Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Canadathens13 είπε:

Είμαστε οι Γερμανοί του παιχνιδιού μην το ξεχνάτε!!!

Ηρθε ενα φιλαρακι μου απο την γερμανια αυτες τις ημερες και μας εφερε τα κρυα και τα χιονια

Το κακο ειναι οτι εφυγε σημερα και χανει ολο αυτο το ομορφο πανηγυρακι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, Spyros Snowstorm said:

Αν ειχαμε και ενα -8 καθαρο με αυτα τα 500αρια

Τωρα θα ειχαν βγει οι σαμπανιες

gfs-13-78.png?12

Εμενα επιτρεψτε μου να την ανοιξω! ΗΡΘΕ! ΗΡΘΕ!!!!

5d865ceb2100005b00e7f3b6.jpeg?ops=1778_1

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

το πιστεύεις ότι παίζει να βγει; Και άντε πες να μην φτάνουν οι Τ για κέντρο, από Άγιο Ονούφριο και πάνω είναι υπερ-σουπερ-ντουπερ-extra θάψιμο, χαχαχα. Δεν παίζει.

εχει καλες ισοβαρεις, καλες θερμοκρασιες δεν βλεπω λογο να μην βγει αχαχαχα, βεβαια ξερεις παιζει λιγο στην λεπτομερια, πχ στην ελπιδα στα 700 ειχαμε καθαρο βανατολικο, μια χαρα πηγε, απλα τοτε ειχαμε -10 στα 850. Θεωρω οτι αν εβγαινε το 12αρι παντως ο βολος θα εβλεπε χιονοπτωση καλη με μετριες θερμοκρασιες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, GEORGE SNOWMAN said:

Λυσσαξε το βρωμοντελο να μας στερει τον υετο στις καλυτερες ωρες.Το βραδυ μετα τον παιο η εκτιμηση.

Εσύ στα 500+ δε θα έχεις θέμα όπως και να χει. Ποτέ δεν πάει πάνω από -5,5 στα 850 σε όλο το ραν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Δεν προβλέπουν καιρό οι άλλοι...προσπαθούν να βρουν την τάση...οποίος δεν μπορεί να το κάνει γιατί είναι δύσκολο ας ασχοληθεί με το 48αωρο...λολ

Τα εχεις μπερδεψει λιγο τα μπουτια σου βαγγελη

Αλλο ειναι οταν βλεπουμε μια μακροπροθεσμη ταση εδω μεσα και την σχολιαζουμε

Και αλλο  οταν κανουμε προγνωση κλειδωνοντας και μαλιστα  καταστασεις ,σε χαρτες των 300 και βαλε ωρων απο τωρα.

 

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Santa snow είπε:

Εσύ στα 500+ δε θα έχεις θέμα όπως και να χει. Ποτέ δεν πάει πάνω από -5,5 στα 850 σε όλο το ραν.

Αλλο να βαζεις 5 και αλλο να βαζεις 50 ποντους.Οποτε ναι,εχω θεμα.Δευτερο θεμα ειναι οτι θελω να χιονισει οσο χαμηλοτερα στο λεκανοπεδιο γινεται και αυτο θα γινοταν πανευκολα αν εβγαζε πανω μας την συγκλιση την Τριτη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, Γιάννης μασ said:

οχι , οταν το κανει αυτο ουσιαστικα την συγκλιση την βλεπει η πιο απλωμενη η πανω στο πηλιο, τωρα την βγαζει πανω στον βολο, απλα εχουμε συγκλιση

Επιτελους καποιος το πε. Ρε Βολιωτες οταν τη γραμμη την καθετη της συγκλισης στον υετο στη βγαζει πανω απο την Ν Αγχυαλο οριακα ειναι συγκλιση απο μεσα μερια. Επισης λογικα στα 700 θα χει Ανατολικο να μου το θυμηθειτε και με τις χαλαρας ισοβαρεις θα περασει ολη την υγρασια απο Αιγαιο απο τη μεσα μερια σαν τη Βαρβαρα. Αν το κρατησει για λιγα ραν ακομη ειμαστε τελεια! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, GEORGE SNOWMAN said:

Αλλο να βαζεις 5 και αλλο να βαζεις 50 ποντους.Οποτε ναι,εχω θεμα.Δευτερο θεμα ειναι οτι θελω να χιονισει οσο χαμηλοτερα στο λεκανοπεδιο γινεται και αυτο θα γινοταν πανευκολα αν εβγαζε πανω μας την συγκλιση την Τριτη.

Αν βάλεις κάτω από 20 πόντους εσύ θα είναι αποτυχία με τέτοιους χάρτες. Δεν ξέρω αν είδες τη μισή μοίρα αλλά -36 στα 500, -17 στα 700, -5.5 με -6 στα 850 και καλό thickness. Δε θα είσαι ποτέ πάνω από 0,5C με την καμία, ειδικά στην ένταση των φαινομένων

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Santa snow said:

Αν βάλεις κάτω από 20 πόντους εσύ θα είναι αποτυχία με τέτοιους χάρτες. Δεν ξέρω αν είδες τη μισή μοίρα αλλά -36 στα 500, -17 στα 700, -5.5 με -6 στα 850 και καλό thickness. Δε θα είσαι ποτέ πάνω από 0,5C με την καμία, ειδικά στην ένταση των φαινομένων

Μην ασχολείσαι παιδί μου. Αμφέβαλε αν θα πέσει χιόνι φέτος.😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, allematic είπε:

Άρα καλά έλεγα χτες ότι με ΒΑ σε 850, 700 και 500 δεν κάνουμε δουλειά εδώ λόγω Πηλίου, σωστά;

Ακριβως σοβαρη δουλεια δεν γινετε με ΒΑ στο βολο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Trans Siberian είπε:

Επιτελους καποιος το πε. Ρε Βολιωτες οταν τη γραμμη την καθετη της συγκλισης στον υετο στη βγαζει πανω απο την Ν Αγχυαλο οριακα ειναι συγκλιση απο μεσα μερια. Επισης λογικα στα 700 θα χει Ανατολικο να μου το θυμηθειτε και με τις χαλαρας ισοβαρεις θα περασει ολη την υγρασια απο Αιγαιο απο τη μεσα μερια σαν τη Βαρβαρα. Αν το κρατησει για λιγα ραν ακομη ειμαστε τελεια! 

εμενα προσωπικα κατι δεν μου κολλαει ακομα, αλλα θα το δουμε και αυριο, δυστυχως με αυτον τον καιρο θα θελαμε λιγο πιο χαμηλες θερμ στα 850 παντως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Γιάννης μασ said:

εμενα προσωπικα κατι δεν μου κολλαει ακομα, αλλα θα το δουμε και αυριο, δυστυχως με αυτον τον καιρο θα θελαμε λιγο πιο χαμηλες θερμ στα 850 παντως

Μάντης εισαι?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλο θερμοκρασιακα τρεξιμο....οσον αφορα τον υετο ολα θα κριθουν στο

nowcast......λογικα οσο ποιο δυτικα στον νομο τοσο το καλυτερο απο αποψη Τ......

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Ναι , σε χθεσινό του ράν έβγαζε την λίμνη στα 500 στην ίδια θέση που την έχει και ο τζιφος

Πολυ καλος φετος, και αν θυμαμαι καλα εχει κανει και αλλες επιτυχιες προσφατα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Ακριβως σοβαρη δουλεια δεν γινετε με ΒΑ στο βολο

αν εχει μονο στα 700 βανατολικο μπορει να τσιμπησει κατι και βολος (βλ. 24/1/2022)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Αλλο να βαζεις 5 και αλλο να βαζεις 50 ποντους.Οποτε ναι,εχω θεμα.Δευτερο θεμα ειναι οτι θελω να χιονισει οσο χαμηλοτερα στο λεκανοπεδιο γινεται και αυτο θα γινοταν πανευκολα αν εβγαζε πανω μας την συγκλιση την Τριτη.

Γιωργο οσο αναφορα την συγκλιση πιστευεις οτι υπαρχει ακομα χρονος για αλλαγες σε αυτο το κομματι?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η καλυτερη διαταραχη της χρονιας ερχεται..Και με ενταση και με διαρκεια...Ζω για να βλεπω την Αττικη σκεπασμενη απο χιονοκουρτινες εως χαμηλα...Αδιαφορο εαν θα χιονισει η οχι Καλλιθεα..Θα παω να το βρω εγω...Οπου πεσει το τιμημενο....Ευλογια τετοια διαταραχη μεσα στην αθλιοτητα που ζουμε φετος..Και μιλαμε για βελτιωσεις στο παραενα..Κανεις δεν περιμενε μια βδομαδα πριν τι θα φτιαχνοταν...Ειδικα για ορεινα ημιορεινα θα ειναι σπεσιαλ...Καλη απολαυση..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...