Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, Estone είπε:

Ο Αρναούτογλου είπε ότι μεγαλώνουν οι πιθανότητες για χιόνια μέσα στην Θεσσαλονίκη στην πόλη 

Αν δε το πει ο Αι Κλεαρχος ο Πασχουγεννης και η Πετρουλα εγω δεν πιστευω τιποτα..🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, isnow είπε:

Σενάριο 5 τζίφος...ετσι για το μάτι

όργιο... ίσως ένα ιδανικό σενάριο για χιόνια από την βόρεια στερεά και βορειότερα σχεδόν πανελλαδικός χιονιάς....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, gthomasandros είπε:

περιμενοντας οι προσυνεμοι ενα καλο τρεξιμο...

image.jpeg.fd8c14da3255a96ef90a0cc712b907fd.jpeg

Περιμενοντας οι προσυνεμοι να τους γραφουν επιτελους σωστα ορθογραφικα οι προσήνεμοι...🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 minutes ago, Soto Weather said:

με -3 στα 850, καλο υετο και βαρδαρη δεν ειναι αρκετο για χιονια στη θεσσαλονικη; αυτοι που ξερουν απο εκει ποσο και τι χρειαζονται;

Ανέβασα κάτι στον σχολιασμό παλιών χιονιαδων που προσπαθώ να απαντήσω σε αυτό 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Μια ερώτηση για Θεσσαλονικείς...γιατί σας άρεσε το Τζεμ?????

Λες τελικά το καλύτερο ως τώρα στα 12αρια να είναι το ουκμο; 🙃

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το -4 με Βαρδάρη δεν είναι πάντα αρκετό για πεδινά Κ.Μακεδονιας.Η μεταφορά ψύχους από Σκόπια δεν είναι πάντα δεδομένη.Δεψομενη είναι δηλαδή απλά δεν επαρκεί πάντα.Ειδικα όταν την προηγούμενη ημέρα θα έχει προηγηθεί ζεστή με 27-28 μέγιστη.Θα πρέπει να είναι χιονισμένα τα Σκόπια,με δυνατό Βαρδάρη κ ισχυρό επιφανειακό ψύχος.Δεν ξέρω αν προλαβαίνουν....θα δούμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, gthomasandros είπε:

περιμενοντας οι προσυνεμοι ενα καλο τρεξιμο...

image.jpeg.fd8c14da3255a96ef90a0cc712b907fd.jpeg

Στα κβ μετρούσαμε με αιώνες πάντως, όχι πως αυτό που έρχεται είναι η λύτρωση βέβαια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συγνωμη

Μόλις τώρα, Dimenio είπε:

Το -4 με Βαρδάρη δεν είναι πάντα αρκετό για πεδινά Κ.Μακεδονιας.Η μεταφορά ψύχους από Σκόπια δεν είναι πάντα δεδομένη.Δεψομενη είναι δηλαδή απλά δεν επαρκεί πάντα.Ειδικα όταν την προηγούμενη ημέρα θα έχει προηγηθεί ζεστή με 27-28 μέγιστη.Θα πρέπει να είναι χιονισμένα τα Σκόπια,με δυνατό Βαρδάρη κ ισχυρό επιφανειακό ψύχος.Δεν ξέρω αν προλαβαίνουν....θα δούμε 

Διόρθωση,17-18 μέγιστη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Μια ερώτηση για Θεσσαλονικείς...γιατί σας άρεσε το Τζεμ?????

Στις 84 για ενα εξαωρο συνδυαζει πολυ καλες Τ επιφανειας 850 και υετο. καλυτερα ετσι παρα 12 ωρες χλαπατσα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Στα κβ μετρούσαμε με αιώνες πάντως, όχι πως αυτό που έρχεται είναι η λύτρωση βέβαια 

Χιονόπτωση ή χιονόστρωση; Η Θεσσαλονίκη έχει να δει χιονόπτωση 2 χρόνια; ή Έναν; Λάρισα; Έστω χιονοπτωση λέω. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Χιονόπτωση ή χιονόστρωση; Η Θεσσαλονίκη έχει να δει χιονόπτωση 2 χρόνια; ή Έναν; Λάρισα; Έστω χιονοπτωση λέω. 

Αν εξαιρεσεις νιφαδοπτωσεις και κατι βλακειες του μαρτιου 10 λεπτες 2 χρονια δεν εχει χιονισει σοβαρα. Για θεσσαλονικη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Χιόνι απτο διάστημα είπε:

Στις 84 για ενα εξαωρο συνδυαζει πολυ καλες Τ επιφανειας 850 και υετο. καλυτερα ετσι παρα 12 ωρες χλαπατσα 

Σ' αυτό δεν έχεις άδικο...ίσως οι προσδοκίες μου σε διάρκεια που είναι το ζητούμενο ατομικά για μένα πάντα με κάνουν να μην βλέπω τι είναι καλύτερο και τι όχι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Χιόνι απτο διάστημα είπε:

Αν εξαιρεσεις νιφαδοπτωσεις και κατι βλακειες του μαρτιου 10 λεπτες 2 χρονια δεν εχει χιονισει σοβαρα. Για θεσσαλονικη

Πέρυσι ούτε νιφάδα στον Λευκό Πύργο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελος πάντων δεν ξέρω ίσως είναι το σύννεφο μιρλας που με πιάνει όταν καβατζωσουμε τις 100 ώρες...γενικά δεν μου άρεσαν τα 12 άρια γιατί χωρίς κάποιον ιδιαίτερο λογο..τέλος πάντων στο 18 θα επανέλθω...😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 minutes ago, Dimenio said:

Το -4 με Βαρδάρη δεν είναι πάντα αρκετό για πεδινά Κ.Μακεδονιας.Η μεταφορά ψύχους από Σκόπια δεν είναι πάντα δεδομένη.Δεψομενη είναι δηλαδή απλά δεν επαρκεί πάντα.Ειδικα όταν την προηγούμενη ημέρα θα έχει προηγηθεί ζεστή με 27-28 μέγιστη.Θα πρέπει να είναι χιονισμένα τα Σκόπια,με δυνατό Βαρδάρη κ ισχυρό επιφανειακό ψύχος.Δεν ξέρω αν προλαβαίνουν....θα δούμε 

Και τα Σκόπια σκάρτο ψύχος θα έχουν ούτε -8 δεν φαίνεται να είναι...χωρίς βδ θα ανέβαιναν ακόμα περισσότερο τα υψόμετρα! 

Εγώ θα πόνταρα βροχή/χιονόνερο με 3β κέντρο Θεσσαλονίκη με αυτά που φαίνονται.  Ίσως κάποιες ακτές της Πιερίας όμως με καλύτερες ραγδαιότητες δουν καλύτερες χιονοπτώσεις πρόσκαιρα.

Επεξεργάστηκε από alkis91_2.0
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Περιμενοντας οι προσυνεμοι να τους γραφουν επιτελους σωστα ορθογραφικα οι προσήνεμοι...🤣

Γιωργαραααα..Ερχεται ο πρωσσειναιμως!!!🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Χιονόπτωση ή χιονόστρωση; Η Θεσσαλονίκη έχει να δει χιονόπτωση 2 χρόνια; ή Έναν; Λάρισα; Έστω χιονοπτωση λέω. 

Χιονοστρωση. Χιονόπτωση είδαμε και πέρσι και προπερσι, απλά εγώ δεν δίνω ιδιαίτερη σημασία αν έχουν ασθενή χαρακτήρα.

12-13 13-14 η διετία που δεν έπεσε νιφαδα στην Λάρισα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...