Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές Σεπτεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλοκαιρινή μέρα κι εδώ στην Πολίχνη. 18-32 η θερμοκρασία σήμερα, στους 27-28 τώρα. Αύριο βλέπω έρχονται αξιόλογες αλλά κι επικίνδυνες βροχές.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιμενει σε ζεστουλα τα μεσημερια εδω στα ηπειρωτικα.....32 ολοκληρους βαθμους και παλι εφθασα εδω στα 400 μ της Δυτικης Φθιωτιδας....

Βεβαια παει κατηφορος απτις 18,30 - 19,00 πια, και τα πρωινα εχουν παγιωθει τα 15αρακια...

Γενικα το υπαιθρο μου εχει καθαρισει την ψυχη και το μυαλο, αν ειμαι τυχερος και ζησω εδω και την 200αρα mm θα ειναι καιρικη ΟΑΣΗ για μενα.....μπορει και να εχουν δροσισει λιγακι τα μπετα για την επιστροφη μου...

Παντως και Αττικη πρεπει να εχει περασει η μεγαλη τρελη ζεστα, βλεπω ενδεικτικα διακυμανσεις σημερα 23,2 - 30,5 Βυρωνας και 23,2 - 28,7 παρακαλω τα ψηλα του Ζωγραφου.....μια χαρα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν κατάφερε να πέσει κάτω από τους 24 στο Κορωπί σήμερα το βράδυ ….. μια μέρα με πολλές προσδοκίες ξημερώνει στο Μεσογείτικο κάμπο . .,,, πανέμορφα χρώματα το αποψινό ξημέρωμα με φόντο το αεροδρόμιο !!!IMG_3838.jpeg.01274a779fa6e028f018f00b0141a3d2.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε αλλά νέα επιτέλους έσβησε μετά από 17 μέρες η φωτιά στον Έβρο. Ένα μεγάλο μπράβο στον κρατικό μηχανισμό που έδρασε με ταχύτητα αποτελεσματικότητα και διορατικότητα και η φωτιά έσβησε πριν τις 30 μέρες και με ανέπαφες όλες τις μεγάλες πόλεις Αλεξανδρούπολη Κομοτηνή Ξανθη και φυσικα απέτρεψε στις καυτρες  να περάσουν και να κάψουν την όμορφη Σαμοθράκη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30αρίσαμε στην Πάτρα σήμερα με ξηρή ατμόσφαιρα λόγω ανατολικού. Συννεφιά πάντως μετά το μεσημέρι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Το καλοκαίρι συνεχίζεται στην Ηγουμενιτσα

IMG_20230909_132109.jpg

Καλες διακοπες και καλο καλοκαιρι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η ιδανική μέρα για Σεπτέμβρη η σημερινή, η Τ παίζει μεταξύ 26-26,5 βαθμούς όλη μέρα.
Φυσάει και ένα ωραίο νοτιοανατολικό ρεύμα… Η ελάχιστη έπεσε μέχρι 17,4 νωρίς το πρωί. 

Βέβαια πως να την απολαύσεις με όλα αυτά που περνάει η χώρα μας αυτές τις μέρες;…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μας πηρε και μας σηκωσε χθες και σημερα ο πανισχυρος Βοριας Αττικη.....εαν δεν ειχαν πεσει 100-120 mm τοπικα θα φοβομουν για πυρκαγιες, μα την αληθεια μου....τι δαιμονισμενο οψιμο μελτεμι, 55-60αρες ριπες απτα ξημερωματα, βαλθηκε να γκρεμισει την τεντα που ειχα ξεχασει να μαζεψω

Δροσαρα και συνθηκες Μυκονου, με διακυμανση 21,7 εως 25,8 εδω στα 180 μ του Ζωγραφου....βεβαια το 21,7 δεν ειχε αισθηση για παραπανω απο 19 - 19,5, ενω θεωρω οτι ξεμπερδεψαμε οριστικα με τα κλιματιστικα για φετος, εχουν δροσισει για τα καλα και τα σπιτια....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δροσια σημερα εδω με ηλιοφανεια..και φιλοξενουμε το ραλλυ ακροπολης εδω στην δ.φθιωτιδα....

Ενα βιντεακι απ την εισοδο του χωριου μου που περνουσαν απο μεσα απ το χωριο για να αλλαξουν ειδικη διαδρομη..με τον πρωτοπωρο rovanpera...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Delsnow είπε:

Δροσια σημερα εδω με ηλιοφανεια..και φιλοξενουμε το ραλλυ ακροπολης εδω στην δ.φθιωτιδα....

Ενα βιντεακι απ την εισοδο του χωριου μου που περνουσαν απο μεσα απ το χωριο για να αλλαξουν ειδικη διαδρομη..με τον πρωτοπωρο rovanpera...

Τρέχει ακόμη αυτός? Δε γέρασε? 😃

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thesprotos είπε:

Τρέχει ακόμη αυτός? Δε γέρασε? 😃

Ειναι ο γιος του.....πιτσιρικας...ειχε κερδισει και το 21 το ακροπολης..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

70χλμ/ώρα ριπές και σήμερα 

Θα γκρεμισει την πολυκατοικία στο τέλος 

Ελάχιστη 21 και τώρα 25.4 βαθμοι με απίθανη δροσιά εδώ και μια εβδομάδα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

70χλμ/ώρα ριπές και σήμερα 

Θα γκρεμισει την πολυκατοικία στο τέλος 

Ελάχιστη 21 και τώρα 25.4 βαθμοι με απίθανη δροσιά εδώ και μια εβδομάδα 

image.png.a3f8ffae794ac65de96a795b5f3cd758.pngφιρι φιρι το πηγαίνει να μπλέξουμε στο τέλος....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρομακτικά πράγματα με τον αέρα .....90χλμ /ώρα ριπές ανέμου !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αυτό που γίνεται έξω δεν περιγράφεται ....

Κοιτάτε εδώ κατάσταση από το σταθμό μου.....

Screenshot_2023-09-10-16-11-17-791_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, menidi είπε:

image.png.a3f8ffae794ac65de96a795b5f3cd758.pngφιρι φιρι το πηγαίνει να μπλέξουμε στο τέλος....

Άμα δεν είχε βρέξει, όλα τα ανατολικά προσήνεμα θα ήταν κόκκινα. Βέβαια ο κίνδυνος δεν έχει αποσοβηθεί τελείως ακόμα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μα τι αερας ειναι.αυτος ρε παιδια....δεν ημουν εδω Αυγουστο οποτε ειναι οτι πιο δυνατο εχω δει φετος το καλοκαιρι...

90 χλμ.ριπη ο Γιωργαρος κ.εχει τρελαθει απτο.πρωι δεν στεκεσαι εξω σε πεταει ξαπλα....ποσα μποφορ ειναι 90 χλμ?

25.5 μεγιστη Μυκονιατικη με αισθηση κανα 23αρι το πολυ...

Ευτυχως προηγηθηκε.υπερβολικο για την εποχη νερο.κ δεν πιανει ευκολα.φωτια....αλλιως με τετοιες.ριπες θα ειχε ανοιξει παλι η ορεξη στους εγκληματιες...

Τριτη μεσημερι.πεφτει,.ο.Θεος.να μας.φυλαει.αυριο περαιτερω ενισχυση μακαρι να μην εχουμε.ζημιες σε δενδρα, κολωνες ρευμα κλπ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Μα τι αερας ειναι.αυτος ρε παιδια....δεν ημουν εδω Αυγουστο οποτε ειναι οτι πιο δυνατο εχω δει φετος το καλοκαιρι...

90 χλμ.ριπη ο Γιωργαρος κ.εχει τρελαθει απτο.πρωι δεν στεκεσαι εξω σε πεταει ξαπλα....ποσα μποφορ ειναι 90 χλμ?

25.5 μεγιστη Μυκονιατικη με αισθηση κανα 23αρι το πολυ...

Ευτυχως προηγηθηκε.υπερβολικο για την εποχη νερο.κ δεν πιανει ευκολα.φωτια....αλλιως με τετοιες.ριπες θα ειχε ανοιξει παλι η ορεξη στους εγκληματιες...

Τριτη μεσημερι.πεφτει,.ο.Θεος.να μας.φυλαει.αυριο περαιτερω ενισχυση μακαρι να μην εχουμε.ζημιες σε δενδρα, κολωνες ρευμα κλπ

 

IMG_20230910_164958.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στα δυτικά το καλοκαίρι συνεχίζεται, στους 31,5 βαθμούς η θερμοκρασία το μεσημέρι στην Πρέβεζα.

22 χιλιοστα μέχρι τώρα ο μήνας.  500 το έτος.   Από Μάιο και μετά υπάρχει μεγάλη ξηρασία στη περιοχή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...