Jump to content
sakis13

Αναφορές Αυγούστου 2023..

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλο μηνα φιλαρακια...Υγεια,καλες διακοπες να χουμε..Οσο το δυνατον πιο ηπιες θερμοκρασιες,λιγοτερες φωτιες και αν κανει καμια βροχουλα,ευλογια θα ειναι!!!Ο Αυγουστος ας μη θυμισει τον Ιουλιο που εφυγε...Καλη σας μερα!!!

Καλλιθεα ελαχιστη..27.6!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ηρθε ο Αυγουστος παιδια το σιχαμα τελειωνει η μερα χανει δυναμη κι η νυχτα μεγαλωνει....

Ελπιζω ο μηνας να περασει χωρις πολλες φωτιες και θα μαστε κομπλε αν ερθουν και βροχες...

Αυγουστος μηνας διακοπων για μπανια και βουτιες,μηνας για βολτα σε ταβερνες για ουζα και μπουκιες...

Υπομονη θα κανουμε κι ο μηνας θα περασει και η ψυχολογια ολων μας τη κορυφη θα πιασει...

30 μερες μενουνε και παμε χερι χερι για να φωναξουμε ξανα αντιο καλοκαιρι..

Να κλεισω κλιματιστικα να καθομαι μπαλκονι,να πινω τα μπιρονια κορμι να μην ιδρωνει...

Το νου σας ομως να χετε χωρις πολλες ελπιδες γιατι και ο Σεπτεμβριος κρυβει πολλες παγιδες...

Πολλες φορες μας φερνει καυσωνες 40αρια και ιδρωνουν παλι μπολικα τ ερμα τα παπ@ρια...

Καλο σας μηνα ευχομαι και παμε παρακατω,γα..ω το καλοκαιρι μας εβιβα κι ασπρο πατο!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλο μηνα και καλο χειμωνα !!!!!!! αιντεεεεε γυρισε η κλεψυδρα και αδειαζει, λιγο αδεια, λιγο θαλασσα, θα την παλεψουμε !!!

Με 25,8 μπηκε ο Αυγουστος ελαχιστη και 25,5 - 26,0αρια βλεπω η γειτονια, καλα ειναι, αλλα θα προτιμουσα 3-4 βαθμους κατω.....ειχε και απνοια το πρωι με σχετικα τσιμπημενη την υγρασια....

Στους 29,8 τωρα με ωραιο βοριαδακι απαλο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλό μήνα με υγεία πρώτα απ όλα. Ωραίο βραδάκι που μετά από πολυυυυ καιρό δεν χρειάστηκα ανεμιστήρα. Ακόμα και στις 10 με 11 το πρωι που βγήκα έξω όταν φύσαγε ήταν φοβερά. Άλλες 30 και σήμερα λοιπόν. 

Επεξεργάστηκε από galatsioths
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα και καλό μήνα, εύχομαι ο νέος μήνας να έχεις πολλές καταιγίδες, 0 ημέρες καυσωνα και φυσικά θερμοκρασίες στα κλιματικά." Δροσιά" αυτήν την ώρα στην Αυλίδα με 32β ενώ η ελάχιστη έφτασε μέχρι τους 21β

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλό μήνα με όσες περισσότερες καταιγίδες γίνεται... Βέβαια η εικόνα του φετινού καλοκαιριού δεν αλλάζει..  Ένα από τα χειρότερα και πιο βαρετά καλοκαίρια, με ελάχιστες καταιγίδες στην Θεσσαλία, και με την πλειονότητα αυτών να είναι αδύναμες.

 

Η μικρότερη ηλεκτρική δραστηριότητα τα τελευταία 10 χρόνια φέτος.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31,5 - 32,0αρια προς ωρας, και δεν εχει διαθεση για παραπανω.....με το Δεξι μπηκε ο Αυγουσταρος, ετσι ναι, ειναι μια ωραια τυπικη ζεστη καλοκαιρινη ημερα....

Βοριαδακι μετριο και καποιες νεφωσεις (!!!) στον Αττικο ουρανο, ειχαμε σχεδον ξεχασει πως ειναι χαχα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

"Κλιματική" ζέστη σήμερα στα Πατήσια με την Τ γύρω στους 34 βαθμούς. Καλό μήνα σε όλους και με το καλό μα φύγει το σίχαμα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, kouvanos είπε:

31,5 - 32,0αρια προς ωρας, και δεν εχει διαθεση για παραπανω.....με το Δεξι μπηκε ο Αυγουσταρος, ετσι ναι, ειναι μια ωραια τυπικη ζεστη καλοκαιρινη ημερα....

Βοριαδακι μετριο και καποιες νεφωσεις (!!!) στον Αττικο ουρανο, ειχαμε σχεδον ξεχασει πως ειναι χαχα!

Στα μεσα του μηνα σιγουρα θα βγει καυσωνας..Ειδικα προς δυτικη Πελοποννησο..🤣

20221009_161213.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μου την δίνει η διαφιμιση με τον Λιανό "καλοκαιράκι βραδινό μπανάκι" έλεος ποιο καλοκαιράκι?? Έχει να βρέξει 1 μήνα έχει καεί η μισή χώρα.... Αυτός τον χαβά του. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, θωμας είπε:

Μου την δίνει η διαφιμιση με τον Λιανό "καλοκαιράκι βραδινό μπανάκι" έλεος ποιο καλοκαιράκι?? Έχει να βρέξει 1 μήνα έχει καεί η μισή χώρα.... Αυτός τον χαβά του. 

Εξυπνη διαφημιση και πετυχημενη..Κατα τ αλλα δεν εχεις αδικο ρε Θωμα μου...Απο την αλλη ομως να σου πω την μαυρη αληθεια..Αν τ αρπαζα και γω οπως ο Λιανος το ιδιο τραγουδι θα ελεγα οχι μονο για καλοκαιρι αλλα και τα Χριστουγεννα ακομα και ισως να το πηγαινα και ενα βημα παραπερα...🤣

χριστ2.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, θωμας είπε:

Μου την δίνει η διαφιμιση με τον Λιανό "καλοκαιράκι βραδινό μπανάκι" έλεος ποιο καλοκαιράκι?? Έχει να βρέξει 1 μήνα έχει καεί η μισή χώρα.... Αυτός τον χαβά του. 

Κι εμένα να δεις🤣.. με τέτοιο καιρό κ@λοκαιράκι έπρεπε να λέγεται!

 

Καλό μήνα φιλοι μου και καλό φθινόπωρο να έχουμε όταααααν με το καλό μας έρθει! Σε κανα δίμηνο;; Εγώ το λέω από τώρα έτσι.. γιατί βαρέθηκα.! Τέτοιος είμαι χαχαχα

Επέστρεψα προχθές το βράδυ Περιστέρι! Ο Αύγουστος ξεκίνησε εδώ με ζεστούλα μεν αλλά σε φυσιολογικά για την εποχή πλαίσια. 26.6 - 34.8°C σήμερα στη Χρυσούπολη, με έναν ασθενή κατα βάση, βορειοανατολικό αεράκι!

Στο Πύργο έχουν 29℃ αυτή την ώρα.... τι ωραία... δροσούλα! Αλλά για μια στιγμή... heat index 34℃... νταξει.. έχουν υγρασία αλλά δεν είναι και καύσωνας...

Ωλένη τώρα 29.5℃ αλλά με καλύτερη αίσθηση χάρη στη μειωμένη σε σχέση με το Πύργο υγρασία...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχθες αποχωρησαν απο την χωρα μας οι 149 πυροσβεστες απο την Πολωνια με 49 οχηματα που βρεθηκαν στην Ελλαδα και εγιναν αρωγοι στην προσπαθεια για την κατασβεση των πυρκαγιων σε διαφορα μετωπα..Απο τους καλυτερους στην Ευρωπη κατα την γνωμη μου,μαζι με τους Ρουμανους...

Απλα σας ευχαριστουμε!!!Και ευχομαι ολοψυχα να μην χρειαστει να ξαναερθετε..Οχι αμεσα τουλαχιστον..

364622164_769350428529125_7435534849559273936_n.jpg

36.2 η μεγιστη Καλλιθεα σημερα!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μας σκότωσε... στροφή αέρα σε αηδιαστικό νδ και εκτόξευση υγρασίας σε 60%+. Βαθμοί 28.9 ενώ με 29μιση χθες τέτοια ώρα ήταν 100 φορές καλύτερα! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα παιδια καλο μηνα με υγεια και πολλους ιστορικους καυσωνες να εχουμε με διαρκεια ηπιο και ανομβρο χειμωνα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...