Jump to content
baristrs

Ανάλυση χαρτών Αυγούστου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

35+ όσο πάει το μάτι οι μέγιστες εδώ στο Κέντρο. Είναι πολύ νωρίς, αλλά βλεπω τον Σεπτέμβριο να βγαίνει στα κλιματικά Ιουλίου. Πέρυσι ήταν από τις σπάνιες φορές που δεν βγήκε εμετικός.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είμαστε στο νάουκαστ και τα μοντέλα διαφωνούν για την θέση της λίμνης Σάββατο πρωί!

αικον βελτιώθηκε που είχε εκτρωμματικό σενάριο. Όμως βελτιώθηκε και ο τζίφος που είχε το καλύτερο. Τζεμ ,ούκμο εκτρωματα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

50 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Για να πάω κόντρα στο κατεστημένο.! Κάποια στιγμή πρέπει να ανοίξω χάρτες κάποιου μήνα και να βγει καλός ο μήνας!

Οπωτε μην ανοιξεις κανεναν για δικο σου καλο😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρες!!Μ αυτά και Μ αυτά πάει να βγει και ο Αύγουστος και η ζέστη καλά κρατεί!Δεν σταματάει το κλιματιστικό την μέρα αλλά μόνο και μόνο που σε λίγες μέρες μπαίνουμε στον Σεπτέμβριο τουλάχιστον σε εμένα υπάρχει άλλη ψυχολογία.θα τελειώσει  το σιχαμα που θα πάει.θεωρω ότι μέχρι 15 Σεπτεμβρίου αν θα μας ταλαιπωρήσει λίγο ακόμα μετά ότι και κάνει έχει πάρει τον πρώτο λόγο η νύχτα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, Snow Junky είπε:

Καλημέρες!!Μ αυτά και Μ αυτά πάει να βγει και ο Αύγουστος και η ζέστη καλά κρατεί!Δεν σταματάει το κλιματιστικό την μέρα αλλά μόνο και μόνο που σε λίγες μέρες μπαίνουμε στον Σεπτέμβριο τουλάχιστον σε εμένα υπάρχει άλλη ψυχολογία.θα τελειώσει  το σιχαμα που θα πάει.θεωρω ότι μέχρι 15 Σεπτεμβρίου αν θα μας ταλαιπωρήσει λίγο ακόμα μετά ότι και κάνει έχει πάρει τον πρώτο λόγο η νύχτα 

Ετσι νομιζεις...ερχεται σεπτεμβρης οκτωβρης καυσωνικος.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραία προοπτική από τα μοντέλα για την επόμενη πεμπτη-παρασκευη. Όσο αφορά τη νύχτα σήμερα τα περισσότερα δεν δίνουν τίποτα και μου κάνει εντύπωση. Θα πάω με τζιφο λοιπόν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ens_image.png.360a8e43b87cc40e51a7dc3c3bb4918f.png

Καλά για κλιματικά ούτε καν. Αν καταφέρει και πάει στους 16-17 στα 850 θα λέμε και ευχαριστώ. Τουλάχιστον να πέφτει τα βράδια μετά τη δύση του ήλιου και ας έχει ζέστη το μεσημέρι. Δεν παλεύεται άλλο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Delsnow είπε:

Ετσι νομιζεις...ερχεται σεπτεμβρης οκτωβρης καυσωνικος.....

Τον Οκτώβριο ας το αφήσουμε ακόμα (είναι πολύ μακριά) 

Ο Σεπτεμβρίος είναι πάντα το μεγαλο πρόβλημα, διότι κακά τα ψέματα στο μεγαλύτερο του μέρος, είναι άκρα καλοκαιρινός μήνας. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, yiannis_volos είπε:

ens_image.png.360a8e43b87cc40e51a7dc3c3bb4918f.png

Καλά για κλιματικά ούτε καν. Αν καταφέρει και πάει στους 16-17 στα 850 θα λέμε και ευχαριστώ. Τουλάχιστον να πέφτει τα βράδια μετά τη δύση του ήλιου και ας έχει ζέστη το μεσημέρι. Δεν παλεύεται άλλο.

Αναγκαστικά θα πρέπει να κάνουμε ένα μήνα υπομονή ακόμα. Το μόνο θετικό είναι ότι σταδιακά οι ελάχιστες θερμοκρασίες θα αρχίσουν σιγά σιγά την κατιούσα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παρακαλάμε να μπει ο Σεπτέμβρης να δούμε κανένα οργανωμένο χαμηλό της προκοπής. Θυμάται κανείς ποια χρονιά ήταν που το φθινόπωρο είχε μπει σχεδόν με χειμερινές θερμοκρασίες και βροχές; Δεν είχαμε πλημμύρες αλλά ήταν όνειρο. Και ο χειμώνας εκείνος ήταν καλός. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Αναγκαστικά θα πρέπει να κάνουμε ένα μήνα υπομονή ακόμα. Το μόνο θετικό είναι ότι σταδιακά οι ελάχιστες θερμοκρασίες θα αρχίσουν σιγά σιγά την κατιούσα. 

Για εσάς κάτω ναι λογικά κάνα μήνα, είναι και τα μπετά που αργούν να δροσίσουν. Εδώ συνήθως μετά τις 15/9 ηρεμεί το πράμα, τουλάχιστον πρωί και βράδυ. Ούτε τώρα έχουμε καμιά φοβερή μέγιστη εδώ απλά δεν πέφτει καθόλου ούτε τη νύχτα.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Για εσάς κάτω ναι λογικά κάνα μήνα, είναι και τα μπετά που αργούν να δροσίσουν. Εδώ συνήθως μετά τις 15/9 ηρεμεί το πράμα, τουλάχιστον πρωί και βράδυ. Ούτε τώρα έχουμε καμιά φοβερή μέγιστη εδώ απλά δεν πέφτει καθόλου ούτε τη νύχτα.

ΕΔω πάντως καλά είναι τα βράδυα πλέον έχουμε 23αρια ελαχιστες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και εδώ τα βράδια πλέον πέφτει σταθερά στους 20 βαθμούς, σήμερα μόνο έπεσε μόνο μέχρι 22. Το θέμα είναι οι μέγιστες, όπου από τις 15 του μηνός δεν έχουν πέσει κάτω από 34 βαθμούς... 

Καλά, για βροχή ούτε λόγος ακόμη και δυστυχώς δεν βλέπω και τίποτα ελπιδοφόρο στον ορίζοντα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέχρι όσο πάει το μάτι (περίπου 10/9) καλοκαίρι θα έχουμε με ήλιο και χωρίς βροχές/καταιγίδες κλπ. Ανέκαθεν ο Σεπτέμβρης στις πρώτες του ημέρες ήταν καλοκαίρι. Σίγουρα οι πρώτες 5 μέρες (ίσως και 10).

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

49 λεπτά πριν, g_ar είπε:

Και εδώ τα βράδια πλέον πέφτει σταθερά στους 20 βαθμούς, σήμερα μόνο έπεσε μόνο μέχρι 22. Το θέμα είναι οι μέγιστες, όπου από τις 15 του μηνός δεν έχουν πέσει κάτω από 34 βαθμούς... 

Καλά, για βροχή ούτε λόγος ακόμη και δυστυχώς δεν βλέπω και τίποτα ελπιδοφόρο στον ορίζοντα...

Εγώ πάντως σαν να βλέπω καλύτερα τα πράγματα φίλε, μετά από έναν κακό καλοκαίρι.. Πχ το 6αρι ειναι πολύ όμορφο μέχρι τελους, ο Σεπτέμβριος που ονειρευόμαστε

Modele GFS - Carte prévisions

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξέρει κανείς αν υπάρχει πιθανότητα βροχής στην ορεινή Νάξο το Σάββατο ή την Κυριακή; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

26-27 εδώ, χαχαχα.

Α έτσι εξηγείται η δυσαρέσκεια χααχα. Εδώ ειδικά στα περίχωρα της πόλης είναι ακόμα χαμηλότερα, έχει πραγματική δροσιά. Και σε αντίθεση με τους υπόλοιπους εγώ νιώθω πως είχα 1 μήνα καλοκαίρι φέτος. Από την μία η έλλειψη καταιγίδων, από την άλλη οι σχετικά χαμηλές Τ τον Ιούνιο, δεν ξέρω. Όπως μετράτε αντίστροφα εσείς τώρα, κάπως έτσι κάνω και εγώ τον Μάρτιο για να έρθει η εποχή με τις καταιγίδες και με τις θερμοκρασίες [που εμένα] μου φαίνοται βολικές😝 Μακάρι να κάνει κάποιο μεγάλο χιόνι ο χειμώνας να προσπαθήσει να μου αλλάξει την γνώμη που έχω!

21 λεπτά πριν, Γοργοπόδαρος είπε:

Ξέρει κανείς αν υπάρχει πιθανότητα βροχής στην ορεινή Νάξο το Σάββατο ή την Κυριακή; 

Φαίνεται νεφελώδης καιρός ειδικά αύριο το πρωί με μεσημέρι, ίσως ρίξει καμιά βροχούλα, αλλά καταιγίδα λίγο δύσκολο με τέτοιον προβλεπόμενο αέρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, yiannis_volos είπε:

Για εσάς κάτω ναι λογικά κάνα μήνα, είναι και τα μπετά που αργούν να δροσίσουν. Εδώ συνήθως μετά τις 15/9 ηρεμεί το πράμα, τουλάχιστον πρωί και βράδυ. Ούτε τώρα έχουμε καμιά φοβερή μέγιστη εδώ απλά δεν πέφτει καθόλου ούτε τη νύχτα.

Μα και εμας μετα τα μεσα του μηνος η αισθηση της ζεστης αρχιζει να υποχωρει τις βραδινες ωρες.Ειδικοτερα οταν η ηλιακη ακτινοβολια εχει αρχισει να χανει την δυναμη της σταδιακα απο εκεινη την περιοδο και μετεπειτα.

Το θεμα ειναι ομως οι υψηλες υγρασιες  

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Α έτσι εξηγείται η δυσαρέσκεια χααχα. Εδώ ειδικά στα περίχωρα της πόλης είναι ακόμα χαμηλότερα, έχει πραγματική δροσιά. Και σε αντίθεση με τους υπόλοιπους εγώ νιώθω πως είχα 1 μήνα καλοκαίρι φέτος. Από την μία η έλλειψη καταιγίδων, από την άλλη οι σχετικά χαμηλές Τ τον Ιούνιο, δεν ξέρω. Όπως μετράτε αντίστροφα εσείς τώρα, κάπως έτσι κάνω και εγώ τον Μάρτιο για να έρθει η εποχή με τις καταιγίδες και με τις θερμοκρασίες [που εμένα] μου φαίνοται βολικές😝 Μακάρι να κάνει κάποιο μεγάλο χιόνι ο χειμώνας να προσπαθήσει να μου αλλάξει την γνώμη που έχω!

Φαίνεται νεφελώδης καιρός ειδικά αύριο το πρωί με μεσημέρι, ίσως ρίξει καμιά βροχούλα, αλλά καταιγίδα λίγο δύσκολο με τέτοιον προβλεπόμενο αέρα

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μούσκεμα τα έκανε το 12αρι του τζίφου, αφού ξανακατέβασε την πρασινίλα στην αγγλία με αποτέλεσμα να χαθεί η όμορφη λίμνη της Παρασλευής... Πλζ δείξεε λίγο έλεος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...