Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Εγω τον θελω να βγει οχι γιατι θα κανει κατι εδω αλλα πιστευω αμέσως μετά σε κλείσιμο δυτικα αφου περάσει ο αυλωνας και πιέσεις από ανατολή να ξεχύνονται παρατηρώ εδω και 2 μερες τα ανσαμπλ τοπαλυεουν για τις 27 με 30 αλλά για να ερθει πρπειε να ερθει αυλωνας πιο νωρίς αλλα δε χρειάζεται κιόλας να ερθει μεχρι εμας ,,,εκεί εχω εστιάσει το γραψα άλλωστε και πριν 3 μερες,  απλα δε πολυασχολουμαι γιατξ περιμενω αυριο τι θα γινει 

Με την νέα αναδίπλωση που κοιτάνε αν και πως θα γίνει?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Με την νέα αναδίπλωση που κοιτάνε αν και πως θα γίνει?

Ναι κοίτα κάποια ανσαμπλ του ευρωπαίου τη βγάζουν,...πάει να περάσει χαμηλο από πάνω μετά από το αντικείμενα και κλείνουν αρκετά τον Ατλάντικ ....ανατολικά λόγω Αυλώνα έχει γεμίσει κρύο και γυρνάει στα δυτικά,,το δείχνουν σενάρια εδώ και 4,5 μέρες και ακόμα συνεχίζουν τη φάση απλά αλλά στις 27 αλλά στις 29 η 30 ανάλογα με πιο τρόπο κλείνει ο αζορικος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προσωπικά κάτι σαν το σενάριο 14 έψαχνα να βρω, και να αφού υπάρχει ένα σενάριο (Δεν τα έχω δει τα υπόλοιπα ) γίνεται:

gens-14-1-192.png

 

δεν τα έχει τέλεια, αλλά ήθελε λίγο.

gens-14-0-192.png

 

Αμερική πιο πριν, έκανε πολλά και διάφορα

gensnh-14-1-120.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Εξαντλήθηκε,

 

 

αλλά.. δεν επανακυκλοφορεί!!

Ενα 1988 x2 θελω τωρα Μιχαηλ οσον αφορα τα κεντροβορεια για να στρωσει η κατασταση. Σκετο 1988 λιγο θα ειναι. 

Μας εβρασε ζωντανους τα καλοκαιρια με ρεκορ στους καυσωνες μας αφησε αχιονους και μας ταραξε στις θερμες εισβολες.Μας χρωσταει πολλα τωρα.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

@vorios_polos μια εικόνα λίγο πάνω από τα μέρη σου στις 24 Δεκέμβρη. 😂😂😎😎

Αντιθέτως, στη δεύτερη εικόνα φαίνεται ο ουρανός από το σπίτι του @GEORGE SNOWMAN όπου η μικρή νιώθει ευλογημένη που ζει σε ανατολικά προσηνεμα εδάφη. 

1280px-Ursa_Minor_and_Ursa_Major.jpg

575c6057d22017d8c6cff768614b7608_XL.jpg

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Σενάριο 22 ευρωαπιου στο τέλος είναι αυτό που ψάχνω εδω και καιρό αλλα δεν έρχεται με τίποτα 

Πωωω αριάδνη επί2 και πολύ πιο γενικευμένα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Πωωω αριάδνη επί2 και πολύ πιο γενικευμένα!

Χεχε θα έρθει και αυτό κάποια στιγμή που θα πάει... Το βάζω για αυτούς που έχουν την ίδια περιέργεια με εμένα😁

Απολαύστε υπεύθυνα...

gens-22-1-348.png

gens-22-0-348.png

 

gens-22-2-348.png

gens-22-1-354.png

gens-22-0-354.png

 

gens-22-2-354.png

gens-22-1-360.png

gens-22-0-360.png

gens-22-2-360.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σενάριο 31, είναι μεγάλο χιόνι (λίγο οι θερμοκρασίες με προβληματίζουν) και από τον αυλώνα που κοιτάω.

gens-31-1-198.pnggens-31-1-210.pnggens-31-1-216.pnggens-31-1-222.pnggens-31-1-228.pnggens-31-0-198.pnggens-31-0-216.pnggens-31-0-222.pnggens-31-0-228.pnggens-31-2-198.pnggens-31-2-216.pnggens-31-2-222.pnggens-31-2-228.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

@vorios_polos μια εικόνα λίγο πάνω από τα μέρη σου στις 24 Δεκέμβρη. 😂😂😎😎

Αντιθέτως, στη δεύτερη εικόνα φαίνεται ο ουρανός από το σπίτι του @GEORGE SNOWMAN όπου η μικρή νιώθει ευλογημένη που ζει σε ανατολικά προσηνεμα εδάφη. 

1280px-Ursa_Minor_and_Ursa_Major.jpg

575c6057d22017d8c6cff768614b7608_XL.jpg

Δεν βλέπω την ώρα να φαίνεται προσηνεμος και να τον αρπάξουμε στις 96 τα ΚΒ....να επανσκτισω την φήμη μου για αλλά 13 χρόνια...😁😁😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Δεν βλέπω την ώρα να φαίνεται προσηνεμος και να τον αρπάξουμε στις 96 τα ΚΒ....να επανσκτισω την φήμη μου για αλλά 13 χρόνια...😁😁😁

Προς το παρόν πρέπει να μας τον φέρεις στον πιάτο για να συνεχιστεί η παράδοση. Keep walking Βαγγέλη 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Berdon είπε:

Και φυσικά θα βάλω και αυτό το αντίστοιχο ας πούμε για προσήνεμο...

gens-45-1-348.png

gens-45-0-348.png

Σαλίγκαρος. Θέλω ένα να σκάει Ταιναρο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Προς το παρόν πρέπει να μας τον φέρεις στον πιάτο για να συνεχιστεί η παράδοση. Keep walking Βαγγέλη 😂

Δεν φταίει κανείς εγώ φταίω που επειδή χιονιζομουν στην Μήδεια τα παράτησα τότε για την επιδείνωση μιας και σκέφτηκα ότι εντάξει ήταν πολλά 13 χρόνια και μετά την ΩΚΕΑΝΙΔΑ θα ήταν μεγάλο χτύπημα. ..🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Σαλίγκαρος. Θέλω ένα να σκάει Ταιναρο..

Από όλα έχει ο μπουφές.😋

Πάντως βλέποντας αυτά τα σενάρια όπως και να το κάνουμε γεμίζεις μπαταρίες για τη συνέχεια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπον πριν λιγο γυρισα,βλεπω και ΑΕΚ και δεν ειδα πολυ λεπτομερως τα 12αρια.

Ο παιος εχει ουσιαστικα εκτος χιονοφαινομενων καποιες περιοχες οπου εγω πιστευω οτι θα χιονισει.Σημαντικο ειναι οτι σε περιοχες που θα υπαρχουν δυνατα φαινομενα τα επιπεδα παγοποιησης και το snowline πεφτουν πολυ ευκολα.Αρα επιμενω σε χιονοστρωση σε ολες τις πολεις της δυτ.Μακεδονιας με τη Φλωρινα να μπορει να φτασει και σε 20+ εκατοστα,Πτολεμαΐδα 15+.Κοζανη 10+ και Καστορια-Γρεβενα χιονοστρωση απο οριακη ως 5+.Ο παιος τις εχει ουσιαστικα εκτος.Εκτος εχει και τον Χορτιατη(χωριο) οπου πιστευω επισης θα στρωθει με σημαντικη αυξηση της χιονοστρωσης οσο ανεβαινουμε υψομετρο.

Ναουσα κ Εδεσσα ειναι εκτος στον παιο,πιστευω στην ενταση των φαινομενων να το γυριζει σε καθαρη χιονοπτωση.

Κομοτηνη θετει υποψηφιοτητα να χιονιστει κανονικα.Αλεξανδρουπολη πιστευω θα το παλεψει να το γυρισει. 

Μαγνησια κ βορεια ευβοια καλες χιονοπτωσεις πανω απο τα 700 και σημαντικες χιονοστρωσεις.

Αττικη ισως προλαβουν τα Βιλια να το δουν για λιγο Σαββατο αργα το βραδυ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Λοιπον πριν λιγο γυρισα,βλεπω και ΑΕΚ και δεν ειδα πολυ λεπτομερως τα 12αρια.

Ο παιος εχει ουσιαστικα εκτος χιονοφαινομενων καποιες περιοχες οπου εγω πιστευω οτι θα χιονισει.Σημαντικο ειναι οτι σε περιοχες που θα υπαρχουν δυνατα φαινομενα τα επιπεδα παγοποιησης και το snowline πεφτουν πολυ ευκολα.Αρα επιμενω σε χιονοστρωση σε ολες τις πολεις της δυτ.Μακεδονιας με τη Φλωρινα να μπορει να φτασει και σε 20+ εκατοστα,Πτολεμαΐδα 15+.Κοζανη 10+ και Καστορια-Γρεβενα χιονοστρωση απο οριακη ως 5+.Ο παιος τις εχει ουσιαστικα εκτος.Εκτος εχει και τον Χορτιατη(χωριο) οπου πιστευω επισης θα στρωθει με σημαντικη αυξηση της χιονοστρωσης οσο ανεβαινουμε υψομετρο.

Ναουσα κ Εδεσσα ειναι εκτος στον παιο,πιστευω στην ενταση των φαινομενων να το γυριζει σε καθαρη χιονοπτωση.

Κομοτηνη θετει υποψηφιοτητα να χιονιστει κανονικα.Αλεξανδρουπολη πιστευω θα το παλεψει να το γυρισει. 

Μαγνησια κ βορεια ευβοια καλες χιονοπτωσεις πανω απο τα 700 και σημαντικες χιονοστρωσεις.

Αττικη ισως προλαβουν τα Βιλια να το δουν για λιγο Σαββατο αργα το βραδυ.

Την Γουμένισσα ξέχασες !! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Λοιπον πριν λιγο γυρισα,βλεπω και ΑΕΚ και δεν ειδα πολυ λεπτομερως τα 12αρια.

Ο παιος εχει ουσιαστικα εκτος χιονοφαινομενων καποιες περιοχες οπου εγω πιστευω οτι θα χιονισει.Σημαντικο ειναι οτι σε περιοχες που θα υπαρχουν δυνατα φαινομενα τα επιπεδα παγοποιησης και το snowline πεφτουν πολυ ευκολα.Αρα επιμενω σε χιονοστρωση σε ολες τις πολεις της δυτ.Μακεδονιας με τη Φλωρινα να μπορει να φτασει και σε 20+ εκατοστα,Πτολεμαΐδα 15+.Κοζανη 10+ και Καστορια-Γρεβενα χιονοστρωση απο οριακη ως 5+.Ο παιος τις εχει ουσιαστικα εκτος.Εκτος εχει και τον Χορτιατη(χωριο) οπου πιστευω επισης θα στρωθει με σημαντικη αυξηση της χιονοστρωσης οσο ανεβαινουμε υψομετρο.

Ναουσα κ Εδεσσα ειναι εκτος στον παιο,πιστευω στην ενταση των φαινομενων να το γυριζει σε καθαρη χιονοπτωση.

Κομοτηνη θετει υποψηφιοτητα να χιονιστει κανονικα.Αλεξανδρουπολη πιστευω θα το παλεψει να το γυρισει. 

Μαγνησια κ βορεια ευβοια καλες χιονοπτωσεις πανω απο τα 700 και σημαντικες χιονοστρωσεις.

Αττικη ισως προλαβουν τα Βιλια να το δουν για λιγο Σαββατο αργα το βραδυ.

Τα των μοντελων το ξέρουμε ότι τα έχεις γιωργο, σαν τερματοφυλακας πως πας?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Petros21 είπε:

Τα των μοντελων το ξέρουμε ότι τα έχεις γιωργο, σαν τερματοφυλακας πως πας?

Τα νευρα μου...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Μιρμαηλ πως σου φάνηκε το σικον?

Λίγο χειρότερο από πριν, αλλά σε λογικά πλάισια. Πάντως πρέπει να γίνουν και άλλα πράγματα για να κατέβει αυλώνας, σωστός, και όχι όπως στο 12αρι αικον.. Κουράζομαι ήδη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Λίγο χειρότερο από πριν, αλλά σε λογικά πλάισια. Πάντως πρέπει να γίνουν και άλλα πράγματα για να κατέβει αυλώνας, σωστός, και όχι όπως στο 12αρι αικον.. Κουράζομαι ήδη

Όπως?για Αμερική μιλάς ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...