Jump to content
DIMITRIS

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά τα ενσεμπλες για το επόμενο επίμαχο διάστημα(7 Γενάρη περίπου). Δεν θέλουμε ακόμα να είναι τέλεια, από 27 Δεκεμβρίου και μετά πρέπει να είναι καλα

gens-31-0-372.png

gens-31-1-360.png

Επεξεργάστηκε από snow_evia
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Dimos είπε:

Καλημέρα παιδιά.

Πάντως οι αρκούδες στον Αρκτούρο είναι η πρώτη φορά εδώ και 31 χρόνια που πέφτουν τόσο νωρίς σε χειμερία νάρκη. Άρα η φύση μας δείχνει ότι έχουμε ένα ψυχρότερο ξεκίνημα χειμώνα τουλάχιστον.

https://left.gr/news/gia-ypno-pigan-oi-arkoydes-toy-arktoyroy?fbclid=IwAR2jCgUiJGNPA7W1k88D71e7s9SGLiyTLkSr_7lPTWxf5lEZr03f9yiwQow

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε σχέση με προχθές πάντως πολύ πιο ενθαρρυντικά τα σενάρια και κυρίως οι μέσοι όροι... Άνετα αλλάζει προς το καλύτερο για την περίοδο 2-8/1... Ας ελπίσουμε βεβαια να μην αλλάξει προς το χειρότερο αν και δεν νομίζω... ΤΟ ΑΙΣΘΆΝΟΜΑΙ 😝

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

λίγο πιο νότια και θα ήταν τέλειο. τρομερό για δυτικά, αλλά το συγκεκριμένο άξιζε μια πιο νότια τροχιά.

gens-15-1-360.pnggens-15-1-372.pnggens-15-1-384.pnggens-15-0-348.pnggens-15-0-360.pnggens-15-0-372.pnggens-15-0-384.pnggens-15-2-348.pnggens-15-2-360.pnggens-15-2-372.pnggens-15-2-384.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 minutes ago, Soto Weather said:

Εμείς λέμε τα δικά μας.... Φανταστείτε να ζούσαμε στην Ισπανία 😆

 

Ποια Ισπανία! Βρίσκομαι στο Μιλανο αυτή τη στιγμή του ιταλικού βορρά με 19 βαθμούς και έναν ήλιο που θέλεις αντιηλιακό!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

λίγο πιο νότια και θα ήταν τέλειο. τρομερό για δυτικά, αλλά το συγκεκριμένο άξιζε μια πιο νότια τροχιά.

gens-15-1-360.pnggens-15-1-372.pnggens-15-1-384.pnggens-15-0-348.pnggens-15-0-360.pnggens-15-0-372.pnggens-15-0-384.pnggens-15-2-348.pnggens-15-2-360.pnggens-15-2-372.pnggens-15-2-384.png

καπως ετσι "ξεπλενεται"

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Panagiotis said:

Ποια Ισπανία! Βρίσκομαι στο Μιλανο αυτή τη στιγμή του ιταλικού βορρά με 19 βαθμούς και έναν ήλιο που θέλεις αντιηλιακό!

Το είπα κυρίως για τον μέσο ορο😆

gens-31-1-324.png.de4aa331cc105e352b251015d754770a.png

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρώτη φορά μακρινός εμποδισμος σαν μια αρχή τάσης που φαίνεται να μας βολεύει....χάσαμε σιβηρικό χάσαμε αζορικο αυτό που φαίνεται είναι μια μιξη βολικου μπλοκάρισματος στα βόρεια β.δυτικα δυτικά και ν.δθτικα της Ευρώπης...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Ακόμη 96 ώρες υπομονή και μπαίνουμε στο διάστημα που αρχίζω να σερβίρω...6-10 μέρες πριν...😋😋😋

Φέρε μια φασόλια για μένα φιλε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανανέωσαν οι δείκτες.

ΝΑΟ ελάχιστα κάτω από 0 ΑΟ στο -1

Χονδρικά σπάσιμο πολικού στροβίλου και όχι επικίνδυνα δυτικά σενάρια.. εφόσον ο ναο δεν ξεφεύγει σε πολύ αρνητικές τιμές είμαστε καλά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, Filippos είπε:

Οι προσήνεμοι μετα τους σημερινους δεικτες πεστε σε χειμερια ναρκη και τα λεμε το 2025. 

Εξηγησε το μας λιγο φιλε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, Berdon είπε:

Καλημερα παιδιά! Εγώ πάντως βάζω την δορυφορική από την Ελλάδα ύστερα από την ψυχρή εισβολή ( τώρα πριν καποιες μέρες ) και τη δορυφορική από το 2001 ίδια σχεδόν μέρα έτσι για "σύγκριση"😁😁. Όπως λέει και ο φίλος από πάνω, ναι αυτό δεν είναι φυσιολογικό αν και όσο περνάνε τα χρόνια - δεν ξέρω για εμάς - αλλά ο κόσμος θα θεωρεί πως η ψυχρή εισβολή της μιας ημέρας είναι η αποκάλυψη της εποχής των παγετώνων... Ούτε το 2001 θεωρείται κάτι το φυσιολογικό απλώς έτσι για την πλάκα παραθέτω αυτές τις φωτό

snapshot-2023-12-18.jpg.59a72fc448f9666a3bf72bda83f1a9b8.jpg

snapshot-2001-12-19.jpg.56c9b229dfcf59d15815a78857b9fd4a.jpg

Οι ελπίδες για Ιανουάριο, αλλά δεν τολμώ να πω ότι είμαι αισιόδοξος... Θα δούμε έχουμε δρόμο ακόμα. Κεφάλι ψηλά και συνεχίζουμε.

Αρκετά κοντά χρονικά του 2001 με τον επίσης μεγάλο κέντροβόρειο χιονια του 1999 με χιονοκαταιγιδες  κάθε μέρα τότε σε Θεσσαλονίκη και Γιαννενα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μου αρέσει το αικον. Με δεδομένη την υπαρξη Αζορικού θα πρέπει να εγκλωβιστούν όσο καλύτερα 500αρια 850αρια γίνεται στην Ευρώπη για καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα. Θέλω χιόνι εχθές!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

54 minutes ago, Filippos said:

Οι προσήνεμοι μετα τους σημερινους δεικτες πεστε σε χειμερια ναρκη και τα λεμε το 2025. 

Εγώ λέω να πέσεις εσύ σε χειμερία νάρκη αφού από ότι φαίνεται δεν την παλεύεις. Και άσε εμάς τους υπόλοιπους καιρόφιλους να κάνουμε τα κουμάντα μας. Ε;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Kibo είπε:

Πλεον σχολιαζουμε χαρτες κυριολεκτικά 14 μερες μπροστα και κανουμε λες και ειναι 5 😛 😛 

Πλέον ξεκινάμε με το σε πόσες μέρες θα φανεί εικονικός χιονιάς αρχικά, μετα αν θα πάει πρώτη καρτελα και αν παει θα πανηγυρίσουμε σαν να χιόνισε χαχα 🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φιλαρακια να περασετε ολοι καλα..Υγεια και ολοι του χρονου να ειμαστε παροντες....!!!Να μην λειπει κανεις....Τις πιο θερμες ευχες μου απο το Κοκκινο Βοιωτιας....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανάθεμα και αν έχω διαβάσει μια φορά κάτι σωστό για τους δείκτες. Και εγώ πολλές φορές έχω πει κουταμαρες να το πω ευγενικά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, snow_attica είπε:

Εγώ λέω να πέσεις εσύ σε χειμερία νάρκη αφού από ότι φαίνεται δεν την παλεύεις. Και άσε εμάς τους υπόλοιπους καιρόφιλους να κάνουμε τα κουμάντα μας. Ε;

Ηρεμα,χρονιαρες μερες,μη χαλιεστε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...