Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές Σεπτεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

32 η μέγιστη εδώ. Η μέρα έχει μικρύνει και δημιουργεί μια καταθλιψουλα αυτό. Ιδανικά θα ήθελα να έχω μέρα μέχρι τις 12 την νύχτα και νά ξαναβγαίνει 7-8 το πρωι🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 βαθμους ελαχιστη Καλλιθεα..Απο τις 05:00 το πρωι ειμαι στην εταιρεια...Ετοιμασαμε και τις χερατες παλετες για την βοηθεια που θα στειλουμε θεσσαλια..Αρκετη κουραση αλλα χαλαλι..Αυριο φευγουν αλλα οχτω φορτηγα για πανω...Νερα,χυμοι και οτι αλλο μπορουσαμε να διαθεσουμε...

20230914_082044.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τεραστια ανακουφιση...Ολα ετοιμα για αυριο..Μεγαλη υποθεση να ξερεις οτι θα βοηθησεις κοσμο...Πραγματικα ολοι δουλεψαμε με μερακι και αγαπη...Ουτε γκρινιες,ουτε τιποτα...Χαιρομαι ιδιαιτερα γιατι αρκετος κοσμος συνεχιζει να βοηθαει...Η ζημια της Θεσσαλιας ειναι ανυπολογιστη...Εξ αρχης ειχα τονισει στον Μιχαηλ οτι θα ξεπερασει συνολικα τα 5 δις ευρω..Και δε νομιζω οτι απεχουμε πολυ απο αυτο το ποσο...

Πραγματικα ομως νοιωθω ευλογημενος που μπορεσα να βοηθησω...Και μεσα απο την εταιρεια μου..Και σε προσωπικο επιπεδο..Απλα το τι προσεφερα εγω ατομικα δεν αφορα κανεναν..Δεν ειναι ωρα για εντυπωσεις..Και αν αναφερομαι στην εταιρεια μου το κανω αποκλειστικα για να μπουν στο κολπο κι αλλοι φιλοι και να βοηθησουν!!!

Σημερα του Σταυρου..Μεγαλη γιορτη...Χρονια Πολλα σε ολους τους εορταζοντες και ευχομαι συντομα ολοι οι πληγεντες να βρουν ανακουφιση!!!Σας χαιρετω..

ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ!!

20230914_110842.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19-21 το κεντρο τελικα ελαχιστες, λιγοτερο απο το 22-23 που περιμενα, αντε να τελειωνουμε οριστικα σιγα σιγα με τις ζεστες μεχρι τις 20 αν γινεται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 ελάχιστη αλλά μετά από πάρα πολλές μέρες η θερμοκρασία μόλις ξεπέρασε πάλι τους 30 και η αίσθηση έξω είναι καλοκαιρινή με το βρωμονοτιά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως στον βολο φαίνεται να εχουμε ξεμπερδεψει με τις πολλες ζεστες πλεον, μονο το μεσημερι στο κεντρο ζεστενεσαι καπως.....κατα τα αλλα στα πευκακια για παράδειγμα οι ελαχιστες ειναι στους 15-16 καθε μερα και οι μεγιστες το πολυ εως 27-28

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αν δεν φύγουν τα κουνούπια δεν θεωρώ ότι τελείωσε το καλοκαίρι...μου έχουν και τρελή αδυναμία και ως ψιλοαλλεργικός  μου αφήνουν κάτι καντήλες κάθε φορά...προτιμώ να δω φίδι δίπλα μου παρά κουνούπι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σημερα το μεσημερι και για κανα 3ωρο ξενερωσα ρε παιδια, λιακαδα ΝΤΑΛΑ, ασθενες νοτιαδακι και επανηλθαν τα 30-31-32αρια....

Γυρω στις 15.00, ηταν ανετα για παραλια-μπανιο-θαλασσα, τι κι αν μεσιαζει ο Σεπτεμβρης (υπεροχα καιρικα μεχρι στιγμης), δεν φευγει ευκολα η βρωμοεποχη, ζεστη και κοντομανικα...

ΕΥΤΥΧΩΣ εχει μικρυνει πολυ η ημερα - εχει μεγαλωσει η νυχτα και διευκολυνεται να δροσιζει, ακομα και μες στα μπετα.....νυχτωνει 7.30 πλεον σκοταδι....και πεφτει ομορφα η θερμοκρασια

Ελαχιστη 19,3 στο μπαλκονι (εως 16,5 - 17,5αρακια σε αναστροφικα σημεια στη γειτονια) και μεγιστη 30,7 ολοκληρους βαθμους....31,0 Βυρωνας, 30,8 Παπαγος, 30,1 τα ψηλα του Ζωγραφου....

25,7 με νοτιαδουρα και ευτυχως, ξαναλεω, δροσιζει απογευματοβραδα....γιατι ζεστουλα θα εχουμε τουλαχιστον για το επομενο 15-20ημερο αποτι φαινεται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σήμερα μέγιστη εδώ στους 31,5οC με αφόρητη ζέστη ( άλλαξα δύο φορές μπλούζα ) λίγα υψισυννεφα και νοτιά

Είναι σαν να μην έβρεξε ποτέ.... σαν να μη δρόσισε ποτέ ... Μάλλον καλομαθαμε από τις προηγούμενες ημέρες.. εγώ τουλάχιστον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23,5 - 24,5 ακομα η γειτονια, σαν καλοκαιρινη η βραδια σημερα....

Κακομαθαμε και ξε-συνηθισαμε, οπως γραφει και φιλος...τουλαχιστον ειναι για 12 ημερες, απο 27.9 μπαινει ΒΑΘΥ φθινοπωρο (εαν βγει το 12αρι Τζιφου)

Αντε κανα τελευταιο μπανακι θαλασσινο, καμια μπυρα παραλια....12 μερες σιχαμα, τελειωσες !!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα παίδες! Ηλιοφάνεια με κάποια αραιή συννεφιά κατά διαστήμτα κυρίως το πρωί και το απόγευμα εδώ στην περιοχή και ζεστη για την εποχή με τη θερμοκρασία στους 31,4 βαθμούς αλλά λόγο της υγρασίας η αίσθηση δυσφορίας ανέβηκε στους 35,6..... ευτυχώς όμως ο ήλιος πλέον δύει νωρίτερα και δροσίζει πιο νωρίς ... τώρα 22,8 βαθμοί και πολύ ωραία αίσθηση ενώ η ελάχιστη είχε πέσει στους 16,7 σαφώς πιο ανεβασμένη σε σχέση με χτες και προχτές...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχουν δροσίσει αρκετά τα πρωινά. 16 η ελάχιστη εδώ στην Πολίχνη και πολύ ευχάριστη κατάσταση τα πρωινά. 29 η μέγιστη περί τους 21 τώρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όλα δείχνουν ότι μέχρι 28/9 - ίσως και μέχρι 30/9 - τουλάχιστον θα πάμε με ζέστη και ήλιο. Απ'τις 21/9 και μετά και για περίπου 10 μέρες θα πάμε με 30-32 μέγιστες και 16-18 ελάχιστες. Όλα έτσι δείχνουν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δροσερά πλέον βράδια και πρωινά στην Πάτρα με τις ελάχιστες γυρω στους στους 20. Μεσημέρι ναι καλοκαιριάζει αλλά φαίνεται σιγά σιγά ότι παίρνει το φθινόπωρο το πάνω χέρι. Στο χωριό μου πέρα από τα 30άρια το μεσημέρι έχουν αρχίσει τα 14αρακια και οι ζακέτες το πρωί. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Σαφώς πιο ήπια νύχτα η σημερινή, πάνω από 23 τώρα.

Τι αθηναϊκές ζέστες βαράει ακόμα η Λαρισα νυχτιάτικα! Τέλη Σεπτεμβρίου στο γυμνάσιο, θυμάμαι πρωινή βόλτα στο παζάρι με μπουφανάρα και πιθανότατα μονοψήφια Τ. Απόλαυση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παίζει αυτές τις μέρες να έχουμε την πιο έντονη δραστηριότητα κουνουπιών Για όλο το καλοκαίρι. Μιλάμε είναι παντού και με έχουμε ρημάξει. 

Λίγο πιο ζεστή η νύχτα σήμερα, στους 22 βαθμούς η Τ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα 20.2 Καλλιθεα...Ολα τα φορτηγα μας ειναι στον δρομο για Καρδιταα,Λαρισα και Βολο...Σημερα μας ηρθαν και χυμοι για τα παιδακια...Συνολικα 14 φορτηγα εχουν φυγει η θα φυγουν με βοηθεια για Θεσσαλια...!!!!

20230915_081854.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Καλημερα 20.2 Καλλιθεα...Ολα τα φορτηγα μας ειναι στον δρομο για Καρδιταα,Λαρισα και Βολο...Σημερα μας ηρθαν και χυμοι για τα παιδακια...Συνολικα 14 φορτηγα εχουν φυγει η θα φυγουν με βοηθεια για Θεσσαλια...!!!!

20230915_081854.jpg

Μπραβο θεοδοση μου.....ευγε σε ολους....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μονο χαρα νοιωθω....100 ξινα νερα,70 χυμοι viva..Δεν ανεβηκα Καρδιτσα..Αλλα πιστευω οτι το οργανωσα καλα...Και μονο οτι καποιοι ανθρωποι θα νοιωσουν λιγο καλυτερα με χαροποιει!!!Στα δυσκολα ειμαστε ολοι μας.. Και ειμαστε πολλοι!!!Και μονο που βλεπω μικρα παιδια να κλαινε..Μου αρκει...!!!Χαλαλι τους....Βοηθηστε οσο μπορειτε!!!

20230915_141426.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γύρισε σε δυτικός ο άνεμος στην Πρέβεζα, οπότε δροσισε. 

27 βαθμούς η μέγιστη μέχρι στιγμής. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Γύρισε σε δυτικός ο άνεμος στην Πρέβεζα, οπότε δροσισε. 

27 βαθμούς η μέγιστη μέχρι στιγμής. 

Κλασική Πρέβεζα, 78% υγρασία στο χωριό

Screenshot_2023-09-15-14-51-31-654_com.android.chrome.jpg.1071e2489b23de8aa91935fb84e8f058.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...