάτων και των μεγάλων συμφερόντων που θέλουν να μας φορολογήσουν! Εγώ δεν πέφτω στην παγίδα! Δεν είμαι κορόιδο. Απλώς... άπλωσε λίγο τα πλοκάμια του ο ήλιος και έχει ζεστανει, αλλά σύντομα έρχεται το ice age! Να! Η παγοκαλυψη αυξήθηκε αυτό το μήνα! Άρα; Όλα καλά; Επίσης έβρεξε στο Ζάγκρεμπ. Σούπερ λέμε!!!

Ώρα για καφεδάκι. Θα φτιάξω μια espressαρα μουρλια!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, menidi είπε:

Κοροϊδεύω τον εαυτό μου ότι σήμερα έχουμε "μουφα" στην Αθήνα. Ενώ στην πραγματικότητα έχουμε ένα πάρα μα πάρα πολύ ανησυχητικό φαινόμενο. 3ος καύσωνας μέσα σε 2 εβδομάδες. 

Έχω λαλησει από τη ζέστη. Κουράστηκα. Προσπαθώ να δουλέψω (δουλεύω κάθε μέρα) κι όμως κάποια στιγμή ζαλίζομαι. 

Αλλά όχι! Δεν υπάρχει κλιματική αλλαγή! Αυτά είναι κόλπα της νέας τάξης πραγμάτων και των μεγάλων συμφερόντων που θέλουν να μας φορολογήσουν! Εγώ δεν πέφτω στην παγίδα! Δεν είμαι κορόιδο. Απλώς... άπλωσε λίγο τα πλοκάμια του ο ήλιος και έχει ζεστανει, αλλά σύντομα έρχεται το ice age! Να! Η παγοκαλυψη αυξήθηκε αυτό το μήνα! Άρα; Όλα καλά; Επίσης έβρεξε στο Ζάγκρεμπ. Σούπερ λέμε!!!

Ώρα για καφεδάκι. Θα φτιάξω μια espressαρα μουρλια!!!

Πέρσυ που δεν πέρασε καύσωνας ούτε απ' έξω δεν είχαμε κλιματική αλλαγή ????

Επιλεκτική κλιματική αλλαγή δεν υπάρχει 

Και εγώ έχω λαλήσει από τη ζέστη....στα όρια μου είμαι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, EVIA 1987!! said:

Τι ελαχιστη ειχε η Ιστιαια Αγγελε;

20.3  Μην ξεχναμε πως ειναι αρκετα αναστροφικό μερος( πεδιαδα) 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα! Στους 45,6 βαθμούς αυτή τη στιγμή στον Αλμυρό με την υγρασία και το dew point στα τάρταρα. Έξω ο συνδυασμός του Λίβα με την σκόνη και την ζέστη σε κάνει να νιώθεις ότι είσαι κάπου στην Μέση Ανατολή…

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IALMYR4/graph/2023-07-26/2023-07-26/daily

Στους 46(!!!) η Νέα Αγχίαλος σήμερα, η μεγαλύτερη θερμοκρασία εδώ και χρόνια σίγουρα! Μένει να βγουν τα δέκατα από την ΕΜΥ για να μάθουμε αν έσπασε το ρεκόρ των 46,2 βαθμών του 1973. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Kibo είπε:

20.3  Μην ξεχναμε πως ειναι αρκετα αναστροφικό μερος( πεδιαδα) 

@menidi Δες! 😂😂😂

Το διακωμωδουμε βεβαια, ΑΛΛΑ τι θερμοκρασιες απο την κολαση ειναι αυτες ρε σεις;; Ποσο δυσαρεστη και αρρωστη ειναι η αισθηση με αυτη τη μουφοσυννεφια εξω;!  Να ΨΟΦΗΣΕΙ απο αποψε με το καλο και για ΠΑΝΤΑ στο μελλον. 

Επεξεργάστηκε από EVIA 1987!!
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είδα μόλις τώρα στο μοντέλο του weatherforecast.gr ότι στις 12 εδώ στην Αυλίδα αλλά και στην Χαλκίδα είχε μάχη αυρας-δυτικου ενώ στις 3 ενισχύεται ο δυτικός και επικρατεί 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35,4 O λόφος στο Χαιδάρι και 44,0 η Παλλήνη σύμφωνα με τους σταθμούς του ΜΕΤΕΟ!! Απίστευτη διαφορά!

Επεξεργάστηκε από Michael
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μηχανιώνα 30 μόλις βαθμοί με 75% υγρασία!!

Και άνεμος 3bf

Φοβερό το κλίμα της περιοχής που θυμίζει κυκλαδες

Επεξεργάστηκε από Yata
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Πέρσυ που δεν πέρασε καύσωνας ούτε απ' έξω δεν είχαμε κλιματική αλλαγή ????

Επιλεκτική κλιματική αλλαγή δεν υπάρχει 

Και εγώ έχω λαλήσει από τη ζέστη....στα όρια μου είμαι 

Έχουμε εξηγήσει τι συνιστά κλιματική αλλαγή. Άπειρες φορές. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...