Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Πρέπει οπωσδήποτε να βγει ο τζιφος και να χουμε υετο μεσα στη νύχτα αν γίνει αυτό τότε θα ξεπεράσουμε το 10 ποντο νομιζω αν όχι ολα παίζονται 

Ποιο 10 πόντο μωρέ...εδώ αρχίζω εγώ να το καλό βλέπω το 5+

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μπορει καποιος να μου πει την ημερομηνια που χιονισε στη σαλονικα με 0 στα 850?

Πέρασε η ώρα κύριε 11.30 είπατε,, νόμιζες θα γλιτώσεις 🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μπορει καποιος να μου πει την ημερομηνια που χιονισε στη σαλονικα με 0 στα 850?

26/1/2014 

στις 10/1/2019 επισης αλλα με εγκλωβισμο που γυρισε αργοτερα σε παγωμενη βροχη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, KapelosG είπε:

26/1/2014 

στις 10/1/2019 επισης αλλα με εγκλωβισμο που γυρισε αργοτερα σε παγωμενη βροχη

Ευχαριστω φιλε,ηθελα να δω τις συνθηκες αλλα μου απαντησες ηδη.Εγκλωβισμος,αρα δεν μας αφορα τωρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ευχαριστω φιλε,ηθελα να δω τις συνθηκες αλλα μου απαντησες ηδη.Εγκλωβισμος,αρα δεν μας αφορα τωρα.

Στις 26/1/14 δεν ειχε εγκλωβισμο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μπορει καποιος να μου πει την ημερομηνια που χιονισε στη σαλονικα με 0 στα 850?

30-1-14 άκυρο 26 χαχα

Επεξεργάστηκε από larissa_mare
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ευχαριστω φιλε,ηθελα να δω τις συνθηκες αλλα μου απαντησες ηδη.Εγκλωβισμος,αρα δεν μας αφορα τωρα.

Πώς επιτυγχάνεται ο εγκλωβισμός; Θα πρέπει να υπάρχουν συγκεκριμένες συνθήκες;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ευχαριστω φιλε,ηθελα να δω τις συνθηκες αλλα μου απαντησες ηδη.Εγκλωβισμος,αρα δεν μας αφορα τωρα.

η μονη πραγματικα καθαρη η 26/1/2014 χωρις προυπαρχον ψυχος!

image.png.e0fb4c1416106ca9f684780a58da989c.png

image.png.e76f7e84708d2d3bfefd4f33a9b2312e.png

image.png.da3ad3b00a46e026c60196097dc56b17.png

Παρτες ολες να μην ψαχνεις συνθηκες!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ευχαριστω φιλε,ηθελα να δω τις συνθηκες αλλα μου απαντησες ηδη.Εγκλωβισμος,αρα δεν μας αφορα τωρα.

Ναι αλλα στις 26/1/14 ήταν με βόρεια εισβολή με - 8 στα Σκόπια - 4 στα σύνορα και το 0 από πάνω μας. Αλλά ήταν τόσο ισχυρή η επιφανειακή μεταφορά ψύχους από τον βαρδαρη που είχαμε -2 θερμοκρασία εδάφους 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Berdon είπε:

Πώς επιτυγχάνεται ο εγκλωβισμός; Θα πρέπει να υπάρχουν συγκεκριμένες συνθήκες;

Πρέπει να έχει προηγηθεί έντονη ψυχρή εισβολή, και στην ουσία να τύχει συνήθως να εχει ξαστεριά και να φτάσουμε κάτω απτό μηδέν και με την έλευση του χαμηλού να ανέβουμε ίσα ίσα στο 0-1 (το πολύ)βαθμό και παρόλο που πάνω μπορεί να έχει στα 850hpa το ίδιο με την επιφάνεια θα καταφέρνει να χιονιζει .

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thanossnow είπε:

Πρέπει να έχει προηγηθεί έντονη ψυχρή εισβολή, και στην ουσία να τύχει συνήθως να εχει ξαστεριά και να φτάσουμε κάτω απτό μηδέν και με την έλευση του χαμηλού να ανέβουμε ίσα ίσα στο 0-1 βαθμό και παρόλο που πάνω μπορεί να έχει στα 850hpa το ίδιο με την επιφάνεια θα καταφέρνει να χιονιζει .

Αρα εχει να κανει και με την αναστροφη ή καμια σχεση; Και απο οτι καταλαβα αυτο σημαίνει πως θα εχει πολυ μικρη κατακορυφη θερμοβαθμίδα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μπορει καποιος να μου πει την ημερομηνια που χιονισε στη σαλονικα με 0 στα 850?

Eχει συμβεί είναι το μονο σίγουρο Γιώργη το θυμάμαι πολύ καλά είχε κάνει εντύπωση, αλλά ήταν αποσπασματικά εγκλωβιστικό και δύσκολο....Είχε συμβεί όμως....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Berdon είπε:

Αρα εχει να κανει και με την αναστροφη ή καμια σχεση; Και απο οτι καταλαβα αυτο σημαίνει πως θα εχει πολυ μικρη κατακορυφη θερμοβαθμίδα...

Ναι, σε ένα κάμπο για παράδειγμα εγκλωβιζεται το ψύχος που θα εκδηλωθεί από μια αναστροφή θερμοκρασίας.  Και η θερμοβαθμιδα ανάλογα την περίπτωση είναι συνήθως μικρή. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Beach-snow NG είπε:

Eχει συμβεί είναι το μονο σίγουρο Γιώργη το θυμάμαι πολύ καλά είχε κάνει εντύπωση, αλλά ήταν αποσπασματικό και δύσκολο....Είχε συμβεί....

Η μεγαλύτερη επιτυχία της καριέρας μου...προφανος και έχει συμβεί...ειχα φάει το δούλεμα της αρκούδας από γνωστούς άγνωστους...😋🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπόν, ένα θέλω να συμπληρώσω....Ο,τι βλέπουμε τώρα από τα προγνωστικά μοντέλα, στην πράξη θα έχουμε αρκετές διαφοροποιήσεις (κυρίως θετικές) και σημαντικές εκπλήξεις σε περιοχές που δεν πίστευε κανείς ότι επρόκειτο να χιονίσει....Και στην κατεβασιά προς ανατολικά, ενδέχεται να βγουν ως Δευτέρα πρωι κι άλλες....

Γιούριαααααααααααααααα από δω και πέρα.....Καλά χιόνια....Μακεδονία μου πολυτίμητη!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Eχει συμβεί είναι το μονο σίγουρο Γιώργη το θυμάμαι πολύ καλά είχε κάνει εντύπωση, αλλά ήταν αποσπασματικά εγκλωβιστικό και δύσκολο....Είχε συμβεί όμως....

Το ξερω οτι εχει συμβει,ειχαμε αναφορες στο παλιο φορουμ.Θελω να δω τις συνθηκες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...