Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, Gary είπε:

Μάγκες εδώ και ώρα έχει μπει ένα κουνούπι μέσα στο σπίτι μου και με γυρωφερνει. Δεν υπάρχει χειμώνας δεν υπάρχει σωτηρία 

μπορει να ειναι καλοκαιρακιας ανοιξε τα παραθυρα να πεσει η θερμοκρασια κατω απο τους 20

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το τελευταίο σχόλιο για τη προηγούμενη χρονιά....καταστροφικά νασμαπλ ευρωαπιου 10 με 12 σεναρια μα2 χιονιζουν πλεον απο τα 42 εκ πρωι καθώς έχουν αλλάξει οι διατάξεις 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλή και όμορφη χρόνια σε όλη την παρέα από την Κέρκυρα μέχρι την Ρόδο και από την Αλεξανδρούπολη μέχρι την Καλαμάτα....υγεία παιδιά και ομορφες στιγμές σε όλους μας!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όχσοι δε με πιστεύετε δείτε τα διαγράμματα βγήκαν οταν πεφτει η τ οι κβ δεν έχουν υετο 

20 σεναρια με αυλωνα 30 χωρις 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλή και  ευλογημένη χρονιά σε όλους και στις οικογένειές σας παίδες..

Περαστικά σε όσους είναι κλινήρεις.. 

Προσοχή σε όσους θα κινηθείτε στους δρόμους..

Να είμαστε  ΟΛΟΙ εδω του  χρόνου  να μιλάμε για χάρτες, σφήνες, αντικυκλώνες να χαβαλεδιάζουμε, να γκρινιάζουμε να χαιρόμαστε.....

Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ens_image.png.69e94c619e3cc63bdd5e452f99e534f7.png

Κλασσικά όταν έρχεται το κρύο φεύγει ο υετός. Για να δούμε βέβαια. Ελπίζω μόνο να μην κάνει καμιά ξενερωσιά τύπου -3 -4 και μετά να μας πάει 2-3 βδομάδες άνω των κλιματικών όπως τις προηγούμενες φορές.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

ens_image.png.69e94c619e3cc63bdd5e452f99e534f7.png

Κλασσικά όταν έρχεται το κρύο φεύγει ο υετός. Για να δούμε βέβαια. Ελπίζω μόνο να μην κάνει καμιά ξενερωσιά τύπου -3 -4 και μετά να μας πάει 2-3 βδομάδες άνω των κλιματικών όπως τις προηγούμενες φορές.

Για 10 μέρες μπροστά έχει τέτοιο μέσο όρο, θα πάει και πιο κατω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Για 10 μέρες μπροστά έχει τέτοιο μέσο όρο, θα πάει και πιο κατω

μακάρι να πέσει. αν ο αυλώνας σκάσει δυτικά λογικά εδώ θα βρούμε υετό, η Τ είναι το θέμα, μην έχουμε καμιά χαζομάρα με 3-4 βαθμούς και βροχή. Πρέπει να εκμεταλλευτούμε και την παραμικρή ευκαιρία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλή χρονιά να έχουμε! Για εμένα ότι καλύτερο τα 12αρια για να αλλάξει η χρονιά.... ωραία ensemble απ' τα μοντέλα που αρχίζουν να θυμίζουν άλλες εποχές...

Ensemble Κωνσταντινουπολης ακόμη καλύτερα!!!! ΣΟΚ!!!!!

297154738_gfs-istanbul-tr-41n-29e(1).jpeg.a2157d1058e0071046dbbebb21fcb7be.jpeg

Είμαι ενθουσιασμένος😊

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 minutes ago, Γιαννιώτης Γ. said:

EDM1-216.GIF?31-0

Ιδανικό στήσιμο για τη Βόρεια χώρα με αντικυκλώνα στη σωστή θέση και χαμηλό με σωστό προσανατολισμό ισοβαρών και κέντρο στα 1005. Πολύ σημαντικό ώστε το χαμηλό να έχει αργή κίνηση και όχι μια κακοκαιρία μερικών ωρών. 

Επεξεργάστηκε από dubnsnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Winterlove είπε:

Καλή χρονιά να έχουμε! Για εμένα ότι καλύτερο τα 12αρια για να αλλάξει η χρονιά.... ωραία ensemble απ' τα μοντέλα που αρχίζουν να θυμίζουν άλλες εποχές...

Ensemble Κωνσταντινουπολης ακόμη καλύτερα!!!! ΣΟΚ!!!!!

297154738_gfs-istanbul-tr-41n-29e(1).jpeg.a2157d1058e0071046dbbebb21fcb7be.jpeg

Είμαι ενθουσιασμένος😊

Και εγώ φίλε, και εδώ το διάγραμμα του Ευρωπαίου 

ecmwf-istanbul-tr-412n-2.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

50 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Όχσοι δε με πιστεύετε δείτε τα διαγράμματα βγήκαν οταν πεφτει η τ οι κβ δεν έχουν υετο 

20 σεναρια με αυλωνα 30 χωρις 

Όλα μια χαρά γιατί ακόμα δεν ξέρει κανένας. Και κβ να φαίνεται ότι βγαινει στις επόμενες μέρες ειναι δύσκολο να πιάσουν τον χιονουετο στις 4 μέρες και πανω χωρίς μεγάλες αποκλησεις και οι διαφορές μπορεί να είναι η μέρα με την νύχτα.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, dubnsnow είπε:

Ιδανικό στήσιμο για τη Βόρεια χώρα με αντικυκλώνα στη σωστή θέση και χαμηλό με σωστό προσανατολισμό ισοβαρών και κέντρο στα 1005. Πολύ σημαντικό ώστε το χαμηλό να έχει αργή κίνηση και όχι μια κακοκαιρία μερικών ωρών. 

Είμαι και γω στο παιχνίδι ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...