Jump to content
sakis13

Αναφορές ισχυρής κακοκαιρίας ''DANIEL'' 4-7/09/2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Να το χ@σω αν ειναι να ζω τον υπολοιπο χρονο την πληρη ακαιρια.

Θα σου ανταλαζα το σημερινό μου με μια χιονοκαιρια 😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολυ ομορφα, αντε να πεσουμε για υπνο ησυχοι....εβγαλε ΒΟΡΙΑ (!!!) δυνατο μες στη μαυρη νυχτα....ο,τι να ναι πραγματικα, ρε μηπως ειναι ΜΑΓΕΜΕΝΗ η Αττικη, η εχει καποιου ειδους μαγνητικα πεδια ??? πως στο καλο με οργανωμενα νεφικα απο τα ΝΟΤΙΑ, Σαρωνικο, Αργολικο, Πελοποννησο και τετοια κινηση, εβγαλε ΒΟΡΙΑ !!!!!

Σε λιγο θα ξαστερωσει λοιπον, κλασικος νεφοδιαλυτης ανεμος, και γκαζωνει και οσο γραφω και μου σπαει τα νευρα....καμια πυρκαγια να μην εχουμε μονο, ανοιγει την ορεξη σε πολλους ******** αυτος ο ανεμος

Θα συμφωνησω παντως με το geornik παραπανω, για μενα η βροχη τελικα ειναι τι ειχαμε τι χασαμε....ειμαι χιονοφιλος και ζω για τα 300 mm χιονουετου σε 24 ωρες που θα ειναι σαν αυτο της Μαγνησιας, αλλα στην Αττικη....εκει τελη Γεναρη - αρχες Φλεβαρη, το ξερουμε, το μαθαμε πια....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με έντονη βροχή απλά είναι από μέσα στο σπίτι το βίντεο και δεν ακούγεται 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, galatsioths είπε:

Καταιγιδάρα με τοπικα 70μμ η Αργολίς. Πωπωω και ούτε σε 2 ωρες 

Ακομα και ο αργολικος κολπος μας γλενταει αποψε

Οχι σαν τον δικο μας που κοιματε τον υπνο του δικαιου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λογικά θα αρχίσουν ζημιές στην Αργολίδα... βαράει 250άρες ραγδαιοτητες! Ειναι τέρας και φαίνεται και στάσιμο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Ακομα και ο αργολικος κολπος μας γλενταει αποψε

Οχι σαν τον δικο μας που κοιματε τον υπνο του δικαιου

Είναι αυτός ο πυρηνακος που είχε βγει πριν 3 ώρες προς Μέθανα και δες πως έγινε... έστω το μισό μπορεί να κάνει στην Αττική; Και αύριο μέρα είναι δεν αποκλείεται τίποτα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απο οτι φαινεται δεν μου εχει ερθει ακομα το ισχυρο κυμα αλλα δεν παυει να βρεχει πολυ εντονα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάλι φυσάει, πάλι αστράφτει κατά περιόδους, και το εντυπωσιακότερο θα είναι οτι αύριο τέτοια ώρα θα είναι πάνω κάτω το ίδιο. Πάντως η ένταση της βροχής είναι έως δυνατή ποτιστικη. Όχι κάτι ακραιο. 

IMG_20230906_020917.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Αργολίδα με τις βροχές παθαίνει ότι η Αττική το χειμώνα με τα χιόνια και αντίστροφα σας καταλαβαίνω φίλοι μου Αττικαριοι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και διακοπή ρεύματος αλλά δεν πειράζει έχουμε τις αστραπές 

Επεξεργάστηκε από Πελοποννήσιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ξέρω πόσα χρόνια έχει να ρίξει πάνω από 5 μμ πρώτο δεκαήμερο Σεπτεμβρίου στην Αθήνα και μάλιστα με βροχή διαρκείας όπως στην Θεσσαλία. 5 Σεπτεμβρίου για εδώ είναι κατακαλόκαιρο. Οκτώβριο - Νοέμβριο παίζουμε μπάλα, προς το παρόν τρώμε μέρες από το σίχαμα. Οι εξαιρέσεις, όπως ο Αύγουστος του '22, είναι για να επιβεβαιώνουν τον κανόνα του 5μηνου νοτιοελλαδίτικου καλοκαιριού.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΑΡΓΟΛΙΔΑ ΤΟΠΙΚΑ 100μμ ΣΕ 3 ΩΡΕΣ!!! Αν και δεν είναι επικίνδυνο το σημείο είμαι οριακά να πάρω τηλέφωνο στο χωριό να δω αν όλα οκ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 minutes ago, Αντώνης Χιόνης said:

Ρε παιδιά τι γίνεται στις Σπέτσες; Σχεδόν 20 mm πάνω σε μια ανανέωση και 52 mm σύνολο!!!

112 mm γινόταν χαμός. Έχουν πλημμυρίσει και σπίτια από ότι εμαθα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 Μια ανάλυση από τους δικούς μας εδώ για Ελλάδα κλπ:

Το Deep Dive που κάνει το METO είναι καταπληκτικό για καιροφιλους και μη. Μακάρι κάποιος στην Ελλάδα να επιχειρήσει να κάνει το ίδιο. Όσοι το δείτε προσέξτε πώς ο μετεωρολογος εξηγεί κάποιους όρους και για ανθρώπους που δεν έχουν γνώσεις. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτήν την στιγμή στην περιοχή  της Επιδαύρου κατακλυσμός και όσο για τον γαλατσιωτη που γράφεις για πλημμύρες στην Αργολίδα μόνο στον αργολικο κάμπο είναι πιθανόν να γίνουν πουθενά αλλού 

Επεξεργάστηκε από Πελοποννήσιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Πελοποννήσιος είπε:

Αυτήν την στιγμή στην περιοχή εδώ της Επιδαύρου κατακλυσμός και όσο για τον γαλατσιωτη που γράφεις για πλημμύρες στην Αργολίδα μόνο στον αργολικο κάμπο είναι πιθανόν να γίνουν πουθενά αλλού 

Πόρτο χέλι και αλλα παραθαλάσσια και ο κάμπος εννοείται που είναι το εξοχικό μου αυτά τα μερη ψιλοφοβαμαι... θα δείξει με το ποσο θα διαρκέσει ακόμα. Θέλω να πιστεύω είναι οκ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, galatsioths είπε:

Πόρτο χέλι και αλλα παραθαλάσσια και ο κάμπος εννοείται που είναι το εξοχικό μου αυτά τα μερη ψιλοφοβαμαι... θα δείξει με το ποσο θα διαρκέσει ακόμα. Θέλω να πιστεύω είναι οκ.

Καλα ναι για τα παραθαλάσσια μέρη δεν τον συζητάμε αλλα γενικά η Αργολίδα είναι δύσκολος νομος για πλημμύρες 

Επεξεργάστηκε από Πελοποννήσιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξεκίνησε καλή ποτιστικη στην Πάτρα. Ώρα για ύπνο αφού βλέπω πως ευτυχώς φρέναρε η κατάσταση στα μέρη μου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρέχει και εδώ στο Μενίδι! Ξύπνησα μέσα στη νύχτα και είπα να δω τι γίνεται. Και ναι! Βρέχει!!! Λογικά θα δυναμώσει. 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...