Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μέσα στο επόμενο 20μερο θα φανεί στο cfs ο μεγάλος προσηνεμος καύσωνας Μαιου. Πάρτε από τώρα αντηλιακά, βάλτε κλιματιστικά. ΠΡΩΣΩΧΕΙ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Antrious Antrious είπε:

          μεγαλος χιονιας φλεβαρη 2012 κατερινη            02022012186.jpg                                                   338073_160551124057033_979443940_o+copy.                  02022012198.jpg                                                                                                                                        

Ναι τώρα το κανες χειρότερο...🤪🤣🤣🤣...ξέρεις τι είχα εγώ?μπετά παγωμένα...🤣🤣...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Antrious Antrious είπε:

να ερθει ενας μεγαλος κεντροβοριος  χιονιας μεχρι και τιν θαλασσα οπως ακριβως και  τον φλεβαρη του 2012  και τον  φλεβαρη του 2024 και θα ερθει ειμαι σιγουροτατος για αυτο

Επιμένεις!!!σε λέω ήμουν αχιονιστος!!!...μη με κάνεις να πάρω το 0 από τον Βόλο στην Κατερίνη🤣🤣🤣....λοιπόν τέλος έχουμε παιο που τρέχει και φαίνεται καλός στις 196

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Antrious Antrious είπε:

θα σε χιονισο και εσενα με αναλογο χιονι μεχρι και τιν θαλασσα οπως και το φλεβαρη του 2012 το φλεβαρη του 2024 δεν το καταλαβες

Α εντάξει τότε...ευχαριστώ πολύ😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν θα σας απασχολησω με καιρικα..Ας κρατησουμε οτι χτισαμε τοσα χρονια...Αυτο το παρεακι....Απο Μεσσηνια μεχρι Εβρο,απο Κερκυρα μεχρι Ροδο!!!Ολοι Ελλαδα,ολοι καιροφιλοι ολοι παρεα...!!!

Ναι γινομαι γραφικος..Δεν υπαρχει ευτυχισμενη ζωη αλλα ζωη γεματη με ευτυχισμενες στιγμες...Η παρεα ειναι πανω απο χιονια,πανω απο βροχες...Το φορουμ δεν ειναι μονο καιρικο...Ειναι πρωτα απ ολα,φορουμ φιλων...Φορουμ παρεας...!!Ας το κρατησουμε ετσι!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μάλιστα...από σφήνα σε σφήνα θα πάμε στο καλό σενάριο μπας και εκτονωθεί ο πολικός στρόβιλος και κάνει ενδιάμεσα  ένα καλό Ριτζ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τραγικη η κατασταση απ τα μοντελα...δεν υπαρχει μελλον ....μια βαρετοκαιρια με πολλες πολλες μερες να συνεχιζετε....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Antrious Antrious είπε:

εσυ βιαζεσαι  συνεχεια ολον τον χειμωνα σταματα τιν γρινια  και  περιμενε και θα δεις 

Η αλήθεια είναι ότι το παιδί έχει βγει αληθινό μέχρι στιγμής πάντως, και τώρα, τη στιγμή που μιλάμε δεν υπάρχει κάτι που να δείχνει κάτι καλό σε λογικές ώρες πρόγνωσης. Εννοώ κάτι χειροπιαστό, όχι αν γίνει αυτό που φαίνεται στις 250 ωρες, και μετά γίνει το άλλο και μετά το άλλο, κτλ. Στο τίποτα ήμαστε, το τονίζω για κάπως λογικές ώρες, όχι στις 300+

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

Η αλήθεια είναι ότι το παιδί έχει βγει αληθινό μέχρι στιγμής πάντως, και τώρα, τη στιγμή που μιλάμε δεν υπάρχει κάτι που να δείχνει κάτι καλό σε λογικές ώρες πρόγνωσης. Εννοώ κάτι χειροπιαστό, ότι αν γίνει αυτό που φαίνεται στις 250 ωρες, και μετά γίνει το άλλο και μετά το άλλο, κτλ. Στο τίποτα ήμαστε, το τονίζω για κάπως λογικές ώρες, όχι στις 300+

Βρε φιλε μου οπως ολοι μας αν βλεπαμε κατι να ερχοταν δεν θα το λεγαμε???με οσα γνωριζουμε.....προσωπικα βλεπω δεικτες να μην αποτυπονοντε καθολου στα μοντελα φετος....p.v να μην φαινεται καθολου θερμανση....τα μοντελα μια ευθεια γραμμη...πες μου που να βρω αισοδοξια????απο που να πιαστω.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Snowparty είπε:

Χειμωνα????ποτε ηρθε????

Εχεις μιλησει με χορτορεα και λιτσα πατερα???????

Τον περιμένουμε με χιόνια μέχρι την θάλασσα...απάντησα εγώ για τον Άντριους Άντριους😋...μέχρι τον Απρίλιο έχουμε ακόμη καιρό...😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μαπας ειναι ο χειμωνας μεχρι στιγμης κακα τα ψεμματα

Οπωτε  τα παιδια που γκρινιαζουν συνεχως εδω μεσα εχουν και τα δικια τους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Snowparty είπε:

Βρε φιλε μου οπως ολοι μας αν βλεπαμε κατι να ερχοταν δεν θα το λεγαμε???με οσα γνωριζουμε.....προσωπικα βλεπω δεικτες να μην αποτυπονοντε καθολου στα μοντελα φετος....p.v να μην φαινεται καθολου θερμανση....τα μοντελα μια ευθεια γραμμη...πες μου που να βρω αισοδοξια????απο που να πιαστω.....

Θα προσθέσω και τους ζωνικους που πήγαν πάτο και ποτέ δεν ήρθε μια σωστή κατεβασιά....αλλά τι να κάνουμε ψαχνομαστε...χόμπι είναι αφού δεν υπάρχει κάτι στα κοντά πδμε στα παρακάτω να περνάει και η ώρα

.😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προσπαθεια αποτυπωσης snow line για το πικ της κακοκαιριας, μακαρι να κανω λαθος και να πανε χαμηλοτερα! 100-150 μετρα στα δυτικα, 200-250 στα ανατολικα, 150-200 στα κεντρικα, ανατολικη Αττικη 250-300+, δυτικη Αττικη ακομα και 100

image.png.cdc11d1f0ea221af2ef0c1cf814e735a.png

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ens_image.php?geoid=52690&var=201&run=12

Μετα τις  3 του μηνος πανω απο τα κλιματικα ο μεσος ορος

Με ασχημες διαθεσεις θα μπει ο φλεβαρης,τεσπα ελπιζω να αλλαξει γρηγορα  προσωπο

 

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Snowparty είπε:

Βρε φιλε μου οπως ολοι μας αν βλεπαμε κατι να ερχοταν δεν θα το λεγαμε???με οσα γνωριζουμε.....προσωπικα βλεπω δεικτες να μην αποτυπονοντε καθολου στα μοντελα φετος....p.v να μην φαινεται καθολου θερμανση....τα μοντελα μια ευθεια γραμμη...πες μου που να βρω αισοδοξια????απο που να πιαστω.....

δεν υπάρχει ούτε αισιοδοξία, ούτε απαισιοδοξία στην επιστήμη. Υπάρχει μόνο αυτό που βλέπουμε, και όχι αυτό που θα θέλαμε να βλέπουμε.

ens_image.php?geoid=52137&var=201&run=12

Εγώ τώρα βλέποντας αυτό τι να πω δηλαδή; στις 8 του μήνα και μετά υπάρχουν κάποια ελάχιστα σενάρια με -5 και κάτω. Μέχρι τότε μπορεί να αλλάξει ναι, και ξαφνικά να εμφανιστούνε και άλλα. Αλλά αυτό είναι ευχή, όχι το τι βλέπω στο διάγραμμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Θα προσθέσω και τους ζωνικους που πήγαν πάτο και ποτέ δεν ήρθε μια σωστή κατεβασιά....αλλά τι να κάνουμε ψαχνομαστε...χόμπι είναι αφού δεν υπάρχει κάτι στα κοντά πδμε στα παρακάτω να περνάει και η ώρα

.😋

Μαζι σου βαγγελη ολοι αυτο ψαχνουμε και καλα κανει ο καθενας απο μερια του να ψαχνει οτι θελει....απλα κουραστηκα να βλεπω να γραφουν πραγματα που δεν βγαινουν....κατι εχει αλλαξει δεν ειναι ολα θεμα τυχης.το τι θα μας το δειξει τα χρονια....και γενικα για μενα που ειμαι σε ορεινο ηπειρωτικο δημο με πειραζει πιο πολυ που δεν εχω χειμωνα.....εχω και καποιες απαιτησεις απ τα μερη μου.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Τίποτα προς το παρών...

Φοβάμαι ότι το πρώτο δεκαήμερο του Φλεβάρη θα περάσει χωρίς καμία μεταβολή του καιρού προς το χιόνι και γενικά κανένα φαινόμενο. Τι φοβάμαι είναι σίγουρο δλδ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα φιλαράκια μου. Λοιπον... Υψόμετρο 320 μέτρα και μέσος όρος Τ 6,9 βαθμοι. Τι πιστεύετε με βάση τα ensembles? Πως σας φαίνονται;

Στιγμιότυπο οθόνης 2024-01-28 214318.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

δεν υπάρχει ούτε αισιοδοξία, ούτε απαισιοδοξία στην επιστήμη. Υπάρχει μόνο αυτό που βλέπουμε, και όχι αυτό που θα θέλαμε να βλέπουμε.

ens_image.php?geoid=52137&var=201&run=12

Εγώ τώρα βλέποντας αυτό τι να πω δηλαδή; στις 8 του μήνα και μετά υπάρχουν κάποια ελάχιστα σενάρια με -5 και κάτω. Μέχρι τότε μπορεί να αλλάξει ναι, και ξαφνικά να εμφανιστούνε και άλλα. Αλλά αυτό είναι ευχή, όχι το τι βλέπω στο διάγραμμα.

Εχεις δικαιο....απλα οταν θα δεις σεναρια να ερχονται και να φτιαχνουν μερα με την μερα ερχεται και η αισιοδοξια..το ακριβως αντιθετο απο φετος ..αυτο εννοω...

Εχουν πεσει ολες οι ελπιδες για την διασπαση του στροβιλου απ οτι βλεπω εδω μεσα...που εγω βλεπω οτι ειναι πιο συμπαγης...μακαρι να μαι λαθος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Antrious Antrious είπε:

να περιμενουμε και θα δουμε τι θα γινει μεσα στον φλεβαρη παντως εγω το πιστευω παρα πολυ αλλιως αν δεν το πιστευα δεν θα ασχολουμαι καθολου με τα μοντελα δεν εχει καθολου νοημα αν δεν πιστευεις οπως και στιν ζωη αν δεν πιστευεις σε κατι δεν υπαρχει κανενα απολυτως νοημα να το κυνηγησης

διαφωνώ ακριβώς επειδή μιλάμε για επιστήμη. Άλλο να πιστεύω στα όνερα μου, ότι θέλω να γίνω γιατρός και να έχω 4 παιδιά π.χ. και άλλο να διαβάζω σωστά αυτό το λέει το διάγραμμα ενός μαθηματικού μοντέλου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Snowparty είπε:

Εχεις δικαιο....απλα οταν θα δεις σεναρια να ερχονται και να φτιαχνουν μερα με την μερα ερχεται και η αισιοδοξια..το ακριβως αντιθετο απο φετος ..αυτο εννοω...

Εχουν πεσει ολες οι ελπιδες για την διασπαση του στροβιλου απ οτι βλεπω εδω μεσα...που εγω βλεπω οτι ειναι πιο συμπαγης...μακαρι να μαι λαθος...

α μπράβο. αν συμβεί κάτι που πιθανός να μας ευνοήσει κάποια στιγμή θα φανεί και στο διάγραμμα. θα δούμε στην αρχή λίγα ens, σε μια συγκεκριμένη χρονική περίοδο, μετά περισσότερα, κτλ. Έτσι γίνεται σε κάθε κακοκαιρία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Antrious Antrious είπε:

αν δεν πιστευεις στιν τυχη σου  τοτε αστω καλυτερα

ποια τύχη; για μαθηματικά μοντέλα μιλάμε τώρα, για επιστήμη!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Προσπαθεια αποτυπωσης snow line για το πικ της κακοκαιριας, μακαρι να κανω λαθος και να πανε χαμηλοτερα! 100-150 μετρα στα δυτικα, 200-250 στα ανατολικα, 150-200 στα κεντρικα, ανατολικη Αττικη 250-300+, δυτικη Αττικη ακομα και 100

image.png.cdc11d1f0ea221af2ef0c1cf814e735a.png

Σχεδόν με χιονίζεις φίλε.... Πολύ χαρά μου έδωσες... και γω κάπως έτσι το έχω στο μυαλό μου... Πάμε για ότι καλύτερο!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...