Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, από δω και στο εξής δεν ξαναβλεπω άλλο μοντελακι πλην του Τζιφου, του εκλεκτού μας τσίρκ... εεε βασιλιά ήθελα να πω...

Μας δείχνει με πυγμή τον δρόμο μέρες τώρα...

Πλέον ένα βήμα πιο κοντά στο αθανατο ελληνικό καλοκαιράκι...

 

Το θέμα είναι θα προλάβουμε να φτάσουμε σε αυτό?😈😏

kalokairi-einai.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Galanto είπε:

Χθεσινός απογευματινός  και σημερινός πρωινος χάρτης ευρωαπιου 

 

Screenshot_20240116-083046_Chrome.jpg

Screenshot_20240116-083404_Chrome.jpg

Με ΒΑ ρευμα πρεπει να ειναι δυνατη η χιονοκαιρια για να πιασουν οι νιφαδες και την Ηπειρο - Γιαννενα εστω και με 800 μποφορ αερα.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Ναι και με την πρωτη δυσκολια εσυ και καποια αλλα λαμογια να κρυφτειτε κι εγω να μενω μονος γραφικος ΤΡΩΓΩΝΤΑΣΟΛΕΣΤΙΣΦΑΠΕΣ

ΣΤΡΑΤΗΓΕ μου, στο ειχα πει, βλέπω το ΘΗΡΙΟ να κατεβαίνει μετά από αυτή την παρωδία των τελευταίων ημερών. ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

λιγο καλυτερο το αικον στον αυλωνα αλλα δεν εχει χαμηλο κ βγαζει υετο συγκλιση!!! Δλδ μια Μ!@#$%%^κια και μιση!

Επεξεργάστηκε από theodors3
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απαίσιο το 6αρι αικον. Το πρωινό του έβγαζε κάποια φαινόμενα με -5, τώρα μόνο ξεροκρυο, χάλασε την Ισπανία...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάμε αικοοοοοννν....Ότι να ναι περιττό να πω οτι υετος σύγκλισης με αυτκ το τρόπο ονομάζεται αλλιως και , ερχεται κρυο φευγει υετος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Απαίσιο το 6αρι αικον. Το πρωινό του έβγαζε κάποια φαινόμενα με -5, τώρα μόνο ξεροκρυο, χάλασε την Ισπανία...

Σιγά μην ασχοληθούμε με το 6α ρι αικον 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όπως βλέπουμε από το Αικον,όλα παίζονται..Από χιόνια στα πεδινά της Βόρειος Ελλάδος, μέχρι και βροχή, μέχρι και ξεροκρυο.. υπομονή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε λίγο θα μας λυθούν οι απορίες...είναι αδύνατον να κάνει ο τζιφος στο 12 μεγάλη Τούμπα..αν είναι να κάνει θα το πάει σταδιακά σε τρία ραν...οπότε αυτό το 06 Άρι έχει την σημασία όσων δύο 12ζ μαζι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όλα τα βλέμματα στραμμένα στο τελευταίο 5ημερο πλέον… Αυτό του ΣΚ ποτέ δεν με έπεισε προσωπικα, ενας σάπιος Αζορικός με έναν ανύπαρκτο αυλωνα και μια κακοκαιρία με κίτρινα γεωδυναμικα δεν αξίζουν κανενα «κυνήγι» τέλη Γενάρη.

Οι χάρτες δεν είναι άσχημοι για το διάστημα μετά τις 26 πάντως… Αν και ακραία νωρίς, η κυκλοφορία το επόμενο διάστημα επιστρέφει επιτέλους σε μια κανονικότητα και παύει να είναι τόσο περίπλοκη. Τα πράγματα γίνονται πιο ξεκάθαρα στους χάρτες, ούτε γροιλανδικοι, ούτε 350 λίμνες να κυκλπφορουν στον ατλαντικό, ούτε αυλωνες τέρατα να καλύπτουν την μισή Ευρώπη και να μην μπορούν να φτάσουν καν μέχρι την Ρουμανία…

Επίσης σημαντικό, τα τελευταία χρόνια ο Φεβρουάριος έχει αρχίσει να κάνει comeback και στην ουσία το πιο σημαντικό γεγονός του χειμώνα πλέον πάντα μέσα στον Φεβρουάριο γίνεται. Θέλω να πιστεύω πως ούτε φέτος θα μας απογοητεύσει…

IMG_7442.gif.f7b07796077b8827fad90d231ce41885.gif

IMG_7443.png.6a1e96d82a5560598ac99c33634b2b5d.png
 

Στις 300 ώρες αυτή η εικόνα μου αρκεί για την ώρα… 

IMG_7445.png.66fa7fc666ac1cab2d0128a46c1d9677.png

IMG_7444.png.ba8389fcc23f51f2b03fa9e190012ece.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Χειμωνας είπε:

Όπως βλέπουμε από το Αικον,όλα παίζονται..Από χιόνια στα πεδινά της Βόρειος Ελλάδος, μέχρι και βροχή, μέχρι και ξεροκρυο.. υπομονή 

Το σικον μπορεί να χάλασε αλλά είναι αυτό που λες ότι όλα είναι ρευστά...αρκεί βέβαια να ξεκουνηθει ο τζιφος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ναι και με την πρωτη δυσκολια εσυ και καποια αλλα λαμογια να κρυφτειτε κι εγω να μενω μονος γραφικος ΤΡΩΓΩΝΤΑΣΟΛΕΣΤΙΣΦΑΠΕΣ

Εμ για αυτό είσαι στρατηγός.

.Βάστα γερά αγόρι μου.. Αντέχεις εσύ.😅. Πάλι με χρόνια με καιρούς.. 

Αιρχεται λεμαι.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η ήττα του παιου είναι συντριπτική, από τις χειρότερες εβερ, εκτός του κυρίου, ξεφτιλιστηκαν και τα ενς. Και στην κακοκαιρία του προηγούμενου σκ, πάλι ο τζίφος ήταν αυτός που δεν έδειχνε τίποτα και ακολούθησαν μετά οι άλλοι.

Σαφές πλέον ότι για την περιοχή μας ο τζίφος έχει μεγάλη βαρύτητα ανεξαρτήτως καταταξης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Θα το παλέψει πιστεύω να κάνει κάποιο ριτζ

Τα προσηνεμα ισως εχουν καμια φωτοβολιδα ποτε δεν ξερεις... Αλλα εδω οι κβ χαιρεταμε τον Γεναρη απο τωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, geornik είπε:

να δούμε αν θα είναι ο πρώτος χειμώνας την τελευταία δεκαετία χωρίς ούτε πασπάλισμα στα Βίλια...

Αυτο θα το δεις αν το δεις σε 2 μήνες από τώρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φέτος θα έρθει κακοκαιρία για τον Άγγελο. Παλιακος χιονιάς προσηνεμος 48ωρος. Συγγνώμη από τα παιδιά στα ΚΒ, αλλά θέλω έναν τέτοιο χιόνια φέτος και να δώσουμε το όνομα του. Παλιακος με -12 στα 850

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Σιγά μην ασχοληθούμε με το 6α ρι αικον 

Σιγά μην ασχοληθούμε με τζιφο παρά που τουμπιασαν όλοι σε αυτόν σήμερα. ΧΧαχασ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θετικότατο το τρέξιμο από το σικον...τώρα ναι έχουμε ελπίδες και δεν τρολαρω...πρέπει πάση θυσία ο τζιφος τώρα να κάνει τιυμοαρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Φέτος θα έρθει κακοκαιρία για τον Άγγελο. Παλιακος χιονιάς προσηνεμος 48ωρος. Συγγνώμη από τα παιδιά στα ΚΒ, αλλά θέλω έναν τέτοιο χιόνια φέτος και να δώσουμε το όνομα του. Παλιακος με -12 στα 850

Ναι ενώ τα προηγούμενα χρόνια τον στερηθηκατε ενα τέτοιο χιονια χααχχααχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ναι και με την πρωτη δυσκολια εσυ και καποια αλλα λαμογια να κρυφτειτε κι εγω να μενω μονος γραφικος ΤΡΩΓΩΝΤΑΣΟΛΕΣΤΙΣΦΑΠΕΣ

Χασαμε δυο μαχες Στρατηγε δεν εγινε κ τίποτα βαστα γερα εχουμε ακομα πολλες να χασουμε μεχρι 15/3😀

ΒΑΣΤΆΓΕΡΑ!

Επεξεργάστηκε από icestorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...