Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην Αριάδνη πάντως δεν μας χιόνισε καλά στα βόρεια... Ζήτημα να έριξε για 5 ώρες και μετά τέλος απλά το έπιασε αμέσως γιατί είχε προηγηθεί -7 τα μεσημέρια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Πω πω..κάτι μου θυμίζει αυτό ...ωχχχχχχχχχ.... το έχω ξαναζήσει και ήταν και μάλιστα και σε άπειρα πιο κοντινές ώρες πάλι από σένα και δεν μιλούσαν για απλά χιόνια αλλά για θαψίματα..............και όχι μόνο τα μισά ..αλλά πάνω από 35 σενάρια από τα 50....!!!!🤣

Τότε ήταν 37 σεναρια και τα 20 μωβ και μάλιστα στις 180 ωρες γι αυτό και δεν ασχολούμαι ακομα αν δε φτάσει 120 μόνο χαβαλέ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Πω πω..κάτι μου θυμίζει αυτό ...ωχχχχχχχχχ.... το έχω ξαναζήσει και ήταν και μάλιστα και σε άπειρα πιο κοντινές ώρες πάλι από σένα και δεν μιλούσαν για απλά χιόνια αλλά για θαψίματα..............και όχι μόνο τα μισά ..αλλά πάνω από 35 σενάρια από τα 50....!!!!🤣

Η φωνή της λογικής, της εμπειρίας, της ψυχραιμίας, της σύνεσης,.......... της απαισιοδοξίας🤣

Γεια σου ρε Σωτήρη άρχοντα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χτυπησαν οι καμπανες  για ταση ρε παιδια κανενας χιονιας δεν κλειδωσε κ κανενας δεν ειπε κατι! περσι σικτιριζαμε τζιφο που μας εφτασε 116 ωρες με θαψιμο κ πηγε κουβα... 3 χρονια ξεκαθαρης κ απολυτης αχιονιας μαθαμε να χαιρομαστε κ με cyber χιονιαδες!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ΜΠΑΜΠΗΣ MJT είπε:

Η φωνή της λογικής, της εμπειρίας, της ψυχραιμίας, της σύνεσης,.......... της απαισιοδοξίας🤣

Γεια σου ρε Σωτήρη άρχοντα

Δεν είναι απαισιοδοξία φίλε Μπάμπη....απαισιοδοξία θα ήταν αν έδειχαν χιονιά τα μοντέλα στις 48-72 και έλεγα δεν θα ρίξει τίποτα......τώρα απλά είναι η λογική τι λέει γι αυτές τις ώρες....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Πω πω..κάτι μου θυμίζει αυτό ...ωχχχχχχχχχ.... το έχω ξαναζήσει και ήταν και μάλιστα και σε άπειρα πιο κοντινές ώρες πάλι από σένα και δεν μιλούσαν για απλά χιόνια αλλά για θαψίματα..............και όχι μόνο τα μισά ..αλλά πάνω από 35 σενάρια από τα 50....!!!!🤣

Βεβια και της 2 φορές που έγινε αυτο υπάρχει μια διαφορά ολα έφυγαν αντολικα ,,,τώρα νομίζω δε κινδύνευουμε απο αυτο μεχρι τις 11 μετα αν γίνει ειναι αλλη υπόθεση ..Εγώ πιο πολύ  φοβάμαι τα βροχοπχαμηλα που δε θα φτάνουν η τ  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Βεβια και της 2 φορές που έγινε αυτο υπάρχει μια διαφορά ολα έφυγαν αντολικα ,,,τώρα νομίζω δε κινδύνευουμε απο αυτο μεχρι τις 11 μετα αν γίνει ειναι αλλη υπόθεση ..Εγώ πιο πολύ  φοβάμαι τα βροχοπχαμηλα που δε θα φτάνουν η τ  

εμ αυτό λέμε ..προς το παρόν όχι μόνο δυτικά μπορεί να πάει αλλά και τίποτα μπορεί να μην έρθει/..........

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Τότε ήταν 37 σεναρια και τα 20 μωβ και μάλιστα στις 180 ωρες γι αυτό και δεν ασχολούμαι ακομα αν δε φτάσει 120 μόνο χαβαλέ 

120 και πολλές λες για πιθανό χιονιά κεντροβόρειας....κάτω από 90-100...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γιατί είναι τόσο δύσκολος ένας καθαρά ΚΒ χιονιάς; Τα χαμηλά έχουν την τάση να κινούνται νοτιότερα οπότε ευνοείται ο άξονας Ανατολικό Πήλιο-Βόλος-Βόρεια Εύβοια-Θήβα ή απλά είναι ατυχία τα τελευταία χρόνια;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, Berdon said:

Λουκούμι... 

Βάζω κάποια σενάρια για να διασκεδάσουμε...

Μην χαλιεστε για τον καιρό. Και εγώ πέταξα βλ@κεια το πρωί αλλά μας έχει φάει η βαρετοκαιρια. Υπομονή 

Έπος των επών το πρώτο...

18024071_gens-3-1-372(1).png.ff914ba7804917e602755f4e30cde086.pnggens-3-0-384.png.19b21609234b32c4acf7bcba2dbbd8c0.pnggens-3-2-372.png.185ea7cdc80fa4edfae65aef031b3014.png

 

gens-8-1-276.png.a28037bad1c6886745daa05780c7bc12.pnggens-10-0-276.png.30e961711e1ccb5270e02b4b449306c3.png

gens-12-1-264.png.08c7c586894347a69f10c7cb4ad37542.png

gens-15-1-360.png.ac5b564acc945a6cb1626f12414bb8c2.png

gens-10-1-276.png.7d850a6eb8d2976956fd8311a188a1e2.png

θα πουλουσα το νεφρο μου για να δω τι ενταση μπορουσε να βγαλει το πρωτο! και δεν κανω πλακα🤣 παναγια μου τερας.... 1 μετρο blizzard σε ενα 6ωρακι μπαμ μπαμ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, heavy snow said:

Βρε παιδια αυτο που γραφουμε οτι ο καιρος χρωσταει ειναι στην ιδια λογικη με τα ποστ που γραφουμε τα ατελειωτα μπινελικια με αστερακια χαχαχα την περιοδο της σηχαμενης βρωμοεποχη οταν μας βραζει ζωντανους και λεμε πχ αυτο ξεπλενεται με μισο μετρο χιονι κλπ και ειναι απλα ενας τροπος γραψιματος που εδω δειχνει καποιος δισαρεσκεια για το χαλι της αχιονιας.

Δεν γινεται να ποσταρεις διαφορετικα αν σε ενδιαφερει το χιονι μετα απο αυτο το χαλι στα κβ.

Τωρα εννοειται αν θελει να γραψει καποιος επιστιμονικο σοβαρο ποστ  εννοειται χαιρω πολυ δεν θα χραψει πουθενα το χρωσταει ο καιρος και ετσι ναι δεν χρωστα ουτε νιφαδα ουτε σταγονα βροχης σε κανεναν. 

Τωρα στο καιρικο σημειο που ειμαστε αν ειναι κεντροβορειος αυτος ο καποιος που περιμενει χιονια εννοειται θα γραψει στα α..... του το επιστιμονικο ποστ και φυσικα θα γραψει οτι χρωσταει και χρωσταει πολλα ο κ...... καιρος. Απλα ειναι τα πραγματα. 

ακριβως... αν ηταν ετσι η κεντρικη αφρικη θα επρεπε να δει 5 κακοκαιριες τυπου ντανιελ αν ηταν να τους το χρωσταει😆

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μοιρασμένα τα σενάρια από τα ανσάμπλ του απιου για μετά την 9/1 που σημάινει ότι όσες πιθανότητες έχουν να βγουν τα ψυχρά άλλες τόσες έχουν και τα θερμά σενάρια, οπότε το παρακολουθούμε αλλά μέχρι εκει!

ens_image.php?geoid=52508&var=201&run=12&date=2023-12-30&model=ecm&member=ENS&bw=1

ens_image.php?geoid=52806&var=201&run=12&date=2023-12-30&model=ecm&member=ENS&bw=1

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πάρα πολύ καλό σαν ¨λογική" το κοντρολ του παιου, τέτοια σενάρια πρέπει να επικρατήσουν σταδιακά από τα επόμενα τρεξίματα για να υπάρχουν πραγματικές ελπίδες για κάτι καλό (χιόνια στα κβ και βροχές εδώ)

gens-0-1-270.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στη βορεια ελλαδα σε συνολο αππ 9 εως 13 μονο 15 σεναρια δε πεφτουν κατω απο 0 ολα τα αλλα σε διαφοεριεκο χρονο πεφτουν ..το πιο εντυπωσιακό ειναι οτι και τα σεναρια με μειον 8 έχουν υετο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

πάρα πολύ καλό σαν ¨λογική" το κοντρολ του παιου, τέτοια σενάρια πρέπει να επικρατήσουν σταδιακά από τα επόμενα τρεξίματα για να υπάρχουν πραγματικές ελπίδες για κάτι καλό (χιόνια στα κβ και βροχές εδώ)

gens-0-1-270.png

ECM1-0.GIF.731c1a8032d5bdbc5629b29ffd12d58d.GIF

Μοιάζει με τον φοβερό χιονιά του 2014 εδώ. Τα πρασινάκια στην Σκανδιναβία και ο Αζορικός δεν πιάνει σαν μπάλα όλη την κεντρική Ευρώπη ώστε ο αυλώνας να έχει χώρο να μπει Ιόνιο. Πάμε σαν άλλοτε!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

υπάρχουν και αρκετα σενάρια βεβαια που είναι το απόλυτο τίποτα για την χώρα μας, ελπίζω τα κακα σεναρια να εξαφανιστούν σιγα σιγα στα επόμενα τρεξίματα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οπότε βλέποντας και τα βραδινά...

7-11 πρέπει να κυνηγήσουμε μια κακοκαιρία η οποία θα φέρει βροχές και χιόνια στα ορεινα...

11-15 αν πάνε όλα καλά θα χιονίζει μέχρι το κύμα στην ΔΚΒ Ελλάδα...

Το παρακολουθούμε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...