Jump to content
Χιών

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Τωρα ειδα gfs και ο κεντροβορειος χιονιας του ΣΚ μονο τα Γιαννενα θα καταφερει να χιονισει

Η δευτερη φαση λογικο ηταν να χαλασει για ολους στην συνεχεια αφου δεν ξεκινουσε σωστα με αρκετο κρυο στην Ηπειρο

 

 

Πάντως στα ενσεμπλς είναι μόνο το κύριο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Gary είπε:

Τουλάχιστον θα έχω παγωνιά?

Εδω θα σταθεις τυχερος Gary. Το ξεροκρυο ναι εχει ηδη κλειδωσει για τα βορεια κυριακη - δευτερα - τριτη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε σεις ολα τα μεσοπροθεσμα στοιχεια εχουν φτιαξει και αγχωνεσται για σφηνες κλπ υπομονη θελει αυτη τη στιγμη οπως ειναι τα δεδομενα προς το παρον δυσκολα να μην δουμε κατεβασια στο πρωτο δεκαπενθημερο τπυ δεκεμβρη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Ρε αδερφια μην μου αγχωνεστε.. Πριν της Αγιας Αννας ετσι θα ναι απο Λαμια και πανω...Μιλησε ο παππους...

20220124_194438.jpg.767469fb7068eb246400313537d1c445.jpg

Και δε μου λες παππού... Σου αρέσει.. Το χιόνι βεβαίως... Που και που???? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Πάντως στα ενσεμπλς είναι μόνο το κύριο 

Ναι το ξερω Μιχαηλ.Ειμαστε ακομα μακρυα μεχρι την κυριακη και ανετα παμε για το τιποτα στην συνεχεια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και φυσικά αφού 20 μέρες μια μπάλα δε καταφέρνει να μας χιονισει μετά γυρνάμε στο μπαστακα από τζιφο χαχαχαχαχ

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Και φυσικά αφού 20 μέρες μια μπάλα δε καταφέρνει να μας χιονισει μετά γυρνάμε στο μπαστακα από τζιφο χαχαχαχαχ

ο μπαστακας ειναι σαν τον βολντεμορτ δε θα μιλαμε γ αυτον ουτε για πλακα τον εχω συνδεσει με την ανυπαρξια του χειμωνα τα τελευταια χρονια! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ξέρω για εσάς ... Εγώ που εμπιστεύομαι μόνο τον βασιλιά θα χιονιστω 😛...

Μαζί με τον Ινουίτ στον Σταυρό θα σας στέλνουμε φωτό 

ens_image.png.87fed1d4e1ffbd293f97ad4ee14e3d65.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και εμένα 84% λέει το διάγραμμα, αλλά το πιθανότερο είναι να βρέχει με 5 βαθμούς . Άμα δεν δείξει χιόνι έστω ένα κύριο μοντέλο και μετά να το ακολουθήσουν και τα άλλα δεν γίνεται δουλειά.Τα Ensembles δεν είναι έγκυρα και πολύ κακή ανάλυση έχουν. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 ώρες πριν, fear777 είπε:

Αν βγει ατόφιο το αποψινό 18αρι του GFS θα είναι το καλύτερο σενάριο για όλους μας και για όλη την Ευρώπη. Ίσως το καλύτερο ξεκίνημα χειμώνα για τουλάχιστον 14+ έτη. 

Για να δούμε αν κρατήσει αύριο έστω κάποια στοιχεία από αυτό το ραν και αν το METO έχει κάποια σήματα για κάτι καλό. 

 

Ο χειμώνας ξεκινάει 21 Δεκεμβρίου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Και εμένα 84% λέει το διάγραμμα, αλλά το πιθανότερο είναι να βρέχει με 5 βαθμούς . Άμα δεν δείξει χιόνι έστω ένα κύριο μοντέλο και μετά να το ακολουθήσουν και τα άλλα δεν γίνεται δουλειά.Τα Ensembles δεν είναι έγκυρα και πολύ κακή ανάλυση έχουν. 

Μην σκας .. ούτως η άλλως άρρωστοι είμαστε ....και 10% να έλεγε ... Εκείνη την μέρα η στην λάμπα η στο παράθυρο θα είμαστε ...χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Και εμένα 84% λέει το διάγραμμα, αλλά το πιθανότερο είναι να βρέχει με 5 βαθμούς . Άμα δεν δείξει χιόνι έστω ένα κύριο μοντέλο και μετά να το ακολουθήσουν και τα άλλα δεν γίνεται δουλειά.Τα Ensembles δεν είναι έγκυρα και πολύ κακή ανάλυση έχουν. 

Λάθος κάνεις... 68% σου δίνει και αυτό στα 134 μέτρα, εσύ είσαι στον κάμπο οπότε έχεις σαφώς μικρότερη πιθανότητα... 84% που το είδες 

graphe3_00000___22.53_40.64_.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, freeze είπε:

Μην σκας .. ούτως η άλλως άρρωστοι είμαστε ....και 10% να έλεγε ... Εκείνη την μέρα η στην λάμπα η στο παράθυρο θα είμαστε ...χαχα

Χαχαχχαχα δεν έχεις καθόλου άδικο, κάθε φορά έτσι γίνεται 😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, θωμας είπε:

Λάθος κάνεις... 68% σου δίνει και αυτό στα 134 μέτρα, εσύ είσαι στον κάμπο οπότε έχεις σαφώς μικρότερη πιθανότητα... 84% που το είδες 

graphe3_00000___22.53_40.64_.png

 Ε θα πάτησα πιο δυτικά, και αυτό το 68 καντω 8% για να είμαστε μέσα αχαχαχ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα. Φαίνεται καθαρά στα παραπάνω διαγράμματα ότι το κύριο είναι από το πιο θερμά σενάρια για το ΣΚ. Πάιζει όμως και τον πιο σημαντικό ρόλο σε αυτές τις ώρες ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

απο νωρις τις απογευματινες ωρες του σαββατου και απ τα βορειοδυτικα μπαινουν τα  χιονια στα ορεινα και θα κατεβαινουν χαμηλοτερα  προς τις βραδινες ωρες ..προς το ξημερωμα της Κυριακης αρκετες περιοχες στη βορεια χωρα χαμηλα θα το δουν να πεφτει, αν υπαρχει  λιγο υψομετρο εχει και ποντακια.....πανοραμα , επταπυργιο στανταρακι χιονολυτο, ισως και χιονακι !!! 

....συντηρητικα., επειδη ειναι Νοεμβρης !!!🤠

η συνεχεια τρομερο ενδιαφερον, καλησπερα !!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, nikolasxm είπε:

Καλησπέρα. Φαίνεται καθαρά στα παραπάνω διαγράμματα ότι το κύριο είναι από το πιο θερμά σενάρια για το ΣΚ. Πάιζει όμως και τον πιο σημαντικό ρόλο σε αυτές τις ώρες ...

Μόνο αν όλα τα κύρια στο 12αρι σιγά σιγά ψυχρανουν μαζί με υετο τότε ας το κοιτάξουμε αλλά πάλι σχεδόν απίθανο γιατί οι ώρες κοντινές σχετικά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...