Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Καλά γενικά και αόριστα μιλάω. η συγκεκριμένη διάταξη, η λίγο παρόμοια της, ίσως λίγο πιο δυτικά το όλο σύστημα με -5 είναι το απόλυτο εδώ, εγκυκλοπεδικά

ναι απλα για να κατεβει ψυχος της προκοπης δεν θελει αποκοπη νωρις για κανεναν οσο και αν μερικοι χαιρονται με κατι τετοια.
επισης η ποιοτητα νιφαδας στα ταρταρα με τετοια 500αρια.
να χαμε να λεγαμε βεβαια ειναι σεναρια που σε 3 μερες θα εχουν παρει την θεση τους πιθανοτατα οι ανατολες ή οι ζωνικες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

-5 δεν θα εχει γιατι οπως θελετε ολοι απο οτι βλεπω, θελετε γινει αποκοπη απο την γαλια σχεδον χαχαχαχαχα
σιγα μην κατσει διαταξη με καλο ψυχος αν η αποκοπη γινει τοσο νωρις.
δεν λεω για εσενα αλλα γενικα οσο και να το θελουν οι ΚΒ, δεν γινεται αξιοπρεπες ψυχος να κατεβει με γρηγορη αποκοπη

Δεν θέλουμε -5...τουλάχιστον εδώ και για την συγκεκριμένη περίπτωση αρκεί και το -1

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Καλά γενικά και αόριστα μιλάω. η συγκεκριμένη διάταξη, η λίγο παρόμοια της, ίσως λίγο πιο δυτικά το όλο σύστημα με -5 είναι το απόλυτο εδώ, εγκυκλοπεδικά

Με τετοια διαταξη αναλογικα πιθανον να φτανει και -3.5 η -4 αναλογα βεβαια τα υπολοιπα χαρακτηριστικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Δεν θέλουμε -5...τουλάχιστον εδώ και για την συγκεκριμένη περίπτωση αρκεί και το -1

και εγω -1 θελω?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισης να πουμε οτι η κρητη θα απολαυσει νερακι και χιονακι πανω απο τα 800 απο αυριο που τοσο τις λειπει .....δεν αφορα ολους η κακοκαιρια αλλα υπαρχει και αυτη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Θέλουμε αποκοπή για να γίνει το χαμηλό χελώνα ...

Τις θες πιο αργα την αποκοπη και ανατολικοτερα παντως για να εισαι σιγουρος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Με τετοια διαταξη αναλογικα πιθανον να φτανει και -3.5 η -4 αναλογα βεβαια τα υπολοιπα χαρακτηριστικα

ε ναι.. για αυτό είπα το απόλυτο με -5, για να  έχουμε αρνητικές😇

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Θέλουμε αποκοπή για να γίνει το χαμηλό χελώνα ...

Αν η αποκοπή καθυστερήσει λίγο και γίνει λίγο πιο ανατολικά δεν θα είναι αυτό ακριβώς που θελουμε; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Τις θες πιο αργα την αποκοπη και ανατολικοτερα παντως για να εισαι σιγουρος

Aυτό ακριβώς...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Ποιες θερμοκρασίες δεν έχουμε?..εδώ και στο -1 να είσαι σε θάβει...Αρκει να είμαστε στον ψυχρό τομέα...

Στην συγκεκριμένη διάταξη με τις συγκεκριμένες θερμοκρασίες στα 850 του τζίφου στο 28αρι και με την θερμότατη εισβολή που θα προηγηθεί ίσως να μη φτάνει ούτε το -4 και -5 στα 850 …

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Στην συγκεκριμένη διάταξη με τις συγκεκριμένες θερμοκρασίες στα 850 του τζίφου στο 28αρι και με την θερμότατη εισβολή που θα προηγηθεί ίσως να μη φτάνει ούτε το -4 και -5 στα 850 …

Σωτο πάντως στη μετάφραση του ραν στο meteociel δίνει σφοδροτατη χιονόπτωση Θεσσαλονίκη μέρα μεσημέρι με θερμοκρασία στους 0 σχεδόν ίδια με τα 850

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Στην συγκεκριμένη διάταξη με τις συγκεκριμένες θερμοκρασίες στα 850 του τζίφου στο 28αρι και με την θερμότατη εισβολή που θα προηγηθεί ίσως να μη φτάνει ούτε το -4 και -5 στα 850 …

Καλα στο συγκεκριμενο τρεξικο μιλαμε για ανοδο θερμοκρασιας 24 ωρες σε ζεστα πολυ επιπεδα δεν εχει καμια τρελη εισβολη θερμη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Στην συγκεκριμένη διάταξη με τις συγκεκριμένες θερμοκρασίες στα 850 του τζίφου στο 28αρι και με την θερμότατη εισβολή που θα προηγηθεί ίσως να μη φτάνει ούτε το -4 και -5 στα 850 …

πραγματικα δεν καταλαβαινω και εγω...
παλι θα λενε για τα ζεστα μπετα της θεσσαλονικης που δεν στρωνονται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Στην συγκεκριμένη διάταξη με τις συγκεκριμένες θερμοκρασίες στα 850 του τζίφου στο 28αρι και με την θερμότατη εισβολή που θα προηγηθεί ίσως να μη φτάνει ούτε το -4 και -5 στα 850 …

Η μετάφραση αυτού του ραν αλλά δείχνει...με -0.02 ας πούμε ...

Screenshot_2024-01-13-00-48-27-477_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα....επιτέλους αρχίσανε να έχουν ενδιαφέρον τα μοντέλα. Βέβαια ακόμη είναι νωρίς για να λέμε που θα πάει κ τι θα κάνει.μπορει να ορμηξει ο ατλαντικός κ να φάμε ζωτική μπορεί κ να πάει το ριτζ Σκανδιναβία. Αυτά τα λέω γτ η συγκεκριμένη διάταξη κρέμεται από μια κλωστή. Μόνο στις 120 ώρες όταν φτάσουμε θα,σιγουρευτουμε ότι όντως θα γίνει το ριτζ. Αν γίνει μετά η κάθοδος θα είναι δεδομένη που θα πάει κ τι θα κατεβάσει. Εγώ θέλω να βλέπω τέτοια σενάρια τώρα. Είναι ακόμη πολύ νωρίς. Για θεσσαλονικη θέλουμε τον μ.ο. του κυρίου ευρωπαϊκού με το 18αρι του τζιφου.  Το θέμα είναι ότι ίσως μπούμε στην αγαπημένη περίοδο του μοντελινγκ χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κώστα ελαφρά ανατολικότερα το θέλω και με λίγη καθυστερημένη αποκοπή...δυστηχως σε αυτή την φάση δεν θέλω τίποτα άλλο γιατί θέλω και τον υετό τον ραγδαίο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θέλω ίδια χρώματα απλά σε παπλαμούδα χεχεχε.

animuvp4.gif

 

Για να είμαστε σιγουροι θα μπορουσαν να υπάρχουν και πιο χαμηλές θερμοκρασίες στα 850 αν και πιστεύω καθαρά μονο από ραγδαιότηες θα βλέπαμε ωραία πράγματα. Το σημαντικό είναι να εξαφανίζονται σιγα σιγα οι μερες με ζεστες και βλέπουμε μετά...

Και επίσης... πείτε μου ΕΝΑΝ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ 18ΑΡΙ ΤΖΙΦΟΥ ΣΤΙΣ 180+ ΒΡΑΔΙΑΤΙΚΑ 🤪🤣🤣🤣🤣

Καληνύχτες... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

ναι απλα για να κατεβει ψυχος της προκοπης δεν θελει αποκοπη νωρις για κανεναν οσο και αν μερικοι χαιρονται με κατι τετοια.
επισης η ποιοτητα νιφαδας στα ταρταρα με τετοια 500αρια.
να χαμε να λεγαμε βεβαια ειναι σεναρια που σε 3 μερες θα εχουν παρει την θεση τους πιθανοτατα οι ανατολες ή οι ζωνικες

Από ότι βλέπω είναι 2-3 βαθμούς χειρότερα από αυτά της Αριάδνης (εννοώ όταν χιονιστηκαμε εμείς καλά), δεν νομίζω να έπαιζαν σημαντικό ρόλο, εκτός αν ήταν τελείως χάλια

 

και εδώ είναι και βροχοχαμηλό, φαντάσου

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...