Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Και μόνο που εμφανίστηκε ο Κώστας στην ανάλυση χαρτών οι προσήνεμοι πρέπει να πανηγυρίζουν...........😉

Μολις κλειδωσει θα χουμε ευχες για πανελλαδικο στο επομενο....🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Harrius είπε:

Πολύ σωστό αυτό και εάν δεν κάνω και λάθος τα μοντέλα δεν μπορούν να "δουν" πιθανό aegean effect!. Μακάρι να τρίβουμε τα μάτα μας το άλλο ΣΚ!

Το τέλειο θα ήταν να κάτσει κι ένα -30 στα 500, που διαφαίνεται ως προοπτική, έστω και οριακά.....Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους με λίγη τύχη!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ensembles 12αριού Τζίφου για τον Βόλο…

IMG_7032.gif.6abad046ccb9ecce22ffcf5a63ebd9e2.gif

Ας ελπίσουμε στο 0αρι να τρίβουμε τα μάτια μας… Αναμονη για τα ενς του παιου και τα λέμε στα 0αρια! Δεν θα κάτσω να δω τα 18αρια γιατί πάντα δείχνουν ότι ναναι…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Δεν έβαλες το συμπλήρωμα όμως....Πάντα ο Κώστας ψάχνει να χιονιστούν όσοι πιο πολλοί και οι ελπίδες δεν χάθηκαν ακόμη για κανέναν!!

Ναι εννοείται αυτό δεν χρειάζεται να το γραψω.....😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Avalanche είπε:

Παλληκάρια ξέρουμε που θα πάει ο Αυλώνας ήδη.........ο κύβος ερρίφθη...

Κρήτη και Νησιά Αιγαίου 

IMG20240107205544.jpg

received_220687311091058.jpeg

received_1618327135574243.jpeg

Πειτε μας και ονόματα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Κρατήστε τη διαφορά από ένα -10 πχ στα 850hpa και με την θάλασσα του Αιγαίου στους 18οC.....διαφορά 28β. και μείγμα φωτιά!!

Και πάλι δεν με ευνοεί εμένα τέτοια κακοκαιρία λόγο τον ανέμων που θα ήταν ισχυρή λογικά ότι.Επιπλέον αυτοί που θα είχαν φαινόμενα σε αυτού του τύπου κακοκαιρία θα ήταν Εύβοια ,Αττική,Βοιωτία διορθωσεμαι άμα κάνω λάθος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

με αυτα και με τα αλλα μονο ο βολος βλεπει χιονι... με ευχαριστει απο τη μια με στεναχωρει για τους υπολοιπους... πραγματικα μου ειναι πολυ σκετο και ξενερωτο να χιονιζει μονο σε εμενα, αληθεια ( δε λεω πως θα βγει σον και καλα ετσι απλα το λεω )

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Πελοποννήσιος είπε:

Και πάλι δεν με ευνοεί εμένα τέτοια κακοκαιρία λόγο τον ανέμων που θα ήταν ισχυρή λογικά ότι.Επιπλέον αυτοί που θα είχαν φαινόμενα σε αυτού του τύπου κακοκαιρία θα ήταν Εύβοια ,Αττική,Βοιωτία διορθωσεμαι άμα κάνω λάθος 

Ετσι ακριβως ειναι...στο λεω εγω που ειμαι απο φθιωτιδα....μονο αν φθιωτιδα πιανει.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπραβο ρε καρντασια μου για την κοπη της πιτας..Καλη χρονια να εχετε τοσο εσεις οσο και οι δικοι σας ανθρωποι...Υγεια και χιονια πολλα στα μερη σας...

Αυριο κοβουν και οι προσηνεμοι την πιτα τους...🤣

Arni-Souvlas-Roymeli-53-gastronomos-610x762 (1).jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καποιες σκεψεις. 

1. Ο Ευρωπαίος αν εβγαινε θα εδινε ενα 6 ωρο εντονης χιονοπτωσης με χιονοστρωση μεχρι τον καυσωνακια. 

2. Συνηθως τα μοντελα υποεκτιμουν την δυτικη κινηση του αυλωνα. Μην σας κανει έντυπωση αν παμε κ αλλο δυτικα μεχρι Τεταρτη. 

3. Κλειδωνουμε στα 12αρια της Πεμπτης. Τα σεναρια μπορει να χειροτερεψουν ξανα μεχρι τοτε

4. Ακομα κ 1 μερα πριν μην περιμενουμε απολυτη συγκλιση των μοντέλων

5. Υετο κοιταμε την Παρασκευή

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Soto Weather είπε:

με αυτα και με τα αλλα μονο ο βολος βλεπει χιονι... με ευχαριστει απο τη μια με στεναχωρει για τους υπολοιπους... πραγματικα μου ειναι πολυ σκετο και ξενερωτο να χιονιζει μονο σε εμενα, αληθεια ( δε λεω πως θα βγει σον και καλα ετσι απλα το λεω )

Είμαστε στις 130+ ώρες, όλα αλλάζουν προς το καλό και προς το κακό. Συνήθως όταν ρίχνει καλά εδώ ρίχνει και σε Λαμία και Θήβα. Φυσικά αναλόγως και πως θα βγει η σύγκλιση ευνοείται κάποια περιοχή πιο πολύ. Φεεεετα και βλέπουμε και αύριο. Πάμε όμως πρώτα για τον χιονοαρμαγεδών στα Χάνια την Τρίτη, μην γίνει καμιά στραβή και χαθεί.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Snowparty είπε:

Ετσι ακριβως ειναι...στο λεω εγω που ειμαι απο φθιωτιδα....μονο αν φθιωτιδα πιανει.....

Κοίτα εγώ το λέω ως προσυνεμος που στην θεωρία και εδώ που μένω στην Αργολίδα δεν έχω πάρει τίποτα από Μήδεια,Ελπίδα,Μπάρμπαρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, yiannis_volos said:

Είμαστε στις 130+ ώρες, όλα αλλάζουν προς το καλό και προς το κακό. Συνήθως όταν ρίχνει καλά εδώ ρίχνει και σε Λαμία και Θήβα. Φυσικά αναλόγως και πως θα βγει η σύγκλιση ευνοείται κάποια περιοχή πιο πολύ. Φεεεετα και βλέπουμε και αύριο. Πάμε όμως πρώτα για τον χιονοαρμαγεδών στα Χάνια την Τρίτη, μην γίνει καμιά στραβή και χαθεί.

οπως ειπαν και τα παιδια πιο πανω δυσκολα βγαζει λιγο υετο στα προσηνεμα διοτι παρολο που δεν εχουμε καλα 500 η διαφορα θερμοκρασιας αερα με θαλλασας ειναι μεγαλη και ισως εκει "βρασει" η θαλασσα και βγαλει φαινομενα τα οποια δεν μπορει να αποτυπωσει κανενα μοντελο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Πελοποννήσιος είπε:

Κοίτα εγώ το λέω ως προσυνεμος που στην θεωρία και εδώ που μένω στην Αργολίδα δεν έχω πάρει τίποτα από Μήδεια,Ελπίδα,Μπάρμπαρα 

Από ελπίδα τίποτα; Σε εμάς στη Νεμέα έφτασε τους 45 πόντους τότε!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, γιωργος τ είπε:

Από ελπίδα τίποτα; Σε εμάς στη Νεμέα έφτασε τους 45 πόντους τότε!

Ναι έκανε ένα πέρασμα φαντάσου μέχρι την ευθεία Λιμνών Μυκήνες και από εκεί και κάτω τίποτα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...