Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Antrious Antrious είπε:

εσεις δεν χορτασατε καλα 3 χρονια συνεχομενα  εμας μας εχει πιασει  μια λιγουρα στο στομαχι και θελουμε να φαμε κι εμεις κανεναν παρα πολυ μεγαλο χιονια να παρουμε τιν τζουρα μας και εμεις

Το χιόνι δεν χορταινετσι...τουλάχιστον εγώ μου είναι αδύνατον να μην θέλω κι αλλο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Η γλύκα του χιονιού σε κάνει να θες και το 4χ4 και το 5χ5 και το 100χ100. Βέβαια, έτσι όπως πάει η κλιματική αλλαγή (μεγάλη κουβέντα αυτή) βλέπω όταν κάνω παιδιά να με ρωτάνε τι είναι χιόνι. 

Εγώ όσους φίλους και γνωστούς έχω, με ρωτάνε αν έχει εκλειψει το χιόνι στην Λάρισα και αν δεν ξαναχιονίσει ποτέ.. εκεί έχουμε φτάσει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Το χιόνι δεν χορταινετσι...τουλάχιστον εγώ μου είναι αδύνατον να μην θέλω κι αλλο

Μόνο μια χρονιά χόρτασα χιόνι, το 22 με 11 ημέρες χιονόπτωσης, μετά τον επόμενο χρόνο μου ξαναήρθε η λιγούρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

στο συγκεκριμένο βίντεο ο άγγλος μιλάει και για πιθανά χιόνια στην Αθήνα αστειευόμενος όταν παρουσιάζει την μακροπρόθεσμη εικόνα για 22-29 θερμοκρασιακά....

Ειναι καιρικος 'φιλος' εδω και χρονια κι εχουμε συζητησει πολλες φορες προσωπικα...ειναι καλος αλλα με τα 'παθη' του κι αυτος!! Την Αθηνα,μπορει να μην την αναφερει τυχαια,αφου ξερει πολλους απο την ελληνικη Αθηνα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Εγώ όσους φίλους και γνωστούς έχω, με ρωτάνε αν έχει εκλειψει το χιόνι στην Λάρισα και αν δεν ξαναχιονίσει ποτέ.. εκεί έχουμε φτάσει

Για εκεί οδεύουμε ολοι. Μεγάλη κουβέντα αν φταίει η κλιματική αλλαγή και ας μην την ανοίξουμε εδώ. Πάντως, τα παιδιά μας σταδιακά θα νομίζουν ότι το χιόνι θα είναι κάτι σπάνιο ακόμα και για το Νυμφαίο για παράδειγμα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Antrious Antrious είπε:

σιγουρα τιποτα δεν χορτενεται στιν ζωη αλλα εμεις ειμαστε πιο πεινασμενοι περισοτερο

Καλά σίγουρα!!!εγώ στη Μήδεια ήμουν χορτατος και ...χαλαρός...τώρα και 47 στα 47 να έχω θα θέλω και το 48...τελείωσαν τα χαλαρά μου😎😎😎🤪🤪🤪🤪

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλησπερα... ακομα δεν μπορω να χωνεψω πως με πηρε ο υπνος στα καλυτερα 12αρια του γεναρη... Σαν να γυρναει το ματσ... ( για κβ ) και ανοιγει καλυτερα το ματι για το αμεσο μελλον... επιτέλους συνεχόμενο ενδιαφέρον !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Εγώ όσους φίλους και γνωστούς έχω, με ρωτάνε αν έχει εκλειψει το χιόνι στην Λάρισα και αν δεν ξαναχιονίσει ποτέ.. εκεί έχουμε φτάσει

Όντως τώρα; Φοβερό

Παλαιότερα η γενιά χωρις διαδίκτυο, Η/Υ κ.τ.λ.

Σε λίγο θα φτάσουμε σε σημείο να λέμε γενιά χωρίς χιόνια. Απλώς ανα κάποια χρονικά διαστήματα ο καιρός/φύση θα ξεσπάει και τότε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Για εκεί οδεύουμε ολοι. Μεγάλη κουβέντα αν φταίει η κλιματική αλλαγή και ας μην την ανοίξουμε εδώ. Πάντως, τα παιδιά μας σταδιακά θα νομίζουν ότι το χιόνι θα είναι κάτι σπάνιο ακόμα και για το Νυμφαίο για παράδειγμα. 

Απλά θε εξαλειφθεί πιο νωρίς σε εμάς από ότι σε εσάς θεωρώ, αλλά από την άλλη θα δούμε, μακάρι να αλλάξει κάτι αρδην στο συντομο μέλλον

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sotos*snow είπε:

Το βάζω εδώ ..παράνομα...χαχα απλά γιατί έχει τεράστιο ενδιαφέρον όσον αφορά την χώρα μας αφού το μακροπρόθεσμο ευρωπαικό από τέλη του μήνα και μέχρι και τα μέσα Φελβάρη δίνει συνεχόμενα ευνοική κυκλοφορία για εμάς με  σχεδόν μόνιμες αντικυκλωνικές πιέσεις στη βορειοδυτική ευρώπη όλο αυτό το διάστημα

 

Παίδες   μην παρασύρεστε...

Δεν είναι ο sotos*snow ο γνωστός ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε σεις έρχεται διάστημα με συνεχόμενο ενδιαφέρον! Απίστευτο μου φαίνεται! Όλοι μαζί για τον μεγάλο ΚΒ!,Αν ήμουν στη υεση των παιδιών και όσων απο δυτικα, νησιά ΒΑ Αιγαίου και όποιον άλλο είναι αχιονος Γ χρόνια θα είχα καραλυσσαξει. Δεν μπορώ να διανοηθώ πως είναι να μην το έχεις δει να πέφτει για,2-3 χρονια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σταματηστε να τσακωνεστε για χιονια που δεν τα εχουμε δει ακομα

Κατανταει αστειο ανεκδοτο ολο αυτο βλεποντας το εδω μεσα

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Απκλά θε ξαλειφθεί πιο νωρίς σε εμάς από ότι σε εσάς θεωρώ, αλλά από την άλλη θα δούμε, μακάρι να αλλλάξιε κάτι αρδην στο συντομο μέλλον

Εμείς εν τω μεταξύ είμαστε λιγο κομπάρσοι στης Κυριακής, βλέπω μεχρι τα γύρω υψώματα να ρίξει και αν 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Ρε σεις έρχεται διάστημα με συνεχόμενο ενδιαφέρον! Απίστευτο μου φαίνεται! Όλοι μαζί για τον μεγάλο ΚΒ!,Αν ήμουν στη υεση των παιδιών και όσων απο δυτικα, νησιά ΒΑ Αιγαίου και όποιον άλλο είναι αχιονος Γ χρόνια θα είχα καραλυσσαξει. Δεν μπορώ να διανοηθώ πως είναι να μην το έχεις δει να πέφτει για,2-3 χρονια

Νταξ,οχι και δεν το εχουν δει να πεφτει....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Ρε σεις έρχεται διάστημα με συνεχόμενο ενδιαφέρον! Απίστευτο μου φαίνεται! Όλοι μαζί για τον μεγάλο ΚΒ!,Αν ήμουν στη υεση των παιδιών και όσων απο δυτικα, νησιά ΒΑ Αιγαίου και όποιον άλλο είναι αχιονος Γ χρόνια θα είχα καραλυσσαξει. Δεν μπορώ να διανοηθώ πως είναι να μην το έχεις δει να πέφτει για,2-3 χρονια

Στα Γιάννενα ειδικά είναι ασύλληπτο αυτό που ζούνε. 6-7 μμέρες ήταν ο μέσος αριθμός ημερών χιονόπτωσης κάθε χρόνο, και τώρα έχουν 7, τα τελευταία 5 χρόνια μαζί! ΑΣΤΑ!

Και όλες οι χιονοστρώσεις κάτω από 7 πόντους η μία. (2 6ποντα ήταν το μέγιστο)

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Στα Γιάννενα ειδικά είναι ασύλληπτο αυτό που ζούνε. 6-7 μμέρες ήταν ο μέσος αριθμός ημερών χιονόπτωσης κάθε χρόνο, και τώρα έχουν 7, τα τελευταία 5 χρόνια μαζί! ΑΣΤΑ!

Μιχαήλ ήθελα καιρό να σε ρωτήσω. Αν σπούδαζες Αθήνα, θα ήθελες σαν τρελός προσηνεμους κόγκες όπως τώρα που ψάχνεις δυτικούς κόγκες; 😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Απκλά θε ξαλειφθεί πιο νωρίς σε εμάς από ότι σε εσάς θεωρώ, αλλά από την άλλη θα δούμε, μακάρι να αλλλάξιε κάτι αρδην στο συντομο μέλλον

Ο ακραίος χειμώνας που ζει φέτος από τέλη Οκτώβρη η Σκανδιναβια που ήταν και είναι μια από τις περιοχές που έχει επηρεαστεί πολύ από την αλλαγή στις διατάξεις και στην κλιματολογία πάνω στη γη και στο βόρειο ημισφαίριο(πόσοι χειμώνες πέρασαν χωρίς χιόνι στις πρωτεύουσες της) για μένα  δίνει μια πιθανή απάντηση στο τι μπορεί να περιμένουμε στο μέλλον … δηλαδή για παράδειγμα 10 και 20 σερί χρονιές με ανύπαρκτους χειμώνες να δώσουν την θέση τους σε έναν πραγματικά ανεπανάληπτο ακόμα και για εκεί χειμώνα η γενικα ακόμα και στην Ευρώπη … δηλαδή να ευνοούντε τα ακραία καιρικά γεγονότα είτε σε ένταση είτε σε διάρκεια ακόμα και από την ψυχρότερη μεριά …. Μπορεί για παράδειγμα να έρθει κάποια στιγμή στη χώρα μας ένας ακραίος χειμώνας  και σε ψύχος και σε χιόνια και σε διάρκεια … και μετά ξανά 20+ χρόνια τίποτα … ή θερμοκρασίες που δεν έχουμε ξαναδεί στα δικά μας γεωγραφικά πλάτη είτε προς το θερμότερο είτε προς το ψυχρότερο … -25 η -28 στα 850 κτλ … 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...