Jump to content
sakis13

Αναφορές Αυγούστου 2023..

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, majunior είπε:

Είναι σχεδόν στη μάντρα του αεροδρομίου του Τατοΐου. Δεν είδε κανείς τίποτα; Έχουν και κάμερες στις πύλες.

Αυτό μου κάνει εντύπωση κι εμένα. Είμαστε ακριβώς δίπλα, και μάλιστα το χωράφι που φαίνεται δίπλα πρέπει να καθαρίστηκε πολύ πρόσφατα (έμενα στο Μαρούσι το τελευταίο διάστημα). Ευτυχώς αντιμετωπίστηκε γρήγορα (πέρασε και ελικόπτερο χωρίς να ρίξει). Έχω 20 πίεση.

1.jpg

111.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, menidi είπε:

Ελικόπτερα πετάνε. Μόνο. Όχι αεροπλάνα. Αλλά κάνουν συνεχείς ρίψεις. 

3 Erickson και τα  Bell 214 st. Επιμένω ότι από τις 11που παρακολουθώ, δεν έχουν εμφανιστεί canadair, αλλά μόνο airtractor, καποια στιγμη. Λογω ανέμων, συντήρησης ή είναι κάπου αλλού, άγνωστο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 minutes ago, majunior said:

Είναι σχεδόν στη μάντρα του αεροδρομίου του Τατοΐου. Δεν είδε κανείς τίποτα; Έχουν και κάμερες στις πύλες.

Είναι μπροστά σε  μια σειρα από πολυκατοικίες. Λογικά κάπου θα υπάρχει κάμερα.  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παιδιά ευχαριστούμε για τις αναφορες, δεν υπάρχει πουθενα στο διαδίκτυο η ενημέρωση που υπάρχει εδω μεσα. Μαλλον γιατι είμαστε από τη μειοψηφία που πονάει τα δάση μας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Kibo said:

Είναι μπροστά σε  μια σειρα από πολυκατοικίες. Λογικά κάπου θα υπάρχει κάμερα.  

Δεν είναι απαραίτητο να πιάσει τη στιγμή που παίρνει φωτιά. Μόνο τα μηχανάκια και αμάξια που πέρασαν από εκεί να πιάσει, είναι μια καλή αρχή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, on the mend said:

Αυτό μου κάνει εντύπωση κι εμένα. Είμαστε ακριβώς δίπλα, και μάλιστα το χωράφι που φαίνεται δίπλα πρέπει να καθαρίστηκε πολύ πρόσφατα (έμενα στο Μαρούσι το τελευταίο διάστημα). Ευτυχώς αντιμετωπίστηκε γρήγορα (πέρασε και ελικόπτερο χωρίς να ρίξει). Έχω 20 πίεση.

1.jpg

111.jpg

Εάν ήσουν εκεί είμαι ο τύπος με το άσπρο επαγγελματικό και την πράσινη φορεσιά χειρουργού!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Kibo είπε:

Εάν ήσουν εκεί είμαι ο τύπος με το άσπρο επαγγελματικό και την πράσινη φορεσιά χειρουργού!

Ήμουν δεν πρόσεξα φάτσες γιατί κατέβρεχα τα πεύκα μου από το μπαλκόνι. Ευχαριστούμε για τη βοήθεια!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και μια φωτογραφία απ' όταν ήμουν ακόμη εδώ με το παρακείμενο χώρο που ισωπεδώθηκε, εάν ήταν στην αρχική μορφή...

11.jpg

Επεξεργάστηκε από on the mend
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, gakhun είπε:

3 Erickson και τα  Bell 214 st. Επιμένω ότι από τις 11που παρακολουθώ, δεν έχουν εμφανιστεί canadair, αλλά μόνο airtractor, καποια στιγμη. Λογω ανέμων, συντήρησης ή είναι κάπου αλλού, άγνωστο. 

Πριν λιγο ειπαν στο σκαι οτι εκαναν αναγνωριστικες πτησεις η και ριψεις νωρις το πρωι..ειδαν οτι δεν μπορουν να κανουν ριψεις και αποσυρθηκαν..εγω τα ειδα κατα τις 7..μεχρι τις 10 πρεπει να χανε προσγειωθει!!..απ τις 4 5 τ απογευμα και μετα ισως ξανααπογειωθουν..

Στο ρεζουμε εχει κοπει σε πολυ μεγαλο βαθμο η λαιλαπα προς το κεντρο του δρυμου..πολυ σημαντικο γιατι αν πιασει θερμικο φορτιο εκει δεν σωζετε τιποτα μετα..

Επεξεργάστηκε από Tolisk20
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πολυ καλυτερη κατασταση τωρα στον βουνο των παιδικων και εφηβικων αναμνησεων μας, την Παρνηθαρα μας

αρκει να μην διακοπει ο ρυθμος των ριψεων

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Tolisk20 είπε:

Πριν λιγο ειπαν στο σκαι οτι εκαναν αναγνωριστικες πτησεις η και ριψεις νωρις το πρωι..ειδαν οτι δεν μπορουν να κανουν ριψεις και αποσυρθηκαν..εγω τα ειδα κατα τις 7..μεχρι τις 10 πρεπει να χανε προσγειωθει!!..απ τις 4 5 τ απογευμα και μετα ισως ξανααπογειωθουν..

Στο ρεζουμε εχει κοπει σε πολυ μεγαλο βαθμο η λαιλαπα προς το κεντρο του δρυμου..πολυ σημαντικο γιατι αν πιασει θερμικο φορτιο εκει δεν σωζετε τιποτα μετα..

Α, μπράβο. Επομενως ίσως τα δούμε αργότερα. Λογικά κάποια στιγμή θα σταματήσουν τα ελικοπτερα που μέχρι τώρα, επιχειρούν δίχως αύριο.  Περιμένουν λέει να πέσουν οι ανεμοι, οπότε λογικά θα είναι πιο εύκολο  το έργο για τα canadair.  Μόλις επιβεβαίωσαν στο mega αυτό που είπες ότι δείχνουν καλύτερα τα πράγματα για το δρυμό.

Επεξεργάστηκε από gakhun
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι πιλότοι των ελικοπτέρων έχουν πολλά κιλά αρχidia! Απεριόριστος σεβασμός για ανθρώπους που είναι ταγμένοι να μας προστατεύουν. 

Καλές χρυσές και οι άλλες δουλειές, αλλά εδώ μιλάμε για λειτούργημα και μάλιστα με κίνδυνο της ζωής τους. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οποιος θελει να συνδραμει μπορει να δωσει νερα,μασκες και φαρμακα στην οδο Κοραη 30 Κηφισια..Νοτια της εισοδου του Κατ...Τηλ.6936979107...Ομαδα εθελοντων στηριξης για τις πυροσβεστικες δυναμεις...Νομιζω ειναι το λιγοτερο που μπορουμε να κανουμε!!!Αν μη τι αλλο τους αξιζει ο σεβασμος μας!!!Μονοι τους παλευουν απεναντι στο θεριο...Απεναντι στη φωτια και στο κρατος δυστυχως!!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, Tolisk20 said:

Πριν λιγο ειπαν στο σκαι οτι εκαναν αναγνωριστικες πτησεις η και ριψεις νωρις το πρωι..ειδαν οτι δεν μπορουν να κανουν ριψεις και αποσυρθηκαν..εγω τα ειδα κατα τις 7..μεχρι τις 10 πρεπει να χανε προσγειωθει!!..απ τις 4 5 τ απογευμα και μετα ισως ξανααπογειωθουν..

Στο ρεζουμε εχει κοπει σε πολυ μεγαλο βαθμο η λαιλαπα προς το κεντρο του δρυμου..πολυ σημαντικο γιατι αν πιασει θερμικο φορτιο εκει δεν σωζετε τιποτα μετα..

Γνωρίζουμε γιατί δεν μπορούσαν να γίνουν ρίψεις με αεροπλάνα; Αέρας; Θερμοκρασία;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, majunior είπε:

Γνωρίζουμε γιατί δεν μπορούσαν να γίνουν ρίψεις με αεροπλάνα; Αέρας; Θερμοκρασία;

Επιχειρουν κανονικα τα αεροπλανα.Οχι ομως τα canadair

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...