Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 3/1/2024 at 10:58 ΜΜ, DIMITRIS είπε:

θα το γράψω ξανά...ας μην φαίνεται κάτι ακόμη το σ/κ 13-15/1 πιστεύω σ' ένα χιόνι Στενής, θα το κυνηγήσω μέχρι τέλους!

Diagramme ensemble ECMWF/CEP

Λοιπόν δείτε παραπάνω με τι διάγραμμα για 13/1 την Τετάρτη το βράδυ, μετά τα 12αρια, έγραφα για χιόνι Στενής το διάστημα 13-15/1.

 

Και δείτε τώρα παρακάτω το διάγραμμα Χαλκίδας απόψε για 13/1.

Έχει κάποιες διαφορές... νομίζω όμως ότι το χιόνι Στενής είναι πλεον πολύ πιθανό σενάριο...

Diagramme ensemble ECMWF/CEP

Αν την Τετάρτη το βράδυ μας έλεγε κα΄ποιος ότι θα βλέπαμε τοσο αλλαγμένο διάγραμμα θα το πιστεύαμε;

Πάμε καλά αλλά είναι τόσο ευκολο να χαλάσει που τώρα θέλει τύχη.

Πάμε όμως το πίστεψα από την πρώτη στιγμή και δεν εγκατέλειψα πότε όσο χάλια και να ήταν τα τρεξίματα τις προηγούμενες ημέρες!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Καμία δυναμική νικολα 1 μερα πεφτει η θερμοκρασία...Πότε δεν ηρθε κατξ δυνατο με πτώση της μίας μέρας 

το κακο οτι η πτωση ειναι μερα, αλλα θα αλλαξει παλι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, nikolas 2365 said:

Φίλε σε οποιαδήποτε άλλη δουλειά ίσως το έκανα, αλλά επειδή έχω τάξη και δεν μπορεί η ύλη να μείνει πίσω, θα μείνω κάτω. Σκέψου και αύριο θα λείπω από το σχολείο γιατί βρίσκομαι σε ταξίδι. Οπότε, δεν μπορώ πάλι να λείψω. 

τι πραγματα ειναι αυτα? ΝΑ ΔΙΑΤΑΧΘΕΙ Η ΤΑΞΗ ΝΑ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΕΙ ΧΑΛΚΙΔΑ! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, DIMITRIS είπε:

Λοιπόν δείτε παραπάνω με τι διάγραμμα για 13/1 την Τετάρτη το βράδυ, μετά τα 12αρια, έγραφα για χιόνι Στενής το διάστημα 13-15/1.

 

Και δείτε τώρα παρακάτω το διάγραμμα Χαλκίδας απόψε για 13/1.

Έχει κάποιες διαφορές... νομίζω όμως ότι το χιόνι Στενής είναι πλεον πολύ πιθανό σενάριο...

Diagramme ensemble ECMWF/CEP

Αν την Τετάρτη το βράδυ μας έλεγε κα΄ποιος ότι θα βλέπαμε τοσο αλλαγμένο διάγραμμα θα το πιστεύαμε;

Πάμε καλά αλλά είναι τόσο ευκολο να χαλάσει που τώρα θέλει τύχη.

Πάμε όμως το πίστεψα από την πρώτη στιγμή και δεν εγκατέλειψα πότε όσο χάλια και να ήταν τα τρεξίματα τις προηγούμενες ημέρες!

Δημήτρη περιμένω βίντεο από Χαλκίδα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Φίλε σε οποιαδήποτε άλλη δουλειά ίσως το έκανα, αλλά επειδή έχω τάξη και δεν μπορεί η ύλη να μείνει πίσω, θα μείνω κάτω. Σκέψου και αύριο θα λείπω από το σχολείο γιατί βρίσκομαι σε ταξίδι. Οπότε, δεν μπορώ πάλι να λείψω. 

αν επιτρεπεται τι μαθημα διδασκεισ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Ακόμα δεν έχει φανεί η δυναμική του τι έρχεται κύριοι. Εγώ από Λακωνία θα απολαμβάνω μέσω κάμερας την ασπρισμενη Γέφυρα Χαλκίδας. Θα πάω καμία Βαμβακού ή Κοσμά για χιόνι Λακωνία. 

τι βαμβακου ρε συ. 5 γριες να εχει ολες και ολες :Ρ πηγα περυσι και λεγανε ειχε κλεισει το σχολειο που ειχε . ενω ειχε φτιαχνει με δωρεες απο νιαρχο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Ακόμα δεν έχει φανεί η δυναμική του τι έρχεται κύριοι. Εγώ από Λακωνία θα απολαμβάνω μέσω κάμερας την ασπρισμενη Γέφυρα Χαλκίδας. Θα πάω καμία Βαμβακού ή Κοσμά για χιόνι Λακωνία. 

Ο δασκαλάκος είναι λεβεντιά;;; Εκτος από χιονόφιλος.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Frostfang8 είπε:

τι βαμβακου ρε συ. 5 γριες να εχει ολες και ολες :Ρ πηγα περυσι και λεγανε ειχε κλεισει το σχολειο που ειχε . ενω ειχε φτιαχνει με δωρεες απο νιαρχο

Φίλε πήγα φέτος και έπαθα σοκ. Έχουν κάνει δουλίτσα με τις χορηγιες. Δεν βγαίνει η χρονιά Λακωνία, μόνο στο Κάστρο Μονεμβασιάς υπάρχει λίγη ζωή. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Δημήτρη περιμένω βίντεο από Χαλκίδα.

Λογικά θα είμαι Στενή από Παρασκευή βράδυ και θα γυρίσω Κυριακή Χαλκίδα αλλά ξέρεις αν χιονίσει Χαλκίδα θα βάλουν τα άλλα παιδιά εδώ μέσα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 minutes ago, marios_angelos said:

Βρε παιδιά τι έγινε; Διαβάζω τις σελίδες με μια αγωνία απ το πουθενά!!!

Παιζει δηλαδή για χιόνι πεδινό η Ιστιαια;;;;;

Ναι μπορει να χιονιστουμε. Ακομα και το -10 ή -11 φτανει μεχρι την Ευβοια. ΟΜΩΣ ειναι νωρις μπορει ευκολα να παει τουρκια ή να μην εινια για πεδινα ή ακομα και να μην εχουμε υετο. Υπαρχει μεγαλη διασπορα στα υποσεναρια καθε μοντελου. Οποτε εαν θελουμε να μην ειμαστε βιαστικοί κραταμε την ταση και απο τριτη βραδυ (αν οχι τεταρτη πεμτπη εαν ειναι οριακο ακομα) χτυπαμε καμπανες. Εαν σημερα λεγαμε πιθανοτητες ρεαλιστικά βρισκομαστε κοντα στο 30% για πεδινο χιονι στην Ιστιαια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, DIMITRIS είπε:

Λογικά θα είμαι Στενή από Παρασκευή βράδυ και θα γυρίσω Κυριακή Χαλκίδα αλλά ξέρεις αν χιονίσει Χαλκίδα θα βάλουν τα άλλα παιδιά εδώ μέσα.

Εγώ θα έχω και φωτογραφίες από την αδερφή μου που είναι φωτογράφος! Αν χιονίσει φυσικά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Φίλε πήγα φέτος και έπαθα σοκ. Έχουν κάνει δουλίτσα με τις χορηγιες. Δεν βγαίνει η χρονιά Λακωνία, μόνο στο Κάστρο Μονεμβασιάς υπάρχει λίγη ζωή. 

εχει γινει πραγματικα εξαιρετικη δουλεια. πηγαινω μερικες φορες παρνωνα και βαμβακου για τη γιορτη καστανου.
την εχουν κανει πραγματικα αξιολογο χωριο για να μεινει κανεις. αλλα δυστυχως ειναι απομακρυνσμενο απο τα παντα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θέλω να βγει κάτι σαν τον Τηλέμαχο τα ξημερώματα του Σαββάτου, 6-10 ώρες ποιοτικής χιονόπτωσης και ας το λιώσει την Κυριακή. Με λίγη τύχη μπορεί να γίνει και λίγο καλύτερο από Τηλέμαχο (μπορεί και τίποτα όμως...)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, theodors3 είπε:

αλληθωρισα με το αικον χειροτερο θα βγει για τα βορεια οσο σημασια μπορει να εχει!

Καμία στο 18 αρι κανενα απο τα μικρά..Ούτε ο τζιφος αυριο το πρωι θα δείξει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Θέλω να βγει κάτι σαν τον Τηλέμαχο τα ξημερώματα του Σαββάτου, 6-10 ώρες ποιοτικής χιονόπτωσης και ας το λιώσει την Κυριακή. Με λίγη τύχη μπορεί να γίνει και λίγο καλύτερο από Τηλέμαχο (μπορεί και τίποτα όμως...)

Είμαι στην Στενή σχεδόν σε όλοθς τους χιονιαδες από το 2019 και μετά.

Το χιόνι του Τηλέμαχου δεν πιάνεται! Σε 24 ώρες πάνω από 80εκ. με άπνοια!

Απόλαυση!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ναι τα 18αρια δεν έχουν πολύ σημασία, τα πρωινά αύριο είναι σημαντικά και με φοβίζουν γιατί συνήθως δεν βγαίνουν καλά τα πρωινά ραν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Snowparty είπε:

Ειτε λα νινια ειτε ελ νινιο αο ναο ζωνικους ανατολικους...

Τα κβ εχουν βγει απ τους χαρτες🤣🤣🤣

Α ρε ζούμε ξανα ενδοξες εποχές 2013-2016 ...εκεινη τη πειροδο και ηλιο να μην είχε αλλο η γη δε θα χιονιζε στα κεντροβορεια σοβαρα ποτε χαχαα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vasilis-evia είπε:

Είμαι στην Στενή σχεδόν σε όλοθς τους χιονιαδες από το 2019 και μετά.

Το χιόνι του Τηλέμαχου δεν πιάνεται! Σε 24 ώρες πάνω από 80εκ. με άπνοια!

Απόλαυση!

Μακάρι να ζήσω κάτι παρόμοιο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, DIMITRIS είπε:

Ναι τα 18αρια δεν έχουν πολύ σημασία, τα πρωινά αύριο είναι σημαντικά και με φοβίζουν γιατί συνήθως δεν βγαίνουν καλά τα πρωινά ραν

Αυτό ακριβώς παντα μάπα..μη σου πω καλύτερα ν βγουν χαλια τα 18 αρια γιατι μονο ετσι μπορεί να διορθώσουν τα 00 σωστα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...