Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές Σεπτεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις πριν 5 λεπτά το είδα. Απίστευτο… Τι να πω.. Δεν το ήξερα προσωπικά το παιδί αλλά είχαμε ανταλλάξει μηνύματα και αντιδράσεις εδώ στις αναφορές. Συλλυπητήρια στους οικείους του. Τα λόγια είναι λίγα…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα παιδιά... Τώρα είμαστε στους 23,7 βαθμούς με 56% υγρασία και ένα πολύ ελαφρύ δροσερό αεράκι... Σήμερα δεν ταλαιπωρήθηκε τόσο πολύ από άποψη ζέστης σε σχέση με άλλες μέρες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις μπήκα στην παρέα να χαλαρώσω από την κουραστική σημερινή ημέρα και διάβασα τα άσχημα μαντάτα για τον φίλο Άγγελο από Χαλκίδα... συντριβή  αδέλφια...δεν υπάρχουν λόγια βλέποντας αυτό το καθαριο πρόσωπο στις φωτό....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα,οσο καλη μπορει να ναι...

Γιαννενα χθες...Οπως εγαψε και ο φιλος heavy snow τοπικα εριξε μεχρι και 38mm!!Εβγαλε καλη καταιγιδα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Αγγελος μια ζωη μας ταξιδευε με ομορφες αναφορες αλλα και φωτογραφιες...Σημερα αποφασισε ο μπαγασας να κανει ενα ακομα ταξιδι αλλα χωρις εμας...Θα χει ομως για παρεα τον Θεο και μια θεση μονιμα διπλα του...

Το σωμα ερχεται για να φευγει.. Το εργο ομως του καθε ανθρωπου και η ψυχουλα του δε φευγουν ποτε...Υπαρχουν ολα τα καιρικα φορουμ στα οποια συμμετειχε ο Αγγελος..Θα εχουμε παντα τις φωτογραφιες και τις αναφορες του στο χρονοντουλαπο της καιρικης ιστοριας...Δεν θα σβηστουν ποτε...

Αγγελε καλο ταξιδι σε δυο ωρες απο τωρα...Και να θυμασαι φιλε...Θα τα ξαναπουμε..Μονο περηφανια και τιμη σου πρεπουν!!!!ΚΑΛΗ ΑΝΤΑΜΩΣΗ!!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτά τα πράγματα είναι πολύ άσχημα, δεν μπορώ να κρύψω ότι όταν το διάβασα ταράχτηκα, πραγματικά και γω νιώθω μια σύνδεση με όλα τα παιδιά εδώ μέσα και ας μην έχω γνωρίσει κανέναν από κοντά, ο άγγελος πάντα με τις αναφορές του ήταν μια θετική νότα, αλλά χωρίς να τον γνωρίζω φαινόταν και άνθρωπος που αγαπούσε την ζωή και την φύση και το έδειχνε με κάθε τρόπο. Είναι άδικο, συλλυπητήρια στους οικείους του και είμαι σίγουρος πως μας βλέπει από ψηλά και χαίρεται για όλα αυτά που αντικρύζει. Καλό ταξίδι φίλε άγγελε!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συλλυπητήρια και από εμένα. Δεν υπάρχει χειρότερο να φεύγουν νέοι άνθρωποι. Δεν υπάρχουν λέξεις που να αποτυπώσουν την αδικία. Καλό ταξίδι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και οι 2 αδικοχαμένοι Άγγελοι από Χαλκίδα μου έκανε εντύπωση πόσο καλά παιδιά ήταν..ποτέ δεν προκαλούσαν, ήταν μετρημένοι και πάντα χαίρονταν με τη χαρά οποιουδήποτε...είμαι συντετριμμένος με τον Άγγελο και θυμάμαι πόσο πολύ είχε πικραθεί με την καταστροφή του 2021 στην αγαπημένη του  βόρεια Εύβοια και τους Παππάδες...ελπίζω να μην έπαιξε κάποιο ρόλο αυτό γιατί η ψυχολογία μας αποτυπώνεται και στην υγεία μας...γενικά ένα πολύ καλό παιδι που αγαπούσε πολύ τον τόπο του...καλό ταξίδι...

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επανηλθε η Μακρινιτσα με τρομακτικο storm total 1235mm και τεραστια ημερησια επιδοση αντιστοιχη με της πορταριας και ζαγορας.Επεσε και το μηνιαιο ρεκορ του Ασκυφου που ηταν στα 1225mm. H Μακρινιτσα σε μια κακοκαιρια εβαλε μιαμιση φορα τον ετησιο μεσο ορο της που ειναι 800mm.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς, ακόμα δεν έχω καταφέρει να γνωρίσω κανέναν από το φορουμ από κοντά. Όμως, όλοι σας είστε πλέον μέρος της καθημερινότητας, μπαίνουμε, διαβάζουμε δύο τεκμηριωμένα πράγματα, κάνουμε πλάκα. Όταν κάποιος έχει κάποιο πρόβλημα ή ακόμα χειρότερα φεύγει από κοντά μας, είναι αρκετά δύσκολη στιγμή. Δεν χωρούν λόγια σε τετοιες καταστάσεις. Επειδή πριν 5 μήνες έχασα τον πατέρα μου εντελώς ξαφνικά λόγω καθυστέρησης του εκαβ, όταν ακούω για απώλεια νέου ανθρώπου, με πιάνει κάτι πολύ άσχημο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Αγγελος μας ηδη ταξιδευει..Η σεμνη τελετη ελαβε τελος...Βρισκεται ηδη στην αγαπημενη του Διρφυ...Αγναντευε αδερφε!!!

76214EAD-6CC6-4EB2-AC43-9697224E071E.jpeg.76e1777eed194546c24388b9279a03aa.jpeg

Η πρωτη προσηνεμη κακοκαιρια οτι ονομα και να παρει απο τους επισημους φορεις εμεις θα την ονομασουμε και "Αγγελο"!!

Πριν λιγο καιρο του ειπα για πλακα οτι εγινε καυσωνακιας.Και μου ανταπαντησε μ αυτη την φωτο....Εκει θα σαι παντα φιλαρακι..Στα αιωνια χιονια σου....Σ αγαπαμε πολυ!!!!Γεια σου συνοδοιπορε!!!Οι ανθρωποι πεθαινουν οταν τους ξεχναμε...

660C541F-6FF6-4B51-B8EE-8A0C4A00AE3C.jpeg.51d294ce2d409b943c0daa83ca3f9e31.jpeg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αιώνια του η μνήμη ...θα ζει για πάντα μέσα από τις αναρτήσεις του μέσα από τις φωτογραφίες της Εύβοιας που τόσο αγαπούσε και μέσα από εμας τους ίδιους που θα τον μνημονεύουμε γιατί υπήρξε αγνός και καθαρός χαρακτήρας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, korfalonas είπε:

Επανηλθε η Μακρινιτσα με τρομακτικο storm total 1235mm και τεραστια ημερησια επιδοση αντιστοιχη με της πορταριας και ζαγορας.Επεσε και το μηνιαιο ρεκορ του Ασκυφου που ηταν στα 1225mm. H Μακρινιτσα σε μια κακοκαιρια εβαλε μιαμιση φορα τον ετησιο μεσο ορο της που ειναι 800mm.

Ποιο είναι το ρεκόρ μηνιαίου υετού στην Ευρώπη?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Ποιο είναι το ρεκόρ μηνιαίου υετού στην Ευρώπη?

Το ρεκόρ το είχε ο Ασκύφου. Άρα αυτό της Μακρινίτσας είναι πανευρωπαϊκό ρεκόρ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ρεκορ ανηκε στο Γκρονταλεν της Νορβηγιας απο το 1989..1190mm μηνιαιο υετο..

Στις 26/02 του 2019 το εσπασε το Ασκυφου με 1202mm και τωρα πλεον η Μακρυνιτσα!!!Εντυπωσιακα ρεκορ για Ελλαδα και μαλιστα για ανατολικη και νοτια χωρα...Αφησαν πισω τους την Ηπειρο που θεωρητικα ειναι το πιο βροχερο μερος της χωρας.

Παντως το εντυπωσιακο στη Μακρυνιτσα ειναι οτι ο υετος αυτος μπηκε σε ελαχιστες μερες..Ενω στο Ασκυφου Χανιων ειχε βρεξει το φλεβαρη του 2019 τουλαχιστον 15 μερες..Καθως ειχαμε μονιμως καιρο βορειου ρευματος που δινει στην Κρητη,αξιολογα και συνεχη νερα..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Το ρεκορ ανηκε στο Γκρονταλεν της Νορβηγιας απο το 1989..1190mm μηνιαιο υετο..

Στις 26/02 του 2019 το εσπασε το Ασκυφου με 1202mm και τωρα πλεον η Μακρυνιτσα!!!Εντυπωσιακα ρεκορ για Ελλαδα και μαλιστα για ανατολικη και νοτια χωρα...Αφησαν πισω τους την Ηπειρο που θεωρητικα ειναι το πιο βροχερο μερος της χωρας.

Παντως το εντυπωσιακο στη Μακρυνιτσα ειναι οτι ο υετος αυτος μπηκε σε ελαχιστες μερες..Ενω στο Ασκυφου Χανιων ειχε βρεξει το φλεβαρη του 2019 τουλαχιστον 15 μερες..Καθως ειχαμε μονιμως καιρο βορειου ρευματος που δινει στην Κρητη,αξιολογα και συνεχη νερα..

το ακομα πιο εντυπωσιακο ειναι οτι το ρεκορ το πηρε η μακρινιτσα που ειναι δυτικο πηλιο! Καθως η ζαγορα ειχε ανεκαθεν πολυ καλες επιδόσεις αφου και τον φλεβαρη του 2018 ειχε 1155 χιλιοστα, και τον οκτωβρη του 2021 800+ (και τοτε ειχε 700 στορ τοταλ)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16,7 η ελάχιστη, 25,9 η μέγιστη σήμερα. Κάπως έτσι βλέπω να κυλάει το υπόλοιπο του Σεπτέμβρη, με μια μικρή άνοδο μόνο πλησιάζοντας το Σ/Κ… 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το μελτέμι σήμερα κυριολεκτικά μας έσωσε. Δρόσισε το σπίτι και έξω έχει ευχάριστη και ανεκτή θερμοκρασία

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα,

Είμαι συντετριμένος από τον χαμό του Άγγελου. Δυστυχώς τα λόγια δεν είναι ικανά να αποδώσουν τα συναισθήματα σε τέτοιες στιγμές.

Ήταν γείτονας, από το δυτικό μπαλκόνι μου βλέπω το σπίτι του. Ανταλλάσαμε συχνά μηνύματα μέσω msgr και ήταν χαρακτήρας διαμάντι από αυτούς που σπάνια συναντάμε στη ζωή μας. Είναι πολύ κρίμα και άδικο!!!

Νομίζω δεν θα τον ξεχάσω ποτέ όπως δεν ξεχνώ και τον άλλο Άγγελο που έφυγε πριν από λίγα χρόνια, και σε κάθε μεγάλη κοκοκαιρία το χειμώνα τον έχω έντονα στο μυαλό μου. Τώρα θα έχω δύο Άγγελους στην καρδιά μου και στο μυαλό μου όταν έρχονται καιρικά φαινόμενα που τόσο πολύ λαχταρούσαν/λάτρευαν.  

ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΦΙΛΕ ΑΓΓΕΛΕ!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν έχω καμία διάθεση να ασχοληθώ με τίποτα καιρικό και νομίζω ότι θα περάσουν αρκετές ημέρες μέχρι να έχω ξανά διάθεση...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δυστυχως το τελευταιο διαστημα εχουν πεσει απανωτα ολα τα δυσαρεστα με αποτελεσμα να εχουμε πεσει οι περισσοτεροι σε καταθλιψη.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ειδικα στις μεγαλες χιονοκαιριες τα παιδια απο την Χαλκιδα ηταν και ειναι οι προαγγελοι για το τι να περιμενουμε εμεις οι ταλαιπωροι Αττικαριοι......καθε μυνημα τους ηταν πολυ σημαντικο.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...