Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, ΜΠΑΜΠΗΣ MJT είπε:

Με πρόλαβες Σπύρο..

Λίγη προσοχή στον τρόπο που  εκφραζόμαστε παίδες 

Το κλίμα τόσο καιρό είναι εξαιρετικο

Και θα ήταν κρίμα να χάλασει

Συγνώμη για το οφτοπικ 

Συνεχίζουμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ens_image.php?geoid=52137&var=201&run=12

Αυτό είναι το καλύτερο διάγραμμα που έχουμε δει εδώ και μήνες! Αν βγει ή όχι δεν το ξέρουμε, γι' αυτό και είμαστε όλοι εδώ για να τα συζητάμε, για να γελάμε, για να ενθουσιαζόμαστε όταν δείχνει κάτι ωραίο ακόμη και μακριά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόνο και μόνο ότι δυτικιζουμε γρήγορα πολύ καλό, με τον τζιφο να έχει το ανατολικότερο σενάριο με διαφορα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, yiannis_volos είπε:

ens_image.php?geoid=52137&var=201&run=12

Αυτό είναι το καλύτερο διάγραμμα που έχουμε δει εδώ και μήνες! Αν βγει ή όχι δεν το ξέρουμε, γι' αυτό και είμαστε όλοι εδώ για να τα συζητάμε, για να γελάμε, για να ενθουσιαζόμαστε όταν δείχνει κάτι ωραίο ακόμη και μακριά.

Βόλος ρε φίλε 

Η καλύτερη καιρικη περιοχή της Ελλάδος 

Από τυφώνες, μέχρι χιόνοκαταιγίδες με το τσουβάλι μέσα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Το κλίμα τόσο καιρό είναι εξαιρετικο

Και θα ήταν κρίμα να χάλασει

Συγνώμη για το οφτοπικ 

Συνεχίζουμε 

Όταν βλέπω πανηγύρι σε ένα σενάριο που τρέχει μόνο του τι να κάνω? Φυσικαι και μου αρεσει το χιονι να το βλεπω παντου στα πεδινα αλλα οχι οταν τρεχει ενα σεναριο μονο του και ειναι και ακυρο να χαιρομαστε και να δεχομαι και εντολες κιολας!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βγήκε η διάγνωση...τα ανσμπλ είναι καλοήθεις...άλλωστε ο ισλανδικοαζορικογροιλανδικος δεν θα ευνοήσει αυτούς που τον βρίζουν...😁😁...Μιχαήλ που είσαι?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

Σε ένα σενάριο επιστημονικής φαντασίας κάνει αποκοπη το -20 στην Ελλάδα, στριφογυρίζει για 5 μέρες , βγαίνουμε όλοι στα χιονισμένα λιβάδια βόρειοι νότιοι και αγαπιόμαστε για 2 χρόνια τουλάχιστον 

Ποιο?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Γιαννιώτης Γ. είπε:

Όταν βλέπω πανηγύρι σε ένα σενάριο που τρέχει μόνο του τι να κάνω? Φυσικαι και μου αρεσει το χιονι να το βλεπω παντου στα πεδινα αλλα οχι οταν τρεχει ενα σεναριο μονο του και ειναι και ακυρο να χαιρομαστε και να δεχομαι και εντολες κιολας!

Αυτό Γιώργο μου το κάνουμε όλοι ενίοτε...πολλές φορές και σε στυλ πλάκας και του στυλ να χάμε να λέγαμε ..μπορει ο καθένας να πανηγυρίζει για τον τόπο του όσο θέλει ρε συ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Γιαννιώτης Γ. είπε:

Όταν βλέπω πανηγύρι σε ένα σενάριο που τρέχει μόνο του τι να κάνω? Φυσικαι και μου αρεσει το χιονι να το βλεπω παντου στα πεδινα αλλα οχι οταν τρεχει ενα σεναριο μονο του και ειναι και ακυρο να χαιρομαστε και να δεχομαι και εντολες κιολας!

Μην χαλιεσαι ρε φίλε 

Και το παλικάρι που στο ανέφερε δεν στο είπε με αυτό τον τρόπο 

Όλοι καιρό τρελαμένοι είμαστε. 

Δεν αξίζει να χαλιομαστε για μικροπραγματα

Παμε παρακάτω, αλλά έχουν σημασία τώρα 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ότι κοιτάμε κάτι για 9-10 μέρες μετά δεν σημαίνει ότι έχουμε την βεβαιότητα ότι θα βγει. Σχολιάζουμε το τρέξιμο, κοιτάμε και τα ens μπας και υποστηρίζεται έστω από λίγα σενάρια και μέχρι εκεί. Πάμε παρακάτω στο επόμενο τρέξιμο να δούμε αν θα βγάλει κάτι παρόμοιο. Κανείς δεν έκλεισε συμβόλαιο με τον χιονιά από 10 μέρες πριν, κανείς δεν πανηγυρίζει. Κοιτάμε, σχολιάζουμε και αναμένουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Γιαννιώτης Γ. είπε:

Όταν βλέπω πανηγύρι σε ένα σενάριο που τρέχει μόνο του τι να κάνω? Φυσικαι και μου αρεσει το χιονι να το βλεπω παντου στα πεδινα αλλα οχι οταν τρεχει ενα σεναριο μονο του και ειναι και ακυρο να χαιρομαστε και να δεχομαι και εντολες κιολας!

Πρώτον καμία εντολή δεν έδωσα όταν ακόμα δεν άρχισε να ανανέωνη ο μέσος όρος λες άκυρο το κύριο συνεχίστε τις δουλειές!επισεις δεν χάρηκα μόνο εγώ αλλά οι περισσότεροι και δεν έβγαλε μόνο το κύριο του Αμερικάνου καλό σενάριο αλλά και το icon και γκεμ και ουμκο!οποτε γιατί να μην χαρούμε ;έστω και σαν τάση !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Σε γενικες γραμμες ειναι καλα τα 12αρια και αφηνουν υποσχεσεις...Αρχικα μπαινουμε επιτελους σε πιο χειμερινο μοτιβο...Αλλα θελουμε αρκετες βελτιωσεις για να φτασουμε στο πεδινο χιονι...

Πρεπει παση θυσια να εκμεταλλευτουμε το επομενο δεκαπενθημερο..Η κυκλοφορια ειναι ευνοικη...Οι παντες μπορει να βγουν κερδισμενοι σε πρωτη η δευτερη φαση...Δεν εχει σημασια σε ποιο πεδινο μερος θα χιονισει πρωτα..Αρκει να γινει η αρχη...Ας προσεγγισει το ψυχος τη χωρα,ας αρχισουν οι ψυχρες αεριες μαζες να κατεβαινουν στα βαλκανια και εχει ο θεος..Να θυμισω οτι φετος δεν μπορει καλα καλα να μπει το 0 στα 850...

Ολα ειναι θεμα κυκλοφοριας..Κανονες και νομοι στον καιρο δεν μπαινουν..Εαν θελει να μας θαψει,θα μας θαψει...Ο καιρος δεν ειναι ουτε προσηνεμος,ουτε Αθηναιος ουτε τιποτα...Ουτε διακρισεις κανει ουτε δικαιος η αδικος ειναι..Ολα ειναι θεμα συγκυριων....Δυστυχως αν και ειμαστε μικρη χωρα σε εκταση,πανελλαδικος δυσκολα μπορει να βγει...Αλλα σε διαφορετικες φασεις μπορουμε ολοι να χιονιστουμε...Χαλαρα και βλεπουμε βημα βημα...

Αρχικα να φυγουν αυτες οι σιχαμενες μερες στην καρδια του χειμωνα.... 

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Αυτό Γιώργο μου το κάνουμε όλοι ενίοτε...πολλές φορές και σε στυλ πλάκας και του στυλ να χάμε να λέγαμε ..μπορει ο καθένας να πανηγυρίζει για τον τόπο του όσο θέλει ρε συ...

ισως εγω τα αντιμετωπιζω λιγο πιο ρεαλιστικα τα πραγματα μαλλον...

Τεσπα προχωραμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, g_ar είπε:

-18αρι γεμάτο στο ύψος της Λαμίας, -20 στον Βόρειο Έβρο, μιλάμε για παράνοια. Όχι απλά θα έσπαγαν-θα συντρίβονταν ρεκόρ δεκαετιών…

Χωρίς χιόνι κάτω κανένα ρεκόρ δεν θα έσπαγε,χωρίς χιονοσκεπες έδαφος το ξεχνάς.Απλα θα είχε χαμηλότερες Τ από το φυσιολογικό 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΛΟΙΠΟΝ ΛΙΓΟ ΠΡΟΣΟΧΗ...ΜΕ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΡΙΒΗ ΕΔΩ ΝΕΣΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΛΑΚΑ ΚΑΙ ΧΑΒΑΛΕ ΜΕΧΡΙ ΞΑΙ ΚΑΖΟΥΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΦΤΑΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΕ ΧΑΜΕΝΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΟΠΟΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΟΠΩΣ ΤΟ ΧΤΙΣΑΜΕ ΕΤΣΙ ΥΑ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ.ΠΡΙΒΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΦΑΝΟΣ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ.ΕΔΩ ΣΥΝΗΠΑΡΧΟΥΝΕ ΔΚΒΠΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΙΕΡΟ ΔΙΣΚΟΠΟΤΗΡΟ ΠΛΕΟΝ ΟΠΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΘΟΥΜΕ Η ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΑΣ.ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΝΑ ΦΕΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΟΗΘΗ ΤΩΡΑ...😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Γιαννιώτης Γ. είπε:

ισως εγω τα αντιμετωπιζω λιγο πιο ρεαλιστικα τα πραγματα μαλλον...

Τεσπα προχωραμε 

Ρεαλιστικά και καιρός σημαίνει 3-5 μέρες και πολύ σε λέω...εδώ δεν βλέπεις που έχουμε ψύχωση με την "μαντεψια" των 10+ ...😁😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

Σε ένα σενάριο επιστημονικής φαντασίας κάνει αποκοπη το -20 στην Ελλάδα, στριφογυρίζει για 5 μέρες , βγαίνουμε όλοι στα χιονισμένα λιβάδια βόρειοι νότιοι και αγαπιόμαστε για 2 χρόνια τουλάχιστον 

Ριχτό μέσα, να κάνουμε ένα οφθαλμολουτρο όλοι μας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ξέρω αν θα χιονίσει, πάντως μετά το σημερινό σίχαμα των 21.1 βαθμών, και μόνο που βλέπω στο διάγραμμα τον μέσο όρο κάτω από τα κλιματικά για 7 μέρες μου αρκεί για την ώρα.

ens_image.php?geoid=52137&var=201&run=12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Γιαννιώτης Γ. είπε:

ισως εγω τα αντιμετωπιζω λιγο πιο ρεαλιστικα τα πραγματα μαλλον...

Τεσπα προχωραμε 

Φιλε μου Γιώργο και συ έχει τύχει να λες για υπογλώσσια σε σενάρια των 300 ωρών κιόλας όπως και οι περισσότεροι από δω μεσα εξάλλου..Οπότε ας μη κριτικαρουμε καλυτερα τον ενθουσιασμό άλλων παιδιών 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, athper είπε:

Αν δεν χιονιστουμε φέτος, που για εκεί πάει το πράγμα, του χρόνου τέτοιο καιρό θα έχουμε να χιονιστουμε 4 χρόνια. Γενάρη του 21 ήταν η τελευταία φορά. Αντε, δεν είναι 5,είναι 4..Εκτός αν χιονιστουμε στο ενδιάμεσο, Αυγουστο ξέρω γω.. Χαχαχαχα χαχαχαχα 

Δεν γινετε να μετρας χρονια αλλα χειμωνες στα χιονια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Δεν ξέρω αν θα χιονίσει, πάντως μετά το σημερινό σίχαμα των 21.1 βαθμών, και μόνο που βλέπω στο διάγραμμα τον μέσο όρο κάτω από τα κλιματικά για 7 μέρες μου αρκεί για την ώρα.

ens_image.php?geoid=52137&var=201&run=12

Aυτό θα έλεγα κι εγώ φίλε Γιάννη... ότι μετά από τόσο ζεστό διάστημα χωρίς κανένα ενδιαφέρον και μετά το περσινό ανύπαρκτο χιεμώνα και μόνο σαν πιθανότητα να συμβούν οι παρακάτω χάρτες και τα διαγράμματα είναι ευχής έργο....λίγο κρύο λίγο χειμώνα.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...