Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλό μήνα παιδιά με υγεία! Το ευχάριστο είναι πως οι χάρτες αρχίζουν να αποκτούν ενδιαφέρον για τα πιο μακρινά με προσωρινό νικητή το άικον. Για να δουμε τι θα κανει και ο Ευρωπαίος ή εαν θα καταφερει μερος του κρυου που  εμφανιζουν να κατεβει προς τα εδω.

Θέλω τον σιβηρικό πάνω μου! Μονο τοτε θα πω Merry Christmas🙂Eυχομαι μπόλικο ενδιαφέρον για πιο μετά, αρχίζοντας φυσικά από χιόνια στα βουνά μας!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εμένα δεν μου άρεσε τίποτα από τα 12αρια μέχρι στιγμής...

Υποβάθμιση της (light) κακοκαιρίας 6-7/12 και ο τζίφος μείωσε και άλλο (για εδώ) τις βροχές της Δευτέρας. Όσο πλησιάζουμε χρονικά βήματα πίσω και όχι μπροστά, έτσι δουλεία δε γίνεται...

Για μετά τις 8/12 δεν έχει κανένα νόημα ότι και να δείχνουν τώρα γιατί με τέτοια ροή στον Ατλαντικο όλα αλλάζουν πολύ εύκολα. Η προηγούμενη κακοκαιρία χάλασε από μία υφεσούλα κάπου στον Ατλαντικό...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 απ τις 200 ωρες και μετα εχει πολυ λιγη σχεση με την πραγματικοτητα ο τζιφος.....επαναληψη της κυκλοφοριας που εχουμε τωρα δειχνει και ο μονος λογος ειναι οτι ετσι του αρεσει 🙂 μενουμε στην πρωτη καρτελα ελπιζοντας σε οτι καλυτερο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, INUIT είπε:

  μενουμε στην πρωτη καρτελα ελπιζοντας σε οτι καλυτερο....

Μη παρουμε Χρησταρα μου το τριτο το μακρυτερο..🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα μαι ευχαρηστημενος να προλαβαινω να ανεβαινω στα βουνα να το βλεπω.....

Για τα υπολοιπα δεν ειμαι αισιοδοξος.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Snowparty είπε:

Θα μαι ευχαρηστημενος να προλαβαινω να ανεβαινω στα βουνα να το βλεπω.....

Για τα υπολοιπα δεν ειμαι αισιοδοξος.....

Που φτάσαμε...να λέμε και ευχαριστώ που χιονίζει στις αετοφωλιες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Snow Junky είπε:

Που φτάσαμε...να λέμε και ευχαριστώ που χιονίζει στις αετοφωλιες 

Βαδιζουμε οπως πηγαινει ο καιρος....τουλαχιστον εχω κοντα τα 1000 μετρα και ειμαι συνεχεια βουνο....δεν μπορουμε να κανουμε και κατι.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα μου επιτρέψετε να ανεβάσω όλες τις επίμαχες ώρες από το σενάριο 6 γιατί είναι ότι πιο ακραίο (cyber) έχω δει εδω και πολύ καιρό...

gens-6-1-276.png

gens-6-0-276.png

gens-6-2-276.png

gens-6-1-288.png

gens-6-0-288.png

gens-6-2-288.png

gens-6-1-300.png

gens-6-0-300.png

gens-6-2-300.png

gens-6-1-312.png

gens-6-0-312.png

gens-6-2-312.png

gens-6-1-324.png

gens-6-0-324.png

gens-6-2-324.png

-16 στα 850 πάνω από τη Χαλκίδα και χιονοθύελλες απίστευτης έντασης είναι το σενάριο αυτο...

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Θα μου επιτρέψετε να ανεβάσω όλες τις επίμαχες ώρες από το σενάριο 6 γιατί είναι ότι πιο ακραίο (cyber) έχω δει εδω και πολύ καιρό...

gens-6-1-276.png

gens-6-0-276.png

gens-6-2-276.png

gens-6-1-288.png

gens-6-0-288.png

gens-6-2-288.png

gens-6-1-300.png

gens-6-0-300.png

gens-6-2-300.png

gens-6-1-312.png

gens-6-0-312.png

gens-6-2-312.png

gens-6-1-324.png

gens-6-0-324.png

gens-6-2-324.png

-16 στα 850 πάνω από τη Χαλκίδα και χιονοθύελλες απίστευτης έντασης είναι το σενάριο αυτο...

Δημήτρη είσαι 14 μέρες μπροστά. Κάντε υπομονή και φέτος θα φορεθεί πολύ το 4χ4. Για τα τζιπ αναφέρομαι. 😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

είχα γράψει το πρωί για το κύριο του ευρωπαϊκού για τις χαζομάρες που έδειχνε μετά τις 144 ώρες ότι το βράδυ θα δείχνει άλλα, νομίζω ότι είναι εμφανές από τις 120 ώρες ότι θα είναι διαφορετικό από το πρωινό του για μετά τις 8/12.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτό το σενάριο του τζίφου είναι σαν την ελπίδα με αναβολικά, πράγμα ασύλληπτο να φανταστεί κανείς, αν αναλογιστούμε την ήδη απίστευτα σφοδρή ένταση της κακοκαιρίας εκείνης… Αυτό δηλαδή τι θα έδινε; 1 μέτρο στο Σύνταγμα; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Δημήτρη είσαι 14 μέρες μπροστά. Κάντε υπομονή και φέτος θα φορεθεί πολύ το 4χ4. Για τα τζιπ αναφέρομαι. 😎

χαχα!!! ξέρεις κάτι είναι σχεδόν απίθανο σενάριο αλλά με την κυκλοφορία που φαίνεται αυτή τη στιγμή με τύχη (βουνό) δεν αποκλειεται παρόμοιο σεναριο εκει στα μέσα του μήνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, DIMITRIS είπε:

χαχα!!! ξέρεις κάτι είναι σχεδόν απίθανο σενάριο αλλά με την κυκλοφορία που φαίνεται αυτή τη στιγμή με τύχη (βουνό) δεν αποκλειεται παρόμοιο σεναριο εκει στα μέσα του μήνα.

Για αυτό έχω κρατήσει άδεια. Βλέπω να παίρνω άδεια και να φεύγω από Πελοπόννησο λίγο πριν το κλείσιμο των σχολείων. Χαχα. Το συγκεκριμένο σενάριο θα έδινε ρεκόρ σε όλα τα επίπεδα στη Χαλκίδα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

είχα γράψει το πρωί για το κύριο του ευρωπαϊκού για τις χαζομάρες που έδειχνε μετά τις 144 ώρες ότι το βράδυ θα δείχνει άλλα, νομίζω ότι είναι εμφανές από τις 120 ώρες ότι θα είναι διαφορετικό από το πρωινό του για μετά τις 8/12.

Ναι άνετα περιοχές να βλέπανε και διπλάσιο χιόνι από την Ελπίδα με ένα τέτοιο σενάριο. Φαντάσου τι lake effect θα είχε με το -17 στα 850 να είναι στις σποράδες, επικό σενάριο έστω και εικονικό (τι δε θα έδινα να το ζήσω μια φορά στη ζωή μου, θα ήταν πιο βιαίο ακόμη και από το 2004)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο σιβηρικος δείχνει να κρατά άμυνα ενώ το ζητούμενο που είναι το ψύχος να μείνει ακλόνητο εκεί στη Ρωσία και να μην διοχετευτεί ούτε στον Ατλαντικό αλλά ούτε να οπισθοχωρήσει σα να κερδίζει έδαφος σαν σενάριο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...