Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα σας πω το μυστικό...μπειτε  και δείτε τα ασναμπλ του ευρωαπιου στο πάνελ...Εκεί θα δείτε 2 πράγματα οτι το κυριο με αλλα 3 σεναρια και το κοντρολ είναι τα μο α ,ε τετοια χαζή κλίση,  εξού και είναι τα πιο κρυα στα προσηνεμα ...τα αλλα έχουν αλλη κλίση...Μετά σκεφτείτε ότι ο ευρωπαιος αυτή τη στιγμή είναι ένα από τα πιο ανατολικα σεναρια στο κύριο....Τότε θα καταλάβετε ποσο απλό είναι να παει ο αυλωνας στην αδριατικη ιονιο ,,.. Για μενα το μόνο πρόβλημα είναι ακόμα 10 σεναρια που δε κατεβάζουν αυλωνα και μοιάζουν με τζιφο ....Αυτή τη στιγμή τα ποσοστά τα δικά μου είναι εξής...

Μόνο κβ ..30 %

Πανελαλδικος 40%

Μονο προσηνεμος 30%

...Έχουμε για μενα γυρω στο 70 % να δούμε καλη χιονοστρωση 

 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Πάλι μαζί θα χιονιστουμε ρε ;;;

Μακαρι.Πολυ οριακη η φαση για εδω οταν εχω τετοιο τζιφο και ουκμο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Εντωμεταξυ όπως είναι και λογικό , βγάζει  ισχυρό ΒΔ ανεμο ερχόμενος κατευθείαν από την Κωπαΐδα μεταξύ τις 0 με 12 το μεσημέρι της Κυριακής, με αυτά και με αυτά θεωρητικά από τις 3 με 4 το πολύ θα χιόνιζε εδώ πέρα μέχρι το κύμα

Είναι πολύ σημαντικό να έρθει όσο πιο βράδυ γίνεται για καλύτερη χιονόστρωση  από τις πρώτες πρωινές ώρες 

850temp_20240115_12_132.jpg

overview_20240115_12_132 (1).jpg

wind10mkph_20240115_12_132.jpg

τέλεια διάταξη για Χαλκίδα, μακάρι να ήταν για αύριο ή να βγει κάτι πολύ κοντά σε αυτό!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

15-17/1/2005

πορταρια

οντως λειπουν αυτα, περυσι το κανε αλλα ειχε χιονισει πολυ και βολο στην ιδια κακοκαιρια

Ναι αυτό εννοώ. Όταν ήμουν μικρός θυμάμαι κάτι κακοκαιρίες που έβρεχε άπειρα στο Βόλο και στο Πήλιο χαμός. Και θυμάμαι έλεγα τους γονείς μου την επόμενη μέρα όταν σταματούσε "θα πάμε στα χιόνια;;;;" χαχαχα. Τώρα είτε θα ρίξει πολύ και στο Βόλο είτε θα κάνει 5 ψωραλέα εκατοστά στην Πορταριά όπως τις προάλλες.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Θα σας πω το μυστικό...μπειτε  και δείτε τα ασναμπλ του ευρωαπιου στο πάνελ...Εκεί θα δείτε 2 πράγματα οτι το κυριο με αλλα 3 σεναρια και το κοντρολ είναι τα μο α ,ε τετοια χαζή κλίση,  εξού και είναι τα πιο κρυα στα προσηνεμα ...τα αλλα έχουν αλλη κλίση...Μετά σκεφτείτε ότι ο ευρωπαιος αυτή τη στιγμή είναι ένα από τα πιο ανατολικα σεναρια στο κύριο....Τότε θα καταλάβετε ποσο απλό είναι να παει ο αυλωνας στην αδριατικη ιονιο ,,.. Για μενα το μόνο πρόβλημα είναι ακόμα 10 σεναρια που δε κατεβάζουν αυλωνα και μοιάζουν με τζιφο ....Αυτή τη στιγμή τα ποσοστά τα δικά μου είναι εξής...

Μόνο κβ ..30 %

Πανελαλδικος 40%

Μονο προσηνεμος 30%

...Έχουμε για μενα γυρω στο 70 % να δούμε καλη χιονοστρωση 

 

Και εμένα το μόνο που με φοβίζει είναι αυτά τα 10 χαζοσενάρια σαν το τζίφο, αύριο πρέπει να τα εξαφανίσουμε οπωσδήποτε!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, DIMITRIS είπε:

Και εμένα το μόνο που με φοβίζει είναι αυτά τα 10 χαζοσενάρια σαν το τζίφο, αύριο πρέπει να τα εξαφανίσουμε οπωσδήποτε!

Ναι πρπεει ωποσδηπιτε οσο τα ανσαμπλ ρου τζιφου ειναι μάπα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Μακαρι.Πολυ οριακη η φαση για εδω οταν εχω τετοιο τζιφο και ουκμο.

Καλα με το ukmo δεν χιονιζεται Ουτε ο Αντώνης 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μακαρι.Πολυ οριακη η φαση για εδω οταν εχω τετοιο τζιφο και ουκμο.

Έλα ρε σιγά μη βγει ο τζιφος  δε θυμάσαι στις ίδιες ώρες το βλακείες είχε πετάξει τα το προηγούμενο σουκου ...πιστυω θα βγει κάτι μεταξύ ουκμο και ευρωαπιου αρα θα χιονιστεις σιγουρα 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, south coast είπε:

Καλα με το ukmo δεν χιονιζεται Ουτε ο Αντώνης 

Νομίζω το ουκμο κάνει λάθος,με τις θερμοκρασίες... κατά τα,αλλά έχει υπερδισταξη.κοντα 40 χιλιοστά στην θεσσαλονικη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Έλα ρε σιγά μη βγει ο τζιφος  δε θυμάσαι στις ίδιες ώρες το βλακείες είχε πετάξει τα το προηγούμενο σουκου ...πιστυω θα βγει κάτι μεταξύ ουκμο και ευρωαπιου αρα θα χιονιστει σιγουρα 

Εχει κανει κηδειες φετος ο τζιφος.Περυσι απλα θα γελαγα μαζι του.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, south coast είπε:

Καλα με το ukmo δεν χιονιζεται Ουτε ο Αντώνης 

Σιγά μην βγει αν και έχει και ο ευρωαπιος καποια βροχοσεναρια που του μοιάζουν αλλα ενταξει σιγα μη βγει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Ναι αυτό εννοώ. Όταν ήμουν μικρός θυμάμαι κάτι κακοκαιρίες που έβρεχε άπειρα στο Βόλο και στο Πήλιο χαμός. Και θυμάμαι έλεγα τους γονείς μου την επόμενη μέρα όταν σταματούσε "θα πάμε στα χιόνια;;;;" χαχαχα. Τώρα είτε θα ρίξει πολύ και στο Βόλο είτε θα κάνει 5 ψωραλέα εκατοστά στην Πορταριά όπως τις προάλλες.

αχαχαχ ισχυει, αν και τα κανει ακομα αν το σκεφτεις, εγω στα γρηγορα θυμαμαι 29-30/11/2016 με μια ωρα στουπα βολο και 30 εκ μακρινιτσα πορταρια αλλα χιονοστρωση απο περιφερειακο και πανω, 23-25/2/2019 με απλη χιονοπτωση βολο και 40-50 εκ απο τα 500 και πανω, 28-30/12/2019 20 εκ απο τα 600 και βολο χιονοχαλαζο μονο και αυτο για μιση ωρα και 5-6/1/2020 χιονονερο βολο με 3 βαθμους και 15-25 εκ απο τα 500-600

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελικά το έσκασε ο Ευρωπαίος!

Το τερμάτισε πιστεύω., ονειρικό σενάριο ( με μια δόση υπερβολής) και ανάμεσα στα καλύτερα απογευματινά Ραν. Φυσικά και δεν θα βγει αλλά ας το παλέψουμε μπας και αρχίσουν να ξυπνάνε και τα υπόλοιπα.

 

**** Έχω καταλάβει γιατί οι κακοκαιρίες των προηγούμενων ημερών είχαν εκφυλιστεί όλες. Γιατί πάντα έπεφταν μέσα σε  Σαββατοκύριακα.  Επιστημονικά πάντα μιλάω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το Σκ έχει Καρδίτσα για τσίπουρα, με ρωτάει συνέχεια η γυναίκα, τι καιρό θα κάνει, καλό της λέω με λίγες βροχουλες .....θα φάω πολύ ξύλο ;;; Αλυσίδες να πάρω; χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Berdon είπε:

Τελικά το έσκασε ο Ευρωπαίος!

Το τερμάτισε πιστεύω., ονειρικό σενάριο ( με μια δόση υπερβολής) και ανάμεσα στα καλύτερα απογευματινά Ραν. Φυσικά και δεν θα βγει αλλά ας το παλέψουμε μπας και αρχίσουν να ξυπνάνε και τα υπόλοιπα.

 

**** Έχω καταλάβει γιατί οι κακοκαιρίες των προηγούμενων ημερών είχαν εκφυλιστεί όλες. Γιατί πάντα έπεφταν μέσα σε  Σαββατοκύριακα.  Επιστημονικά πάντα μιλάω.

Πες μου μια χιονοκακοκαιρια που δεν ξεκίνησε Σαββατοκύριακο τα τελευταία χρόνια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, snow_evia είπε:

Πες μου μια χιονοκακοκαιρια που δεν ξεκίνησε Σαββατοκύριακο τα τελευταία χρόνια 

Χαχαχα υπάρχει συνωμοσία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Gary είπε:

Να καθαρίσω την ψησταριά?

Ναι το σαββατο να ναι ετοιμη 

Βρέξει Χίονισει και ηλιο αν εχει🤣🤣🤣

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41 λεπτά πριν, Soto Weather είπε:

συγνωμη για το σποιλερ, ειμαι 6 μερες μπροστα...

image.png.469605b27e8b5767951d2bd3a6dc3b1c.png

Λήψη από αεροπλάνο της Βασιλικής Αεροπορίας να υποθέσω ....

Είχαν βγεί έγχρωμες φωτογραφίες τοσο παλιά;☺️

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...