Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Τα λεμε εδω και 10 μερες οχι απο χθες 🥰🥰🥰

Κοιτα αμα έρθει κάνας προσηνεμος μετά ξέρεις ποιοι θα μείνουν με τον παγετό στο χέρι 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Winterlove είπε:

Πέρα από τη πλάκα..  άρχοντα τον θέλω κι εγώ τον Βαγγελάρα μεθαύριο! Δε μπορώ που δε μπορώ να χαρώ με τα δικά μας χαλιά εδώ, μου αρκεί που θα χιονίσει σε εσάς κι όχι στο Ουζμπεκιστάν! Θέλω να το τερματισειιιιιι όσο μπορεί!

Κι εγω το ιδιο θελω,να θαφτει.Για να μην εχω τυψεις μελλοντικα...😉🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Πάνω από τα 600μετρα εμείς τα χιόνια. 

 

 

Αυτο Γιαννη ανετα χιονιζει μεχρι το κεντρο ηπειρου στα Γιαννενα. Καμια σχεση με την δυτικη πλευρα της ηπειρου.

Αλλα οπως και να εχει δεν προκειται να ειναι και κατι της προκοπης με χιονια ΒΑ τυπου.

Αν ειχε ΒΔ - ΝΑ - Β ρευμα θα μπορουσε να κανει κατι.

Με ΒΑ - Α μονο ασθενη χιονοπτωση της πλακας αν δωσει.

Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisions

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

με κάτι τέτοια τα πάω... χαλαροί αντικυκλώνες, παντού κρύο, και μηδεν τις εκατο για ατλαντικό

gfs-0-270.png?12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να λεμε και αλήθειες τώρα, όταν όλοι κιοτεψαμε, ακόμη και οι Βόρειοι οπλαρχηγοι, βγήκε μπροστά σαν από μηχανής, ο @GEORGE SNOWMAN, έβγαλε από μεσα του τον @vorios_polos, μας πηρε απο το χερι, και μας οδηγησε σε λιμανια υπηνεμα . Νομίζω τα κλειδιά της ενδεχομενης  κακοκαιρίας για Θεσσαλονίκη και Γρεβενά του ανήκουν 🙂Respect

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Ασε με πρωτα  να το δω με τα ιδια μου τα ματια αυτο😎

 

Σπυρακο... Πες αλεύρι? Έμπα να, δεις τη συνέχεια... Τι βγάζει ο τζιφ...δες ρθτζσριδμα στη Σκανδιναβία... Δες Σιβηρικο αυλωνα... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

με κάτι τέτοια τα πάω... χαλαροί αντικυκλώνες, παντού κρύο, και μηδεν τις εκατο για ατλαντικό

gfs-0-270.png?12

Θα δούνε και οι τυφλοί... Εγώ θα σας το φέρω... Είμαι πιο σίγουρος από ποτε

.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Ακριβώς.. Τα λέμε από χτες... Αυριο θα γίνει η ΑΣΘ... Σε 10 μέρες.. Θα, τρίβετε όλοι τα μάτια σας... Θα περπατήσουν και οι κουτσοί....

Τώρα μιλάτε σοβαρά? βλέπετε κάτι γιατί δεν μπορώ να καταλάβω αν το λέτε στα σοβαρά η κάνετε πλάκα ?απλά ρωτάω γιατί εντάξει δεν έχω τίς γνώσεις που έχετε εσείς και εννοείται ότι δεν το λέω ειρωνικά.απλα να ξέρω αν θα ελπίζουμε σε κάτι η όχι για αυτό το λέω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Πο σε μένα έχει 100 μέτρα επίπεδο παγοποίησης! Σε τι θα βοηθούσε αυτό;

Αν π.χ. το επίπεδο παγοποίησης είναι στα 1000 μέτρα τότε χιονίζει χοντρικά έως τα 700 μέτρα ( θα σκέφτεσαι 300 μετρα περιπου κατω απο το επιπεδο παγοποιησης που δινει ) αν και εξαρτάται και από πολλούς άλλους παράγοντες. Αν και οσο πιο κατω παμε οι χιονονιφαδες να ειναι λιγο πιο υγρες ή αλλιως μη - ποιοτικές χωρις να ισχυει παντα

επομενως εσυ που εισαι στα 100 κανεις πάρτυ γιατι τοτε ειναι και πιο σίγουρη και η χιονοστρωση!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 minutes ago, thanossnow said:

Πο σε μένα έχει 100 μέτρα επίπεδο παγοποίησης! Σε τι θα βοηθούσε αυτό;

Στο να έρθει βαμβάκι και όχι χλαπατσα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αλάνθαστος προγνώστης η φύση συν μαρτυρεί εδώ και μέρες  επίσης,  χωρίς να διαθέτει  Η/Υ και προγνωστικά μοντέλα  του τύπου σήμερα έτσι αύριο αλλιώς , ότι η χιώνα έρχεται.  Το ίδιο  «είπε» εξάλλου  και η εμφατική και ασυνήθιστη ίσως  παρουσία ενός κοκκινολαίμη στον φράκτη των αλυκών Αγγελοχωρίου με φόντο σχηματισμούς γλάρων και φλαμίγκος στον αέρα  να  προμηνύουν  και να καλοσωρίζουν  το επερχόμενο  χιόνι.

Από το Αγγελοχώρι Θεσσαλονίκης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolasxm είπε:

Για να λεμε και αλήθειες τώρα, όταν όλοι κιοτεψαμε, ακόμη και οι Βόρειοι οπλαρχηγοι, βγήκε μπροστά σαν από μηχανής, ο @GEORGE SNOWMAN, έβγαλε από μεσα του τον @vorios_polos, μας πηρε απο το χερι, και μας οδηγησε σε λιμανια υπηνεμα . Νομίζω τα κλειδιά της ενδεχομενης  κακοκαιρίας για Θεσσαλονίκη και Γρεβενά του ανήκουν 🙂Respect

Νικολαρα μου παμε γερα για θαψααααρρρρ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Κι εγω το ιδιο θελω,να θαφτει.Για να μην εχω τυψεις μελλοντικα...😉🤣

Έτσι μπράβο.... αυτό είναι η ουσία🤣

Και μη φοβάσε του νέους προσήνεμους αρχηγέ. Είμαστε πολύ πιο ύπουλα παιδάκια χαχαχ

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Snow Junky είπε:

Τώρα μιλάτε σοβαρά? βλέπετε κάτι γιατί δεν μπορώ να καταλάβω αν το λέτε στα σοβαρά η κάνετε πλάκα ?απλά ρωτάω γιατί εντάξει δεν έχω τίς γνώσεις που έχετε εσείς και εννοείται ότι δεν το λέω ειρωνικά.απλα να ξέρω αν θα ελπίζουμε σε κάτι η όχι για αυτό το λέω 

Φίλε μου ναι... Όλα πάνε καλά.. Αύριο θα γίνει η ΑΣΘ... Οι ζωνικοι θα πέσουν... Με αντιστροφή σε πιο ανατολικους.. Τέλη του Γενάρη οι δείκτες ναό και ΑΟ... Θα είναι ουδέτεροι.. Ελαφρώς αρνητικοί.... Ότι πρέπει για εμάς... Οι πύλες της κολάσεως θα, ανοίξουν... Σκανδιναβία, Αγγλία κτλ φουλ στο κόκκινο... 

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, isnow είπε:

Δεν μας παίρνει άλλο νότια το χαμηλό νομίζω..θα αρχίσουμε να χάνουμε υετό..δίκοπο μαχαίρι όλα @@@

πες το ψεμματα εδω εγω αρχισα να ανησυχω  πρεπει να παει λιγο πιο βορεια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, SNOWMANIAC είπε:

Πρέπει να χει και τέλειο υετό 

ακομα καλυτερο το ουκμο!!!

πιο ψηλα οι ισοβαρεις στο ιονιο με την λιμνουλα αδριατικη θα εχει κ παρατασουλα!

Επεξεργάστηκε από theodors3
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...