Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ διπλής ψυχρής εισβολής 9-14/1....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, allematic είπε:

το απρόσμενο χιόνι είναι το καλύτερο χιόνι, όλοι το ξέρουν αυτό!

δεν λέω, αλλά και πάλι, για απλό νιφάδισμα μιλάμε, και τίποτα παραπάνω!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, dimitris27 είπε:

Νιφαδες καμάρα!!!!σας το έφερα,ελπίζω σημάδι για κάτι μεγάλο αργότερα!!!!!

Πάτρα πότε ξαναέρχεσαι είπαμε; 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πολυ ψοφια τη βλεπω απο θεμα υετου... οχι μονο βολο αλλα και παντου ζαγορα,χανια,τσαγκαραδα,πορταρια,παντου... απορω πως δεν βγαζει καλη υγρασια το αιγαιο αφου ηταν τοσο θερμο... μαλλον η ελλειψη 500αριων χαλασε τη φαση.

Η τ σε πτωση βεβαια χωρις ομως καποιο ιδιαιτερο κλεισιμο καιρου στους 6,5

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, galatsioths είπε:

Πάτρα πότε ξαναέρχεσαι είπαμε; 

 

Δευτέρα,πρέπει να φέρουμε νέο 1907 φίλε,με 5 πόντο στην αγ Ανδρέου!Στόχος Φλεβάρη.!Παντως μπορεί να μην κανει εύκολα χιόνια αλλά η ευκολία σε βροχοφαινομενα με έχει εντυπωσιάσει! Νιώθεις χειμώνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9.4 με 5.3β η σημερινή διακύμανση της θερμοκρασίας. 4.2μμ είχαμε από την βροχή το πρωί, τώρα άνευ σημασίας συννεφιά

Έλιωσαν και κάποια χρόνια στα γύρω βουνά αφού υπήρχαν θετικές θερμοκρασίες στα 850hpa, έστω και οριακες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επίσης η ολονύχτια ποτιστική άφησε 10,0μμ (ΕΑΑ Προσφυγικά). Βέβαια την ημέρα είχαμε ήλιο. 8.3 βαθμοί στο μπαλκόνι μου και 9.2 στον ΕΑΑ τώρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, dimitris27 said:

Δευτέρα,πρέπει να φέρουμε νέο 1907 φίλε,με 5 πόντο στην αγ Ανδρέου!Στόχος Φλεβάρη.!Παντως μπορεί να μην κανει εύκολα χιόνια αλλά η ευκολία σε βροχοφαινομενα με έχει εντυπωσιάσει! Νιώθεις χειμώνα.

Έμενα Πάτρα πριν χρόνια, η δυσκοιλιότητά της στο χιόνι είναι αδιανόητη, ειδικά στο νότιο τομέα της.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

50 λεπτά πριν, freeze είπε:

Είμαστε πολύ χειρότερα θερμοκρασιακά  και νιφαδιζει όταν προχθές με καλύτερες Τ και υετό παλεύαμε με υγοχιονα και χιονόνερα ... Ε τι να πεις 

Τώρα δεν έχει υγρασίες στο θεό...έχεις πολύ χαμηλό dewpoint και η ατμόσφαιρα είναι ήδη έτοιμη σε όλα τα επίπεδά της έχει προηγηθεί ψυχρή εισβολή ...δεν έχει προηγηθεί θερμή περίοδος να παλεύει η ψυχρή εισβολή να σου ρίξει υγρασίες και dewpoint με σάπιες διατάξεις με την ατμόσφαιρα να χει γίνει σούπα με θερμές αέριες μαζες εγκλοβισμένες κτλ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Eπτάλοφος στις ΒΑ πλαγιές του Παρνασσού (830μ.), πριν καμια ώρα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μάγκες τι φάση, δε περίμενα να χιόνιζε Σαλόνικα. Τι εχασα

 

Εδώ τίποτα αυτή την στιγμή αλλά έχει συννεφια

Επεξεργάστηκε από Yata
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαιρετώ . Αν και δεν μου αρέσει να μιζέριαζω, από το 2006 που έφτιαξα το εξοχικό στη Ζαρουχλα , και κυριολεκτικά δεν έχω χάσει ούτε μια κακοκαιρια … ειναι η πρώτη φορά που ζω τέτοια ΜΟΥΦΑ… 

Εδω και 2-3 ώρες δεν κάνει τίποτα … (όχι ότι και πριν έκανε κάτι ιδιαίτερο) 

Δεν ξέρω πως , δεν ξέρω γιατί αλλά βατερλό η κατάσταση …

Το μόνο ότι όλα έξω ειναι πάγος…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, ΖΑΡΟΥΧΛΙΩΤΗΣ είπε:

Χαιρετώ . Αν και δεν μου αρέσει να μιζέριαζω, από το 2006 που έφτιαξα το εξοχικό στη Ζαρουχλα , και κυριολεκτικά δεν έχω χάσει ούτε μια κακοκαιρια … ειναι η πρώτη φορά που ζω τέτοια ΜΟΥΦΑ… 

Εδω και 2-3 ώρες δεν κάνει τίποτα … (όχι ότι και πριν έκανε κάτι ιδιαίτερο) 

Δεν ξέρω πως , δεν ξέρω γιατί αλλά βατερλό η κατάσταση …

Το μόνο ότι όλα έξω ειναι πάγος…

Βατερλώ είναι όλος ο χειμώνας προς το παρών....ψυχρές εισβολές από τα lidl με υετό της πλάκας ....ευτυχώς έρχονται αλκυονίδες από Δευτέρα ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Eπτάλοφος στις ΒΑ πλαγιές του Παρνασσού (830μ.), πριν καμια ώρα!!!

Μαγεία, όνειρο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά εδώ Βόλο ψόφια πράγματα δε ρίχνει τίποτα. Παίζει να καθυστέρησε επειδή χιονίζει Θεσσαλονίκη ή είναι ακυρο το σκεπτικό μου;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, allematic said:

Παιδιά εδώ Βόλο ψόφια πράγματα δε ρίχνει τίποτα. Παίζει να καθυστέρησε επειδή χιονίζει Θεσσαλονίκη ή είναι ακυρο το σκεπτικό μου;

Δεν ειναι απιθανο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άλλο πάλι και τούτο. Είδα πριν μισή ώρα κάτι αερομεταφερόμενες και είπα τι φάση και τώρα αυτό. Από πού ήρθαν; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...