Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

45 λεπτά πριν, Galanto είπε:

5,6 σεναρια πανω απο 10 ποντο..10 σεναρια του ευρωαπιου μου ριχνουν πανω απο 5 πόντους και καμία 15 αρια απο πασπαλα μεχρι 5...Μεγάλη βελτιωση πολυ μάπα το κυριο και το κοντρολ θα χει πιο ωραια ανσαμπλ 

που τα είδες ρε τρελέ;.....μόλις 4 σενάρια στα 51 είναι κοντά στο τζεμ ικον.....και άντε αλλα 4 που πλησιάζουν κάπως την λογική όλα μα όλα τα υπόλοιπα δεν πρέπει να έχουν καν συννεφιά στην Μακεδονία....χαχαχα

τα είδα όλα ένα ένα στο Meteociel.... γενικά χάλια  τα περισσότερα κοντά στο κύριο και χειρότερα για εμάς πάντα.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sotos*snow είπε:

που τα είδες ρε τρελέ;.....μόλις 4 σενάρια στα 51 είναι κοντά στο τζεμ ικον.....και άντε αλλα 4 που πλησιάζουν κάπως την λογική όλα μα όλα τα υπόλοιπα δεν πρέπει να έχουν καν συννεφιά στην Μακεδονία....χαχαχα

τα είδα όλα ένα ένα στο Meteociel.... γενικά χάλια  τα περισσότερα κοντά στο κύριο και χειρότερα για εμάς πάντα.... 

Ρε συ είναι διορθωμένο το μνμ και δε μ άφηνα να το επεξεργαστώ ήθελα να το κάνω 5,6 πάνω από5 πόντο και 10 από Πασπαλά μέχρι 5 πόντο  αλλα δε με διορθωθηκε και κολλησε και το στειλε και 2 φορες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

που τα είδες ρε τρελέ;.....μόλις 4 σενάρια στα 51 είναι κοντά στο τζεμ ικον.....και άντε αλλα 4 που πλησιάζουν κάπως την λογική όλα μα όλα τα υπόλοιπα δεν πρέπει να έχουν καν συννεφιά στην Μακεδονία....χαχαχα

τα είδα όλα ένα ένα στο Meteociel.... γενικά χάλια  τα περισσότερα κοντά στο κύριο και χειρότερα για εμάς πάντα.... 

 7,ι8 με αυλωνα ιονιο αδριατικη εχει και καποια που μνειβορεια ο αυλωνας εμενα με χιονιζουν κκ αυτα με 2,3 χιλιοστα .,,οχι οτι θα βγουν 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπόν αυριο τελευταία μέρα βελτίωσης να πάει ο αυλωνας αδριατικη ιονιο ....αν δε γίνονται πανε ανατολικα χαιρετάει οι κβ πρωτα και τη θέση μας παίρνουν οι Θεσσαλοί 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο μ.ο. του ευρωπαίου είναι λίγο πιο ανατολικά από το κύριο γιατί υπάρχουν 5-6 σενάρια πολυ ανατολικά, αν δεν υπήρχαν αυτά θα ήταν και καλύτερος από το κύριο.

Πάμε καλά αν αναλογιστούμε πόσο άλλαξε ο ευρωπαίος (κύριο και ανσάμπλ) από το πρωινό του τρέξιμο μέχρι το 12αρι.

Εννοείται ότι ακόμη θα γίνουν αλλαγές, τίποτα δεν έχει κλειδώσει αλλά τα τέλεια τρεξίματα (αν έρθουν) δεν τα θέλω στις 120-144 ώρες, τα θέλω στις 96-72 ώρες.

Θέλει αρκετή υπομονή και είναι κρίσιμα τα τρεξίματα μέχρι την Τρίτη.

Ελπίζω να σταθούμε τυχεροί (βόρειοι, κεντρικοί και νότιοι - η κακοκαιρία μπορεί να αφορά όχι μόνο ανατολικά προσήνεμα)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεγάλη μάχη για τον αυλώνα. Υπάρχουν τουλάχιστον 3-4 ιστορικοί προσηνέμων στα Ensembles του ECMWF και αρκετές αξιοπρεπείς πέτσες μέχρι αρκετά χαμηλά. Τα ρεαλιστικά σενάρια είναι του UKMO και του ECMWF αυτή τη στιγμή. Έχουμε 3-4 το πολύ runs για αξιοπρεπείς μετατοπίσεις. Μετά θα αρχίσουν οι λεπτομέρειες (<120h).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

που τα είδες ρε τρελέ;.....μόλις 4 σενάρια στα 51 είναι κοντά στο τζεμ ικον.....και άντε αλλα 4 που πλησιάζουν κάπως την λογική όλα μα όλα τα υπόλοιπα δεν πρέπει να έχουν καν συννεφιά στην Μακεδονία....χαχαχα

τα είδα όλα ένα ένα στο Meteociel.... γενικά χάλια  τα περισσότερα κοντά στο κύριο και χειρότερα για εμάς πάντα.... 

Έχει κάτι λίγα οκ, 

image.png.99b7b64250f65680e40915b79c7ffe72.png

image.png.8fb5e98ea2c55d691d656bd6875bc5bc.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπάρχουν παρα πολλά που μπορούν να αλλάξουν φαίνεται από τη διασπορά των ανσάμπλ, έχουμε αρκετό δρόμο ακόμη και ελπίζω να πάμε στο σωστό...

image.png.2524c42d0408207f7ae71280eb19519e.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Λοιπόν αυριο τελευταία μέρα βελτίωσης να πάει ο αυλωνας αδριατικη ιονιο ....αν δε γίνονται πανε ανατολικα χαιρετάει οι κβ πρωτα και τη θέση μας παίρνουν οι Θεσσαλοί 

Η λογική λέει ότι αφού επιμένουν τζίφος και ευρωπαίος και το ούκμο έγινε λίγο χειρότερο πάμε προς τούμπα μικρότερων μοντέλων αρχής γενομένης από το 18άρι icon/.......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρε παιδιά τι έγινε; Διαβάζω τις σελίδες με μια αγωνία απ το πουθενά!!!

Παιζει δηλαδή για χιόνι πεδινό η Ιστιαια;;;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, DIMITRIS είπε:

Υπάρχουν παρα πολλά που μπορούν να αλλάξουν φαίνεται από τη διασπορά των ανσάμπλ, έχουμε αρκετό δρόμο ακόμη και ελπίζω να πάμε στο σωστό...

image.png.2524c42d0408207f7ae71280eb19519e.png

Πιστεύω πια μόνο θα φτιάχνουν, ίσως στα κοντινά χάσουμε κάτι, πχ λίγες ώρες υετου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, Berdon said:

Σενάριο 41...ονειρο.

gens-41-0-144.png

gens-41-1-144.png

Αυτό φίλε αν έβγαινε θα ήταν μια ντοπαρισμένη μηδεια με συνδυασμό ελπίδας,ΜΠΟΜΠΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, fufutos είπε:

Αυτό φίλε αν έβγαινε θα ήταν μια ντοπαρισμένη μηδεια με συνδυασμό ελπίδας,ΜΠΟΜΠΑ

Χαχαχα πολύ θα ήθελα να δω σε τίτλους εφημερίδων: "Η ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑ ΜΠΟΜΠΑ ΘΑ ΣΑΡΩΣΕΙ ΤΗΝ ΧΩΡΑ"😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Ο μ.ο. του ευρωπαίου είναι λίγο πιο ανατολικά από το κύριο γιατί υπάρχουν 5-6 σενάρια πολυ ανατολικά, αν δεν υπήρχαν αυτά θα ήταν και καλύτερος από το κύριο.

Πάμε καλά αν αναλογιστούμε πόσο άλλαξε ο ευρωπαίος (κύριο και ανσάμπλ) από το πρωινό του τρέξιμο μέχρι το 12αρι.

Εννοείται ότι ακόμη θα γίνουν αλλαγές, τίποτα δεν έχει κλειδώσει αλλά τα τέλεια τρεξίματα (αν έρθουν) δεν τα θέλω στις 120-144 ώρες, τα θέλω στις 96-72 ώρες.

Θέλει αρκετή υπομονή και είναι κρίσιμα τα τρεξίματα μέχρι την Τρίτη.

Ελπίζω να σταθούμε τυχεροί (βόρειοι, κεντρικοί και νότιοι - η κακοκαιρία μπορεί να αφορά όχι μόνο ανατολικά προσήνεμα)

Ρε συ Δημήτρη βάλε και μένα μέσα(ανατολικά)🤣 στους υπο τύχη .......

Ξέρεις,  εκει που νοιώθω καθημερινά την ανάσα του Τούρκου...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, marios_angelos είπε:

Βρε παιδιά τι έγινε; Διαβάζω τις σελίδες με μια αγωνία απ το πουθενά!!!

Παιζει δηλαδή για χιόνι πεδινό η Ιστιαια;;;;;

ναι, αλλα θα δουμε μεχρι τεταρτη με σιγουρια για υετο κλπ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακόμα δεν έχει φανεί η δυναμική του τι έρχεται κύριοι. Εγώ από Λακωνία θα απολαμβάνω μέσω κάμερας την ασπρισμενη Γέφυρα Χαλκίδας. Θα πάω καμία Βαμβακού ή Κοσμά για χιόνι Λακωνία. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Η λογική λέει ότι αφού επιμένουν τζίφος και ευρωπαίος και το ούκμο έγινε λίγο χειρότερο πάμε προς τούμπα μικρότερων μοντέλων αρχής γενομένης από το 18άρι icon/.......

Το ουκμο βγαζει χαμηλο δεν αλλαξα σοβαρα...το γενικα ρεζουμε απο τα ως τωρα ειναι οτι μιλαμε για μια πτωση 24ωρων αρα οχι κατι σοβαρο για οποιοδηποτε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Ακόμα δεν έχει φανεί η δυναμική του τι έρχεται κύριοι. Εγώ από Λακωνία θα απολαμβάνω μέσω κάμερας την ασπρισμενη Γέφυρα Χαλκίδας. Θα πάω καμία Βαμβακού ή Κοσμά για χιόνι Λακωνία. 

Δε μπορείς να πάρεις άδεια Νικόλα; ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Ακόμα δεν έχει φανεί η δυναμική του τι έρχεται κύριοι. Εγώ από Λακωνία θα απολαμβάνω μέσω κάμερας την ασπρισμενη Γέφυρα Χαλκίδας. Θα πάω καμία Βαμβακού ή Κοσμά για χιόνι Λακωνία. 

Καμία δυναμική νικολα 1 μερα πεφτει η θερμοκρασία...Πότε δεν ηρθε κατξ δυνατο με πτώση της μίας μέρας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Η λογική λέει ότι αφού επιμένουν τζίφος και ευρωπαίος και το ούκμο έγινε λίγο χειρότερο πάμε προς τούμπα μικρότερων μοντέλων αρχής γενομένης από το 18άρι icon/.......

Το ουκμο απο το πρωί καλυτερο έγινε....ε και εγώ νομίζω πιο δυτικα δύσκολο στη καλύτερη τζεμ αλλα ειμαστε στο ακρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Δε μπορείς να πάρεις άδεια Νικόλα; ;

Φίλε σε οποιαδήποτε άλλη δουλειά ίσως το έκανα, αλλά επειδή έχω τάξη και δεν μπορεί η ύλη να μείνει πίσω, θα μείνω κάτω. Σκέψου και αύριο θα λείπω από το σχολείο γιατί βρίσκομαι σε ταξίδι. Οπότε, δεν μπορώ πάλι να λείψω. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Ακόμα δεν έχει φανεί η δυναμική του τι έρχεται κύριοι. Εγώ από Λακωνία θα απολαμβάνω μέσω κάμερας την ασπρισμενη Γέφυρα Χαλκίδας. Θα πάω καμία Βαμβακού ή Κοσμά για χιόνι Λακωνία. 

Σπάρτη ούτε χιόνια ούτε θάλασσα

το απόλυτο τίποτα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...