Jump to content
baristrs

Ανάλυση χαρτών Αυγούστου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, oldboy332 είπε:

Άμα ήταν καλά στην Πελοπόννησο Γιωργάρα δεν θα φεύγαν ολοι μετανάστες στην Αμερική και στην Αυστραλία! Θα πήγαινε και κανένας στην Ευρώπη με σκοπό να γυρίσει στον τόπο του ,να τον ξαναδεί.Ανακαλύψατε εσύ κι ο Σάκης τον επίγειο παράδεισο....😄

Καλά σχετικά με το τι περάσατε μαζι με τον @sakis13 στην δουλειά ,δεν εχω να πω κάτι . Με λύγισες ! Παρακάτω ο Σάκης σε ενα απο τα μικρά διαλείματα στο λιοπύρι, προβληματισμένος που δεν του βγαίνει η μαντινάδα.

Προσήνεμος ρε και με χιόνια και με κρύα και με ακρίδες και στις διακοπές ! 

Καλά να περάσετε ρεεεεε!

SmartSelect_20230802_214320_Chrome.jpg

Εγω και ο Γιωργος ειμαστε του καυσωνα κομαντα και στο Μορια θα κανουμε μονοι μας τα κουμαντα..

Τη μαντιναδα Μητσο μου την βγαζω πιτς φυτιλι γιατι εχω ριζες κρητικες καταγομαι απ το Σπηλι..

Εσυ να πας στο Κοκκινο και μεις στα δυτικα ασε με λιγο να χαρω χωρις πεθερικα...😜

Αντε επειδη νυχτωσαμε δε γραφω παρακατω,οταν θα πιουμε θα σου πω που θα χω πιασει πατο!!!Ριουυυυυυυυ.... 

Λαλος,Κολυδας,Αρνιακος,Καλλιανος,Κλεαρχος και Λαγουβαρδος συνεδριαζουν για τα επικειμενα μαζι με την Πολιτικη Προστασια..Οι τρεις τελευταιοι  παντως τον εχουν παρει τον υπνακο τους...Αρα κατι ακραιο δεν ερχεται αλλα η ζεστη εξακολουθησει....🤣

arabian-business.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απ' ότι φαίνεται το φετινό καλοκαίρι θα χωριστεί στα 3...έναν ψυχρό και βροχερό Ιούνιο έναν τερατώδη καυσωνο Ιούλιο και έτσι όπως το κόβω ο Αύγουστος θα είναι αυτό που λέμε το κλασικό ελληνικό καλοκαίρι....αν όντος γίνει έτσι δεν το λες και κακό στη σουμα  ειδικά μετά από τέτοια άνοιξη ,και αν κάνει πως μπαίνει ένα φυσιολογικό φθινόπωρο τότε το λες και καλό...εύχομαι του χρόνου να μην χωριστεί στα 3 αλλά να είναι στα 4 από Μάιο μέχρι σεπτεμβριο😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Απ' ότι φαίνεται το φετινό καλοκαίρι θα χωριστεί στα 3...έναν ψυχρό και βροχερό Ιούνιο έναν τερατώδη καυσωνο Ιούλιο και έτσι όπως το κόβω ο Αύγουστος θα είναι αυτό που λέμε το κλασικό ελληνικό καλοκαίρι....αν όντος γίνει έτσι δεν το λες και κακό στη σουμα  ειδικά μετά από τέτοια άνοιξη ,και αν κάνει πως μπαίνει ένα φυσιολογικό φθινόπωρο τότε το λες και καλό...εύχομαι του χρόνου να μην χωριστεί στα 3 αλλά να είναι στα 4 από Μάιο μέχρι σεπτεμβριο😋

Και ο χειμωνας Βαγγελαρα μου στα δυο θα χωριστει...Ενας πολυ βροχοφορος Δεκεμβριος και ενας γεναρης-Φλεβαρης γεματος προσηνεμα χιονια. 😋Ελα και παλι για βουτιες στην Αθηναικη Ριβιερα!!!

cat-disapear-cat-snow.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Και ο χειμωνας Βαγγελαρα μου στα δυο θα χωριστει...Ενας πολυ βροχοφορος Δεκεμβριος και ενας γεναρης-Φλεβαρης γεματος προσηνεμα χιονια. 😋Ελα και παλι για βουτιες στην Αθηναικη Ριβιερα!!!

cat-disapear-cat-snow.gif

Ελπίσω να ακολουθηθεί πάλι η παράδοση των τελευταίων παρατεταμένων ισχυρών καυσώνων, του 1987, του 2007 και του πρόσφατου 2021. Που είχαν βγει ιστορικοί χιονιάδες στο λεκανοπέδιο, το 1987, το 2008 και το 2021.. λες και το ένα καιρικό προκαλούσε το άλλο, παρότι δεν υπάρχει λογική συσχέτιση ανάμεσα στα ιστορικά αυτά γεγονότα! Παρότι τυχαίο, είναι άκρως εντυπωσιακό το γεγονός ότι συνέβη τις τρείς τελευταίες φορές στη σειρά! Φοβερή σύμπτωση!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ούτε καν!!!!λόγος για προσηνεμο χιόνια φέτος...σας εύχομαι να εχετσι 50 χαμηλά βροχής μέσα στο φθινόπωρο και άλλα 500 χιλιοστά πάλι βροχής μέσα στον χειμώνα αλλά για πεδινό χιόνι μόνο πάνω από την μαύρη ξυρισμένη γούνα της μαύρης γάτας👹👹👹😎😎😎😎🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Και ο χειμωνας Βαγγελαρα μου στα δυο θα χωριστει...Ενας πολυ βροχοφορος Δεκεμβριος και ενας γεναρης-Φλεβαρης γεματος προσηνεμα χιονια. 😋Ελα και παλι για βουτιες στην Αθηναικη Ριβιερα!!!

cat-disapear-cat-snow.gif

Με κοιτάς πως σε κοιτώ?🤣🤣 

12_12_24_images.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καταστροφή τα πρωινά. 

Εκτός φαινομένων η πόλη της Πρέβεζας. 

Έχει να βρέξει από 5 Μαΐου και συνεχίζουμε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νοτιότερα το αικον.. οκ. Περιμένουμε τζιφο. Ας ελπίσουμε να μην βγει ο... Σκουπιδαιος..

Νοτιοτερα και ο τζιφος 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Με κοιτάς πως σε κοιτώ?🤣🤣 

12_12_24_images.jpg

Βαγγέλη το τρίτο θα πάρουμε πάλι να είσαι σίγουρος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Για να χιονίσει καλά βόρεια απ' τον Βόλο τι αυλώνα χρειάζεται; Πλαγιαστό προς την Ιταλία;

..................νηστεια και προσευχη !!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για την συνέχεια από τζίφο η άθλια κυκλοφορία επανέρχεται.. Ας ελπίσουμε να βγει κάτι σαν το πρωινό αικον. Μιλάμε για σίχαμα, η αγαπημένη μου εποχή πάει να βγει χωρίς καμία γερή καταιγίδα! Άντε να περιμένεις μετά 9 μήνες μέσα στο κρύο και την βαρετοκαιρία μέχρι να έρθει το επόμενο καλοκαίρι, το οποίο ευτυχώς δεν μπορεί να γίνει χειρότερο από το φετινό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Για να χιονίσει καλά βόρεια απ' τον Βόλο τι αυλώνα χρειάζεται; Πλαγιαστό προς την Ιταλία;

Δεκεμβρης του 88

image.jpeg.b4c4d3ec886cd24d84d1f403f71a172b.jpeg

image.jpeg.5101a3203941067bfd960105bd991271.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Για την συνέχεια από τζίφο η άθλια κυκλοφορία επανέρχεται.. Ας ελπίσουμε να βγει κάτι σαν το πρωινό αικον. Μιλάμε για σίχαμα, η αγαπημένη μου εποχή πάει να βγει χωρίς καμία γερή καταιγίδα! Άντε να περιμένεις μετά 9 μήνες μέσα στο κρύο και την βαρετοκαιρία μέχρι να έρθει το επόμενο καλοκαίρι, το οποίο ευτυχώς δεν μπορεί να γίνει χειρότερο από το φετινό.

Μιχαήλ για καταιγίδες δεν είναι και ο Σεπτέμβρης ή ο Οκτώβρης καλοί; Θυμάμαι βγαίνουν κάτι χαμοί εκείνους τους μήνες. Ή είναι άλλου είδους καταγίδες εκείνες;

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Μιχαήλ για καταιγίδες δεν είναι και ο Σεπτέμβρης ή ο Οκτώβρης καλοί; Θυμάμαι βγαίνουν κάτι χαμοί εκείνους τους μήνες. Ή είναι άλλου είδους καταγίδες εκείνες;

Για θερμικές καταιγίδες τελευταίος μήνας ο Σεπτέμβρης. ΑΠό Οκτώβρη κυρίως οι μετωπικές είναι, αλλά δεν έχουν καμία δυναμική σε σχέση με τις θερμικές εδώ στην πεδιάδα. Άσε που εμένα πάντα μου άρεσε περισσότερο η όλη διαδικασία της θερμικής αστάθειας. Γαλανός ουρανός, αναπτύξεις αργότερα, καταιγίδες το απόγευμα. Ούτε μια φορά δεν είδαμε φέτος καταιγίδα το τυπικό χρονικό διάστημα με δυτικό ρεύμα. Αδιανόητο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενας Μπαλος θα μας σωσει,παναττικα και πανελλαδικα!!!

vroxi11.jpg

Ετοιμαστειτε για ακροτητες απο Οκτωβρη!!!Και δε με απασχολουν καθολου οι συνεπειες!!!Εξιλεωση και δικαιωση... 

rain-scene-in-shawshank-redemption.gif

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, vorios_polos είπε:

Ούτε καν!!!!λόγος για προσηνεμο χιόνια φέτος...σας εύχομαι να εχετσι 50 χαμηλά βροχής μέσα στο φθινόπωρο και άλλα 500 χιλιοστά πάλι βροχής μέσα στον χειμώνα αλλά για πεδινό χιόνι μόνο πάνω από την μαύρη ξυρισμένη γούνα της μαύρης γάτας👹👹👹😎😎😎😎🤣🤣🤣

Κι εγω αυτο θέλω,οποτε μην με υπολογιζεις φετος για αντιπαλο.Ατελειωτα χιλιοστα και χαμηλα και ας μην πεσει ουτε νιφαδα ακομα κι εδω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, vorios_polos είπε:

Ούτε καν!!!!λόγος για προσηνεμο χιόνια φέτος...σας εύχομαι να εχετσι 50 χαμηλά βροχής μέσα στο φθινόπωρο και άλλα 500 χιλιοστά πάλι βροχής μέσα στον χειμώνα αλλά για πεδινό χιόνι μόνο πάνω από την μαύρη ξυρισμένη γούνα της μαύρης γάτας👹👹👹😎😎😎😎🤣🤣🤣

Η λεξη προσηνεμος θα βγει απο το λεξικό!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανοιξαμε το κουτακι με τις ευχες απο τωρα?..καλα λενε απο αυγουστο χειμωνα..περιμενετε τουλαχιστον τα μερομηνια να δουμε που θα κινηθουμε😁

2ημερες+ κακοκαιριες με παλιακα στασιμα χαμηλα απο δυτικα  με -2/850..ζηταω πολλα?

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ παιδιά από Θεσσαλία και βορειότερα το δηλώνω σήμερα, 3 Αυγούστου 2023, ότι το Χειμώνα θα είμαι με την Προσήνεμη Ταξιαρχία και "Αυλώνας στο Αιγαίο" 😛 Ο χαμός που έγινε φέτος εδώ ήταν άλλο πράγμα, δεν έχει βγει κάτι τέτοιο με κλασσικό χαμηλό απ' τα δυτικά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...